Anmälda till Salaklassikern 2024 Avancerad sök

Salaklassikern Hela

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Födelseår
169 Malin Vestling IFK Sala Damer/Herrar Kvinna 1976
167 Johan Fahlström IFK Sala Damer/Herrar Man 1970
166 Jimmy Norrmén IFK Sala Damer/Herrar Man 1988
165 Jörgen Stahlén Damer/Herrar Man 1968
164 Roger Hytönen IFK Sala Damer/Herrar Man 1974
163 Oscar Nyberg IFK Sala Damer/Herrar Man 1984
162 Marita Karlström-Andersson Sala SS Damer/Herrar Kvinna 1967
161 Anette Häggqvist IFK Sala Damer/Herrar Kvinna 1969
160 Eva Tallroth Damer/Herrar Kvinna 1964
159 Monica Dalin Damer/Herrar Kvinna 1969
158 Stig Andersson Senior 65+ Man 1950
157 Felicia Meurke Damer/Herrar Kvinna 1993
156 Madeleine Granat Damer/Herrar Kvinna 1990
155 Lars Johansson Heby AIF Damer/Herrar Man 1989
154 Pär Johansson Tullsta Damer/Herrar Man 1989
153 David Larsson Damer/Herrar Man 1992
152 Dan Hagström Granuddens Långfärdsskridsko Senior 65+ Man 1957
151 Martin Deleryd Sätra IF Damer/Herrar Man 1970
150 Marie-Anne Deleryd Sätra IF Damer/Herrar Kvinna 1970
149 Maria Åberg Damer/Herrar Kvinna 1973
148 Göthe Fasthamre Senior 65+ Man 1948
147 Sofia Ydrefalk Frisk IFK Sala Damer/Herrar Kvinna 1989
146 My Hemlin Damer/Herrar Kvinna 1989
145 Sara-Stina Klingberg Karbenning GOIF Damer/Herrar Kvinna 1976
144 Nils Eriksson Törnqvist Damer/Herrar Man 2009
143 Noel Vasseur Damer/Herrar Man 2008
142 Madeleine Vasseur Damer/Herrar Kvinna 1977
138 David Johnsson Damer/Herrar Man 2004
137 Jonathan Sörman Damer/Herrar Man 1998
140 Peter Axelsson IFK Sala Senior 65+ Man 1951
136 Veronica Hammarstedt IFK Sala Damer/Herrar Kvinna 1975
135 Anders Ekblom IFK Sala Damer/Herrar Man 1979
132 Per-Anders Rapp Sala Cykelklubb Damer/Herrar Man 1980
133 Johanna Rapp Sala Cykelklubb Damer/Herrar Kvinna 1984
134 Hannes Rapp Sala Cykelklubb Damer/Herrar Man 2007
131 Gitte Johansson Sätra IF Damer/Herrar 1965
139 Manfred Johnson Damer/Herrar Man 1964
129 Emil Hedin Damer/Herrar Man 1979
130 Johanna Westerdahl Damer/Herrar Kvinna 1986
128 Ida Bäcklund Damer/Herrar Kvinna 1989
127 Jeanette Tallroth Sala Damer/Herrar Kvinna 1998
125 Pia Gutekvist Olsson Senior 65+ Kvinna 1955
126 Mats Olsson Damer/Herrar Man 1959
124 Pia Johnson Damer/Herrar Kvinna 1966
123 Mårten Hanold IFK Sala Damer/Herrar Man 1970
141 Sebastian Aldén IFK Sala Damer/Herrar Man 1985
122 Anders Jansson IFK Sala Damer/Herrar Man 1960
121 Alfred Yrelin Damer/Herrar Man 1992
120 Heléne Reuterwall IFK Sala Damer/Herrar Kvinna 1982
119 Jonathan Andersson Ifk sala Damer/Herrar Man 1980
118 Thorbjörn Karlström Sala Damer/Herrar Man 1977
117 Bengt Englund Ifk Sala Senior 65+ Man 1955
116 Börje Gestlöf Möklinta Senior 65+ Man 1956
115 Jan Eriksson IFK Sala Damer/Herrar Man 1961
114 Andreas Sundin Truckservice Damer/Herrar Man 1993
113 Emil Eriksson Törnqvist Damer/Herrar Man 2007
112 Anna Forsgren Stockholm City Triathlon Damer/Herrar Kvinna 1972
109 Mats Holmkvist Sala Damer/Herrar Man 1966
110 Maria Holmqvist Sala Damer/Herrar Kvinna 1963
108 Pauline Axelsson Damer/Herrar Kvinna 1990
107 Adrian Forsgren AXA Sports Club Damer/Herrar Man 1994
106 Linda Falk Damer/Herrar Kvinna 1981
105 Mats-Ove Tallroth Sala Damer/Herrar Man 1962
104 Daniel Ekman - Damer/Herrar Man 1990
111 Anne-Marie Danell IFK Sala Senior 65+ Kvinna 1950
102 Carl-Johan Ahde Fredrikshofs FIF Damer/Herrar Man 1974
103 Monica Ahde Damer/Herrar Kvinna 1976
101 Sannah Halvarsson Ifk sala Damer/Herrar Kvinna 1991
99 Roger Rutström Damer/Herrar Man 1972
100 Sofia Göransson Damer/Herrar Kvinna 1968
98 Lolita Ekelund Damer/Herrar Kvinna 1968
97 Viktoria Aldén Ifk Sala Damer/Herrar Kvinna 1992
96 Peter Andersson IFK Sala Damer/Herrar Man 1966
95 Tobias Stenkvist Sätra IF Damer/Herrar Man 2001
94 Måns Johansson Sätra IF Damer/Herrar Man 2002
93 Marinette Blixt Damer/Herrar Kvinna 1976
92 Cecilia Aldervall Damer/Herrar Kvinna 1984
21 Ann Larsson IFK Sala Senior 65+ Kvinna 1953
29 Bengt Göran Larsson IFK Sala Senior 65+ Man 1953
91 Karin Schütte Damer/Herrar Kvinna 1963
90 Karin Lantz IFK Sala Senior 65+ Kvinna 1953
89 Håkan Grankvist IFK Sala Senior 65+ Man 1958
88 Fredrik Westling IFK Sala Damer/Herrar Man 1973
87 Mikael Lindberg Damer/Herrar Man 1986
86 Niklas Nykvist Damer/Herrar Man 1992
81 Håkan Rahlgård IFK Sala Damer/Herrar Man 1968
85 Agneta Svedberg IFK Damer/Herrar Kvinna 1966
84 Micke Svedberg IFK Sala Damer/Herrar Man 1961
83 Lena Hedberg IFK Sala Damer/Herrar Kvinna 1954
82 Karin Blidmo Damer/Herrar Kvinna 1992
195 Lucas Svedberg Ifk Sala Damer/Herrar Man 2012
80 Katarina Struwe IFK Sala Damer/Herrar Kvinna 1981
79 Daniel Strandberg Heby Damer/Herrar Man 1992
78 Herman Pettersson Damer/Herrar Man 1988
77 Carina Svedberg Hofors aif skid och cykelklubb Damer/Herrar Kvinna 1963
76 Hans Öberg Hofors AIF Skidor och cykel klubb Damer/Herrar Man 1961
74 Maya Olsson Hofors skid och cykelklubb Damer/Herrar Kvinna 1967
75 Tora Olsson Hofors skid och cykelklubb Damer/Herrar Kvinna 1998
72 Aura Alarcon Knivsta CK Triathlon Damer/Herrar Kvinna 1982
73 Fredrik Berglund Pihl Vallentuna Damer/Herrar Man 1982
71 Louise Yrelin Sala Damer/Herrar Kvinna 1992
70 Linn Hemlin Damer/Herrar Kvinna 1988
69 Pysse Johansson IFK Sala Damer/Herrar Kvinna 1977
68 Joakim Linnman MaintMaster IF Damer/Herrar Man 1977
67 Per Dahlberg IFK Sala Damer/Herrar Man 1990
66 Kerstin Olsson Senior 65+ Kvinna 1957
65 Sara Kjellerhag Damer/Herrar Kvinna 1972
64 Christer Gustafsson Salbohed Senior 65+ Man 1956
63 Joacim Bygg Ifk Sala Damer/Herrar Man 1979
62 Filip Tammergård Damer/Herrar Man 1994
61 Ida Tammergård Damer/Herrar Kvinna 1994
60 Johan Rosengren Senior 65+ Man 1959
59 Kristin Lander Damer/Herrar Kvinna 1983
58 Teresa Liten Damer/Herrar Kvinna 1989
56 Ulrika Jonsson IFK Sala Damer/Herrar Kvinna 1980
57 Markus Jonsson IFK Sala Damer/Herrar Kvinna 1980
55 Katarina Fick Sala Damer/Herrar Kvinna 1966
54 Hans Engvall Senior 65+ Man 1956
53 Karin Larsson Ifk Sala Damer/Herrar Kvinna 1980
52 Tomas Höglund Damer/Herrar Man 1967
51 Pernilla Kallberg Ifk Sala Damer/Herrar Kvinna 1971
50 Björn Nilsson Damer/Herrar Man 1979
48 Annika Kärnsund Damer/Herrar Kvinna 1970
49 Håkan Kärnsund IFK Sala Damer/Herrar Man 1968
46 Tanja-Birgit Söderström Sala Senior 65+ Kvinna 1955
47 David Söderström SALA Damer/Herrar Man 1964
45 Kristin Hedman Damer/Herrar Kvinna 1984
44 John Karlsson Damer/Herrar Man 1984
43 Björn Danell Sala Senior 65+ Man 1947
42 Emelie Bergek Ifk sala Damer/Herrar Kvinna 1987
41 Karin Eljansbo Ä Damer/Herrar Kvinna 1963
40 Jessica Nilsson - Damer/Herrar Kvinna 1975
39 Elvira Matz Sala kommun, Sala 400 år Damer/Herrar Kvinna 1989
38 Johan Aspersand Sala OK Damer/Herrar Man 1967
37 Niclas Ritzling Damer/Herrar Man 1981
36 Tobias Goldkuhl Damer/Herrar Man 1971
35 Jessica Nordlander Sala SS Damer/Herrar Kvinna 1985
34 Stig Pettersson Senior 65+ Man 1954
33 Mattias Thelander IFK Sala Damer/Herrar Man 1973
32 Daniel Eskilsson Vittinge Damer/Herrar Man 1980
31 Ida Lindblom IFK Sala Damer/Herrar Kvinna 2001
15 Matilda Romero I Ur och Skur Naturligtvis Damer/Herrar Kvinna 1979
16 Linn Partridge I Ur och Skur Naturligtvis Damer/Herrar Kvinna 1979
17 Erika Thelander I Ur och Skur Naturligtvis Damer/Herrar Kvinna 1972
18 Anna Norgren I Ur och Skur Naturligtvis Damer/Herrar Kvinna 1971
19 Anna Kirkhaug I Ur och Skur Naturligtvis Damer/Herrar Kvinna 1979
20 Ina Östlund I Ur och Skur Naturligtvis Damer/Herrar Kvinna 1964
23 Emilie Forsmark I Ur och Skur Naturligtvis Damer/Herrar Kvinna 1990
24 Julia Lööv I Ur och Skur Naturligtvis Damer/Herrar Kvinna 1999
25 Elin Wadhagen I Ur och Skur Naturligtvis Damer/Herrar Kvinna 1990
26 Anna Ansehn I Ur och Skur Naturligtvis Damer/Herrar Kvinna 1990
27 Jonas Stridsberg Sala Damer/Herrar Man 1970
28 Jonas Wincent I Ur och Skur Naturligtvis Damer/Herrar Man 1970
30 Sandra Glinning I Ur och Skur Naturligtvis Damer/Herrar Kvinna 1988
13 Daniel Lidström Damer/Herrar Man 2008
14 Anders Jonsson Damer/Herrar Man 1967
12 Ella Grönholm IFK Sala Damer/Herrar Kvinna 2011
11 Johan Lindblom Damer/Herrar Man 1969
10 Catharina Österman SALA SS Damer/Herrar Kvinna 1976
9 Kenneth Pettersson IFK Sala Damer/Herrar Man 1966
7 Tony Bertilsson IFK Sala Damer/Herrar Man 1966
8 Titti Bertilsson IFK Sala Damer/Herrar Kvinna 1966
6 Lisa Nilsson IFK Sala Damer/Herrar Kvinna 1973
5 John Mellbin IFK SALA Damer/Herrar Man 1974
3 Niclas Andersson Sala Damer/Herrar Man 1974
4 Malin Andersson Sala Damer/Herrar Kvinna 1977
2 Erik Hellström IFK Sala Damer/Herrar Man 1981
22 Patrik Flink IFK Sala Damer/Herrar Man 1988
1 Åke Lantz IFK Sala Senior 65+ Man 1955

Salaklassikern Hela BARN

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Födelseår
29 Gabriel Johansson Barn Man 2013
28 Alicia Ekman IFK Sala Barn Kvinna 2013
27 Emil Vasseur Barn Kvinna 2012
26 Inez Franzen Barn Kvinna 2017
25 Ella Franzen Barn Kvinna 2017
24 Julia Ekman IFK Sala Barn Kvinna 2015
23 Evy Yrelin Barn Kvinna 2016
22 Matheus Björkskog Barn Man 2016
21 Juni Hansson Barn Kvinna 2016
20 David Chudi Forsgren NSK Barn Man 2010
19 Leon Söderqvist Barn Man 2014
18 Perla Kjellerhag Barn Kvinna 2013
17 Lowe Aldén Ifk sala Barn Man 2022
15 Vincent Ahlinder Barn Man 2013
16 Adrian Ahlinder Barn Man 2015
14 Oskar Kull Barn 2015
13 Tim Bergek Ifk sala Barn Man 2015
12 Egon Söderström Sätra IF Barn Man 2015
11 Oskar Claar Sala HF Barn Man 2017
10 Olle Pettersson Sätra IF Barn Man 2013
8 Ludvig Gladén IFK Sala Barn Man 2015
9 Nelly Gladén IFK Sala Barn Kvinna 2011
7 Viggo Ek Gehlin Barn Man 2015
6 Lisa Hedberg Söder Barn Kvinna 2012
5 Johanna Hedman Barn Kvinna 2012
3 Ingrid Jonsson IFK Sala Barn Kvinna 2013
4 Holger Jonsson IFK Sala Barn Kvinna 2015
2 Vega Nordlander Sala SS Barn Man 2017
1 Moa Grönholm IFK Sala Barn Kvinna 2014

Salaklassikern Löpning (kopia)

Inga anmälda
Namn Klubb Klass Kön Födelseår

Salaklassikern Löpning (kopia)

Inga anmälda
Namn Klubb Klass Kön Födelseår

Salaklassikern Löpning (kopia) (kopia)

Inga anmälda
Namn Klubb Klass Kön Födelseår

Salaklassikern Skidor/Skridskor

Namn Klubb Klass Kön Födelseår
Christina Tengwall Damer/Herrar Kvinna 1965
Ann-Kristin Helmestam Senior 65+ Kvinna 1948
Leif Helmestam Senior 65+ Man 1946
Folke Ershytt Damer/Herrar Man 2010
Hanna Ershytt Damer/Herrar Kvinna 1974
Linus Helmestam Damer/Herrar Man 1974
Eskil Ershytt Damer/Herrar Man 2008
Hanna Eljansbo Damer/Herrar Kvinna 1995
Maria Eriksson Damer/Herrar Kvinna 1959
Julia Åberg Damer/Herrar Kvinna 1999
Kasper Jansson Damer/Herrar Man 2007
Åsa Pettersson Damer/Herrar Kvinna 1971
Karin Hanold Damer/Herrar Kvinna 1975
Kerstin Johansson IFK Sala Senior 65+ Kvinna 1955
Henrik Lind IFK Sala Damer/Herrar Man 1982
Gustav Jappevik IFK Sala Damer/Herrar Man 1985
Magnus Persson Partille Damer/Herrar Man 1983
Lena Vanberg Sala Senior 65+ Kvinna 1954
Viktor Forsblom Damer/Herrar Man 1993
Mattias Nilsson Damer/Herrar Man 1973
robert johansson Damer/Herrar Man 1989
Elin Harring Damer/Herrar Kvinna 1975
Gustav Karlsson Damer/Herrar Man 1987
Mattias Westman Sala ok Damer/Herrar Man 1980
Kajsa Lindström Damer/Herrar Kvinna 1992
Patric Tengwall Ifk Sala Damer/Herrar Man 1964
Anders Johansson HUDDUNGEBY Senior 65+ Man 1949
Håkan Carl Åke Ahlgren Sala Damer/Herrar Man 1955
Gustaf Eriksson Sätra IF Damer/Herrar Man 1983
Stefan Karlberg IFK Salla Damer/Herrar 1975
Christian Andersson IFK Sala Damer/Herrar Man 1976
Nina Eriksson Jonsson Damer/Herrar Kvinna 1993

Salaklassikern Löpning

Namn Klubb Klass Kön Födelseår
Elin Harring Damer Motion Kvinna 1975
Daniel Wall KRIK - Kristen idrottskontakt Herrar Motion Man 1995
Mattias Westman Sala Ok Herrar Motion Man 1980
Gustaf Eriksson Sätra IF Herrar Motion Man 1983
Gustav Karlsson Sala Herrar Motion Man 1987
Emma Kärnsund Damer Motion Kvinna 1990
Ronny Kärnsund Herrar Motion Man 1989
Peter Axelsson IFK Herrar Motion Man 1951
Jakob Eklund Herrar Motion Man 1987
Örjan Widmark Västerås Herrar Motion Man 1944
Linda Eriksson Damer Motion Kvinna 1979
Mikael Forsgren IFK Sala Herrar Motion Man 1962
Birk Stuvemark Herrar Motion Man 1998
Anna-Maria Nygård Viklund Damer Motion Kvinna 1980
Sandra Thorsell Damer Motion Kvinna 1980

Salaklassikern Simmning

Inga anmälda
Namn Klubb Klass Kön Födelseår

Salaklassikern Cykel

Inga anmälda
Namn Klubb Klass Kön Födelseår