Anmälda till MTB Adventure 2019 Avancerad sök

Scania MTB Adventure 63 km Vuxna

Startnummer Namn Klubb Klass Ort Födelseår
608 Marie Nilsson Sweco adventure Damer Älvsjö 1981
606 Lina Sjöström Damer Nacka 1988
603 Robin Wickström Rönninge Herrar Rönninge 1982
595 John Hjelm Herrar Bandhagen 1983
597 Victor Holtbo Sportson Herrar Sköndal 1995
586 Fredrik Birkl Herrar Täby 1972
587 Marcus Malmsten Herrar Spånga 1974
585 Anton Åkerström Skellefte AIK Herrar Gnesta 1971
584 Karl-Henrik Kalenius Herrar Älvsjö 1977
583 Per Strömblad Ck La Chemise Herrar Danderyd 1976
580 Ola Svärd Haninge MTBO Herrar Tungelsta 1970
579 Sebastian Svärd JB Cykelsport Herrar Vendelsö 1994
557 Jari Palonen Ryska Posten Herrar NACKA 1974
571 Magnus Eriksson Gällstaö Herrar Ekerö 1973
570 Sven Cederberg Ck Uni Herrar Uppsala 1960
566 Pawel Gaca Hydrokraft AB Herrar Bromma 1973
565 Johan Raud Aktivitus SC Herrar Bromma 1959
567 Patric Larsson Herrar Katrineholm 1989
563 Krzysztof Cimoszuk Tullinge SK Herrar Skogås 1984
560 Daniel Andersson Herrar Borlänge 1975
562 Thomas Lilja Herrar Borlänge 1975
545 Jonas Staaf STRÄNGNÄS CK Herrar Strängnäs 1975
533 Roger Huononen Stockholms Rullskidklubb Herrar Huddinge 1959
534 Fredrik Tiger Peab Herrar Timrå 1969
516 Fredrik Brånth Trosabygdens OK Herrar Trosa 1983
528 Jonas Sved Herrar Lidingö 1984
532 Jens Werner Tullinge SK Herrar Tullinge SK 1977
519 Björn Helenius Herrar Tullinge 1967
530 Jonas Thorstensson Herrar Nyköping 1969
518 Niklas Hammarström Vändplanens multisportklubb Herrar Älvsjö 1982
527 Edvin Simmingsköld Vändplanens multisportklubb Herrar Älvsjö 1976
523 Ola Parkheden Team funduro Herrar Lidingö 1979
520 Anton Johansson MTB Täby Herrar Sollentuna 2001
526 Ludwig Sehman Norrorts Mark Herrar Rimbo 1901
525 Rikard Sehman Brandkårens IK Herrar Rimbo 1974
521 Erik Junsved MTB Täby Herrar Sollentuna 2001
515 Amanda Bohlin HiQ Sports Club Damer Lidingö 1989
524 Peter Ripp Moêtnäs MTB Herrar Värmdö 1980
529 Tommi Taivassalo - Herrar Norrtälje 1974
522 Frej Lindström Baroudeur Fietsclub Herrar Johanneshov 1988
517 Robert Chung Herrar Sollentuna 1983
531 Marcus Tärnåsen Trehjulingsligan Herrar Bålsta 1973
466 Mattias Andersson Trehjulsligan Bålsta 1980
465 Fredrik Granlund Aktivitus Sports Club BROMMA 1966
464 Thomas Storm Specialized Conceptstore CK Farsta 1956
463 Håkan Pettersson FJÄRDHUNDRA 1972
462 Lars Wall NYKÖPING 1963
461 Susanne Pettersson Fjärdhundra 1972
460 Malin Karlsson Finspångs CA Damer Finspång 1988
459 Patrik Engström Rembo IK Herrar Horndal 2000
458 Rickard Hyllenstam Vega Herrar Vega 1901
457 Conny Jansson Strängnäs Ck / Strängnäs Bilforum Racingteam Strängnäs 1981
455 Johan Widestrand Almby IK Herrar Örebro 1967
456 Ann-Sofie Pihl Almby ik Damer Örebro 1965
454 Hans Melkersson Trosabygdens Orienteringsklubb TbOK Trosa 1957
453 Jonas Svernestam CK Dainon Nyköping 1979
452 John Harrysson Aktivitus sports klubb Insala 1967
451 Nicholas Louca Järfälla CK Hässelby 1989
450 Daniel Kjell Nyköping Nyköping 1969
449 Tobias Stridsberg Södertälje ck Tumba 1977
448 Jens Germundsjö Bålstack BRO 1979
447 Johan Olsson Rönninge 1901
446 David Bustos Bagarmossen Stockholm 1980
445 Niklas Nordeman Hägersten 1992
443 Maija Isaksson Tullinge SK Tullinge 2000
442 Jörgen Wallström Eskilstuna ck Eskilstuna 1965
441 Rut Elfving Fredrikshof ck Järfälla 1974
440 Elisabet Ekblad Trosabygdens Ok TROSA 1992
439 Peter Jäderfeldt Södertälje CK JÄRNA 1962
437 Emil Eriksson Försvarsmakten Strängnäs 1992
438 Tommy Eriksson Eskilstuna CK Herrar Torshälla 1969
436 Patrik Börjesson Vaxholm 1990
435 Anders Wigefjord CK Suntrip Fjugesta 1984
433 Teresia Fridström Strängnäs CK Strängnäs 1978
434 Peter Fridström Strängnäs CK Herrar Strängnäs 1977
432 Anton Arvidsson CK Suntrip Vintrosa 1988
431 Tobias Eriksson CK Suntrip Fjugesta 1901
430 Anders Björnsjö Södertälje CK Herrar SÖDERTÄLJE 1970
429 Tomas Nord Nacka 1966
428 Pontus Andreasson Rönninge 1964
427 Dennis Borg Tyresö 1987
426 Niclas J Rosenberg CK Ceres Katrineholm 1978
425 Peter Grafström Team TCMcykel.se TYRESÖ 1972
424 Björn Randén SMACK Upplands Väsby 1984
423 Ulrik Karlsson Enhörna if Södertälje 1978
422 Christer Norin Järfälla ok Järfälla 1963
421 Folke Andersson Brandkonsulten AB Herrar Stockholm 1959
420 David Pettersson Herrar Vintrosa 1981
419 Tommy Eriksson Eskilstuna ck Herrar Torshälla 1969
418 Thomas Ihrstedt Herrar Vintrosa 1976
417 Niklas Lundin Herrar Järfälla 1983
416 Magnus Jansson Ingarö IF Herrar Gustavsberg 1972
415 Peter Hermansson Scania IF Herrar Södertälje 1969
414 Claes Östergren Herrar Åkersberga 1969
413 Claes Miilus-Larsen MTB Täby Herrar Åkersberga 1968
412 Niklas Bruce Herrar Södertälje 1970
411 Peter Kerwien Lyx o Misär Herrar Huddinge 1970
410 Jimmy Holm AstraZeneca IF Herrar Nykvarn 1977
409 andersson jörgen Mtb Täby Herrar Vallentuna 1964
408 Henrik Lundgren Herrar Järfälla 1979
407 Philip Haxne Moëtnäs MTB Herrar Värmdö 1971
406 Jan-Erik Åhrberg Herrar Solna 1965
405 Kay Gingbäck Eskilstuna CK Herrar Eskilstuna 1971
404 Erik Skoglund Herrar Nykvarn 1963
403 Oskar Leufven Herrar Södertälje 1981
402 Johan Granlund Herrar Nyköping 1977
401 Jerry Friman Tullinge Herrar Tullinge 1967
400 Johnny Friman Djurgårdens IF Cykelförening Herrar Grodinge 1962
399 Tobias Fridsjö JÄRFÄLLA CK Herrar Järfälla 1972
398 Niklas Näsström TOAC Herrar Stockholm 1974
397 Janne Haarala Herrar Strängnäs 1970
396 James O'Reilly CK Valhall Herrar apt. 2036 1985
395 Anders Lernerud friluftsboden.se Adventure Racing Team, Trosabygdens OK Herrar Trosa 1967
393 Jonas Aarnio IF-Åland Herrar Mariehamn 1975
392 Felix Tiderman Söders Tyresö Herrar Tyresö 1997
391 Stefan Björgården Herrar Uppsala 1970
390 Mikael Vikström Fredrikshof IF Herrar Järfälla 1962
389 Peter Engstrand NEBC Herrar ÄLVSJÖ 1973
388 Tor Johnson Stockholm Herrar Stockholm 1972
387 Mattias Berggren sandvikens ck Herrar GÄSTRIKE-HAMMARBY 1980
386 Christian Gustafsson Trosabygdens ok Herrar Nacka 1976
385 Niclas Ahl Tullinge SK Herrar Rönninge 1969
384 Patrick Hörstam trosabygdens cyklister Herrar Trosa 1974
383 Mårten Karlsson trosabygdenscyklister Herrar Trosa 1973
382 Mathias Sveningsson Nykvarn Herrar Nykvarn 1969
381 Jan Olov Lindfors Hofors skid - cykelklubb Herrar Torsåker 1962
380 Tobias Hoffsten Herrar Stockholm 1992
379 Ulrik Erikstam Herrar Södertälje 1978
378 Tom Bruun Gamla Uppsala Herrar Uppsala 1973
377 Jonas Lexell Team Gnestahälsa Herrar Gnesta 1967
376 Roger Nell Järfälla Ck SSCT Herrar Kungsängen 1964
375 Pontus Andersson Järfälla CK Herrar Järfälla 1981
374 Hans Friedel Ramnäs CK Herrar Hallstahammar 1960
373 Thomas de Korostenski Tyresö CK Herrar Tyresö 1975
372 Mats Alvér Södertälje CK Herrar Järna 1973
370 Johan Sallnäs Åre Bergscyklister Herrar STOCKHOLM 1977
369 Anssi Härmä Herrar GNESTA 1966
368 Johan Printz CK Dainon Herrar Nyköping 1965
367 Daniel Viklund IK Jarl Rättvik Herrar Horndal 1977
365 Klas Schjelderup Renfanans CK Herrar Stockholm 1984
364 Jörgen Wahlqvist TBOK Herrar Trosa 1970
363 Patrik Fogelberg Scania Team Klimat Herrar Huddinge 1971
362 Martin Öhnström Athletic Club Salt Lake Herrar Saltsjö-Boo 1963
361 Roger Sundberg Järfälla CK Herrar JÄRFÄLLA 1975
360 Richard Alm Trosabygdens Cyklister Herrar Vagnhärad 1976
359 Magnus Fridsell Seriemekanik CK Herrar Sollentuna 1972
358 Tommy Lindquist Scania63 Herrar Tullinge 1985
357 Lars Jernkrok Spårvägen CF Herrar Huddinge 1970
356 Robert Löfving Ck Falken Herrar Johanneshov 1972
355 Jimmie Furunäs Strängnäs CK Herrar Mariefred 1977
353 Marcus Hjortsberg MTB Täby Herrar Täby 1976
352 Robert Lind Svalsta Pedalklubb Herrar Nyköping 1976
351 Björn Runfeldt Södertälje CK Herrar Nykvarn 1986
349 Erica Kronhöffer Damer Stockholm 1971
350 Dan Åkerström Herrar Bromma 1963
348 Thomas Pernbrant Nykvarn MTB Herrar Nylvarn 1980
347 Tomas Olsson Herrar Åkers Styckebruk 1977
346 Jan Andries Oldenkamp Scania Herrar Saltsjöbaden 1966
345 Stefan Strand Vemdalen IF Herrar Tumba 1967
344 Robin Strand BiteTheDustBaloo! Herrar Jönköping 1992
343 Fredrik Larsson Herrar Uttran 1985
342 Örjan Rasmusson Scania Herrar Järna 1975
340 Jakob Wallin Herrar Lidingö 1976
341 Dennis Nyberg Herrar Visby 1971
598 Mathias Andersson NoClubMTB Herrar Eskilstuna 1986
338 Joakim Överström IF Åland Herrar Eckerö 1985
337 Christer Hjertner Falun Herrar Falun 1963
335 Bernt Gustavsson Herrar Stockholm 1966
334 Per Fahrman Herrar Stockholm 1966
333 Christian Abrahamsson Hiq Sports club Herrar Södertälje 1979
332 Lars Nilsson AstraZeneca IF Herrar Strängnäs 1964
331 Mikael Andersson - Herrar STORVRETA 1965
330 Johan Carlius Kenny Rider Herrar Uppsala 1962
329 Bo Kälvemark Herrar Enköping 1965
328 Tobias Alm Herrar TROSA 1986
327 Tobias Lööf Team OneCorner Herrar Enhörna 1981
326 Ari Mattila Herrar Oxelösund 1973
325 Tonny Ekenberg Herrar Södertälje 1976
324 Henrik Nordlund FCÉ Herrar Täby 1987
323 Johan Arnebrant UV29 Herrar Bromma 1969
322 Roger Grytten Södertälje CK Herrar HÖLÖ 1969
321 David Schulz Herrar Grodinge 1976
320 Tomas Pakkanen Södertälje CK Herrar Södertälje 1971
319 Johan Åström Mölnbo UMR Herrar Mölnbo 1972
318 Martin Tiberg Herrar Stockholm 1977
317 gunnar fredriksson Tunafors SK Herrar Skogstorp 1960
316 Hector Garcia Södertälje CK Herrar Södertälje 1985
315 Pär Hansson Herrar Järna 1975
312 Elliot Collin Herrar Rönninge 2000
311 P-M Lejon Team Psykbryt Herrar Järfälla 1971
310 Joakim Majak Järfälla CK Herrar Hässelby 1978
308 johan Sandström Herrar Ösmo 1979
307 Thomas Dovander MTB Täby Herrar Danderyd 1969

Scania MTB Adventure 41 km Vuxna

Startnummer Namn Klubb Klass Ort Födelseår
607 Mankan Österberg Mör Herrar Södertälje 1971
578 Carl-David Hagerbonn Djurgårdens CF Herrar VÄGEN 1975
605 Hans Sundholm Herrar Stockholm 1961
602 Ann-Sofie Karlsson Eskilstuna CK Damer Eskilstuna 1967
593 Stefan Hellman Herrar Huddinge 1975
590 Joakim Lagmyr Ceres Herrar KATRINEHOLM 1980
581 Clas-Göran Pettersson Epic Bikes Herrar ÅKERSBERGA 1981
569 Erik Karlsson Fca Herrar Ljusfallshammar 1982
549 Jimmy Hellenberg HiQ sports club Herrar Södertälje 1975
542 Tommy Ravinale Herrar Mariefred 1969
511 Peter Björk Mike & the mechanics, ZD Herrar Stockholm 1971
512 Mikael Cato Herrar Lidingö 1972
513 Lars Nyström Herrar Nyköping 1960
514 Stefan Westerlund Herrar Uppsala 1969
306 Joakim Liljeberg Herrar Stockholm 1985
305 Karin Gustafsson Täby MTB Stockholm 1980
304 Robert Lundquist Vendelsö 1969
303 Karin Wall Damer Nyköping 1963
302 Kenneth Engström Rembo IK Herrar Horndal 1969
301 Stefan Hägg Herrar Bromma 1975
300 Jan Ivarsson Sundbyberg 1975
298 Sara Ottosson Damer Uppsala 1994
299 Jonna Hägglund Damer Uppsala 1901
297 Olof Fällgren Lidingö Cykelklubb Högsätravägen Herrar Lidingö 1966
295 Jörgen Engström Scania Grödinge 1969
294 Nils Jonnerby Södertälje 1994
296 Elisabet Baldvinsson She Rides CK Tumba 1968
292 Erik Lehtinen Södertälje 1967
293 Joel Lehtinen Herrar Örebro 1991
291 Christoffer Lundkvist Hägersten 1989
290 Johan Filipsson Oxvretens SK Nykvarn 1984
289 Johanna Almlund Haninge SOK Västerhaninge 1967
288 Kristian Jansson Team Norrvalla TULLINGE 1973
287 Staffan Berglund Scania IF Trosa 1972
286 Björn Ericsson Västerås 1901
285 Joakim Rehnberg Godegårds sk Södertälje 1967
284 martin egelstig Sundbyberg 1991
283 Mikael Fridholm Västerås CK Västerås 1974
444 Tomas Dillman CK Dainon Herrar Nyköping 1961
282 Martin Wallenberg Nyköping 1976
281 Mats Lönnqvist SKULTUNA 1975
280 Anders Orebrandt Viksbergs Angels Södertälje 1978
279 Erik Engström Nykvarns Cykelklubb Södertälje 1978
278 Stig-Erik Siljebrand Södertälje cykelklubb Södertälje 1959
277 Erik Lundberg Nykvarn 1980
276 Göran Kolbäck team Hardwood Älvsjö 1901
275 Börje Nilsson Bromma 1975
274 Anders Nyh Nyköping 1967
273 Christoffer Pettersson Spårvägen Huddinge 1974
272 Tony Palmkvist Strängnäs 1981
271 Stefan Lundvall Oxvretens SK Södertälje 1969
270 Samuel Suderbys Scania Herrar Huddinge 1976
269 Håkan Hagstedt Berras Boys Rosersberg 1989
268 Krister Pihl Ingen Strängnäs 1977
267 Daniel Ekenberg Herrar Tumba 1973
266 Jonas Hällbom Eskilstuna CK Ärla 1971
265 Magnus Skjutar Södertälje CK Södertälje 1966
264 Erik Jaensson Scania IF Herrar SÖDERTÄLJE 1979
263 Fredrik Holmgren Berras boys Herrar Riala 1989
262 Jonas Berglund Herrar Huddinge 1978
261 Johannes Slettengren Herrar Huddinge 1980
260 martin sternberg Herrar Johaneshov 1978
259 Milos Plavsic / Herrar Södertälje 1986
258 Johan Huhta Herrar Nykvarn 1982
257 Fredrik Roselin Scania Herrar Södertälje 1993
256 Joke Rotticci Södertälje CK Damer Enhorna 1971
255 Roberth Molinder Spårvägen CF Herrar HUDDINGE 1971
254 Kjell Lundström Solberga Herrar Hägersten 1965
253 Eric Eriksson Herrar Hägersten 1991
252 Peter Henblad Scania IF Herrar Skogstorp 1967
250 Hans Feldt IFK Mariefred Herrar Mariefred 1968
251 Peter Linnarsson Järna Herrar Järna 1979
249 Jonas Gustafsson Råsta ck Herrar Kungsör 1968
248 Jimmie Olep IFK södertälje Herrar Järna 1978
247 Stefan Holst Team IDC Herrar Täby 1964
246 Mattias Löf Herrar Björnlunda 1970
245 Joakim Gimholt Trosabygdens Cyklister Herrar Trosa 1967
244 Alexander Lindvall MK Speed Herrar Nykvarn 1977
242 Alexander Skagerling Herrar Tyresö 1986
243 Andreas Alfredeen Herrar Stockholm 1979
240 Micael Thollander Scania IF Herrar Nykvarn 1969
239 Stefan Groll Herrar Stockholm 1988
238 Jens André Drottningholm Herrar Drottningholm 1974
237 Steffen Grohsschmiedt Herrar Stockholm 1988
236 Sofie Alvér Södertälje CK Damer Järna 1974
371 shervan Habash Herrar Södertälje 1991
235 Henrik Sjögren Herrar Farsta 1983
234 Magnus Lyrberg Team Hardwood Herrar ÄLVSJÖ 1969
232 Carin Carlsson Damer Hagersten 1987
233 Erik Carlsson Tajts MTB Herrar Norrköping 1952
231 Ralf Gustafsson Enhörna IF Herrar Enhörna 1966
230 Catrine Gustafsson Damer GNESTA 1975
229 Jonas Brobakken Herrar Stockholm 1983
228 Göran Jansson Herrar Södertälje 1967
227 Tomas Bornmarker Järna Herrar järna 1981
226 Samuel Kremsky Scania Herrar Järna 1973
225 Peter Barmyr Scania Herrar Tumba 1966
224 Clas Malmlöf Herrar Järna 1974
223 Peter Kullås Herrar Järna 1973
222 Mikko Kallio Herrar HÖLÖ 1958
221 Robert Bergdahl Team Emba Herrar Nykvarn 1996
220 Tomas Nöremark Trosa Herrar Trosa 1981
219 Filip Larsson Herrar Södertälje 1994
218 Anton Svensson Breanäs MTB Herrar Hägersten 1987
217 Douglas Danfors Herrar Järna 1999
216 Bruno Imamovic Herrar Strängnäs 1980
215 Per Fältö Herrar Trosa 1967
214 Viktor Nilsson Herrar NYKVARN 2001
213 Bo Andrén Scania Herrar Söderby 1963
212 Albin Wall Herrar Järna 1979
211 Petter Tuvehed Herrar Södertälje 1994
354 Max Torsek Herrar Strängnäs 1985
210 Thomas Andersson Oxvreten Sk Herrar Nykvarn 1988
209 ANDERS Karlberg Astrazeneca if Herrar Södertälje 1971
208 Huseyin Keles Herrar Södertälje 1979
207 Ove Lindkvist Scania Herrar SÖDERTÄLJE 1960
206 Mikael Jolby Herrar Åkers Styckebruk 1963
205 Andreas Gårdare Södertälje CK Herrar Tullinge 1981
203 Johan Mattsson Herrar Torshälla 1975
204 Markus Niemelä Herrar Åkers styckebruk 1982
202 Fredrik Carlsson Knivsta Ck Herrar Uppsala 1982
200 Jetta Lundin Kallfors MTB Damer Järna 1973
201 Per-Olof Lundin Kallfors MTB Herrar Järna 1973
199 Björn Önnemar Södertälje CK Herrar Nykvarn 1982
198 Jörgen Gjersvold Sockertoppen IF Herrar Enhörna 1963
197 Tommy Söderström Herrar Nykvarn 1963
196 Dennis Imamovic Herrar Strängnäs 1976
194 Erik Östlund Herrar Nykvarn 1995
195 Douglas Lavender Herrar Södertälje 1990
193 Erik Lindskog Herrar Älvsjö 1962
192 Jan Bergkvist KFK - Kanotföreningen kanotisterna Södertälje Herrar Södertälje 1965
191 Åke Lindkvist Sundsvallscyklisterna Herrar Matfors 1958
190 Roland Andersson Herrar Södertälje 1957
189 Mats Licke Verktygsverkstan Herrar Nykvarn 1973
188 Joakim Johansson WildEmotion Herrar Södertälje 1973
186 Pernilla L. Grytten Södertälje CK Damer HÖLÖ 1968
185 Stefan Pierrau Team-NECT Herrar Rönninge 1968
184 Tomas Westergren Oxvretens SK Herrar Nykvarn 1965
183 Clay Thorman Virtual Engineering Herrar Bro 1955
182 Tom Lönnqvist Ghost Wolves Herrar Södertälje 1969
181 Jussi Mattsson Herrar Hölö 1967
180 Niklas Åbrink Herrar Stockholm 1974
179 Mikael Åbrink Ghost Wolves Herrar Järna 1967
178 Filip Wieslander Herrar Södertälje 1989
177 Felipe Lopez Herrar Huddinge 1983
176 Magnus Candell Scania Herrar Södertälje 1967

Scania MTB Adventure 19 km Vuxna

Startnummer Namn Klubb Klass Ort Födelseår
612 John Junker Norrbärke SK Herrar Enskededalen 1974
609 June Lif Spårvägen CF Damer SEGELTORP 1969
604 Marcus Olsen AMF Södertälje Herrar Enhörna 1981
601 Magnus Moberg Eskilstuna CK Herrar Eskilstuna 1962
588 Peter Blomgren Nacka Värmdö Herrar Saltsjö-boo 1983
591 Rikard Andersson Herrar ESKILSTUNA 1977
572 Nathalie Hagmyr Damer Göteborg 1986
582 Jörgen Ekman Solskenscyklisterna Herrar Täby 1963
576 Jimmy Skoog Herrar Örebro 1959
577 Joakim Skoog Herrar Stockholm 1997
554 Leon Almqvist #fikaligan#hck Herrar Huddinge 1967
541 Erik Johnsson Järfälla alpina Herrar Solna 1962
540 Oskar Johnsson Järfälla alpina Herrar Solna 1993
536 Henrik holst Herrar Huddinge 1975
539 Katarina Öhnström Team Helga Damer Saltsjö-Boo 1964
538 Anette Broman Damer Huddinge 1963
500 Barbara Knap Mälarö SOK Damer Ekerö 1969
498 Niklas Frykström Herrar Sköndal 1974
508 Jonas Sten Herrar Åkers Styckebruk 1981
502 Petra Larsson Damer Vällingby 1975
505 Joakim Nyberg KIF TOREDAL Herrar Rönninge 1972
506 Malin Nyberg KIF Toredal Damer Rönninge 1975
507 Ulrika Sjöberg Damer Mölnbo 1970
504 Marie Malmström Fredrikshof IF CK Damer Järfälla 1977
499 Thomas Glantz TBOK Herrar Hölö 1966
510 Fredrik Zakrisson Herrar Årsta 1985
497 Per Falk Scania Herrar Hägersten 1989
503 Peter Malmström Fredrikshof IF CK Herrar Järfälla 1969
174 Lisa Abrahamsson Team Power Woman Damer Södertälje 1980
173 Peter Rödel Torekäll Södertälje 1965
172 Jonny Kock Spårvägen cf Bagarmossen 1975
171 Mikael Stenbäck Scania Älvsjö 1978
170 Rickard Johansson Grödinge GRÖDINGE 1971
169 Johanna Licke Nykvarn 1999
168 William Olsen Enhörna 2000
167 Göran Rosell Scania IF Enhörna 1960
166 Frida Andersson Södertälje 1981
165 Stefan Johansson Scanna IM Gnesta 1963
164 Anders Stenvall Södertälje 1993
163 Håkan Sjöblom Håkke o Jonke Herrar Järna 1965
162 Camilla Appelsved KIF Toredal - Rönninge Rönninge 1977
161 Tomas Haglund Facitcykel Rönninge 1970
160 Anna-Karin Malmsten Södertälje CK Järna 1970
159 Lennart Stawing Södertälje 1958
158 Osmo Pesonen Nykvarn 1947
157 Andreas Sjödin Scania Nykvarn 1971
156 Tony Lagerdahl Fredrikshof CK Herrar Upplands-Bro 1975
155 Johan Sandström Trosabygdens cyklister Herrar Trosa 1972
154 Niklas Haglund TBOK Trosa 1972
153 Jonny Johansson Scania Hölö 1962
152 Tobias Åman Herrar Södertälje 1977
151 Johan Wernersson Södertälje 1991
150 Erika Mattisson Scania Södertälje 1974
149 Ylva Björnsjö Södertälje CK Damer SÖDERTÄLJE 1901
148 Samuel Sandberg Enhörna IF Herrar Södertälje 1982
147 Linda Krause Södertälje 1979
146 Anna Suderbys Spårvägen Damer Huddinge 1974
144 Linda Åström Sollentuna 1971
143 Martin Karlsson Södertälje 1976
142 Lisa Ekenberg Tumba 1972
141 Linda Ståhlberg Gnesta 1983
140 Carina Hällbom Damer Ärla 1967
139 Anna Nilson Önnemar Nykvarn 1984
138 Raymond Reinmann Rönninge Herrar Rönninge 1967
137 Madeleine Ståhl Finspångs CA Damer Ljusfallshammar 1984
133 Hugo Ochoa Sudamerica CK Herrar Eskilstuna 1979
134 Fernando Rios Sudamerica CK Herrar Strängnäs 1981
135 Milton Viscarra Sudamerica CK Herrar Bandhagen 1977
136 Jose Sanches Sudamerica CK Herrar Eskilstuna 1982
132 Johnny Wahlund Fredrikshof if Ck Herrar Sollentuna 1959
131 Silvio Farr Herrar Södertälje 1983
130 Ingrid Hartung Järfälla CK Damer Spånga 1972
128 Angelica Isaksson Damer Södertälje 1992
129 Jan Olof Hillström Herrar Strängnäs 1974
127 Mattias Sundin Herrar Södertälje 1976
126 Anna Lundberg Damer Täby 1969
123 Jan Lindman Herrar Saltsjö-Boo 1967
124 Lena Hörnsten Damer Saltsjö-Boo 1967
122 Anna Granlund Damer Södertälje 1976
121 Karin Lindvall MK Speed Damer Nykvarn 1975
125 Patrik Lindskog Herrar Södertälje 1967
120 Lars Adelbertson V-Kompetens Herrar Södertälje 1970
119 Jörgen Mårdberg Scania Herrar Södertälje 1957
118 Mats Jonasson KIF Toredal Herrar Rönninge 1976
116 Susanne Weigl Team Prosecco Damer Enhörna 1960
117 Sven Mantell Team Prosecco Herrar Vällingby 1960
114 Helena Evsäter Team Prosecco Damer Rönninge 1969
115 Thomas Evsäter Team Prosecco Herrar Rönninge 1955
113 Björn Karlsson Herrar Uppsala 1953
112 Stefan Sundell Saltsjöbaden Cykelklubb Herrar Stockholm 1969
111 Johan Rytterström Herrar Nykvarn 1982
110 Magnus Schiöld Herrar Rönninge 1975
109 Ingela Davidsson Damer Södertälje 1970
108 Göran Svensson Scania Herrar Södertälje 1961
107 Kristin Segerström Mölnbo UMR Damer Mölnbo 1977
106 Henrik Stranne Scania Herrar Ekerö 1969
105 Marie Nilsson Damer NYKVARN 1970
104 Sebastian Siffren Herrar Åkers styckebruk 1987
103 Emma Fredriksson Scania Damer Johanneshov 1990
102 Ola Blom Herrar Tullinge 1976
101 Christoph Frowein Herrar Stockholm 1985
100 Jasmina Imamovic Damer STRÄNGNÄS 1984
99 Jonny Johansson Herrar Södertälje 1984
98 Richard Axelsson Herrar Södertälje 1984
96 Helena Anderberg NynäshamnMCK Damer Grödinge 1977
95 Daniele Petrili Damer Stockholm 1986
94 Anna Mattsson Damer Torshälla 1974
92 Karl Andersson Herrar Rönninge 1998
93 Petra Andersson Damer Rönninge 1968
336 Jan-Erik Erlandsson Herrar VällingbyB 1967
91 Anja Keränen Team Cykeltjänst Damer Södertälje 1959
90 Malin Gälsing WildEmotion Damer Södertälje 1970
88 Dick Eriksson Cykelcenter Herrar Järna 1967
89 Leo Eriksson Mölnbo IF Herrar Mölnbo 2002
87 David Karlsson Scania Herrar Stockholm 1981
86 Göran Lissel Scania IF Herrar Skå 1969
85 Mattias Dahlgren Strängnäs cykelklubb Herrar Strängnäs 1985
84 Malin Bjerkestig Scania Damer Södertälje 1978
83 Simon Wieslander Herrar Södertälje 1989
82 Johanna Elmblad Team Cykeltjänst Damer Södertälje 1975
81 Fredrik Hansson Herrar Södertälje 1973
80 Tommy Åström Enklaresport Running Club Herrar Trosa 1979
79 Gunilla Åbrink Ghost Wolves Damer Järna 1970
314 Kurt Carlson Älta MTB Herrar Nacka 1950
313 Bengt Boberg Mörby MTB Herrar Skå 1962
77 Anders Appelsved KIF Toredal Herrar Rönninge 1974
175 Peter Bonde Scania Herrar Stockholm 1980

Scania MTB Adventure 19 km Ung

Startnummer Namn Klubb Klass Ort Födelseår
614 Alex Molinder Spårvägen CF Herrar VAGEN 2005
611 Hans Junker Älta mtb Herrar E 2009
610 Nils Junker Spårvägen Herrar E dalen 2007
600 Leopold Swärd Eskilstuna CK Herrar Eskilstuna 2008
599 Julius Andreasson Herrar Järfälla 2010
594 Emil Hall Borensbergs IF Herrar Borensberg 2005
596 Carl Larsson Södertälje CK Herrar Enhörna 2005
589 Olle Avellan Saltsjöbaden CK Herrar Saltsjö-boo 2010
592 Alexander Lagmyr Ceres Herrar KATRINEHOLM 2009
564 Anton Thuden Herrar Rönninge 2008
558 Theo Almqvist Spårvägen cf Herrar Huddinge 2007
555 Simon Öberg Eck Herrar Eskilstuna 2007
556 Axel Flodkvist Eck Herrar Eskilstuna 2005
547 Jerker Ruthström Värmdö ck Herrar Ingarö 2007
546 Olof Staaf Strängnäs CK Herrar Strängnäs 2008
535 Teodor Holst Herrar Huddinge 2010
490 William Sandelin TBOK Herrar Trosa 2010
474 Emil Boberg Skå IK Herrar Skå 2010
476 Elias Brånth Trosabygdens OK Herrar Trosa 2008
494 Isak Werner Tullinge SK Herrar Uttran 2008
495 Jakob Werner Tullinge SK Herrar Uttran 2005
483 Vincent Larsson Fredrikshof Herrar Vällingby 2007
478 Amanda Frykström Damer Sköndal 2009
488 Martin Rundström KIF Toredal Herrar Rönninge 1973
489 Erik Rundström KIF Toredal Herrar Rönninge 2010
484 Norton Larsson Fredrikshof Herrar Vällingby 2008
487 Neo Nyberg KIF Toredal Herrar Rönninge 2009
491 Elias Sjöberg Mölnbo Herrar Mölnbo 2007
481 Oskar Johansson MTB Täby Herrar Sollentuna 2005
486 Emil Malmström Fredrikshof IF CK Herrar Järfälla 2011
482 Otis Lagerdahl Fredrikshof ck Herrar Upplands-Bro 2012
472 Teo Alvefjord Saltsjöbaden CK Herrar Saltsjö-boo 2009
485 Edwin Malmström Fredrikshof IF CK Herrar Järfälla 2009
477 Alexander Djurestad Fredrikshof CK Herrar Spånga 2006
76 ARVID SAHLIN ÄLTA MTB VENDELSÖ 2008
75 William Abrahamsson Södertälje Naprapatcenter Södertälje 2010
74 Dexter Kock Spårvägen cf Herrar Bagarmossen 2007
73 Emil Fällgren Lidingö Cykelklubb Högsätravägen Herrar Lidingö 2006
72 Elias Bjelkefelt Strängnäs Ck / Strängnäs Bilforum Racingteam Herrar Strängnäs 2006
71 Albert Lejergård Nyköping Nyköping 2007
70 Oliwer Winnhed Värmdö CK Ingarö 2005
69 Leo Appelsved KIF Toredal - Rönninge Herrar Rönninge 2010
68 Leo Lounela Strängnäs cykelklubb Strängnäs 2005
67 Melvin Gnestadius brandt TbOk Trosa 2007
66 Milton Lagerdahl Fredrikshof CK Herrar Upplands-Bro 2009
65 Noel Sandström Trosabygdens cyklister Trosa 2008
64 Wilmer Haglund TBOK Herrar Trosa 2007
62 Kevin Åkerlind Lofsdalen SK Herrar Lofsdalen 2009
63 Simon Åkerlind Lofsdalen SK Herrar Lofsdalen 2007
61 Alfred Waks Herrar Södertälje 2006
60 Tova Fridström Strängnäs CK Damer Strängnäs 2006
59 Valle Karlsson Spårvägen Herrar Huddinge 2005
57 Isak Björnsjö Södertälje CK Herrar SÖDERTÄLJE 2004
58 Axel Björnsjö Södertälje CK Herrar SÖDERTÄLJE 2006
55 Theo Imamovic Strängnäs CK Strängnäs 2008
56 Benjamin Imamovic Herrar Strängnäs 2005
54 Hugo Suderbys Spårvägen Herrar Huddinge 2004
52 Olle Ekenberg Herrar Tumba 2007
53 Linus Ekenberg Herrar Tumba 2010
51 Theo Fällman Rönninge Rönninge 2010
50 Johan Staflund Fredrikshof if Ck Herrar Sollentuna 2008
49 Robin Rotticci Södertälje CK Herrar Enhorna 2006
48 Pirmin Andersson Järfälla CK Herrar Spånga 2010
47 Oskar Sundin Herrar Södertälje 2006
45 Simon Lundberg Täby MTB Herrar Täby 2004
46 Oliwer Lorentzson Herrar Södertälje 2007
42 Filip Lindvall MK Speed Herrar Nykvarn 2008
43 Edvin Lindvall MK Speed Herrar Nykvarn 2010
44 Arvid Lagsjö Varbergs MTB Herrar Varberg 2006
40 Elias Iveslätt Stenmark Herrar Ekerö 2005
41 Isac Iveslätt Stenmark Herrar Ekerö 2007
39 Rasmus Alvér Södertälje CK Herrar Järna 2004
38 Arvid Jonasson KIF Toredal Herrar Rönninge 2010
37 Felix Johansson Eklund Västerås CK Herrar Västerås 2005
36 Axel Rudehill Sundell Saltsjöbaden Cykelklubb Herrar Stockholm 2004
35 Anton Lindberg Herrar Ekerö 2006
34 Holger Segerström Gnesta MK Herrar Mölnbo 2010
32 Leo Rasmusson Järna SK Herrar Järna 2008
31 Ronnie Gustafsson Lönnroth Herrar Nyköping 2004
29 Rasmus Ström Herrar Skogås 2004
30 Pontus Ström Herrar Skogås 2006
27 Liam Granath Herrar Nykvarn 2008
28 Noel Granath Herrar Nykvarn 2010
26 Pontus Breisch Nykvarn Herrar Nykvarn 2004
24 Maciek Knap Herrar Ekerö 2008
25 Maciek Knap Herrar Ekerö 2008
23 William Dovander MTB Täby Herrar Danderyd 2008

Scania Mini Adventure 2,5 km Knatte

Startnummer Namn Klubb Klass Ort Födelseår
574 Valdemar Ingre TBOK Trosa 2013
573 Viktor Grytsan Knivsta CK Knivsta 2014
575 Sigvard Ingre TBOK Trosa 2011
568 Julia Abrahamsson SÖDERTÄLJE Södertälje 2014
561 Cédric McCann Tyresö CK Vega 2013
559 Stina Hamberg Kif toredal if Uttran 2014
552 David Fagerstedt Södertälje Södertälje 2014
553 Alvar Molin SNO Nykvarn 2013
551 Vilmer Schiöld Rönninge 2014
550 Ludvig Schiöld Rönninge Rönninge 2011
544 Alvin Zakrisson GRÖDINGE 2013
543 Oliver Zakrisson GRÖDINGE 2015
21 Casper Hyllenstam Tyresö CK Vega 2012
22 Hugo Hyllenstam Tyresö CK Vega 2014
20 Amanda Kapor Järna 2009
19 Abbe Arinell Norrköping Kolmården 2011
18 Stina Fridström Strängnäs CK Strängnäs 2012
17 Gustav Krause Södertälje Södertälje 2011
16 Sindre Larsson KIF Toredal Rönninge 2012
15 Gustav Leufven Södertälje 2014
14 Alde Andersson Järfälla CK Spånga 2013
13 Carl Wilhelm "Trolle" Hagerbonn Djurgårdens CF STOCKHOLM 2014
12 Axel Sundin Stockholm 2014
11 Melker Trogstam SCK Strängnäs 2013
10 Ivar Jonasson KIF Toredal Rönninge 2012
9 Melwin Dahlgren Strängnäs 2012
8 Frank Bornmarker Järna järna 2012
7 Noel Rasmusson Järna SK Järna 2012
6 Noel Säfström Niemelä Åkers styckebruk 2011
4 Leon Lag Järna 2013
3 Freja Bjerkestig Scania Södertälje 2013
1 Algot Lorentzon HUDDINGE 2011
2 Signe Lorentzon HUDDINGE 2014