Resultat Havslätts Triathlon 2021

Sprint / Motion - Damer
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer  121  Nathalie Pettersson  3City Triathlon   1:14:52 
Damer  118  Linnéa Skärkarl  Oskarshamns triathlon  1:21:03 
Damer  123  Madeleine Dunsäter  Oskarshamns Sportklubb  1:21:32 
Damer  120  Sara Sjöberg    1:21:46 
Damer  117  Caroline Ternståhl    1:25:20 
Damer  124  Helena Larsdotter Jonsson  Hur f*n tänkte vi nu  1:29:08 
Damer  126  Lova Sandgren  Oskarshamns SK  1:30:31 
Damer  125  Katja Strandberg    1:30:38 
Damer  122  Jill Lundin    1:39:36 
Damer  DNF  116  Angelica Isberg   
Damer  DNF  119  Anna Östborg  Kalmar RC 
Sprint / Motion - Herrar
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar  156  Alexander Berggren  Midnight warriors triathlon club  56:40 
Herrar  144  Simon Lindblom  Kalmar RC   59:26 
Herrar  151  Noah Petersson  Kalmar RC Triathlon   1:01:28 
Herrar  137  Luke Dragstra  Trimate SK  1:02:54 
Herrar  153  Philip Wallman    1:07:05 
Herrar  133  Anton Odén  Trimate sk  1:07:33 
Herrar  147  Edvin Karlsson  Trimate SK  1:10:33 
Herrar  154  Magnus Svahn  Kalmar RC Triathlon  1:12:12 
Herrar  149  Andreas Petersson  Oskarshamns CK  1:13:55 
Herrar  10  143  Simon McVitty Östborg  Kalmar RC  1:14:27 
Herrar  11  136  Heiko Maass  SOK Viljan  1:15:41 
Herrar  12  139  Andreas Wetterling    1:16:43 
Herrar  13  152  Fredrik Ekvall   Kalmar Rc Triathlon   1:18:56 
Herrar  14  146  Mattias Engström  Trimate SK  1:19:47 
Herrar  15  134  Tomislav Rogan    1:20:42 
Herrar  16  138  Tomas Svensson     1:23:28 
Herrar  17  150  Alfred Tyrberg  SOK viljan  1:23:53 
Herrar  18  148  Stefan Olsson  AXA Sports Club  1:24:14 
Herrar  19  142  Rolf Johansson  Tjust bike and running club   1:25:30 
Herrar  20  155  Tomas Ek  Umara sports club  1:26:14 
Herrar  21  140  Rikard Ljungberg    1:27:54 
Herrar  22  141  Marko Torvinen    1:28:34 
Herrar  23  145  Erik Larsson  Deloitte  1:30:21 
Herrar  24  157  Claes Petersson  Färjestadens motion  1:31:34 
Herrar  25  135  Markus Bozdemir    1:42:08 
Herrar  26  131  Daniel Eriksson    1:46:55 
Herrar  DNF  132  Jonas Eriksson   
Olympisk / Motion - Damer
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer  46  Saskia De vries  Av phoenix  2:21:07 
Damer  41  Frida Cronqvist   NTNUI   2:21:43 
Damer  50  Åse Möller  Kalmar RC Triathlon/ Team Zoot  2:33:38 
Damer  48  Camilla Kempe  Team Powerwoman  2:39:54 
Damer  43  Yvette Roth  Trimate sk  2:44:47 
Damer  44  Monika Karlsson  Oskarshamns sportklubb   2:51:39 
Damer  42  Mia Erlandsson  Team Power Woman   3:02:06 
Damer  49  Inger Bergström    3:17:51 
Damer  DNF  47  Julia Steinecke   
Damer  DNF  45  Mollie Nohave  Team Nohave 
Damer  DNF  40  Sabina Nilsson  Frosta multisport 
Olympisk / Motion - Herrar
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar  112  Alexander Berggren  Midnight warriors triathlon club  1:57:45 
Herrar  101  Michael Sjöberg  Hultsfreds LK  2:14:54 
Herrar  89  Martin Karlsson  Umara Sports Club  2:18:40 
Herrar  94  Magnus Axelsson  Midnight warrior  2:20:51 
Herrar  95  Stefan Löfhede  Glasrikets RC  2:22:16 
Herrar  102  Matias Toftrup   Umara   2:23:33 
Herrar  100  Andreas Markhester    2:24:01 
Herrar  87  Erik Olsson  Umara sports club  2:24:19 
Herrar  99  Sören Eidrup  Umara Sports Club  2:25:04 
Herrar  10  97  Patrik Linder    2:26:51 
Herrar  11  92  Johan Högström  Kalmar RC  2:28:49 
Herrar  12  104  Jacob Andersson  Höglandets triathlon   2:32:10 
Herrar  13  93  Conny Karlsson  Trimate SK  2:35:31 
Herrar  14  86  Jörgen Svensson  Kalmar RC Triathlon  2:36:46 
Herrar  15  105  Joel Folkesson   Höglandets triathlon   2:38:03 
Herrar  16  91  Daniel Sigurdsson   Kalmar RC Triathlon   2:38:16 
Herrar  17  98  Jonatan Gårdh    2:38:37 
Herrar  18  108  Jocke Henningsson  Kalmar RC Triathlon  2:39:00 
Herrar  19  83  Kim Jacobsson  Midnight Warriors Triathlon Club  2:39:33 
Herrar  20  90  Leif Engelholm  Glasrikets RC  2:41:08 
Herrar  21  96  Staffan Berg  Glasrikets RC  2:42:20 
Herrar  22  106  Pierre Lavaine    2:43:21 
Herrar  23  88  Magnus Josephson  Kalmar RC Triatlon   2:43:51 
Herrar  24  111  Daniel Falk  Gävle Triathlonklubb  2:45:28 
Herrar  25  107  Denis Moutaf    2:47:37 
Herrar  26  85  Håkan Ulvenhag  Kalmar RC  2:59:00 
Herrar  27  84  Daniel Höglin    3:01:36 
Herrar  DNF  103  Tobias Toftrup   
Herrar  DNF  109  Göran Bergström   
Herrar  DNF  110  Jimmy Erlandsson  Colting Borssén Triathlon klubb