Resultat Säter Triathlon 2021

- Flickor -11
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Flickor -11  71  Sarah Larsson  Team LeWa Sport  23:27 
- Flickor 12-13
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Flickor 12-13  74  Amanda Hahne  Team LeWa Sport  26:09 
Flickor 12-13  77  Alice Birgander  Väsby SS triathlon  26:59 
Flickor 12-13  78  Alva Lagerberg  Väsby SS triathlon  27:11 
Flickor 12-13  73  Vera Nilsson  Team LeWa Sport  27:48 
Flickor 12-13  76  Lovisa Wannberg  IF Fyris/Triathlon  32:10 
- Flickor 16-17
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Flickor 16-17  62  Elin Ramqwist  IF Fyris/Triathlon  1:36:20 
Flickor 16-17  61  Edla Lowbrink  Vallentuna  1:40:09 
Flickor 16-17  63  Nathalie Stigenberg  Gävle tirathlon klubb  1:43:39 
- Motion Dam Olympisk
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Motion Dam Olympisk  53  Julia Montgomery  Terrible Tuesdays Athletic  2:24:35 
Motion Dam Olympisk  49  Ann-Sofie Linden  Umara Sports Club  2:49:41 
Motion Dam Olympisk  51  Marie Kasselskog  Team Power Woman  2:54:01 
Motion Dam Olympisk  57  Emma Maclean  IFK Sala  2:57:19 
Motion Dam Olympisk  52  Marielle Persson  CSK Ludvika Triathlon  2:59:11 
Motion Dam Olympisk  46  Begona Birath  Stockholm City Triathlon  3:04:07 
Motion Dam Olympisk  54  Paula Birgander  Väsby SS triathlon  3:06:56 
Motion Dam Olympisk  47  Monica Sjans  Qwarnsvednes Triathlon  3:13:39 
Motion Dam Olympisk  50  Linda Gabrielsson  Norrköping triathlon  3:14:47 
Motion Dam Olympisk  10  45  Christina Eriksson  CSK Ludvika Triathlon  3:37:22 
Motion Dam Olympisk  11  44  Lena Brännvall  Stockholm City Triathlon  4:32:25 
- Motion Dam Sprint
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Motion Dam Sprint  117  Frida Nöu  Race & Shine  1:05:00 
Motion Dam Sprint  113  Astrid Hult  Dalregementets IF  1:09:04 
Motion Dam Sprint  103  Katarina Andersen  Vikahälsan  1:14:57 
Motion Dam Sprint  114  Elin Allqvie  Stockholm  1:15:52 
Motion Dam Sprint  115  Johanna Allqvie  Stockholm  1:16:50 
Motion Dam Sprint  135  My Lissmors  Vansbro AIK Sim  1:20:08 
Motion Dam Sprint  111  Lina Sares  Stora Skedvi  1:25:23 
Motion Dam Sprint  101  Natalie Sippl  Stockholm  1:27:14 
Motion Dam Sprint  108  Jessica Högberg  Kungsörs sportklubb  1:28:40 
Motion Dam Sprint  10  102  Emma Olsson  KBK Bikes CK  1:29:27 
Motion Dam Sprint  11  112  Marie-Louise Lindblom  Qwarnsvednes Triathlon  1:35:22 
Motion Dam Sprint  12  105  Monica Jansson  Gävle  1:39:03 
Motion Dam Sprint  13  110  Helena Andersson  Säter  1:40:28 
Motion Dam Sprint  14  109  Brooke Pilawa-Podqurski  Alameda, California  1:43:21 
Motion Dam Sprint  15  106  Maria Persson  Klarälvdalens Kanot och Multis  1:49:32 
Motion Dam Sprint  16  107  Malin Lans  Klarälvdalens Kanot och Multis  1:49:32 
Motion Dam Sprint  17  104  Åsa Öberg  Älta  1:51:41 
- Motion Herr Olympisk
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Motion Herr Olympisk  Kim Andersson  CSK Ludvika Triathlon  2:09:34 
Motion Herr Olympisk  13  Jonathan Gunnarson  Athletic Club Salt Lake  2:11:27 
Motion Herr Olympisk  42  Joakim Nordqvist  CSK Ludvika Triathlon  2:12:26 
Motion Herr Olympisk  23  Emil Norberg  Qwarnsvednes Triathlon  2:16:38 
Motion Herr Olympisk  30  Lars-Erik Smedberg  CSK Ludvika Triathlon  2:19:52 
Motion Herr Olympisk  Jim Andersson  CSK Ludvika Triathlon  2:20:11 
Motion Herr Olympisk  32  Martin Söderström  IK REX  2:23:56 
Motion Herr Olympisk  95  Tommy Jansson  Saltsjöbaden Triathlon  2:24:23 
Motion Herr Olympisk  Albin Johansson  IFK Sala  2:24:42 
Motion Herr Olympisk  10  39  Odd Larsson  Norra Stockholms Endurance  2:24:59 
Motion Herr Olympisk  11  18  Gabriel Kröger  Race & Shine  2:26:26 
Motion Herr Olympisk  12  Jerker Eriksson  Kristinehamns Multisportklubb  2:27:29 
Motion Herr Olympisk  13  36  Tomas Stavbom  IF Fyris/Triathlon  2:29:18 
Motion Herr Olympisk  14  35  Fredrik Zetterberg  Gävle  2:30:06 
Motion Herr Olympisk  15  12  Felix Geissel  Merktredwitz  2:37:31 
Motion Herr Olympisk  16  10  Ville Frank  Vedevåg  2:37:36 
Motion Herr Olympisk  17  55  Ingar Mikkelsen  Team CoxaCarry  2:38:30 
Motion Herr Olympisk  18  40  Alexander Fahim  Bomma  2:40:14 
Motion Herr Olympisk  19  28  Johannes Rosin  CSK Ludvika Triathlon  2:41:56 
Motion Herr Olympisk  20  25  Tobias Norestrand  Diös IF  2:42:55 
Motion Herr Olympisk  21  33  Albin Wig  Avesta  2:45:42 
Motion Herr Olympisk  22  26  Robin Persson Ålstig  Falun  2:49:46 
Motion Herr Olympisk  23  31  Magnus Ström  Sandvikens CK  2:51:11 
Motion Herr Olympisk  24  17  Jonas Kojan  Team CoxaCarry  2:51:39 
Motion Herr Olympisk  25  14  Bernhard Hirschauer  Gällivare Endurance  2:52:35 
Motion Herr Olympisk  26  22  Knut Lyngar  Team CoxaCarry  2:53:24 
Motion Herr Olympisk  27  38  Jörgen Andersson  Umara Sports Club  2:55:24 
Motion Herr Olympisk  28  Leif Björkman  Qwarnsvednes Triathlon  2:56:03 
Motion Herr Olympisk  29  27  Stefan Ramqvist  IF Fyris/Triathlon  2:56:35 
Motion Herr Olympisk  30  16  Henrik Ivarsson  Upplands Väsby Triathlon  2:59:55 
Motion Herr Olympisk  31  34  Martijn Wijnen  Stockholm  3:01:32 
Motion Herr Olympisk  32  Lukas Bergliden  Solna  3:02:52 
Motion Herr Olympisk  33  29  Markus Sjöberg  Sundborn  3:07:35 
Motion Herr Olympisk  34  41  Jonas Wikström  Falun  3:13:28 
Motion Herr Olympisk  35  58  Tommy Andersson  Hedemora  3:13:58 
Motion Herr Olympisk  36  Gabriel Bassula  Mora  3:14:45 
Motion Herr Olympisk  37  59  Roger Ivarsson  Hedemora  3:15:15 
- Motion Herr Sprint
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Motion Herr Sprint  137  Jacob Fransen  Kalmar RC Triathlon  1:06:02 
Motion Herr Sprint  121  James Archer  Uppsala Polisens IF  1:06:59 
Motion Herr Sprint  120  Johan Werkmästar  Dalregementets IF  1:13:10 
Motion Herr Sprint  126  Anders Edström  Gävle tirathlon klubb  1:17:00 
Motion Herr Sprint  124  Mårten Kluck  Perbelum SS  1:22:33 
Motion Herr Sprint  130  Christian Blue  Österfärnebo  1:23:49 
Motion Herr Sprint  129  Mathias Petersson  Kode  1:33:26 
Motion Herr Sprint  119  Peter Söderlund  Dellner IK  1:33:27 
Motion Herr Sprint  127  Wiliam Hamberg  Team William Hamberg  2:01:17 
- Motion Lag Sprint
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Motion Lag Sprint  134  Team LeWa Sport  Motala  1:16:49 
Motion Lag Sprint  131  Ambulansen Avesta  Avesta  1:17:41 
Motion Lag Sprint  133  Vinefur på språng  Umeå  1:17:46 
Motion Lag Sprint  136  Lag Pejaan    1:19:47 
Motion Lag Sprint  132  Team Träningsvärk  Ludvika  1:40:51 
- Pojkar -11
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Pojkar -11  82  Alvar Törnlöv  Väsby SS triathlon  28:36 
Pojkar -11  84  Elias Birgander  Väsby SS triathlon  29:47 
- Pojkar 12-13
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Pojkar 12-13  89  Eskil Nilsson  Ludvika simsällskap  27:22 
Pojkar 12-13  87  Oliver Hahne  Team LeWa Sport  27:26 
Pojkar 12-13  85  Aron Anger Hyttinen  Hedemora Endurance Club  28:30 
Pojkar 12-13  86  Axel Kierman  Team LeWa Sport  29:38 
- Pojkar 14-15
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Pojkar 14-15  92  Leon Dahlin  Hedemora Endurance Club  41:11 
Pojkar 14-15  91  Linus Jansson  IK Fyris Uppsala Triathlon  44:19 
Pojkar 14-15  93  Oscar Alenius  Hedemora Endurance Club  49:20 
Pojkar 14-15  94  Hugo Lagerberg  Väsby SS triathlon  54:11 
- Pojkar 16-17
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Pojkar 16-17  64  Ludwig Svärdvall  Team LeWa Sport  1:39:17