Resultat SCT Duathlon 2019

- Motionsklass Dam
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Motionsklass Dam  185  Hanna Törnqvist  Åkersberga Triathlonklubb  1:16:37 
Motionsklass Dam  144  Monica Manske  338 Småland  1:24:16 
Motionsklass Dam  184  Anna Fiorillo  Väsby SS Triathlon  1:30:01 
Motionsklass Dam  139  Linnea Hansson    1:40:25 
- Motionsklass Herr
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Motionsklass Herr  136  Jonas Andersson  Stallarholmen SK  1:03:09 
Motionsklass Herr  198  Christian Sobkowski    1:04:20 
Motionsklass Herr  195  Douglas Lansky  Stockholm City Triathlon  1:04:56 
Motionsklass Herr  193  Johannes Jillerö  Trollhättans SOK  1:05:13 
Motionsklass Herr  149  Pierre Lindstedt  Järfälla Triathlon  1:05:43 
Motionsklass Herr  190  Henrik Grankvist  Väsby SS Triathlon  1:06:07 
Motionsklass Herr  189  Robin Eriksson  Stockholm City Triathlon  1:08:19 
Motionsklass Herr  187  Christer Axelsson  Stockholm City Triathlon  1:11:33 
Motionsklass Herr  200  Magnus Åkesson  Tallinn 98-gänget  1:11:34 
Motionsklass Herr  10  147  Dean Bannon    1:12:26 
Motionsklass Herr  11  192  Sebastian Jansson  Colting Borssén Triathlonklubb  1:12:33 
Motionsklass Herr  12  142  Jerker Öhrfeldt  Lidingö Triathlon  1:12:46 
Motionsklass Herr  13  150  Henrik Ivarsson  Väsby Triathlon  1:14:11 
Motionsklass Herr  14  146  Patrik Sandberg  FODI  1:14:29 
Motionsklass Herr  15  199  Michael Sundman    1:15:58 
Motionsklass Herr  16  186  Henrik Andersen  Stockholm City Triathlon  1:16:01 
Motionsklass Herr  17  191  Jonathan Helm  HelmÅkesson  1:22:37 
Motionsklass Herr  18  194  Fredrik Johansson  Tallinn 98-gänget  1:24:09 
Motionsklass Herr  19  145  Mikael Karlsson  338 Småland  1:33:07 
Motionsklass Herr  DNS  188  Jonas Conradsson  Saltsjöbadens Triathlonsällskap 
Motionsklass Herr  DNS  196  Andrey Markin  Stockholm 
- Tävlingsklass Dam
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Tävlingsklass Dam  102  Anna Jonsson  Terrible Tuesdays Triathlon  1:05:00 
Tävlingsklass Dam  105  Natalie Rec  Terrible Tuesdays Triathlon  1:07:13 
Tävlingsklass Dam  140  Amy Whyte  Stöcke TS Järnet  1:10:45 
Tävlingsklass Dam  104  Tora Philp  Stockholm City Triathlon  1:13:37 
Tävlingsklass Dam  107  Ann Tufvander  Stockholm City Triathlon  1:14:58 
Tävlingsklass Dam  101  Anne-Gwendolin Geismar  Stockholm City Triathlon  1:15:34 
Tävlingsklass Dam  143  Cecilia Wikander  Stockholm City Triathlon  1:22:37 
Tävlingsklass Dam  DNS  103  Åsa Larson  Mälarö SOK 
- Tävlingsklass Herr
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Tävlingsklass Herr  113  Victor Dahl  Stockholm City Triathlon  56:58 
Tävlingsklass Herr  130  Nils Penton  Terrible Tuesdays Triathlon  57:01 
Tävlingsklass Herr  114  Kristian Ek  Terrible Tuesdays Triathlon  57:19 
Tävlingsklass Herr  119  John Humble  Terrible Tuesdays Triathlon  57:58 
Tävlingsklass Herr  112  Martin Bratt  Mora CK  58:43 
Tävlingsklass Herr  131  Adam Stenman  Terrible Tuesdays Triathlon  58:54 
Tävlingsklass Herr  133  Adam Treschow  Terrible Tuesdays Triathlon  59:51 
Tävlingsklass Herr  148  Mikael Nelker  Terrible Tuesdays Triathlon  1:00:01 
Tävlingsklass Herr  135  Claes Wikdahl  Terrible Tuesdays Triathlon  1:00:02 
Tävlingsklass Herr  10  115  Thomas Emilsson  Terrible Tuesdays Triathlon  1:00:14 
Tävlingsklass Herr  11  111  Marcus Brandt  IF Mantra Sport  1:00:29 
Tävlingsklass Herr  12  116  Jonathan Gunnarsson  Stockholm City Triathlon  1:00:46 
Tävlingsklass Herr  13  122  Sofus Kreutzmann  Lidingö triathlon  1:01:22 
Tävlingsklass Herr  14  124  Jonas Langman  IF Mantra Sport  1:02:09 
Tävlingsklass Herr  15  129  Lars Erik Ness  Terrible Tuesdays Triathlon  1:02:13 
Tävlingsklass Herr  16  121  Johan Klevensparr  Stockholm City Triathlon  1:02:19 
Tävlingsklass Herr  17  106  David Sandberg  Terrible Tuesdays Triathlon  1:02:47 
Tävlingsklass Herr  18  134  David Wikström  Västerås CK  1:02:59 
Tävlingsklass Herr  19  117  Carl Magnus Helin  Lidingö Triathlon  1:04:01 
Tävlingsklass Herr  20  128  Aron Modig  Stockholm City Triathlon  1:04:06 
Tävlingsklass Herr  21  141  Tommy Jansson  Saltsjöbadens Triathlonsällskap  1:04:33 
Tävlingsklass Herr  22  120  Tommy Karlsson  Stockholm City Triathlon  1:04:42 
Tävlingsklass Herr  23  125  Odd Larson  Norra Stockholm Endurance  1:04:53 
Tävlingsklass Herr  24  127  Tommy Lusth  Stockholm City Triathlon  1:06:54 
Tävlingsklass Herr  25  108  Mats Atterving  Stockholm City Triathlon  1:08:19 
Tävlingsklass Herr  26  123  Magnus Lagerfors  Stockholm City Triathlon  1:09:25 
Tävlingsklass Herr  27  109  Anders Bergström  Stockholm City Triathlon  1:11:18 
Tävlingsklass Herr  28  110  Jonas Björk  Stockholm City Triathlon  1:13:07 
Tävlingsklass Herr  29  138  Rune Bergqvist  Norra Stockholm Endurance  1:13:25 
Tävlingsklass Herr  30  151  Carl Barbäck  Terrible Tuesdays Triathlon  1:14:01 
Tävlingsklass Herr  31  132  Håkan Thomée  Ericsson Stockholm IK  1:14:40 
Tävlingsklass Herr  32  118  Nils Holmström  Stockholm City Triathlon  1:17:47 
Tävlingsklass Herr  33  197  Stefan Sigfrids  Stockholm City Triathlon  1:19:56 
Tävlingsklass Herr  34  137  Anders Reisch  Stallarholmens Sportklubb  1:23:26 
Tävlingsklass Herr  DNS  126  Johan Lundkvist  Team Ormsalva