Anmälda till Gävle Adventslopp 2019 Avancerad sök

Lilla Adventsloppet

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Viktor Normell Djurhed Gefle IF Barnklass Gävle 1900
Albin Sandberg Barnklass Valbo 1900
Signe Pers Barnklass Gävle 1900
Agnes Pers Barnklass Gävle 1900
Wilma Fors Barnklass Gävle 1900
Meja Andersson Barnklass Gävle 1900
Neo Borg Gävle OK Barnklass Gävle 1900
Levi Borg Gävle OK Barnklass Gävle 1900
Sally Othén Barnklass Gävle 1900
Elis Othén Barnklass Gävle 1900
Hjalmar Bergstrand Barnklass Storvik 1900
Iris Kihlén Barnklass Tierp 1900
Astrid Wahlman Barnklass Skutskär 1900
Liam Nyström Barnklass Skutskär 1900
Sixten Nyström Barnklass Skutskär 1900
Lucas Sandberg Barnklass Valbo 1900
Elin Spets UBGK Barnklass UPPSALA 1900
Jill Spets UBGK Barnklass Uppsala 1900
Ken Spets UBGK Barnklass UPPSALA 1900
Doris Ekeblom Barnklass Åkersberga 1900
Beppe Ekeblom Barnklass Åkersberga 1900
Flora Printz Barnklass Gävle 1900
Anton Öhman Barnklass Älvkarleby 1900
David Sörell Gävle OK Barnklass Gävle 1900
Ture Walfridsson Gävle OK Barnklass Gävle 1900
Walter kangas Barnklass Gävle 1900
Stella Hök Bälinge IF Barnklass Bälinge 1900
Klara Hök Bälinge IF Barnklass Bälinge 1900
Malou Grönvall Barnklass Valbo 1900
Signe Berg Barnklass Valbo 1900
Dylan Hurtig Barnklass Gävle 1900
Kimberly Gustafsson Barnklass Gävle 1900
Bonnie Howley Barnklass 1900
Dante Sallmén Barnklass Uppsala 1900
Minelle Bönström Barnklass GÄVLE 1900
Nils Elvelind Barnklass Gävle 1900
Klara Elvelind Barnklass Gävle 1900

5 km

Startnummer Namn Klubb Lag Klass Kön Ort Födelseår
523 Ragnar Oscarsson Hemlingby LK Herrar Man Skutskär 1956
521 Anders Bramefjord Dillneatleterna Herrar Man Gävle 1960
522 Sebastian Bramefjord Dillneatleterna Herrar Man Gävle 1998
520 Anders Nyström Herrar Man Gävle 1966
395 Marie-Louise Nyström Damer Kvinna Gävle 1967
518 Ulf Dahlbom Herrar Man Sandviken 1967
519 Daniel Dahlbom Herrar Man Gävle 1996
394 Anette Forslund Runacademy IF Damer Kvinna Gävle 1969
516 Fredrik Englund Ohms lag Herrar Man Gävle 1991
517 Max Jäderkvist Ohms lag Herrar Man Gävle 1991
515 Karl-Martin Gidlund Gävle Skidkamrater Herrar Man Gävle 1953
393 Tindra Hillberg Lag Hillberg Damer Kvinna Gävle 2010
514 Andreas Ljunggren Herrar Man Gävle 1977
392 Annie Lavigne Gävle OK Damer Kvinna Gävle 2010
513 Jörgen Söderblom Hofors Herrar Man Hofors 1965
512 Daniel Pereira Gävle Libbstickans IF Herrar Man Gävle 1977
391 Belinda Larsson Libbstickans IF Damer Kvinna Gävle 1982
511 Patrik Dahlman Herrar Man Gävle 1990
388 Eva Nagy Damer Kvinna Gävle 1973
389 Celia Englund Ilsbo Saltlakrits Damer Kvinna Ilsbo 2008
390 Stina Englund Saltlakrits Damer Kvinna Ilsbo 1978
510 Jimmy Löf Runacademy IF Herrar Man Gavle 1990
387 Sara Bronzatto Boccagini Damer Kvinna 1983
509 Alexandre Florencio da Silva Herrar Man Sandviken 1982
386 Camilla Ekström Runacademy IF Damer Kvinna Gävle 1901
385 Louise Bergström Östling Damer Kvinna Gävle 1993
508 Pär Månsson Herrar Man Gävle 1959
507 Adrian Kaufeldt Herrar Man Gävle 1993
384 Teres Åkerman Gävle Damer Kvinna Gävle 1973
383 Marie Wigg Axa SC Damer Kvinna Valbo 1969
506 Anders Broman Järbo Herrar Man Järbo 1975
505 Emil Öhman IFK Umeå The steady gazelles Herrar Man Umeå 1985
382 Sofie Högberg Hemlingby LK Sjöstjärnorna Damer Kvinna Gävle 1981
381 Andrea Farkas Damer Kvinna Gävle 1976
504 Niclas Parneborg Hemlingby LK Herrar Man Gävle 1966
379 Frida Östberg Damer Kvinna Valbo 1996
380 Johanna Bergstrand Damer Kvinna Storvik 1988
503 Magnus Lindberg Ockelbo SK Herrar Man Ockelbo 1990
378 Sara Sjödal Damer Kvinna Tierp 1980
377 Audrone Jakniunaite Damer Kvinna 1979
502 Malte Olsson Gävle Herrar Man Gävle 2008
375 Kajsa Olsson Gävle Damer Kvinna Gävle 2002
376 Anneli Olsson Gävle Damer Kvinna Gävle 1969
501 Peter Lang Herrar Man Bergby 1963
500 Markus Maliniemi Hemlingby Herrar Man Skutskär 1994
374 emma hättestrand Högbo gif friidrott Damer Kvinna sandviken 2004
373 Inga-Lill Schrevelius Hemlingby Lk Damer Kvinna Gävle 1952
372 Jennifer Andersson Dalaportens OL Damer Kvinna Bjursås 2000
499 Tommy Andersson Dalaportens OL Herrar Man Fors 1967
371 Fanny Arvendal Runacademy Damer Kvinna Gävle 1991
498 Jonas Pettersson Gävle Herrar Man Gävle 1985
497 Göran Hedman Valbo AIF Herrar Man GÄVLE 1957
370 Malin Bäcklin Damer Kvinna Gävle 1987
368 Karolina Westlund Runacademy Damer Kvinna Gävle 1987
369 Jennifer Nyström Runacademy Damer Kvinna Gävle 1987
367 Tina Norrström Damer Kvinna Gävle 1970
366 Maria Larsson Team Jädersjölarsson Damer Kvinna Gävle 1984
365 Tina Algotsson Damer Kvinna Gävle 1975
496 Jimmy Öhman Gefle IF Herrar Man Österfärnebo 2001
364 Anna Jäderberg Team Jädersjölarsson Damer Kvinna Valbo 1980
363 Nadine Lindgren Wall Ockelbo SK Damer Kvinna Ockelbo 1976
362 Ingrid Elofsson Damer Kvinna Gävle 1961
359 Maria Stjerngren Duromixen Damer Kvinna 1974
360 Kerstin Persson Duromixen Damer Kvinna 1968
361 Elin Lovén Duromixen Damer Kvinna 1987
495 Alexander Nilsson Duromixen Herrar Man 1993
357 Sara Wester Damer Kvinna 1901
358 Sara Stoor Damer Kvinna 1901
494 Per Lindberg Frutjärns IF Herrar Man Gävle 1976
356 Elin Lindberg IK Huge Damer Kvinna Gävle 2008
355 Cecilia Ulfhielm Damer Kvinna Gävle 1972
353 Marianne Sigurdsdotter Honig Damer Kvinna Tyresö 1964
354 Molly honig Honig Allstars Damer Kvinna Tyresö 1993
352 Irmeli Johansson Hemlingby LK Damer Kvinna GÄVLE 1951
351 Charlotte Lund Åbyggeby Damer Kvinna Gävle 1969
350 Nina Ollashed Runacademy Damer Kvinna Gävle 1978
349 Jessica Palmgren GÄVLE Damer Kvinna GÄVLE 1974
348 Maria Forsslund Gävle OK Damer Kvinna Gävle 1976
347 Svea Forsslund Gävle OK Damer Kvinna Gävle 2007
493 Abbe Jonsson Gävle Herrar Man Gävle 1997
492 Andreas Lindskog Växbo Herrar Man Bollnäs 1988
491 Joar Morén Gävle orienteringsklubb Bommligan Herrar Man Gävle 2004
346 Karolin Karlström Damer Kvinna Valbo 1986
345 Hanna Hedvall Damer Kvinna Gävle 1980
344 Cim Sjölander Team Jädersjölarsson Damer Kvinna Gävle 1987
342 Birgitta Forsberg Avesta Damer Kvinna Avesta 1967
343 Tove Forsberg Damer Kvinna Gävle 1997
490 Birger Eklund Herrar Man Hofors 1952
488 Håkan Bergström Molin Herrar Man Gävle 1972
489 Harry Bergström Herrar Man Gävle 2002
341 Jessica Franzen Gävle Damer Kvinna Gävle 1993
487 Jimmy Anttila Larsson Gävle Herrar Man Gävle 1991
486 Tomas Nielsen Herrar Man Gävle 1965
485 Daniel Johansson björklinge sok Herrar Man 1990
338 Karin Franzén Enköping Team Humle & Dumle Damer Kvinna Enköping 1985
339 Anna Gunnarsson Team Humle & Dumle Damer Kvinna Sandviken 1988
340 Helena Nordlander Team Humle & Dumle Damer Kvinna Gävle 1985
337 Margareta Karlsson Hemlingby lk Damer Kvinna GÄVLE 1958
336 Lina Jansson CSN Damer Kvinna Gävle 1994
335 Sofie Andersson GÄVLE Damer Kvinna GÄVLE 1994
334 Helena Mägi LK Roslagen Damer Kvinna Norrtälje 1980
333 Emma Åhman Gävle OK Damer Kvinna Gävle 1990
332 Caroline Laestander FORSBACKA Damer Kvinna FORSBACKA 1991
331 Lena Man Hemlingby löparklubb Damer Kvinna Gävle 1974
484 Juuso Jäppilä Herrar Man Uppsala 1976
330 Marlene Westerberg CSN Damer Kvinna Gävle 1973
329 Anna Linderoth CSN Damer Kvinna Gävle 1982
328 Lisa Ceder CSN Damer Kvinna Sandviken 1986
327 Elisabeth Rosendahl Runacademy Damer Kvinna Gävle 1992
326 Lena Johansson Runacademy Damer Kvinna Gävle 1965
325 Pia Johansson Damer Kvinna Gävle 1959
324 Margareta Rainer Tärna IK Fjällvinden Damer Kvinna Gävle 1949
323 Angelica Ränttilä Damer Kvinna Gävle 1988
322 Carin Öbrink Damer Kvinna Gävle 1980
483 Daniel Wahlström Herrar Man Gävle 1983

10 km

Startnummer Namn Klubb Lag Klass Kön Ort Födelseår
197 Malin Jönsson Friskis&Svettis Gävle Friskis&Svettis Gävle Damer Kvinna Gävle 1991
198 Marie Tjärnström Friskis&Svettis Gävle Friskis&Svettis Gävle Damer Kvinna Gävle 1989
199 Beatrice Bergström Molin Friskis&Svettis Gävle Friskis&Svettis Gävle Damer Kvinna Gävle 1983
0 Björn Nyberg Friskis&Svettis Gävle Friskis&Svettis Gävle Herrar Man Gävle 1952
0 Stefan Westrin Frilansbyråns atletiska Herrar Man Gävle 1977
196 Therese Fahlström Damer Kvinna Gävle 1990
0 Andreas Nehvonen Järbo if skidor Herrar Man Sandviken 1987
0 Jiménez Guillermo CCCF Málaga Herrar Man Gävle 1979
195 Alva Malmsten Nilsson IF Skade Damer Kvinna Gävle 2003
0 Magnus Nilsson IF Skade Herrar Man Gävle 1966
194 Karolina Sydner Damer Kvinna Gävle 1982
0 Pär Uggla Högbo GIF Herrar Man Hedesunda 1976
0 Jimmy Tran Herrar Man Gävle 2003
193 Edda Vikström Damer Kvinna Gävle 2002
0 Emil Boström Ok Linné Herrar Man Uppsala 2002
0 Viktor Boström Ok Linné Herrar Man Uppsala 2004
0 Markus Berglund Herrar Man Gävle 1970
192 Emma Isberg Damer Kvinna Gävle 1986
0 Alfred Liljeström Gävle OK Herrar Man Gävle 2002
0 Linus Hedberg Herrar Man Valbo 1988
0 Niklas Persson Herrar Man Gävle 1989
0 Johan Bentzer Herrar Man Gävle 1985
0 Patrik Eriksson Herrar Man Gävle 1985
0 Rasmus Engberg Team Enertor Herrar Man Gävle 1990
0 Åke Jennehag Herrar Man Gävle 1972
0 Martin Öberg Herrar Man Gävle 2002
0 Erik Wästholt Herrar Man Gävle 1984
191 Kicki Svedvall Runacademy IF Damer Kvinna Storvik 1972
190 Kajsa Hansson Älvkarleby Damer Kvinna Älvkarleby 1993
0 Robert Eriksson Torsåker Herrar Man Torsåker 1990
0 Fredrik Dahlblom Ockelbo Atletklubb Herrar Man Ockelbo 1984
189 Tilda Börjsesson Damer Kvinna Falun 1985
0 Marvin Morrings Gästrike Återvinnare Team Nordic Trail Gävle Herrar Man Gävle 1975
188 Annika Löfström Hemlingby lk Damer Kvinna Sandviken 1986
700 David Peterson Gävle Herrar Man Gävle 1974
187 Annamia Larsson Damer Kvinna Gävle 1980
699 Andreas Hillberg Lag Hillberg Herrar Man Gävle 1983
698 Jonathan Frölander Sandviken Sandvik Coromant Herrar Man Sandviken 1975
696 Jörgen Wikman Herrar Man Valbo 1967
697 Malte Wikman Herrar Man Valbo 2005
695 Jonatan Alvaeus Upsala IF Herrar Man UPPSALA 1990
694 Kristoffer Edvardson Hemlingby LK Herrar Man Gävle 1984
693 Hans Brolin Runacademy IF Herrar Man GÄVLE 1959
691 Stefan Norman Ironmanstatistik.se Herrar Man Tyresö 1970
692 Oscar Norman Ironmanstatistik.se Herrar Man Tyresö 1999
690 Henrik Othén Team Nordic Trail Gävle Team Nordic Trail Gävle Herrar Man Gävle 1979
689 Mauricio Saravia Ekedahl Runacademy IF Herrar Man Skutskär 1971
688 Göran Lindqvist Hemlingby LK Herrar Man Gävle 1957
186 Katarina Dragon Lonesome runners Damer Kvinna Gävle 1986
185 Marie Lundin Damer Kvinna Falun 1985
687 Jakob Sjöberg Gävle OK Herrar Man Gävle 2001
686 Henrik Fjellborg Gellivare Skidallians IK Herrar Man Valbo 1995
685 Axel Hejdenberg Gävle Ok Bommligan Herrar Man Gävle 2005
684 Björn Sjöström Herrar Man Sandviken 1974
683 Peter Tångeryd Sandviken Trail Runner Herrar Man Sandviken 1969
682 Karl-Åke Bergqvist Cattis Herrar Man Bergqvist 1950
680 Karl-Åke Bergqvist Cattis Herrar Man Bergvik 1950
681 Glenn Sarling Cattis Herrar Man Gälve 1982
679 Kalle Winberg Hille IF Sjöstjänorna Herrar Man Gävle 1978
678 Ossian Kaufeldt Herrar Man Bromma 1990
677 karol drews Herrar Man Ockelbo 1972
676 johan wickenberg Hemlingby Löparklubb Herrar Man gävle 1978
184 jennie wickenberg Gävle Damer Kvinna gävle 1977
182 Sara Maier Damer Kvinna Torsåker 1990
183 Maarit Kaskela Damer Kvinna Hofors 1972
179 Carina Hansson Murphys lag Damer Kvinna Gävle 1964
674 Niklas Kjerrman Murphys lag Herrar Man 1985
675 Johan Noreng Murphys lag Herrar Man 1985
180 Jennifer Lindblom Murphys lag Damer Kvinna 1993
181 Linda Angermund Holmgren Murphys lag Damer Kvinna 1974
178 Barbro Näsström Koberga runners Damer Kvinna Dala-husby 1989
177 Terese Jonsson Djurmo Runners Damer Kvinna Djurmo 1977
176 Jonna-Li Hedqvist Gävle Damer Kvinna Gävle 1988
175 Cecilia Sjöblom Axmarby IF Damer Kvinna Gävle 1970
673 Gustav Frænell Sundsvalls OK Herrar Man Gävle 1999
672 Arvid Claesson Jönköpings ok Herrar Man Gävle 1998
174 Therese Alarik Gävle Damer Kvinna Gävle 1996
172 Malin Johansson Team Lillhöjen Damer Kvinna Bollnäs 1969
173 Erica Edman Rehns bk Damer Kvinna Bollnäs 1997
671 Gustav Kring Herrar Man Gävle 1991
171 Åsa Claar Damer Kvinna Åkersberga 1981
670 Mounir Touzani Hemlingby LK Sjöstjänorna Herrar Man Sandviken 1969
669 Rickard Nygårds Herrar Man Uppsala 1973
668 magnus honig Tyresö Honig Allstars Herrar Man Tyresö 1966
170 Idamarie Mettag Örbyhus Damer Kvinna Örbyhus 1982
667 Johan Anderung LK Benröta Herrar Man Gävle 1970
664 Daniel Thollén Coola Gänget Herrar Man 1991
665 Anders Arnborg Coola Gänget Herrar Man 1991
666 Kevin Vigren Coola Gänget Herrar Man 1991
663 Stefan Sundin Herrar Man Gävle 1970
169 Anna M Nilsson Centrum OK Damer Kvinna Skarpnäck 1984
662 Daniel Moström Fastighetssnabben Fastighetssnabben AB Herrar Man Gävle 1986
168 Emelie Printz Damer Kvinna Gävle 1985
661 Tomas Wängman Yttertorp LK Herrar Man Gävle 1980
660 Rasmus Söderberg Gävle OK Bommligan Herrar Man Gävle 2003
659 Joakim Thelin Upsala IF Herrar Man Uppsala 1987
658 Isak Berggren Hemlingby LK Bommligan Herrar Man Gävle 2002
657 Rasmus Lundén Gävle sk Herrar Man Gävle 1997
656 Anders Lindén Herrar Man Sandviken 1971
167 Matilda Åkerblom Runaccademy Damer Kvinna Gävle 1979
166 Lisa Öhman Damer Kvinna Älvkarleby 1986
655 Alexander Lindskog Hemlingby lk Herrar Man Rengsjö 1997
654 Björn Fagerlund Sandviken Trail Running Herrar Man Sandviken 1980
653 Marko Ciric Herrar Man Stockholm 1991
165 Zara Lundgren Nordanstigs Friidrott Damer Kvinna Sundsvall 1987
164 Sara Hägglund Damer Kvinna Gävle 1984
652 Sebastian Enterfeldt Fastighetssnabben AB Fastighetssnabben AB Herrar Man Gävle 1988
163 Ingrid Nordberg Damer Kvinna Gävle 1981
651 Mathias Kangas Lonesome runners Herrar Man Gävle 1992
650 Martin Nilsson IFK Umeå Herrar Man Umeå 1995
162 Anna Janson Damer Kvinna Valbo 1974
161 Mia Karlsson Damer Kvinna Gävle 1978
649 Michael Gilmore IFK Umeå The steady gazelles Herrar Man Umeå 1995
648 André Andersson OK Kåre Herrar Man Gävle 1997
647 Christer Andersson Årsunda if Herrar Man Årsunda 1964
646 Lars Åslund Herrar Man Gävle 1979
645 David Kramer Herrar Man Gävle 1982
644 Sune Nises Fastighetssnabben AB Herrar Man Gävle 1964
643 Stefan Hellman Löparsteffe Herrar Man Gävle 1971
642 Matthew Smith Ericsson SIK Herrar Man Vallentuna 1979
160 Stina Haglund Fastighetssnabben Damer Kvinna Gävle 1977
641 William Eriksson Fastighetssnabben Herrar Man Gävle 1978
638 Henrik ÅStröm Fastighetssnabben Herrar Man Gävle 1985
639 Mathias Bohlin Fastighetssnabben Herrar Man Furuvik 1991
640 Fredrik Olsson Fastighetssnabben Herrar Man Skutskär 1901
159 Gunilla Axelsson Uppsala LK Damer Kvinna Uppsala 1988
158 Jenny Haglöf Djurmo Runners Damer Kvinna Djurmo 1977
637 Roger Gabrielsson Hemlingby LK Herrar Man Sundsvall 1958
156 Ingela Sand Arenander Skarpnäcks OL Damer Kvinna Älta 1973
155 Susanne Andersson Damer Kvinna Avesta 1969
636 Karsten Meier IFK Umeå The steady gazelles Herrar Man Umeå 1991
154 Irene Forsell Damer Kvinna Gävle 1975
635 Rasmus Nilsson IFK Umeå The steady gazelles Herrar Man Umea 1990
157 Martina Kouri gävle Damer Kvinna gävle 1991
153 Yvonne Holmqvist Damer Kvinna Gävle 1944
634 Adrian Olsson Luthagens LK Herrar Man UPPSALA 1993
633 Fredrik Holm Herrar Man Gävle 1974
632 Fredrik Qvarfort PLAYipp Herrar Man Gävle 1978
631 Anton Simonsson Herrar Man Gävle 1989
152 Frida Rickegård Damer Kvinna Gävle 1990
151 Nina Johansson Damer Kvinna Uppsala 1992
150 Lisa Nordin Damer Kvinna Gävle 1993
630 Anders Stigenberg Herrar Man Gävle 1990
149 Ida Wistedt Damer Kvinna Gävle 1993
148 Susanne Pettersson Damer Kvinna Gävle 1991
629 Anders Wallberg Herrar Man Gävle 1979
628 Thomas Johansson Herrar Man Gävle 1961
147 Magdalena Särkioja Runacademy if Damer Kvinna Gävle 1983
146 Anna Åkesson Runacademy Damer Kvinna Gävle 1978
145 Kristina Hedberg Runacademy IF Damer Kvinna Gävle 1971
627 Peter Larsson Runacademy IF Herrar Man Hofors 1966
144 Cecilia Jönsson Gävle Damer Kvinna Gävle 1967
143 Katarina Ihrse’n Damer Kvinna Gävle 1970
142 Pernilla Sellfors-Forsling Hofors AIF skid- och cykelklubb Pumorna Damer Kvinna Hofors 1980