Anmälda till Stadion Marathon Stockholm 2022
Avancerad sök
Marathon
Namn
Klubb
Klass
Födelseår
Robert Berg
Enhörna IF
M45
1975
Tomas Eriksson
M40
1983
Johan Svahn
Sommarvägens LL
M50
1970
Chris Walter
Enhörna IF
K60
1960
Sigvard Koplimäe
Vattudalens LDK
M70
1950
Ulf Carlson
IFK Nora
M50
1967
Janne Rehnberg
TSM
M senior
1967
Guido Flott
M50
1972
Camilla Ahlberg
Borås Löparklubb
K35
1985
Daniel Ström
M motion
1970
Ann-Sofie Åhman
Söderby-Karls IF
K50
1968
Joaquin Santana
MIKKELLER RUNNING CLUB STOCKHOLM.
M motion
1990
Cecilia Petersson
Stockholm HHH
K motion
1963
Erik Bäcklund
Västerås Allmänna klubb
M motion
1967
Tomas Hörnqvist
LK TV88
M50
1969
Felix Persson
Västerås FK
M senior
2005
Nanne Backman
M motion
1965
Hampus Otterborg
M motion
2007
Magnus Luthman
M40
1978
Anders Hellner
M40
1980
Kjell Kvarfordt
Fredrikshofs FIF
M60
1959
René Koller
Swedbank
M50
1968
Simon Melinder
Runacademy IF
M senior
1995
Kristin Holmberg
K45
1976
Lars-Göran Berggren
Team Skavsåret IF
M65
1957
Gunilla Axelsson
Uppsala LK
K senior
1988
Kent Olsson
Lifetime runners
M motion
1966
Kurt Gustavsson
Hultsfreds LK
M75
1946
Mikael Karlborg Hedrén
M40
1980
Milos Plavsic
Södertälje
M motion
1986
Erik Nyenger
Björke SK
M motion
1983
Mats Liljegren
Team Skavsåret IF
M45
1976
Niklas Wennberg
Järfälla Triathlon
M45
1973
Ylva Lindgren
Runacademy Eskilstuna
K50
1968
Anna Samuelsson
IFK Skövde FIK
K55
1967
Marcus Hansander
Team Ultrasweden LK
M45
1972
Hans Brolin
Runacademy IF
M60
1959
Anna Klöfver
K motion
1986
Daniel Larsson
Team Legolas
M motion
1982
Leif Glavå
Jensen Education
M motion
1960
Edward Akhras
M40
1978
Elias Dietrichson
M35
1984
Matthias Köhler
LK TV88
M motion
1972
Tommy Kjellsson
Team Skavsåret IF
M60
1961
Anneli Ossiander
Vegan Runners IK
K motion
1987
Karin Norden
TSM Running
K60
1959
Karolina Petersen
Umara
K40
1979
Johan Söderblom
Team Nordic Trail
M40
1981
Björn Kjellberg
Djurgårdens IF
M motion
1974
Annika Rosengren
TSM Running
K60
1958
Siw Hedlin
Axa sport club
K50
1968
Stefan Lundin
Umara Sports Club
M45
1978
Christopher Servadei
Turebergs FK
M35
1985
Mark Aldred
M50
1971
Per Camén
Borås Löparklubb
M55
1965
Ann Ritella
Team Ultrasweden LK
K motion
1973
Håkan Svedberg
Brunflo IF
M35
1986
Marcus Österberg
Hässelby SK
M50
1967
Mikael Maschmann
Åkers if
M40
1979
Robin Höglund
M senior
1989
Jimmy Larsson
M40
1979
Lasse Jutemar
Borås Löparklubb
M65
1956
Peter Svensson
IFK Skövde
M65
1957
Halvmarathon
Namn
Klubb
Klass
Födelseår
Thomas Kvarnehag
Spårvägen fk
M35
1984
Marina Vlahovic
TSM-running
K50
1967
Markus Sjöström
Upplands Väsby
M45
1976
Lars Lindblom
Borås Löparklubb
M motion
1961
Anna-Maria Herbertsson
Borås Löparklubb
K motion
1966
Madeleine Thorsson
K50
1971
Edith Blomqvist
Västerås FK
K senior
1994
Niclas Pereira Lindblad
Stockholm Gerillalöpare
M motion
1972
Magnus Blomdahl
Kalix SK
M50
1970
Cecilia Ganslandt
K55
1966
Lotta Frenander
Uppsala LK
K60
1961
Martin Wärnsäter
M motion
1992
Roger Björkbacka
Täby OK
M40
1978
Michael Sparreskog
Sibyllegatan Runners
M50
1969
Gustav Orbring
M senior
1994
Gustav Lake
-
M motion
1975
Sigrid Andersson
Hunflens Löparsällskap
K senior
1991
Frank Johan Ahlberg - IF Linnéa
IF Linnéa
M50
1968
Helene Ahlberg
IF Linnèa
K60
1961
Tobias Olsson
Lifetime Runners
M motion
1999
Göran Säfverblad HSK
Hässelby sk
M60
1962
Björn Resare
Complitax
M50
1969
Linda Expert
Vegas blåbär
K motion
1987
patrik hernwall
Vegas blåbär
M motion
1966
Ulf Malmborg
Skogsluffarnas OK
M65
1955
Johan Lindblom
Fredrikshofs FIF
M50
1971
Simon Said
AWB - Hoka One One
M motion
1992
Anna Melkersson
Runacademy
K35
1985
Michael Fogelberg Szymanski
Runacademy
M40
1980
Michael Manske
Runacademy IF
M motion
1967
Kristina Hedberg
Runacademy IF
K50
1971
Andreas Dalman
Kroppkakans vänner
M50
1971
Chi-Wei Hsieh
Randonnuer Stockholm
K45
1972
Teija Leppinen
IFK Lidingö SOK
K50
1968
Oscar Nilsson
M motion
1991
Bo Lundin
Umeå
M motion
1963
Simon Rowland
N/A
M senior
1987
Thomas Petman
Boxen Säffle
M motion
1985
Christian Aarstad Odgaard
Team Sportsmanden
M45
1976
Mats Magdesjö
Java Whiskers RC
M motion
1980
Bengt Wallin
Björkfors GoIF
M50
1971
Sara Fothergill
K35
1984
Greta Aronsson
K motion
1996
Tomas Wahlgren
M motion
1983
Nina Larrea
Stockholm Gerillalöpare
K motion
1970
Peter Larsson
Agency
M35
1982
Victor Icho
MIBz
M45
1974
thibaud Rassat
PSG
M35
1982
Marwan Yachouh
MIBZ
M50
1973
Petra Ringö Rask
Sollentuna
K55
1969
Grzegorz Studnicki
M45
1972
Mattias Ekman
Apladalens LK
M35
1982
Sofia Sandberg
Runacademy IF
K45
1974
Åsa Pärlered
Club Running Sweden
K55
1966
Martin Wärnsäter
M motion
1992
10 km
Namn
Klubb
Klass
Födelseår
Weronika Brzuchalska
FK Studenterna
K senior
1993
Karl Avedal
Runacademy IF
M45
1976
Sten Odenblad
Fredrikshof IF
M75
1939
Jakub Kollar
SUMO Cycling Club
M motion
1990
Marcin Jurczenko
M45
1976
Andrea Horvei
K motion
1963
Robert Kron
M35
1984
Allan Macdonald
Perhaps only me!
M motion
1977
Mikael Melto
M motion
1967
Johan Larsson
M senior
1995
Frida Bergqvist
K motion
1996
Roland Lycksell
Race & Shine Sports Club
M55
1964
Mikael Altinger
Club Running Sweden
M55
1966
Pierre Gil Terras
Decathlon
M senior
1989
Agnes Völlo
K motion
1996
Ahmed Al-mayahi
Huddinge
M motion
1987
Shareq Mohd Nazir
None
M35
1986
Linus Harling
M45
1978
Justus Harling
M45
1976
Agnes Kroné
K motion
2003
anthony mccarrick
M60
1960
Leo Heemskerk
Team CRS
M55
1965
Jacob Langeloh
M35
1982
Martin Larsson
IKJ Haninge
M50
1971
Emelie Emanuelsson
K motion
1995
Daniel Holst
M motion
1992
Josefine Jonasson
K45
1976
Thomas SVENSSON
TSM Running
M70
1949
Nuttaphol Weerakarn
M35
1987
Anna Vesterberg
M motion
1988
Gustav Andrén
Enskede
M35
1983
Lee Cherry
M senior
1987
Philip Eriksson
M motion
2001
Emma Thornberg
M motion
1981
Karin Johansson
En medalj i månaden
K motion
1973
Teresia Bylger
En medalj i månaden
K motion
1976
Maria Leek
FK Puls
K50
1967
andreas Bolmgren
M45
1973