Anmälda till Helsingborg Triathlon 2019 Avancerad sök

Olympisk TÄVLINGSKLASS

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Dennis Larsson IS Göta Triathlon Senior Man Allerum 1984
Liselott Håkansson Kristianstad Triathlonklubb Master 45-49 Kvinna Degeberga 1971
Sara Lorén SOK Knallen Master 35-39 Kvinna Sparsör 1980
Kristian Tilly Ringsjö simklubb Master 35-39 Man Hörby 1983
Mikaela Persson Terrible Tuedays Triathlon Club Senior Kvinna Lund 1987
Sabina Nilsson Frosta multisport Master 35-39 Kvinna Höör 1983
Dan Johnsson Apladalens löparklubb Master 40-44 Man Värnam 1976
Pernilla Johnson Näset triathlonklubb Master 45-49 Kvinna Falsterbo 1971
Stephanie Karlsson Stockholmspolisens IF Triathlon Senior Kvinna Enskede Gård 1989
Eric Martell Is Göta Junior 18-19 år Man Råå 1999
Stefan Blom IK Vinco Master 35-39 Man Ystad 1981
Kim Berglund Is göta triathlon Master 45-49 Man Åstorp 1972
Vitktoras Kulionis Triathlon Syd Senior Man Lund 1986
Miro Cepciansky IS Göta Senior Man Klippan 1976
Gusten Johansson Frosta multisport Master 45-49 Man Vinslöv 1971
Håkan Ekfors Björnstorps IF Master 50-54 Man LÖDDEKÖPINGE 1968
Jenny Nae Race and Shine sports club Senior Kvinna Löddeköpinge 1987
Thomas Andersson IS GÖTA Master 55-59 Man Helsingborg 1963
Ola Åkesson Triathlon syd Master 40-44 Man Södra Sandby 1976
Joanna Soltysiak Soltysiak Senior Kvinna Lund 1989
Magnus Sjunnesson IS Göta Friidrott & Triathlon Master 50-54 Man Helsingborg 1967
Fredrik Ekström Umara sportsclub Master 40-44 Man Bjärnum 1977
Christian Lindquist Rooster Club Varberg IF Master 35-39 Man Varberg 1983
Linda Morin Terrible Tuesdays Triathlon Club Senior Kvinna BAGARMOSSEN 1988
Maria Nilsson Triathlon Väst Master 55-59 Kvinna Onsala 1962
Heleni Sapnara Triathlon Väst Master 45-49 Kvinna Mölndal 1972
Tobias Jansson IS Göta Senior Man Glumslöv 1974
Ida Agerbjer Ringsjö Simklubb Master 35-39 Kvinna Höör 1981
Elisabeth Mike Triathlon Väst Master 50-54 Kvinna Västra Frölunda 1968
Joel Edholm Näset Triathlonklubb Junior 18-19 år Man Höllviken 1999
Mattias Ossiansson IKHP Master 45-49 Man Huskvarna 1970
Hanna Bäckman Triathlon Syd Master 35-39 Kvinna Lund 1983
Magnus Magnoy Team Trelleborg Triathlon Master 40-44 Man Höllviken 1977
Johan Isacson Fredrikshofs CK Master 70-74 Man Spånga 1949
Julia Nilsson Bjäre Triathlon Senior Kvinna Båstad 1992
Gunnar Karlsson Umara Sports Club Master 35-39 Man Sösdala 1982
Niclas Martell IS Göta Master 50-54 Man Råå 1967
Susanne Martell IS Göta Master 45-49 Kvinna Råå 1969
Marcus Bällgren IS Göta Master 55-59 Man Råå 1964
Carl Hofvendahl IS Göta Friidrott och Triathlon Master 45-49 Man Helsingborg 1970
Mikael Stagling IS Göta Friidrott & Triathlon Master 40-44 Man Löddeköpinge 1975
Rickard Lindholm Terrible Tuesdays Triathlon Club Senior Man Lerberget 1976
Edwin van Geldorp Heleneholms IF Tri Team Senior Man Malmö 1992
Fredrik Österberg IS Göta Friidrott & Triathlon Master 50-54 Man Helsingborg 1965
Daniel Karsson IK Vinco Senior Man MALMÖ 1984
Ann-Catherine Ericson Triathlon Väst Master 55-59 Kvinna Askim 1964
Tim Hertzberg IK Hakarpspojkarna Senior Man Jönköping 1994
Emilia Lindström Colting Borssén Triathlonklubb Senior Kvinna Borås 1988
Richard Lindström Colting Borssén Triathlonklubb Senior Man Borås 1985
Jannice Persson Frosta Multisport Master 50-54 Kvinna HÄSSLEHOLM 1969
Martin Kristensen Is Göta triathlon Master 35-39 Man Ljungbyhed 1981
Gustav Karlsson Kristianstad Triathlonklubb Master 40-44 Man Önnestad 1976
Ulrika Berglund 338 Småland Master 50-54 Kvinna Väckelsång 1968
Jennie Lorentsson IS Göta Master 35-39 Kvinna Helsingborg 1982
Jonas Carlsson Umara Sports Club Master 40-44 Man Öjersjö 1977
Petri Immonen IS Göta Master 55-59 Man Klippan 1961
Tim Rix IK Vinco Senior Man Ystad 1986
Erik Borén Triathlon Syd Senior Man Lund 1994
Susanne Kristensen Axa sports club Master 40-44 Kvinna Bara 1978
Henrik Teinvall IS Göta Triathlon Senior Man Tygelsjö 1980
Torbjörn Jonsson Mölndal Outdoor IF Master 45-49 Man Göteborg 1970
Patrik Olofsson Heleneholms IF Tri Team Master 35-39 Man Malmö 1981
Göran Persson Is Göta friidrott & triathlon Master 55-59 Man Helsingborg 1962
Rickard Borr TOT Triathlon Master 45-49 Man Förslöv 1970
Carina Rasmusson Axa sports club Senior Kvinna Bara 1971

Olympisk MOTION

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Linus Gummesson Herrar Man Umeå 1990
Viktor Ossiansson IKHP Herrar Man Huskvarna 1999
Richard Porutis Ryssbergets IK Herrar Man Sölvesborg 1967
Stellan Kristiansson Herrar Man MALMÖ 1972
Per Björnson Herrar Man Helsingborg 1978
Adam Borg Triathlon Syd Herrar Man Lund 1983
Hampus Blixt Herrar Man Rydebäck 1989
Linus Nilsson 338 Småland Herrar Man Markaryd 2000
Ulrica Enetjärn Helenholms IF TriTeam Damer Kvinna Limhamn 1989
Håkan Petersson Victum Gymnasium Herrar Man Laholm 1968
Magnus Berglund Ström & Gulliksson Herrar Man Bjärred 1977
Katharina Poehlmann Triathlon Syd Damer Kvinna Bjärred 1982
Per Forslund Tetra Pak IF Herrar Man Svalöv 1972
Andre Varga Herrar Man Helsingborg 1981
Stephanie Hubold Damer Kvinna Charlottenlund 1982
Sarah Holmqvist Heleneholms tri team Damer Kvinna Malmö 1994
Lina Atteryd Heleneholms if Tri Team Damer Kvinna Malmö 1981
Anders Olsson Herrar Man Limhamn 1971
Simon Jansson Storaenso Herrar Man Halmstad 1992
Anna Tranberg Damer Kvinna Lund 1976
Carina Hinn Coltingborssen triathlonklubb Damer Kvinna Furulund 1979
Anders Hinn Coltingborssen triathlonklubb Herrar Man Furulund 1979
Martin Wallgren Herrar Man Kalmar 1988
Katharina Christoforo Triathlon Syd Damer Kvinna Lund 1981
Andreas Söderberg Herrar Man Halmstad 1989
Ian Blake MKK Herrar Man Malmö 1967
Johan Wallquist Herrar Man Ystad 1970
Malin Rosberg Motionär Damer Kvinna Malmo 1993
Marie Thorell Damer Kvinna Västra Frölunda 1975
Fredrik Johansson Blybergs FF Herrar Man Råå 1968
Carlos Olave Herrar Man Malmö 1984
Ola Millnert MillnertTri Herrar Man Bunkeflostrand 1980
Christoffer Hulthén Herrar Man Malmö 1985
Emil Ripa Herrar Man Helsingborg 1982
Jessica Elmehav Damer Kvinna Helsingborg 1979
Magnus Elmehav Herrar Man Helsingborg 1979
Martin Douglas Andersen Herrar Man Århus C 1987
David Palmqvist Herrar Man Göteborg 1990
Karin Thulin Heleneholms IF Tri Team Damer Kvinna Malmö 1986
Christoffer Olkvist Tetra Pak IF Herrar Man Dalby 1977
Johan Wiktor Tetra Pak IF Herrar Man Bjärred 1972
Ulf Attevik Tetra Pak IF Herrar Man Bjärred 1969
charlotte Olsson Damer Kvinna Helsingborg 1989
Paul Drenning Herrar Man Göteborg 1992
Oskar Emilsson Kalmar RC Herrar Man Kalmar 1988
Björn Svensson Helsingborgs Simsällskap Herrar Man Bjuv 1971
Sara Jönsson Heleneholms If Damer Kvinna Staffanstorp 1988
Hana Thomasson Damer Kvinna Trelleborg 1968
Charlotte Holst Öresundskraft Damer Kvinna Helsingborg 1974
Sofie Frykholm Löfdahl Damer Kvinna Senoren 1990
Jenny Rosenberg Heleneholms Tri Team Damer Kvinna Malmö 1981
Johnny Omö Bergkvist SK Graal Herrar Man Markaryd 1978
Tobias Omö Bergkvist SK Graal Herrar Man Markaryd 1985
Olaf Ripegård Herrar Man Helsingborg 1971
Katie Wdowiak Damer Kvinna Malmö 1987
Goshia Weber Team Triathlon & Multisport Damer Kvinna Halmstad 1978
Tim Svalö Stockholm city triathlon Herrar Man Stockholm 1990
Isabell Norstedt Damer Kvinna Helsingborg 1995
Alexandra Bernhill Damer Kvinna Mölndal 1978
Andreas Göthager Herrar Man Lerberget 1974
Samuel Bruun Lagerbäck USC Herrar Man Göteborg 1979
Madeleine Hedenlo Damer Kvinna Göteborg 1983
Stefan Svensson Team BFC Herrar Man Göteborg 1991
Jared Robinson Herrar Man Lund 1988
Mattias Lind G3 Sport Herrar Man Stockholm 1984
Jakob Hjorthagen Uppsalagatans Stolthet Herrar Man Helsingborg 1977
Carolin Sävås Damer Kvinna HELSINGBORG 1975
Per Carnbrand Halmstad triatleterna Herrar Man halmstad 1965
Rhona Cox Triathlon Väst Damer Kvinna Kullavik, Sweden 1975
Jari Heiskanen Herrar Man Malmö 1972
Charlie Yvander Herrar Man Bunkeflostrand 1989
Jesper Ahlström Herrar Man Helsingborg 1991
Andreas Bengtsson Herrar Man Arlöv 1985
Johanna Lundqvist Triathlon Syd Damer Kvinna Staffanstorp 1980
Niklas Dimakis Herrar Man Göteborg 1990
Michael Steen Herrar Man LERBERGET 1966
Emil Karlsson SösdalaTri Herrar Man Sösdala 1985
Hanna Andersson Damer Kvinna Göteborg 1990
John Almvärn Herrar Man Malmö 1991
Pablo Puñal Pereira Club Triathlon Compostela Herrar Man Västra Frölunda 1984
Lovisa Nihlwing Triathlon Syd Damer Kvinna Lund 1994
Jes Mou Jessen Eskilsminne IF Herrar Man Helsingborg 1959
Robert Zubkowicz Herrar Man Lomma 1973
Johannes Sjöberg Herrar Man Lund 1988
Sebastian Andersson Is Göta triathlon Herrar Man Helsingborg 1986
Jesper Johansson Herrar Man Kalmar 1990
Peter Nilsson Herrar Man Kalmar 1963
Olof Lindberg Team Polar Sverige Herrar Man Malmö 1981
Peter Albinsson EVOK Herrar Man Emmaboda 1978
Robert Andersson Herrar Man Gråbo 1971
Pia Jensen Heleneholmstriahlon Damer Kvinna Flyinge 1973
Tobias Grönberg Klubb sisu multisport Herrar Man Helsingborg 1972

Olympisk STAFETT

Inga anmälda
Namn Klubb Lag Klass Kön Ort Födelseår

SPRINT MOTION

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Josefin Egervall Tetra Pak IF Damer Kvinna Ystad 1974
Oskar Elmgren Karlshamn triathlon Herrar Man Karlshamn 1998
Lotta Karlsson Damer Kvinna Rinkaby 1972
Jenny Eliasson Damer Kvinna helsingborg 1991
kari aho Heleneholms triathlonteam Herrar Man Bunkeflostrand 1956
Richard Lundgren Team Zanda Herrar Man Bunkeflostrand 1972
Zandra Åström Team Zanda Damer Kvinna Bunkeflostrand 1974
Marie Westerberg Damer Kvinna Helsingborg 1967
Przemyslaw Soltysiak KPMG Triathlon Team Herrar Man Kolo 1988
Nicole Pelin Rooster club Varberg Damer Kvinna Åled 1987
Mathias Olander Trident RTC Herrar Man Markaryd 1973
Tobias Lundberg Herrar Man Helsingborg 1977
Henrik Sandberg Herrar Man Höllviken 1971
Johannes Sandberg Herrar Man Höllviken 1994
Marie Gilmore-Ellis Triathlon Syd Damer Kvinna Lund 1981
Marcus Edelhamre IS Göta Herrar Man Helsingborg 1972
Eva Errestad Damer Kvinna Helsingborg 1980
Evelina Nordberg Damer Kvinna Munka Ljungby 1984
Renée Morin Umara sportsclub Damer Kvinna Halmstad 1975
Alexander Mårtensson Umara sportsclub Herrar Man Halmstad 1974
Viggo Mårtensson Team triathlon & multisport Halmstad Herrar Man Halmstad 2006
Simon Löfving Team triathlon & multisport Herrar Man Halmstad 2003
Malin Andersson Halmstadtriathleterna Damer Kvinna Halmstad 1988
Lena Karlsson Halmstadtriathleterna Damer Kvinna Halmstad 1963
Elise Ekfors Björnstorps IF Damer Kvinna LÖDDEKÖPINGE 2001
Alf Bergqvist SK Ran Herrar Man Lund 1965
Michal Swierczewski Herrar Man Helsingborg 1959
Nathalie Busk - Damer Kvinna Malmö 1991
Christian Infante Herrar Man Förslöv 1984
Juhani Pigg Jordbodalens Triathlon Herrar Man Helsingborg 1964
Mats Lind Herrar Man Helsingborg 1959
Kristoffer Folkstrand Stadium if Herrar Man Staffanstorp 1987
Jacob Lawesson Herrar Man Lund 1982
Mario Gloger Kulladals FF Herrar Man Malmö 1990
Marie Bengtsson Damer Kvinna Kävlinge 1972
Erik Hygert Lödde Tri Herrar Man Löddeköpinge 1978
Jacob Derefeldt Herrar Man Helsingborg 1985
Belinda Djupdahl Varbergs Sim Damer Kvinna Varberg 1983
Marco Diego Vittori Tetra Pak IF Herrar Man Malmö 1985
Elias Otten Leijon Team Bulo Herrar Man Ängelholm 2002
Elliot Lauritsen Team Bulo Herrar Man Ängelholm 2002
Adrian Ågren Löparglädje Herrar Man Landskrona 2002
Karin Sörenfors Team Snabbare Damer Kvinna Flyinge 1978
Jens Hallbäck Herrar Man Helsingborg 1966
Ulrika Svensson Runners Club Damer Kvinna Bjuv 1970
Johanna Hofvendahl IS Göta Friidrott och Triathlon Damer Kvinna Helsingborg 2004
Anna-Karin Löfdahl Damer Kvinna Kallinge 1964
Filip Rosenberg Heleneholms Tri Team Herrar Man Malmö 1982
Hans Jönsson Heleneholms IF Herrar Man Malmö 1958
Simon Fredriksson Herrar Man Malmö 1990
Rikard Norrhede Herrar Man Glumslöv 1970
Camilla Norrhede Damer Kvinna Glumslöv 1972
Lisa Sävås Damer Kvinna HELSINGBORG 1990
Niclas Jönsson Triathlon Syd Herrar Man Södra Sandby 1965
Henrik Fors Herrar Man Rydebäck 1979
MALIN NILSSON Damer Kvinna Ödåkra 1980
jerome aja Herrar Man Malmö 1993
Sara Amedro Damer Kvinna Helsingborg 1981
mikael strömberg Jordbodalens Triathlon Herrar Man Helsingborg 1968
Anci strömberg Jordbodalens Triathlon Damer Kvinna Helsingborg 1963
Emma Lindgren Lödde tri Damer Kvinna Löddeköpinge 1979
Helena Åberg Helsingborg Damer Kvinna Bjuv 1971
Britt-Mari Fagertun Höganäs Simsällskap Damer Kvinna LERBERGET 1951
Jaroslaw Wisniewski Herrar Man Östra Ljungby 1971
Ewa Wisniewska Damer Kvinna Östra Ljungby 1974
Maria Pigg Jordbodalens Triathlon Damer Kvinna Helsingborg 1966
Leon Andersen Herrar Man Helsingborg 1972
Magnus Ohlsson Herrar Man Helsingborg 1982
Cai Remitz Triathlon Syd Herrar Man Lund 1969
Mats Näs Team Näsblod Herrar Man Helsingborg 1975

Sprint STAFETT / Företagsstafett

Namn Klubb Lag Klass Kön Ort Födelseår
Anna Malmros IS Göta Team P.J.A Kvinna RÅÅ 1977
Fredrik Bolmsten Snälleröd IF Man Lund 1990
Göran Anderson Bikupan Man Lund 1963

Knattetri

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Nova Bergqvist SK Laxen Damer Kvinna Halmstad 2008
Saga Palmertz IS GÖTA TRIATHLON Damer Kvinna RYDEBÄCK 2006
Elias Palmertz IS GÖTA TRIATHLON Herrar Man RYDEBÄCK 2008
Lowe Palmertz IS GÖTA TRIATHLON Herrar Man RYDEBÄCK 2010
Liv Palmertz IS GÖTA TRIATHLON Damer Kvinna RYDEBÄCK 2012
Caisa Lindholm Borg Helsingborg Triathloförening Damer Helsingborg 2012
Sofia Aleshkov Damer Kvinna Helsingborg 1983
Kurt Sjöberg Helsingborgs SOK Herrar Man Helsingborg 2007
Elsa Wiberg IS Göta Damer Kvinna Helsingborg 2004
Meja Nordberg Damer Kvinna Munka Ljungby 2013
Nora Mårtensson Team triathlon & multisport Halmstad Damer Kvinna Halmstad 2011
Kit Nae Herrar Löddeköpinge 2013
Albin Kjellberg Is Göta Herrar Man Helsingborg 2009
Anton Kjellberg Is Göta Herrar Man Helsingborg 2013
Gustav Feleki Heleneholms IF Herrar Man Kävlinge 2006
Selma-Helene Hanfler IS Göta Damer Kvinna Helsingborg 2005
Gabriel Hanfler FC Helsingborg Herrar Man Helsingborg 2006
Ella Agerbjer Ringsö Simklub Damer Kvinna Höör 2011
Hugo Wänersjö Herrar Man Lund 2010
Sixten Bränning Herrar Man Lund 2010
Albert Berglund Herrar Man Lomma 2011
Elle Berglund Damer Kvinna Lomma 2012
Tristan Carlsson Herrar Man Öjersjö 2011
Ceilah Carlsson Damer Kvinna Öjersjö 2009