Anmälda till Umeå Triathlon 2019
Avancerad sök
Sprint Motion
Namn
Klubb
Klass
Kön
Födelseår
Andreas Häggström
Motion
Man
1989
Kristian Kurki
Motion
Man
1981
Jan Karlsson
Umedalens IF
Motion
Man
1967
Jasmin Ahnfors
IK Fyris Triathlon
Motion
Kvinna
1987
Joel Nilsson
IFK Umeå
Motion
Man
2004
Annemari Johansson
Gällivare Endurance
Motion
Kvinna
1964
Joar Palm
Stockholm City Triathlon
Motion
Man
1979
Anna Börjesson
Stöcke järnet
Motion
Kvinna
1972
Stina Nordh
Motion
Kvinna
1980
Evelina Larsson
Motion
Kvinna
1992
Mathias Berglund
Motion
Man
1993
Rickard Karlsson
Motion
Man
1974
Daniel Kuoppala
Motion
Man
1974
Henrik Kuoppala
Motion
Man
1990
Samuel Norlin
Umeå simsällskap
Motion
Man
2002
Hampus Björck
Stöcke TS Järnet
Motion
Man
2003
Maria Byström
Stöcksjö IS
Motion
Kvinna
1978
Camilla Åström
Bygdeå GIF
Motion
Kvinna
1967
Patrik Knutsson
Motion
Man
1981
Kristina Jonsson
Gällivare Endurance
Motion
Kvinna
1975
Anna-Maria Johansson
Gällvare Endurance Club
Motion
Kvinna
1987
Christofer Svanefjord
Stöcke TS Järnet
Motion
Man
1987
Emma Svanefjord
Motion
Kvinna
1986
Mats Svanefjord
Motion
Man
1958
Madelene Holmblad
Motion
Kvinna
1987
Marcus Berglund
Bygdeå Gif
Motion
Man
1981
Grim Moström
Stöcke TS Järnet
Motion
Man
1993
Linda Karlefors
Motion
Kvinna
1984
Eleni Orfanopoulou
Motion
Kvinna
1987
Maria Nilsson
Holmsund
Kvinna
1972
Linda Nordin
Kvinna
1973
Burström Anette
Kvinna
1970
Sofie Burström
Kvinna
1990
Sprint Tävlingsklass
Namn
Klubb
Klass
Kön
Födelseår
Cecilia Vollan Johansson
Stöcke TS Järnet
Damer
Kvinna
1980
Tomas Mikaelsson
Stöcke TS Järnet
Herrar
Man
1983
Leif Steen
Stöcke TS Järnet
Herrar
Man
1977
Anna Jonsson
Terrible Tuesdays Triathlon Club
Damer
Kvinna
1986
Patrick Mauritzon
Stöcke TS Järnet
Herrar
Man
1970
Lotta Svanefjord
Stöcke TS Järnet
Damer
Kvinna
1990
Alexander Thulin
Luleå Triathlon
Herrar
Man
1980
Olympisk Tävlingsklass
Namn
Klubb
Klass
Kön
Födelseår
Tomas Mikaelsson
Stöcke TS Järnet
Herrar
Man
1983
Urban Gillström
Terrible Tuesdays Triathlon
Herrar
Man
1964
Magdalena Fors
Terrible Tuesdays Triathlon
Damer
Kvinna
1992
Frithjof Theens
Stöcke TS Järnet
Herrar
Man
1969
Henrik Karlborg
Stöcke TS Järnet
Herrar
Man
1986
Joonas Lämsä
Luleå triathlon
Herrar
Man
1994
Peter Hellqvist
Hemsö IF
Herrar
Man
1974
Erika Nilsson
Stöcke ts Järnet
Damer
Kvinna
1971
Stefan Hertil
Stöcke TS Järnet
Herrar
Man
1980
Lennart Flygare
Stöcke TS Järnet
Herrar
Man
1961
Alexander Thulin
Luleå Triathlon
Herrar
Man
1980
Andreas Ramström
Luleå triathlon
Herrar
Man
1978
Malin Annebäck
Väsby SS Triathlon
Damer
Kvinna
1973
Tobias Marklund
Väsby SS Triathlon
Herrar
Man
1975
Sprint MOTION STAFETT / FÖRETAGSSTAFETT
Namn
Klubb
Lag
Klass
Kön
Födelseår
Annette Hällgren
Team Riesen
Kvinna
1986
P-A Ohlsson
Team Ohlsson-Björkman
Man
1972
Annika Lindberg
Tomtebogård skola
Kvinna
1974
Annette Rydén
KPMG
Kvinna
1974
Supersprint TÄVLINGSKLASS för åldrar 14-19 år
Namn
Klubb
Klass
Kön
Födelseår
Selma Westman
Stöcke ts Järnet
Pojk/Flick 14-15 år
Kvinna
2005
Eliza Happonen
Umeå Simsällskap
Ungdom 16-17 år
Kvinna
2002
Peter Sundström
Umeå Simsällskap
Ungdom 16-17 år
Man
2002
Kristina Vestman
Hemsö IF
Pojk/Flick 14-15 år
Kvinna
2004
Albin Granström
Stöcke TS Järnet
Ungdom 16-17 år
Man
2003
Ella Ohlsson
Stöcke TS Järnet
Pojk/Flick 14-15 år
Kvinna
2005
Supersprint MOTION för åldrar 14-19 år
Namn
Klubb
Klass
Kön
Födelseår
Emil Sehlstedt
IFK Umeå
Man
2005
Arvid Törnblom
Ifk Umeå Skidor
Man
2004
Ivar Törnblom
Ifk Umeå Skidor
Man
2005
Supersprint STAFETT
Namn
Klubb
Klass
Kön
Födelseår
Barry Whyte
Stöcke TS Järnet
Man
1976
Olympisk Motion
Namn
Klubb
Klass
Kön
Födelseår
Henning Sandström
Stöcke TS järnet
Motion
Man
1986
Torbjörn Westerlund
Hemsö if
Motion
Man
1971
Staffan Lundstedt
Stöcke TS Järnet
Motion
Man
1971
Patrik Löfroth
Motion
Man
1969
David Palopää
Arjeplogs SK
Motion
Man
1980
Nils Berginström
Ersmark
Motion
Man
1984
Patrik Eriksson
Umeå SS
Motion
Man
1970
Oskar Burström
Trimurb Skellefteå
Motion
Man
1987
Jasmin Ahnfors
IK Fyris Triathlon
Motion
Kvinna
1987
Alfred Wikner
Stöcke TS järnet
Motion
Man
1987
Stefan Larsson
Gällivare Endurance
Motion
Man
1962
Karen Helmeyer
Boca Hawaii
Motion
Kvinna
1960
Fredrik Estman
Hemsö IF
Motion
Man
1978
Nicklas Eriksson
Motion
Man
1994
Stig Viil
Motion
Man
1993
Simeon Hunter
Stöcke TS Järnet
Motion
Man
1991
Joel Lindegren
Stöcke TS Järnet
Motion
Man
1986
Oscar Lindfors
Trimurb Skellefteå
Motion
Man
1987
Joakim Hällgren
Motion
Man
1984
William Malm
Stöcke TS Järnet
Motion
Man
1981
Anki Andersson
Gällivare Endurance
Motion
Kvinna
1975
Stefan Björck
Stöcke TS Järnet
Motion
Man
1971
Johan Sunesson
Stöcke TS Järnet
Motion
Man
1995
Rasmus Nilsson
IFK Umeå
Motion
Man
1990
Elin Eriksson
Trioss, Oss, Nederländerna
Motion
Kvinna
1971
Katarina Eriksson
Göteborgs Polismäns IF
Motion
Kvinna
1986
David Jack
Gällivare Endurance
Motion
Man
1986
Micael Andersson
Gällivare Endurance Club
Motion
Man
1977
Erik Nordlund
Motion
Man
1976
Mathias Lyngmark
Gällivare Endurance Club
Motion
Man
1977
Claes Danell
Gällivare Endurance
Motion
Man
1984
Magnus VIklund
1976
Motion
Man
1976
Jonas Lindholm
Styrfart CK
Motion
Man
1986
Lars Endre Aas
Team Nordic Trail
Man
1978
Tri4fun
Namn
Klubb
Klass
Kön
Födelseår
Olle Sehlstedt
IFK Umeå skidor
Pojk/Flick 10-12 år
Man
2007
Majken Marklund
.
Pojk/Flick 10-12 år
Kvinna
2009
Signe Åström
Umeå Simsällskap
Pojk/Flick 10-12 år
Kvinna
2009
Ida Sandberg
Pojk/Flick 10-12 år
Kvinna
2009
Line Palopää
Arjeplogs SK
Pojk/Flick 10-12 år
Kvinna
2007
Ed Palopää
Arjeplogs SK
Pojk/Flick 7-9 år
Man
2010
Hilda Ramström
Luleå Triathlon
Pojk/Flick 10-12 år
Kvinna
2008
Olle Grahn
USS
Pojk/Flick 10-12 år
Man
2008
Einar Törnblom
Ifk Umeå Skidor
Pojk/Flick 10-12 år
Man
2008
Hugo Buren
Pojk/Flick 7-9 år
Man
2011
Josef Henok
Umeå simsällskap
Pojk/Flick 10-12 år
Man
2008
Seblewongel Henok
Umeå simsällskap
Pojk/Flick 13-15 år
Kvinna
2006
Lydia Nygren
USS
Pojk/Flick 10-12 år
Kvinna
2008