Anmälda till Karlsborg Triathlon 2019 Avancerad sök

Sprint TÄVLINGSKLASS

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Ida Johansson Team 30k Damer Kvinna Mariestad 1997
Carina Hinn Coltingborssen triathlonklubb Damer Kvinna Furulund 1979
Anders Hinn Coltingborssen triathlonklubb Herrar Man Furulund 1979
Emilia Lindström ColtingBorssén Triathlonklubb Damer Kvinna Borås 1988
Richard Lindström ColtingBorssén Triathlonklubb Herrar Man Borås 1985

Sprint MOTIONSKLASS

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Christofer Karlsson Herrar Man växjö 1990
Evelina Askerlund Badankorna Damer Kvinna Lidköping 1982
Åsa Magnor Uddevalla CK Damer Kvinna Uddevalla 1968
Jakob Hulth Herrar Man SJUNTORP 1992
Christian Larsson 3CITY TRIATHLON Herrar Man Trollhättan 1964
Emelie Passchier Färjestadens Motions IF Damer Kvinna Skövde 1996
Emelie Gruffman Damer Kvinna Skövde 1991
Daniel Blomvall Team Wästbygg Herrar Man Furulund 1984
Linda Blank 1985 Damer Kvinna TIDAHOLM 1985
Evelina Malmberg Damer Kvinna Tidaholm 1985
Mattias Berggren Skövde Herrar Man Skövde 1978
Maria Karlsson Damer Kvinna Skövde 1984
Julia Kastensson Norrköping Triathlon Damer Kvinna Norrköping 1997
Carina Wilén Time for Ghana Damer Kvinna Örebro 1982
Annelie Ahlsten Time for Ghana Damer Kvinna Örebro 1988

Olympisk TÄVLINGSKLASS

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Nicklas Fredriksson Skövde triathlon Herrar Man Mölltorp 1974
Magnus Axelsson ColtingBorsséns triathlonklubb Herrar Man Oskarshamn 1967
Erik Hjertonsson Team 30K IF Herrar Man Skövde 1991
Jakob Löf Ikhp Herrar Man Tenhult 1983

Olympisk MOTIONSKLASS

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Magnus Ericson Östgöta Helikopter Herrar Man Ljungsbro 1966
Markus Lundin Herrar Man Lindesberg 1974
Petra Uvesten Damer Kvinna Hjo 1981
Jan Kläre Askersund Jolleseglare Herrar Man Åmmeberg 1970
Toby Attridge Herrar Man Gotöborg 1975
Dennis Larsson 3Citytriathlon Herrar Man Trollhättan 1988
caroline fredriksson Badankorna Damer Kvinna LIDKÖPING 1988
Erlend Leganger Herrar Man Karlsborg 1963
Malin Winbo Colting Borssén Triathlonklubb Damer Kvinna Borås 1981
Johan Pettersson ColtingBorssen Triathlon Klubb Herrar Man Borås 1970
Sofia Gustavsen Damer Kvinna Grästorp 1975
Mikael Kastensson Norrköping Triathlon Herrar Man Norrköping 1970
Tony Pearce Herrar Man Kristianstad 1969
Matthew Archer OK Pan-Kristianstad Herrar Man Kristianstad 1975
Gustav Eklund Örebro Herrar Man Örebro 1986
Simon Fredriksson Herrar Man Slutarp 1987
Anders Graaf Herrar Man Skövde 1987
Vesa Luhtala SSU triathlon(Finland) Herrar Man Ilmajoki 1970

Sprint Företagsstafett

Namn Klubb Lag Klass Ort Födelseår
Anna-kajsa, Nathalie, Stefan Lidell, Lindblom, Knutsson Food for progress Balls Royale Herrar xxx 1990
Lisa, Anders, Nick Samuelsson, Granath, Jacobs Food for progress Fast and minceable Herrar xxx 1990
XXX, Susanne, Anders XXX, Ekstedt, Carlborg Food for progress The sticky smokehouse awakens Herrar xxx 1990
Henrik, Jacek, Laura Åkerman, Zbutowicz, Wedock Food for progress FFP and the chamber of Oumph Herrar xxx 1990
Andreas, Hasse, Stina Peterson, Mathiason, Arvidsson Food for progress The Oumph!inator Herrar xxx 1990
Food for progress6 XXX Food for progress 6 Herrar xxx 1990
Food for progress7 XXX Food for progress 7 Herrar xxx 1990
Food for progress XXX Food for progress 8 Herrar xxx 1990

Olympisk POLIS SM

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Johan Dire Göteborgs Polismäns IF Herrar Man Billdal 1977
Anna Johansson IK NocOut.se Damer Kvinna Linköping 1980
Tomas Seger Göteborgspolisens IF Herrar Man Göteborg 1972
Anna Ek SNPI Damer Kvinna Sollentuna 1987
Fredrik Johansson Skövde Herrar Man Hjo 1984
Joakim Stenman Ik nocout Herrar Man Linköping 1965
Peter Sandström Trollhättepolisens Idrottsförening Herrar Man Vänersborg 1989
Pontus Svensson Skövdepolisens IF Herrar Man Skövde 1982
Magnusson Erika Skövde Polisens IF Damer Kvinna Skövde 1975
Uffe Ekdahl Pettersson Skövdepolisens IF Herrar Man Lerdala 1974
Linn Bergqvist Skövdepolisens Idrottsförening Damer Kvinna Skövde 1996
Caroline Augustsson Skövdepolisens Idrottsförening Damer Kvinna Fagersanna 1991