Anmälda till Karlsborg Triathlon 2019 Avancerad sök

Sprint TÄVLINGSKLASS

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Simon Keane Skövde Triathlon Herrar Man Skövde 1991
Martina Karlsson Trimate SK Damer Kvinna Oskarshamn 1981
Linn Suchomel Team 30K IF Ungdom Kvinna Skövde 2003
Mattias Klein Norrköping Triathlon Herrar Man Norrköping 1971
Ida Johansson Team 30k Damer Kvinna Mariestad 1997
Magnus Axelsson ColtingBorsséns triathlonklubb Herrar Man Oskarshamn 1967
Erik Hjertonsson Team 30K IF Herrar Man Skövde 1991
Carina Hinn Coltingborssen triathlonklubb Damer Kvinna Furulund 1979
Anders Hinn Coltingborssen triathlonklubb Herrar Man Furulund 1979
Emilia Lindström ColtingBorssén Triathlonklubb Damer Kvinna Borås 1988
Richard Lindström ColtingBorssén Triathlonklubb Herrar Man Borås 1985

Sprint MOTIONSKLASS

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Karin Holmberg Lerbros perros Damer Kvinna Mölltorp 1984
Fredrik Boström Umara Sports Club Herrar Man Landvetter 1979
Simon Brodow Ungdom Man Skövde 2004
Bruno Arvidsson Twin peaks triathlon Herrar Man Stenstorp 1972
Andreas Magnusson Vänersborgs framtid Herrar Man Göteborg 1992
Magnus Ulfsparre 3city triathlon Herrar Man Trollhättan 1972
Magnus Persson Herrar Man Mölltorp 1978
Agnetha Ferm Damer Kvinna Borås 1972
Mats Gunnarsson Norrköping Herrar Man Norrköping 1959
Nisse Sjöblom JÖS Herrar Man Skärholmen 1958
Jörgen Nilsson Solvikingarna Herrar Man Göteborg 1962
Andreas Atleberger SOK Knallen Herrar Man Borås 1991
Ellen Hultberg SOK Knallen Damer Kvinna Borås 1992
Louise Berg Damer Kvinna Skövde 1982
Hugo Berg Ungdom Man Skövde 2004
Sofia Wahren Damer Kvinna Väring 1991
Linus Fredriksson SOK träff Ungdom Man Mölltorp 2005
Christofer Karlsson Herrar Man växjö 1990
Evelina Askerlund Badankorna Damer Kvinna Lidköping 1982
Åsa Magnor Uddevalla CK Damer Kvinna Uddevalla 1968
Jakob Hulth Herrar Man SJUNTORP 1992
Christian Larsson 3CITY TRIATHLON Herrar Man Trollhättan 1964
Emelie Passchier Färjestadens Motions IF Damer Kvinna Skövde 1996
Emelie Gruffman Damer Kvinna Skövde 1991
Daniel Blomvall Team Wästbygg Herrar Man Furulund 1984
Linda Blank 1985 Damer Kvinna TIDAHOLM 1985
Evelina Malmberg Damer Kvinna Tidaholm 1985
Mattias Berggren Skövde Herrar Man Skövde 1978
Maria Karlsson Damer Kvinna Skövde 1984
Julia Kastensson Norrköping Triathlon Damer Kvinna Norrköping 1997
Carina Wilén Time for Ghana Damer Kvinna Örebro 1982
Annelie Ahlsten Time for Ghana Damer Kvinna Örebro 1988

Olympisk TÄVLINGSKLASS

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Agnes Uddenstig Triathlon Väst Damer Kvinna Västra Frölunda 1994
Benjamin Asp Colting Borssén Triathlonklubb Herrar Man Borås 1979
Pelle Swensson IKHP Herrar Man Taberg 1965
Veronica Höiom Väsby SS Triathlon Damer Kvinna Vallentuna 1974
Lars Abrahamson Hjerpe Norrköping Triathlon Herrar Man Norrköping 1970
Martin Fredriksson Terrible Tuesday Triathlon Club Herrar Man Trollhättan 1991
Jakob Löf Ikhp Herrar Man Tenhult 1983

Olympisk MOTIONSKLASS

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Thomas Fischer Riskpilot AB Herrar Man GÖTEBORG 1982
Stefan Larsson Sulan Bryggum Triathlon Herrar Man Västra Tunhem 1968
Lars Berg Klubb JÖS Herrar Man Hjo 1959
Pierre Lavaine Herrar Man Alingsås 1967
Stefan Kastenman Skövde Triathlon Herrar Man Karlsborg 1980
Mathias Wärja Kungsbacka CK Herrar Man Kullavik 1971
Hans Törnblom Herrar Man Öjersjö 1966
Veronica Noring Damer Kvinna Öjersjö 1976
Erik Palmqvist Herrar Man Timmersdala 1987
Ulf Arbeus Wallenius Water Innovation Herrar Man Lidingö 1958
Fredrik Eng Norrköping Triathlon Herrar Man Svärtinge 1984
andrew lawrenson Herrar Man Skovde 1966
Peter Kjellgren Herrar Man Göteborg 1977
Anders Andersson Herrar Man Borås 1964
Lucas Byrlén Outlaw Mambas Herrar Man Karlsborg 1988
Magnus Ericson Östgöta Helikopter Herrar Man Ljungsbro 1966
Markus Lundin Herrar Man Lindesberg 1974
Petra Uvesten Damer Kvinna Hjo 1981
Jan Kläre Askersund Jolleseglare Herrar Man Åmmeberg 1970
Toby Attridge Herrar Man Gotöborg 1975
Dennis Larsson 3Citytriathlon Herrar Man Trollhättan 1988
caroline fredriksson Badankorna Damer Kvinna LIDKÖPING 1988
Erlend Leganger Herrar Man Karlsborg 1963
Malin Winbo Colting Borssén Triathlonklubb Damer Kvinna Borås 1981
Johan Pettersson ColtingBorssen Triathlon Klubb Herrar Man Borås 1970
Sofia Gustavsen Damer Kvinna Grästorp 1975
Mikael Kastensson Norrköping Triathlon Herrar Man Norrköping 1970
Tony Pearce Herrar Man Kristianstad 1969
Matthew Archer OK Pan-Kristianstad Herrar Man Kristianstad 1975
Gustav Eklund Örebro Herrar Man Örebro 1986
Simon Fredriksson Herrar Man Slutarp 1987
Anders Graaf Herrar Man Skövde 1987
Vesa Luhtala SSU triathlon(Finland) Herrar Man Ilmajoki 1970

Sprint Företagsstafett

Namn Klubb Lag Klass Ort Födelseår
Jenny, Patrik, Patrik Kläre, Stenholm, Klase Team CE Träning & Rehab Herrar Karlsborg 1980
Anna-kajsa, Nathalie, Stefan Lidell, Lindblom, Knutsson Food for progress Balls Royale Herrar xxx 1990
Lisa, Anders, Nick Samuelsson, Granath, Jacobs Food for progress Fast and minceable Herrar xxx 1990
XXX, Susanne, Anders XXX, Ekstedt, Carlborg Food for progress The sticky smokehouse awakens Herrar xxx 1990
Henrik, Jacek, Laura Åkerman, Zbutowicz, Wedock Food for progress FFP and the chamber of Oumph Herrar xxx 1990
Andreas, Hasse, Stina Peterson, Mathiason, Arvidsson Food for progress The Oumph!inator Herrar xxx 1990

Olympisk POLIS SM

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Erik Månsson Dalapolisens IF Herrar Man Falun 1987
Katarina Eriksson Eskilstuna polisens idrottsförening Damer Kvinna Eskilstuna 1986
James Archer Uppsalapolisens IF Herrar Man Uppsala polisens IF 1979
Henrik Barkestam Skövde Polisidrottsförbund Herrar Man Tibro 1977
Mikael Alfredsson Örebro Poliskårs idrottsförening Herrar Man Vintrosa 1975
Johan Dire Göteborgs Polismäns IF Herrar Man Billdal 1977
Anna Johansson IK NocOut.se Damer Kvinna Linköping 1980
Tomas Seger Göteborgspolisens IF Herrar Man Göteborg 1972
Patrik Söderhjelm VästeråsPolisens IF, Umara Sports Club Herrar Man Västerås 1969
Anna Ek SNPI/Team Powerwoman Athletic Club Damer Kvinna Sollentuna 1987
Fredrik Johansson Skövde Herrar Man Hjo 1984
Joakim Stenman Ik nocout Herrar Man Linköping 1965
Peter Sandström Trollhättepolisens Idrottsförening Herrar Man Vänersborg 1989
Pontus Svensson Skövdepolisens IF Herrar Man Skövde 1982
Magnusson Erika Skövde Polisens IF Damer Kvinna Skövde 1975
Uffe Ekdahl Pettersson Skövdepolisens IF Herrar Man Lerdala 1974
Linn Bergqvist Skövdepolisens Idrottsförening Damer Kvinna Skövde 1996
Caroline Augustsson Skövdepolisens Idrottsförening, Team 30K IF Damer Kvinna Fagersanna 1991

Sprint MOTIONSKLASS (kopia)

Inga anmälda
Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår

Sprint MOTIONSKLASS (kopia)

Inga anmälda
Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår

Olympisk TÄVLINGSKLASS (kopia)

Inga anmälda
Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår