Anmälda till Holmsjö Triathlon 2019 Avancerad sök

Olympisk MOTION

Namn Klubb Kön Ort Födelseår
Magnus Karlsson Hasslö Man Hasslö 1972
Staffan Edberg Umara sports club Man Mölndal 1978
Babbs Edberg powerwoman athletic club Kvinna Mölndal 1972
Jonas Ljungh Team B3 Man Hisings backa 1967
Alfred Bartosch Mammas pojkar Man Rödeby 1981
Tomas Hedberg Minplatta@icloud.com Man Fridlevstad 1975
Magnus Carlsson BAGA Man Lyckeby 1967
Samuel Perini Man Stromstad 1990
Patrik Ellis Man Jämjö 1968
Tomas Pereyra Strömstad Man Strömstad 1974
Helen Magnusson Karlskrona SS Kvinna Lyckeby 1969
Thomas Bergstedt Örebro AIK Man Kumla 1970
Vendela Normark Granetoft Team Blekinge Kvinna Ronneby 1971
Katarina Ekelund Kvinna Nyhamnsläge 1991
Marie-Louise Bondesson Kvinna Holmsjö 1965
Elsa Håkansson Team Blekinge Kvinna Karlskrona 1956
Lennart Carlsson Team Blekinge Man Karlskrona 1962
Krisanti Johansson Team Blekinge löparförening Kvinna Karlskrona 1968
Jimmy Jonasson Karlskrona Man Karlskrona 1974
Mattias Ekroth Ironteam Man Lyckeby 1968
Paula Banck Team Blekinge Kvinna Karlskrona 1979
Jose Carlos de Silva Man MALMO 1971
Mattias Norman Umara Sports Club Man Vällingby 1980
Luiz Otavio Carvalhal Man Lyckeby 1966
Evalotta Johansson RSS Forza Kvinna Ronneby 1972
Michael Elsberg Man Karlskrona 1961
renaud de la brosse Man marly-le-oy 1964
laurence de la brosse Kvinna marly-le-roy 1968
Sara Elfving Karlshamns SK Kvinna Ronneby 1970
Tommy Werner Karlskrona Simmsällskap Man Fridlevstad 1966
Lotta Kihlbert Team Blekinge Kvinna Nättraby 1964
Jeanette Andersson Karlskrona SOK Kvinna Nättraby 1968
Håkan Andersson Karlskrona SOK Man Nättraby 1966
Tomas Falck Team Blekinge Man Rödeby 1965
Ann-Christin Kjellson Team Blekinge Kvinna Nättraby 1966
Julia lundqvist Vassmolösa Kvinna Vassmolösa 2000
Philip Jonasson Umara sports club Man Karlskrona 1991
Oskar Prahl Kalmar simsällskap Man Torsås 1980
Magnus Svensson Kalmar Sim Man Bergkvara 1970
Martin Malmgren Man Karlskrona 1973
Daniel Magnusson Halmstad triathleterna Man Halmstad 1979
Andreas Gustavsson Stockholm City Triathlon Man Sundbyberg 1971
Jörgen Philipsson Coltingborsen Triathlon klubb Man Jämjö 1978
Carina Turesson KSS Kvinna Hasslö 1979
Henric Hildingsson Umara sportsclub Man Eriksmåla 1973
Malin Olsson Axa Sports Club Kvinna Karlskrona 1977
Glenn Adolfsson Man Kalmar 1970
Mats Byback Man Malmö 1967
Dan Seyfried Maltorp Man LÄCKEBY 1974
kim johnsson Team Blekinge Man lyckeby 1988
Henrik Gullberg Team Kungälv Man Ytterby 1974
Susanne Nilsson Team Blekinge Kvinna Karlskrona 1973
Hilda Hultén Sillhövda AIK Kvinna HOLMSJÖ 1982
Therese Ericson KSS Kvinna Tving 1978
Anton Jakupi Team Blekinge Man Karlskrona 1969
Peter Biermayer TriTeam Bad Vöslau Man Bad Voslau 1959
Linda Ambrosi TriTeam Bad Vöslau Kvinna Bad Voslau 1976
Petter Svensson Trimate SK Man Karlskrona 1973
Fredrik Håkansson BAGA Man Jämjö 1975
Daniel Jonesjö Umara Sports Club Man Kalmar 1989
Ingrid Jönsson Kvinna Nättraby 1982

Barntriathlon 10-15 år

Namn Klubb Kön Ort Födelseår
Minéa Öhlén Hammarbygymnasterna Kvinna Enskede 2006
Britta de Silva Kvinna MALMO 2006
Marta Eriksson Kvinna Stockholm 2008
Malte Möller Man Rödeby 2008
Ted Svensson Man Holmsjö 2009
Gustaf Jönsson Man Holmsjö 2008
Felicia Bergqvist Kvinna Rödeby 2009
Melvin Lindström Man Holmsjö 2005
Oscar Lindström Sillhövda AIK Man Holsjö 2007

Mini-Tri MOTION

Namn Klubb Kön Ort Födelseår
Hans Hultén Man Holmsjö 1964
Rebecka Hultén Kvinna Holmsjö 1997
Ann-Sofie Brommesson Kvinna Holmsjö 1967
Nina Friberg Kvinna Holmsjö 1999
Ella Andersson Kvinna Holmsjö 1994
Peder Nilsson Man Nättraby 1972
Jacob Sjödahl Man Nättraby 2003
Adam Sjödahl Man Nättraby 2005
Annika Johnsson Kvinna Johannishus 1964
Elisabet Janner Ronneby Kvinna Ronneby 1965
Therese Stiber Wattrup BAGA Kvinna Karlskrona 1976
Kerstin de Silva Kvinna MALMO 2004
Sara Johansson de Silva Kvinna MALMO 1968
Charlotte Larsson Kvinna Sölvesborg 1966
Jennie Andersson Kvinna Fjälkinge 1973
Karin Eriksson Kvinna Stockholm 1971
Lotta Hultén Holmsjö Kvinna Holmsjö 1966
Evelina Nilsson Jämjö Kvinna Jämjö 1986
Katarina Ketzenius BAGA Kvinna Karlskrona 1969
Thomas Karlsson Man Ramdala 1987
Christina Harang Kvinna Eringsboda 1967
Lars Carlsson ingen Man Söderåkra 1981
Maja Andreasson BAGA Kvinna Hasslö 1981
Jörgen Möller Man Rödeby 1968
Johanna Möller Kvinna Rödeby 1983
Noa Möller Man Rödeby 2004
Linda Söderlundh Kvinna Kallinge 1974
Liselott Eriksson Vissefjärda Brandmannaklubb Kvinna Vissefjärda 1962
Lotta Johansson Färjestadens Motions IF Kvinna Färjestaden 1968
Jenny ÅKESSON Kvinna Holmsjö 1975
Eva Eliasson Kvinna Ramdala 1980
Jan-Olov Lans Man Kalmar 1965
Charlotta Lans Kvinna Kalmar 1965
Karl Norrby Sillhövda AIK Man Lyckeby 1971
Anki Norrby Sillhövda AIK Kvinna Lyckeby 1972
Mia Liljekvist Kvinna Holmsjö 1975
Åsa Norrby Sillhövda AIK Kvinna Holmsjö 1969
Sören Ljunglöf Man Holmsjö 1962
Helen Svensson Ljunglöf Kvinna Holmsjö 1963
Fredrik Schjölin Sillhövda AIK Man HOLMSJÖ 1984
Christina Wahlberg Kvinna Lyckeby 1961
Henrik Gustavsson Man Holmsjö 1979
Olof Jönsson Sillhövda AIK Man Holmsjö 1979
Martin Nordström Sillhövda AIK Man Holmsjö 1980
Carl Eklund Sillhövda AIK Man Holmsjö 1968
Helén Lövdahl Kvinna Sturkö 1967
Christian Sundberg Man Holmsjö 1989
Anton Dahlberg Sillhövda AIK Man Holmsjö 2006
John Dahlberg Sillhövda AIK Man Holmsjö 1978
Oskar Dahlberg Sillhövda AIK Man Holmsjö 2008
Linda Dahlberg Sillhövda AIK Kvinna Holmsjö 1978
Kristoffer Printzlow IF Trion Man Karlskrona 1989
Rebecka Printzlow IF Trion Kvinna Karlskrona 1984

Sprint TÄVLINGSKLASS

Namn Klubb Kön Ort Födelseår
Therese Imickels Svensson Sillhvda AIK Kvinna Holmsjö 1983

Barntriathlon upp till 9 år

Namn Klubb Kön Ort Födelseår
Wilhelm von Essen KA2IF Man Karlskrona 2011
Astrid von Essen KASK Kvinna Karlskrona 2015
Ella Agerbjer Ringsjö Simklubb Kvinna Höör 2011
Emma Enkel Nykil Kvinna Nykil 2014
Samuel Eriksson Man Stockholm 2010
Alvin Nilsson Jämjö Man Jämjö 2011
Alma Nilsson Jämjö Kvinna Jämjö 2014
Emil Norrby Sillhövda AIK Man Lyckeby 2011
Sigge Jönsson Sillhövda AIK Man Holmsjö 2014
Alma Jönsson Sillhövda AIK Kvinna Holmsjö 2010
knightley Nordström Sillhövda AIK Kvinna Holmsjö 2011
Cornelia Bergqvist Kvinna Rödeby 2012
Ellie Lindström Sillhövda AIK Kvinna Holsjö 2010