Anmälda till Sövde Triathlon 2019 Avancerad sök

Medeldistans / Tävlingsklasser

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Tobias Jansson Team Trelleborg Triathlon Master 40-44 Man Trelleborg 1978
Kristian Hallsten AXA sportsclub Master 45-49 Man SODRA SANDBY 1973
Magnus Lindén Umara Master 60-64 Man SOLNA 1959
Johan Martinsson Glasrikets RC Nybro Senior Man Nybro 1988
Julien BOBET Triathlon Väst Senior Man Göteborg 1992
Luke Grindal Heleneholms IF Tri Team Master 40-44 Man Malmö 1975
Philip Rejnefelt Herr Master 35-39 Man Malmö 1983
Patrik Nilsson Sport Club Senior Man Sjöbo 1993
Edwin van Geldorp Heleneholms IF Tri Team Senior Man Malmö 1992
Pontus Johansson Mörbylånga GOIF Senior Man FÄRJESTADEN 1994
Gitte Carlsson Hammar IS Göta friidrott&triathlon Master 50-54 Kvinna Helsingborg 1966
Jörgen Olsson Ik Vinco Master 40-44 Man Ystad 1975
Albin Åkesson AXA Sports Club Senior Man Kalmar 1988
Jonas Mellby IS Göta Master 45-49 Man Rydebäck 1971
Kim Berglund Is göta triathlon Master 45-49 Man Åstorp 1972
fredrik håkansson Heleneholms IF Tri Master 45-49 Man Oxie 1971
Tony Andersson Umara sportsclub Master 45-49 Man sjöbo 1974
Emelie Wesseus Ik Vinco Senior Kvinna Ystad 1988
Anna Hull IK Vinco Master 50-54 Kvinna 27176 1967
Per Schütz Lödde Tri Master 50-54 Man Klagshamn 1968
Fredrik Goa Heleneholm tri team Master 55-59 Man Höllviken 1962
Björn Wigström Umara sports Club Master 40-44 Man Veberöd 1979
Anders Jönsson IK Vinco Senior Man Ystad 1985
Malin Rentner Lödde Tri Master 45-49 Kvinna Bjärred 1974
Frida Melin Team Powerwoman Athletic Club Senior Kvinna Veberöd 1985
Linnea Olsson Näset triathlonklubb Senior Kvinna Höllviken 1994
Madelen Rydqvist Team trelleborg triathlon Senior Kvinna trelleborg 1996
Märta Månsson Kalmar RC Senior Kvinna Göteborg 1992
Sara Elfving Karlshamns SK Master 45-49 Kvinna RONNEBY 1970
Sabina Nilsson Frosta multisport Master 35-39 Kvinna Höör 1983

Medeldistans / Brand SM

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Gunnar Karlsson Umara Sports Club Brand SM samt tävlingsklass Man Sösdala 1982

Medeldistans / Tävlingsklass Junior 18-19 år

Inga anmälda
Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår

Medeldistans MOTION

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Carl-Henrik Holmgren Herrar Man Malmö 1984
Anders Ahlgren FMK Herrar Man Helsingborg 1962
Johan Wiktor Tetra Pak IF Herrar Man Bjärred 1972
Henrik Skanse Tetra Pak IF Herrar Man Bunkeflostrand 1983
Jimmy Liljenberg Tetra Pak IF Herrar Man Skurup 1974
Mattias Ekroth Herrar Man Lyckeby 1968
Ronnie Åstrand Herrar Man Barsebäck 1980
Lars Lindgren Heleneholms. IF Långlöparsektionen Herrar Man MALMÖ 1970
Douglas Hedetoft Herrar Man Lund 1979
Therese Christensen Damer Kvinna Genarp 1983
Niklas Harris Herrar Man Dalby 1972
Ola Axheden Falkenbergs RR Herrar Man Vessigebro 1977
Paula Hultzén Bank Team Blekinge Damer Kvinna Karlskrona 1979
Emil Karlsson SösdalaTri Herrar Man Sösdala 1985
Mikael Frentzell Heleneholms IF Triteam Herrar Man Limhamn 1974
Allan Orheden Sweden Runners Herrar Man Höör 1975
Anders Östman Näset Triathlonklubb Herrar Man Vellinge 1962
Janos Nisztor Umara Sport Club Herrar Man Malmö 1982
Pierre Lavaine Herrar Man Alingsås 1967
Olof Nilsson Team Trelleborg triathlon Herrar Man Skurup 1988
Niclas Welander Umara Sports Club Herrar Man Sjöbo 1971
Patrik Persson Umara Herrar Man Ystad 1971
Katarina Forsman Lödde Tri Damer Kvinna Bjärred 1978
Rebecca Anderson Team Triathlon & Multisport Damer Kvinna HÖÖR 1995
Emma Hovi Damer Kvinna Billinge 1984
Ulf Månsson Kalmar RC Triathlon Herrar Man Kalmar 1955
Malin Månsson Kalmar RC Triathlon Damer Kvinna Malmö 1989
Magnus Nordström Herrar Man Helsingborg 1983
Thomas Möller - Herrar Man Lomma 1968
Tobias Grönberg Klubb sisu multisport Herrar Man Helsingborg 1972

Sprint / Brand SM

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Ulf Skytt Brandkårens ik Brand SM Man Bålsta 1971
Kristina Morin Umara sports club Brand SM Kvinna Limhamn 1980
Jakob Löf Ikhp Brand SM Man Tenhult 1983
Philip Andrews Brand SM Man Malmo 1974
Patrik Ferragamo Brand SM Man Veberöd 1972
Jessica Fridlund Brandkårens IK, Ystad Brand SM Kvinna Trelleborg 1985
Per Illerhag Brandkårens IK, Ystad Brand SM Man Smedstorp 1980
Emma Jönsson Emma Jönsson Brand SM Kvinna Båstad 1975

Sprint MOTION

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Ida Ek Team Trelleborg Triathlon Damer Kvinna Svedala 1978
Tobias Arvidsson Heleneholm Tri Team Herrar Man Ystad 1985
Ola dahlqvist Herrar Man Lund 1965
Lasse Roos Herrar Man Staffanstorp 1976
Kevin Karlsson Skånes björnar Herrar Man Blentarp 1992
Jaana Nilsson Damer Kvinna Malmö 1968
Margareta Franciskovic Damer Kvinna Malmö 1973
Amanda Thulin Damer Kvinna Lund 1993
Jennie Ferm Damer Kvinna Värnamo 1982
Tobias Ahlquist Herrar Man Ystad 1979
Emil Johansson Tetra Pak IF Herrar Man Lund 1987
Ulf Attevik Tetra Pak IF Herrar Man Bjärred 1969
Marco Diego Vittori Tetra Pak IF Herrar Man Malmö 1985
Betty Nilsson Tetra Pak IF Damer Kvinna Limhamn 1977
Charlotte Fritz Tetra Pak IF Damer Kvinna Sjöbo 1970
Erik Schött Tetra Pak IF Damer Kvinna Bjärred 1964
Jonas Holmer Tetra Pak IF Herrar Man Bjärred 1962
Josefin Egervall Tetra Pak IF Damer Kvinna Ystad 1974
Magnus Ramstedt Tetra Pak IF Herrar Man Dalby 1971
Malcolm Fraser Tetra Pak IF Damer Kvinna Dalby 1971
Marcus Pehrsson Tetra Pak IF Herrar Man Löddeköpinge 1977
Per Forslund Tetra pak IF Herrar Man Svalöv 1972
Tina Wessfeldt Tetra Pak IF Damer Kvinna Höör 1979
Patrick Gilmore Herrar Man Lund 1979
Marie Gilmore-Ellis Triathlon Syd Damer Kvinna Lund 1981
Ulrika Jeppsson Damer Kvinna Svedala 1980
Ida Petersson Kidneys Boxing Banjoklubb Damer Kvinna Malmö 1988
Maria Malmgren Damer Kvinna Glemmingebro 1966
Henrik Heringslack Herrar Man Lomma 1976
Kristoffer Månsson GA:16 Herrar Man Staffanstorp 1982
Niklas Henningsson Herrar Man Åhus 1986
Nicklas Johnsson Herrar Man Veberöd 1968
Rose-Marie Persson Heleneholms IF Tri Team Damer Kvinna Malmö 1976
Martin Hansson Vinco Herrar Man YSTAD 1983
Mads Lauritzen Herrar Man Malmö - SE 1976
Martin Jakobsson 1981 Herrar Man Ystad 1981
Mikael Stagling IS Göta Friidrott & Triathlon Herrar Man Löddeköpinge 1975
Maria Trönell IS Göta friidrott & triathlon Damer Kvinna Löddeköpinge 1976
Jenny Rosenberg Heleneholm Tri Team Damer Kvinna Malmö 1981
Johnny Omö Bergkvist SK Graal Herrar Man Markaryd 1978
Tobias Omö Bergkvist SK Graal Herrar Man Markaryd 1985
Kerstin Olsson Team Triathlon Trelleborg Damer Kvinna Trelleborg 1967
Ellinor Hedin Team Trelleborg Triathlon Damer Kvinna Trelleborg 1971
Madeleine Voss Damer Kvinna Södra Sandby 1984
Sara Nkwe Malmö Gerillalöpare Damer Kvinna Malmö 1978
Crispin Hetherington Frosta Multisport Herrar Man Höör 1960
Christoffer Nilsson #Sösdalatri Herrar Man Tjörnarp 1991
Magnus Erlandsson Friskis & Svettis Malmö Herrar Man Malmö 1966
John Palm Herrar Man Malmö (Sövde) 1983
Herman Gustafsson Heleneholms IF Tri Team Herrar Man Malmö 1989
Johanna Nilsson NMT Damer Kvinna Lund 1989
Elina Ontero NMT Damer Kvinna Lund 1986
Jared Robinson Herrar Man Lund 1988
Björn Ingerheim Team Trelleborg Triathlon Herrar Man Anderslöv 1979
Anders Håkansson Björnstorps IF Herrar Man Sjöbo 1969
Zandra Åström Damer Kvinna Bunkeflostrand 1974
Richard Lundgren Herrar Man Bunkeflostrand 1972
Daniel Karlsson 1984 Herrar Man Malmö 1984
Elisabeth Karlsson Damer Kvinna Ystad 1975
Helén Johnsson CK Fix Damer Kvinna Helsingborg 1976
Karin Sörenfors Team Snabbare Damer Kvinna Flyinge 1978
Cathrine Yankoulofski Damer Kvinna Malmö 1963
Andreas Gustafsson Herrar Man Skurup 1985
Kristina Jönsson Damer Kvinna Ystad 1989
Jean-Marie Massé Herrar Man Malmö 1991
Magnus Strid Herrar Man Staffanstorp 1968
Jill Gullberg dunderform Damer Kvinna malmö 1988
Göran Ingerheim Team Trelleborg Triathlon Herrar Man Svedala 1976
Linnéa Stolt Damer Kvinna Malmö 1991
Fredrik Nilsson Herrar Man Tomelilla 1983
Göran Friman Heleneholms IF Triteam Herrar Man Malmö 1964
Heléne Feldmann Damer Kvinna LOMMA 1978
Daniel Karlsson Esperöds SK Herrar Man Sjöbo 1993
Andre Lill Herrar Kvinna sjöbo 1989
Peder Janson Team Elsagården Herrar Man Blentarp 1964
Stefan Ringström Team NBI Herrar Man Tomelilla 1978
Linda Håkansson Team NBI Damer Kvinna Hörby 1985
Christian Brandt Team NBI Herrar Man Sjöbo 1983
Michelle Åberg Damer Kvinna Köpingebro 1983
Klas Turesson GA:16 Herrar Man Staffanstorp 1982
Pontus Bengtson Herrar Man Ystad 1972
Alice Borglin Heleneholms IF Tri Team Damer Kvinna Malmö 1981
Martine Borglin Heleneholms If Tri Team Damer Kvinna Lund 1956
Max Linde Björnstorps IF Herrar Man Södra Sandby 1970
Marcus Henriksson Umara sports club Herrar Man Kvidinge 1978
Lina Wallensten Umara sports club Damer Kvinna Kvidinge 1983
Anders Jonsson Andy&Sons Herrar Man Södra Sandby 1963
Marcus Jonsson Andy&Sons Herrar Man Lund 1990
Anton Jonsson Andy&Sons Herrar Man Södra Sandby 1998
Andreas Thell IK Vinco Herrar Man Ystad 1990
Sverker Stjernström Umara Sports Club Herrar Man Malmö 1981
Robert Zubkowicz Herrar Man Lomma 1973
Johan Wieslander Efflon Adventure Team Herrar Man Lund 1973
Tim Rix IK Vinco Herrar Man Ystad 1986
Jenny Graflind Damer Kvinna Ystad 1976
Dan Turesson Lödde TRI Herrar Man Dösjebro 1967
Liv Altarac Skogshuggarnas IF Damer Kvinna Lomma 2005
Alexander Alexandersson Skogshuggarnas IF Herrar Man Lomma 1973
liam Irving Herrar Man Höllviken 1989
Mia Möller Damer Kvinna Malmö 1986
Mathilda Larsson Damer Kvinna Staffanstorp 1985
Mats Andersson Herrar Man Glemmingebro 1962
Lillian Håkansson Andrarums IF Damer Man Tomelilla 1954
Henrik Sörensson Herrar Man Trelleborg 1978
Niclas Jönsson Triathlon Syd Herrar Man Södra Sandby 1965
Christian Brakander Team Trelleborg Triathlon Herrar Man Trelleborg 1980
Andreas Rosén Herrar Man Blentarp 1987
Filip Andersson Herrar Man Sjöbo 1994
Jenny Frank Damer Kvinna Kristianstad 1991
Nils Andersson Herrar Man Linderöd 1993
Johan Hedblom Herrar Man Staffanstorp 1975
Hampus Wetterstrand Heleneholms Tri Team Herrar Man Malmö 1989
Linda Ripa IS Göta Damer Kvinna Glumslöv 1980
Magnus Dahlqvist Friskis & Svettis Ystad Herrar Man Ystad 1967
Kristina Landeström Colting Borssén Triathlonklubb Damer Kvinna LÖDERUP 1962
Klas Gislen Privat Herrar Man Lund 1966
Fredrik Åström - Herrar Man Svedala 1965
Staffan Leandersson Heleneholms Triathlonförening Herrar Man LUND 1969
Maria Weiland Näsets Triathlonklubb Damer Kvinna Vellinge 1975
Cathrin Jung Damer Kvinna Staffanstorp 1977
Emma Wallering Damer Kvinna Hjärup 1979
Patrik Olofsson Heleneholms IF Tri Team Herrar Man Malmö 1981
jari Heiskanen Herrar Man Malmö 1972
Ann-Charlotte Schagerlund Damer Kvinna Helsingborg 1964
Lars Poulsen Team Skumbamsen Herrar Man Fredericia 1980
John Nilsson Heleneholms IF Herrar Man LIMHAMN 1966
Peter Fritz Team Peter Fritz Herrar Man Sjöbo 1962
Peter Nilsson Umara Herrar Man Tormestorp 1966
Linda Ferm Damer Kvinna Beddingestrand 1978
Krister Hansson Åhus Swimrunners Herrar Man Åhus 1964
Leo Betschart Heleneholms IF Tri team Herrar Man Malmö 1985
Christian Sandberg Team NBI Herrar Man Skurup 1973
Rickard Nielsen Team NBI Herrar Man Löddeköpinge 1974
Fredrik Henriksson Gråmanstorp Runners Herrar Man Kvidinge 1985
Magnus Törnell crossfit Lund Herrar Man Staffanstorp 1966
Jesse Wendel Heleneholms IF Tri Team Herrar Man Malmoe 1985
André Månsson Team NBI Herrar Man Ystad 1986
Peter Christensson Team NBI Herrar Man Staffanstorp 1974
Roger Undenius Team NBI Herrar Man SJÖBO 1984
Christian Larsson Team NBI Herrar Man SJÖBO 1985
Daniel Törnquist Team NBI Herrar Man Tygelsjö 1987
Robert Linder Team NBI Herrar Man Nybrostrand 1979
Per Skoog Svedala Herrar Man Svedal 1976
Per Assarsson Team NBI Herrar Man Vitaby 1976
Håkan Skoog Team NBI Herrar Man Sjöbo 1979
Eva Kellgren Lund Damer Kvinna Lund 1980
Fredrik Nilsson Limhamn Herrar Man Limhamn 1976
Gudrun Tynelius Damer Kvinna Skurup 1948
Joakim Roubert Team Roubert Herrar Man Lund 1979
Jenny Dahl Klippans simsällskap Damer Kvinna Klippan 1974
Per Nord Herrar Man Lomma 1967
Carina Rasmusson Axa Sports Club Damer Kvinna Bara 1971
Marcus Hesslevik Herrar Man Lund 1979
Johannes Sjöberg Herrar Man Lund 1988
Ulrica Larsson Damer Kvinna Barsebäck 1969
Anna Hedberg Damer Kvinna Falsterbo 1978
Susanne Kristensen Axa sportklubb Damer Kvinna Bara 1978
Johan Thümmel Herrar Man Veberöd 1973
Peter Molin Helenholms Tri-Team Herrar Man MALMÖ 1971
Peter Nilsson Herrar Man Sövde 1965
Cecilia Andersson Damer Kvinna Sjöbo 1993
Charlotte Carlgren Damer Kvinna Helsingborg 1967
Cai Remitz Triathlon Syd Herrar Man Lund 1969
Jonas Lövgren Herrar Man Sjöbo 1971
Tina Lövgren FK Athlet Damer Kvinna Sjöbo 1976
Tommy Ekdahl UMARA Sports Club Herrar Man Södra Sandby 1980
Roger Boysen Herrar Man Sövde 1986
Magnus Ernblad Flyinge bikerz Herrar Man Flyinge 1975

Sprint MOTION Junior 18-19 år, Ungdom 16-17 år

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Hugo Leandersson Heleneholms Triathlonförening Ungdom 16-17 år Man LUND 2002