Resultat Bauer Triathlon 2021

Tävling dam medeldistans
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Tävling dam medeldistans  Lisa Hermansson  Umara Sports Club  4:40:01 
Tävling dam medeldistans  123  Maria Finnved  Terrible Tuesdays Athletic Club  4:52:13 
Tävling dam medeldistans  133  Rebecka Forsström  Triathlon Syd  4:56:10 
Tävling dam medeldistans  109  Jessica Virgin  Terrible Tuesdays Athletic Club  4:59:43 
Tävling dam medeldistans  85  Hanna Törnqvist  Åkersberga Triathlonförening  5:03:06 
Tävling dam medeldistans  56  Tove Larsson  Aktivitus Sports Club  5:12:32 
Tävling dam medeldistans  Susanne Ehnbåge  Triathlon Väst  5:14:39 
Tävling dam medeldistans  23  Liselott Håkansson  Kristianstad Triathlonklubb  5:22:05 
Tävling dam medeldistans  58  Elena Nadelen  Aktivitus Sports Club  5:24:32 
Tävling dam medeldistans  10  17  Lisa Lindfors  IK NocOut.se  5:40:23 
Tävling dam medeldistans  11  Maria Björler Fd Bjärkling  Team Power Woman  5:43:04 
Tävling dam medeldistans  12  Matilda Sandström  Trifit IF  5:44:09 
Tävling dam medeldistans  13  110  Christina Johansson  Skövde Triathlonklubb  5:48:18 
Tävling dam medeldistans  14  135  Malin Fischer  Trifit IF  5:48:27 
Tävling dam medeldistans  15  146  Elsa Joehlson  Umara Sports Club  5:54:45 
Tävling dam medeldistans  16  59  Magdalena Blomqvist  Triathlon Väst  5:55:45 
Tävling dam medeldistans  17  129  Camilla Kempe  Team Power Woman  5:57:36 
Tävling dam medeldistans  18  57  Karin Björklund  Triathlon Väst  5:58:47 
Tävling dam medeldistans  19  94  Amandine Durey  Triathlon Väst  5:58:48 
Tävling dam medeldistans  20  36  Ida Enstedt  AXA Sports Club  6:01:55 
Tävling dam medeldistans  21  18  Yvett Roth  Team Power Woman  6:03:29 
Tävling dam medeldistans  22  126  Alexandra Kristofersson  Bauer Endurance Club  6:10:06 
Tävling dam medeldistans  23  13  Lisa Gyllengren  Bauer Endurance Club  6:37:42 
Tävling dam medeldistans  24  130  Ioanna Aslanidou  C26 Triathlon  6:44:45 
Tävling dam medeldistans  25  77  Boel Järevang  Team Trelleborg Triathlon  6:49:20 
Tävling dam medeldistans  26  22  Lena Grundin  Team Snabbare IF  6:55:16 
Tävling dam medeldistans  DNF  Mona Lindqvist  Colting Borssén Triathlonklubb 
Tävling dam medeldistans  DNF  15  Helen Wikmar  Bohuslän Endurance Sports Club 
Tävling dam medeldistans  DNF  29  Amanda Pehrson  Bohuslän Endurance Sports Club 
Tävling dam medeldistans  DNF  30  Kerstin Wolme  Bohuslän Endurance Sports Club 
Tävling dam medeldistans  DNF  35  Tina Fasteson  IK NocOut.se 
Tävling dam medeldistans  DNF  81  Lena Karlsson  Halmstad Triathlon & Multisport 
Tävling dam medeldistans  DNF  102  Åsa Danell  IK NocOut.se 
Tävling dam medeldistans  DNF  104  Emma Ljungar  Kalmar RC Triathlon 
Tävling dam medeldistans  DNF  119  Carina Rasmusson  AXA Sports Club 
Tävling dam medeldistans  DNF  137  Sara Jakobsson  Örebro AIK 
Tävling dam medeldistans  DNF  138  Jenny Nilsson  Team KBK Bikes CK 
Tävling dam medeldistans  DNS  45  Jessica Wilhelmsson  Höglandets Triathlon 
Tävling dam medeldistans  DNS  49  Camilla Renz  Terrible Tuesdays Athletic Club 
Tävling dam medeldistans  DNS  61  Karin Baljeu Djurback  Mölndal Outdoor IF 
Tävling herr medeldistans
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Tävling herr medeldistans  65  Jonas Örarbäck  Triathlon Väst  4:01:50 
Tävling herr medeldistans  12  Kristoffer Säfström  Bohuslän Endurance Sports Club  4:08:26 
Tävling herr medeldistans  149  Joakim Gartmark  Spårvägen Simförening  4:14:40 
Tävling herr medeldistans  125  Klas Wiréhn  YO Running Club  4:16:30 
Tävling herr medeldistans  88  Martin Tjäder  IKHP Huskvarna  4:17:19 
Tävling herr medeldistans  120  Kjell Maier  Twin Peaks Triathlon  4:20:29 
Tävling herr medeldistans  62  Oskar Bernström  IKHP Huskvarna  4:22:18 
Tävling herr medeldistans  80  Adam Lennell  Race & Shine Sports Club  4:23:35 
Tävling herr medeldistans  78  Christian Örum  Race & Shine Sports Club  4:24:39 
Tävling herr medeldistans  10  54  Cai Vogl  Gnosjö FK  4:28:50 
Tävling herr medeldistans  11  144  Dennis Andersson  Terrible Tuesdays Athletic Club  4:29:57 
Tävling herr medeldistans  12  105  Peter Jönsson  Terrible Tuesdays Athletic Club  4:30:42 
Tävling herr medeldistans  13  114  Christoffer Olkvist  Triathlon Syd  4:33:17 
Tävling herr medeldistans  14  116  Marnix Reedijk  Umara Sports Club  4:34:47 
Tävling herr medeldistans  15  92  Anton Östman  Rooster Club Varberg  4:35:20 
Tävling herr medeldistans  16  98  Jerome Senaneuch  Terrible Tuesdays Athletic Club  4:35:24 
Tävling herr medeldistans  17  93  Tim Hertzberg  IKHP Huskvarna  4:40:10 
Tävling herr medeldistans  18  Johan Falkenberg  Bjäre Triathlon  4:43:12 
Tävling herr medeldistans  19  Johan Lindh  Brittatorp TK  4:45:06 
Tävling herr medeldistans  20  131  David van Oosten  Gråmanstorp Runners  4:46:22 
Tävling herr medeldistans  21  117  Hans Ydremark  Höglandets Triathlon  4:46:42 
Tävling herr medeldistans  22  148  Jimmie Sjölund  Umara Sports Club  4:46:46 
Tävling herr medeldistans  23  139  Andreas Voss  Triathlon Syd  4:51:47 
Tävling herr medeldistans  24  83  Peter Jonsson  Halmstad Triathlon & Multisport  4:51:54 
Tävling herr medeldistans  25  55  Alejandro Velasco  IKHP Huskvarna  4:52:19 
Tävling herr medeldistans  26  20  Pontus Forsberg  AXA Sports Club  4:52:57 
Tävling herr medeldistans  27  115  Xabier Rodriguez Martinez  Bauer Endurance Club  5:03:09 
Tävling herr medeldistans  28  147  Sören Eidrup  Umara Sports Club  5:04:33 
Tävling herr medeldistans  29  73  Emil Hammargren  EC Sports Club  5:05:59 
Tävling herr medeldistans  30  87  Fredrik Kornebäck  Norrköpings Triathlonklubb  5:06:14 
Tävling herr medeldistans  31  42  Johan Carlsson  Terrible Tuesdays Athletic Club  5:09:46 
Tävling herr medeldistans  32  86  Björn Andrell  Åkersberga Triathlonförening  5:11:16 
Tävling herr medeldistans  33  141  Albin Blomqvist  Colting Borssén Triathlonklubb  5:11:55 
Tävling herr medeldistans  34  43  Martin Forsell  Bohuslän Endurance Sports Club  5:12:07 
Tävling herr medeldistans  35  79  Philip Österbo  Stockholm City Triathlon  5:12:18 
Tävling herr medeldistans  36  74  Ulf Johansson  Mölndal Outdoor IF  5:14:42 
Tävling herr medeldistans  37  101  Fredrik Danell  IK NocOut.se  5:14:54 
Tävling herr medeldistans  38  28  Niklas Kåvius  Stockholm City Triathlon  5:14:55 
Tävling herr medeldistans  39  50  Ludvig Sylvan  Triathlon Väst  5:15:35 
Tävling herr medeldistans  40  108  Gunnar Buason  Skövde Triathlonklubb  5:17:13 
Tävling herr medeldistans  41  128  Andreas Häggström  Colting Borssén Triathlonklubb  5:28:01 
Tävling herr medeldistans  42  66  Magnus Bonde  Umara Sports Club  5:29:33 
Tävling herr medeldistans  43  111  Adam Kölnäs  AXA Sports Club  5:29:57 
Tävling herr medeldistans  44  127  Bronson Murphy Åström  Colting Borssén Triathlonklubb  5:31:58 
Tävling herr medeldistans  45  122  Tobias Falk  Twin Peaks Triathlon  5:32:24 
Tävling herr medeldistans  46  140  Daniel Karlsson  Umara Sports Club  5:32:25 
Tävling herr medeldistans  47  34  Martin Wikmar  Bohuslän Endurance Sports Club  5:32:48 
Tävling herr medeldistans  48  40  Samuel Schön  Team Kungälv IS  5:34:37 
Tävling herr medeldistans  49  63  Jakob Åkerlund  Umara Sports Club  5:35:41 
Tävling herr medeldistans  50  67  Henrik Strandemar  Väsby SS triathlon  5:38:43 
Tävling herr medeldistans  51  91  Andreas Ask  Rooster Club Varberg  5:46:59 
Tävling herr medeldistans  52  95  Adnan Hrustic  Triathlon Väst  5:49:48 
Tävling herr medeldistans  53  121  Kalle Wickström  Colting Borssén Triathlonklubb  5:53:59 
Tävling herr medeldistans  54  75  Jörgen Järevang  Team Trelleborg Triathlon  5:57:40 
Tävling herr medeldistans  55  48  Thomas Bergstrand  Stockholm City Triathlon  5:58:09 
Tävling herr medeldistans  56  70  Marcus Holm  Aktivitus Sports Club  5:58:18 
Tävling herr medeldistans  57  37  Adam Gavin  Göteborgs Atlet- & Triathlonsällskap  6:03:42 
Tävling herr medeldistans  58  21  Simon Fryklund  Umara Sports Club  6:06:49 
Tävling herr medeldistans  59  Jon Johansson  Aktivitus Sports Club  6:07:56 
Tävling herr medeldistans  60  16  Fred Blomberg  IK NocOut.se  6:09:01 
Tävling herr medeldistans  61  60  Thomas Björklund  Team B3  6:10:31 
Tävling herr medeldistans  62  10  Matthias Eriksson  Trifit IF  6:11:50 
Tävling herr medeldistans  63  11  Mats Eriksson  Trifit IF  6:16:53 
Tävling herr medeldistans  64  68  Christian Strömberg  IKHP Huskvarna  6:18:06 
Tävling herr medeldistans  65  113  Fredrik Woods  IKHP Huskvarna  6:26:55 
Tävling herr medeldistans  66  82  Per Carnbrand  Halmstad Triathlon & Multisport  6:42:56 
Tävling herr medeldistans  67  71  Henrik Holm  Umara Sports Club  6:48:03 
Tävling herr medeldistans  68  97  Adam Schubert  Team Trelleborg Triathlon  7:13:40 
Tävling herr medeldistans  69  Andreas Rosendahl  Sharks sportsclub  7:35:48 
Tävling herr medeldistans  70  107  Fredrik Nilert  Stockholm City Triathlon  7:43:32 
Tävling herr medeldistans  71  142  Bengt Dahlquist  Umara Sports Club  7:49:26 
Tävling herr medeldistans  DNF  14  Erik Olsson  Bohuslän Endurance Sports Club 
Tävling herr medeldistans  DNF  19  Anton Odén  Oskarshamns Triathlon Klubb 
Tävling herr medeldistans  DNF  24  Joakim Cejie  Umara Sports Club 
Tävling herr medeldistans  DNF  25  Johannes Gläser  Umara Sports Club 
Tävling herr medeldistans  DNF  26  Pär Ola Junwijken  Finspångs cykelamatörer 
Tävling herr medeldistans  DNF  27  Richard Holmes  Triathlon Väst 
Tävling herr medeldistans  DNF  31  Hampus Johansson  Bohuslän Endurance Sports Club 
Tävling herr medeldistans  DNF  32  Nicklas Hansson  Bohuslän Endurance Sports Club 
Tävling herr medeldistans  DNF  33  Thomas Bauer  Team Trelleborg Triathlon 
Tävling herr medeldistans  DNF  39  Fredrik Überbacher  Triathlon Väst 
Tävling herr medeldistans  DNF  53  Rickard Larsson  Hisingens CK 
Tävling herr medeldistans  DNF  72  Magnus Mattsson  EC Sports Club 
Tävling herr medeldistans  DNF  84  Michael Nabb  Åkersberga Triathlonförening 
Tävling herr medeldistans  DNF  96  Johan Schubert  Team Trelleborg Triathlon 
Tävling herr medeldistans  DNF  99  Oskar Almå  IK NocOut.se 
Tävling herr medeldistans  DNF  100  Robin Eriksson  Kalmar RC Triathlon 
Tävling herr medeldistans  DNF  106  Henric Johnler  Race & Shine Sports Club 
Tävling herr medeldistans  DNF  112  Wilfredo Vigorena Wagner  Bauer Endurance Club 
Tävling herr medeldistans  DNF  118  Kenneth Johansson  Skövde Triathlonklubb 
Tävling herr medeldistans  DNF  124  Fredrik Häggmark  Nordic Triathlon & Endurance Club 
Tävling herr medeldistans  DNF  134  Alfred Magnusson  Nordic Triathlon & Endurance Club 
Tävling herr medeldistans  DNF  136  Martin Joelsson  Umara Sports Club 
Tävling herr medeldistans  DNF  143  Philip Axelsson  Stockholm City Triathlon 
Tävling herr medeldistans  DNF  150  Tommy Jansson  Saltsjöbaden triathlon 
Tävling herr medeldistans  DNS  38  Hugo Johnning  Göteborgs Atlet- & Triathlonsällskap 
Tävling herr medeldistans  DNS  41  Henrik Sundborg  Colting Borssén Triathlonklubb 
Tävling herr medeldistans  DNS  44  Alf Berggren  Colting Borssén Triathlonklubb 
Tävling herr medeldistans  DNS  46  Timofey Maltsev   
Tävling herr medeldistans  DNS  47  Mikael Eriksson  Heleneholms IF Tri Team 
Tävling herr medeldistans  DNS  51  Martin Fredriksson  Terrible Tuesdays Athletic Club 
Tävling herr medeldistans  DNS  52  Jan Hansson  Terrible Tuesdays Athletic Club 
Tävling herr medeldistans  DNS  64  Christer Beckard  Terrible Tuesdays Athletic Club 
Tävling herr medeldistans  DNS  69  Carl Johan Malm   
Tävling herr medeldistans  DNS  76  Christer Bergmark  Örebro AIK 
Tävling herr medeldistans  DNS  89  Christian Sobkowski  AXA Sports Club 
Tävling herr medeldistans  DNS  90  Pelle Ehlde  Halmstad Triathlon & Multisport 
Tävling herr medeldistans  DNS  103  Emil Nilsson  Kalmar RC Triathlon 
Tävling herr medeldistans  DNS  132  Thomas Petersson  Kristianstad Triathlonklubb 
Tävling herr medeldistans  DNS  145  Torbjörn Annell  MIND Triathlon Sports Club