Resultat Sala Silverman 2021

- Damer Masters 35-39 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer Masters 35-39 år  3553  Lisa Hermansson  Umara sports club  4:24:11 
Damer Masters 35-39 år  3554  Marie Ingerhed  3City Triathlon  4:42:43 
Damer Masters 35-39 år  3558  Pia Selin  Väsby SS Triathlon  5:03:53 
Damer Masters 35-39 år  3559  Madeleine Ståhl  AXA Sports Club  5:09:12 
Damer Masters 35-39 år  3556  Sabina Nilsson  Frosta Multisport  5:15:08 
Damer Masters 35-39 år  3555  Linnea Larsson  3City Triathlon  5:30:09 
Damer Masters 35-39 år  3552  Kristin Främmunds  Mora CK  5:40:04 
Damer Masters 35-39 år  DNF  3557  Helen Remnås  Norrköping Triathlon 
- Damer Masters 40-44 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer Masters 40-44 år  4055  Elin Genneby  IFK Sala  4:17:27 
Damer Masters 40-44 år  4064  Hanna Törnqvist  Åkersberga Triathlonförening  4:36:35 
Damer Masters 40-44 år  4059  Camilla Landén  Terrible Tuesdays Athletic Club  4:50:52 
Damer Masters 40-44 år  4063  Brita Stenvall  IF Mantra Sport  4:52:56 
Damer Masters 40-44 år  4065  Åsa Wallinder  Västerås Cykelklubb  5:01:17 
Damer Masters 40-44 år  4061  Emma Malmberg  Race & Shine Sports Club  5:08:05 
Damer Masters 40-44 år  4058  Pernilla Lagergren  Norra Stockholm Endurance  5:11:14 
Damer Masters 40-44 år  4054  Sofia Friberg  Team Kungälv IS  5:23:25 
Damer Masters 40-44 år  4056  Erica Gjälby  IF Mantra Sport  5:23:29 
Damer Masters 40-44 år  10  4060  Malin Magnusson  Järfälla Triathlonförening  5:26:18 
Damer Masters 40-44 år  11  4062  Sara Molin  Bohuslän Endurance Sports Club  6:02:47 
- Damer Masters 45-49 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer Masters 45-49 år  4554  Beatrix Cser  Karlskrona SS  4:31:04 
Damer Masters 45-49 år  4560  Andrea Möllerberg  Väsby SS Triathlon  4:44:45 
Damer Masters 45-49 år  4565  Jenny Sundberg  IF Mantra Sport  4:51:25 
Damer Masters 45-49 år  4558  Peggy Kleidon  SLK Oxelösund  4:53:18 
Damer Masters 45-49 år  4562  Jessica Nordström  IFK Sala  5:02:57 
Damer Masters 45-49 år  4559  Åse Möller  Kalmar RC Triathlon  5:03:01 
Damer Masters 45-49 år  4551  Sara Andersson  Väsby SS Triathlon  5:13:39 
Damer Masters 45-49 år  4555  Anna Forsgren  Stockholm City Triathlon  5:15:06 
Damer Masters 45-49 år  4567  Malin Vestling  IFK Sala  5:18:11 
Damer Masters 45-49 år  10  4553  Elisabet Bellander  Umara sports club  5:21:41 
Damer Masters 45-49 år  11  4564  Ewa Sondell  Hemsö IF  5:24:29 
Damer Masters 45-49 år  12  4563  Elina Näs  Umara  5:35:48 
Damer Masters 45-49 år  13  4561  Lisa Nilsson  IFK Sala  5:55:12 
Damer Masters 45-49 år  14  4566  Theresia Tinghed Annell  MIND Triathlon Sports Club  5:58:38 
Damer Masters 45-49 år  15  4568  Jenny Ögren  Stockholm City Triathlon  5:59:37 
Damer Masters 45-49 år  16  4556  Veronica Hammarstedt  IFK Sala  6:35:10 
- Damer Masters 50-54 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer Masters 50-54 år  5057  Susanne Åkerberg  Järfälla Triathlon  4:50:37 
Damer Masters 50-54 år  5055  Annika Rehn  CKU6 tri  5:02:25 
Damer Masters 50-54 år  5051  Petra Kalström  KA3 IF  5:06:18 
Damer Masters 50-54 år  5053  Carina Parment  I2 IF triathlon Karlstad  5:10:34 
Damer Masters 50-54 år  5054  Jannice Persson  Frosta Multisport  5:33:10 
Damer Masters 50-54 år  DNF  5056  Carina Widlund  Lidingö Triathlon 
- Damer Masters 55-59 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer Masters 55-59 år  5551  Marie Cederberg  Västerås Triathlonklubb  5:26:46 
Damer Masters 55-59 år  5552  Anna Malmerfelt  Åkersberga Triathlonförening  5:36:59 
- Damer Medeldistans Motion
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer Medeldistans Motion  1131  Louise Svensson  IK Nocout.se  5:11:15 
Damer Medeldistans Motion  1060  Malin Grant  IK Fyris Triathlon  5:15:13 
Damer Medeldistans Motion  1097  Lisa Lindfors  Noc Out  5:17:42 
Damer Medeldistans Motion  1053  Camilla Finn  Team powerwoman  5:28:15 
Damer Medeldistans Motion  1052  Helen Ernving  Hällen Löpning  5:35:25 
Damer Medeldistans Motion  1012  Jenny Andersson  Strängnäs CK  5:50:39 
Damer Medeldistans Motion  1028  Daniella Björn  gävle  5:52:57 
Damer Medeldistans Motion  1038  Wendy Broadgate  Stockholm City triathlon  5:54:36 
Damer Medeldistans Motion  1016  Kristin Andersson  Colting Borssén Triathlonklubb  5:56:35 
Damer Medeldistans Motion  10  1141  Victoria Zeeck  Västerås Cykelklubb  5:59:05 
Damer Medeldistans Motion  11  1017  Johanna Andersson  Linköping  6:05:34 
Damer Medeldistans Motion  12  1005  Aura Alarcon  Knivsta CK  6:10:17 
Damer Medeldistans Motion  13  1073  Johanna Janing  Saltsjö-Boo  6:10:44 
Damer Medeldistans Motion  14  1099  Mikaela Lindvall  Västerås  6:16:24 
Damer Medeldistans Motion  15  1063  Charlotta Haldin  Länsförsäkringar IF  6:16:52 
Damer Medeldistans Motion  16  1075  Stéphane Jetté  GT & Lime  6:19:22 
Damer Medeldistans Motion  17  1093  Sabina Lerne  Team Power Women  6:22:06 
Damer Medeldistans Motion  18  1106  Helene Nilsson  Colting Borssén Triathlonklubb  6:35:58 
Damer Medeldistans Motion  19  1104  Helena Nieckels  Lidingö  6:37:41 
Damer Medeldistans Motion  20  1139  Anna Wikström  Malmköping  6:38:50 
Damer Medeldistans Motion  21  1067  Isa Holm  Göteborg  6:40:11 
Damer Medeldistans Motion  22  1055  Tina Frohm  Enköping  6:54:26 
Damer Medeldistans Motion  23  1094  Elin Liljeblad  Nyköping  7:07:30 
Damer Medeldistans Motion  DNF  1133  Tove Van Der Weegen  Skövde triathlon 
Damer Medeldistans Motion  DNF  1002  Jasmin Ahnfors  IK Fyris Triathlon 
Damer Medeldistans Motion  DNF  1110  Pernilla Ohlsson  Malmköping 
Damer Medeldistans Motion  DNF  1109  Linnea Norrman  Norra stockholm endurance 
Damer Medeldistans Motion  DNF  1074  Josefin Janing  Älta 
Damer Medeldistans Motion  DNF  1009  Karina Alvarez  Stockholm 
- Damer Senior
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer Senior  53  Mikaela Holmberg  Terrible Tuesdays Athletic Club  4:16:51 
Damer Senior  52  Rebecka Forsström  Triathlon Syd  4:22:22 
Damer Senior  55  Karin Kallin  3City Triathlon  4:34:20 
Damer Senior  58  Nicole Pelin  Rooster Club Varberg  4:35:30 
Damer Senior  59  Alex Smethurst  Team Power Woman  4:53:45 
Damer Senior  51  Josefine Flod  Triathlon Väst  4:54:28 
Damer Senior  56  Elina Kiviniemi  Triathlon Väst  5:14:03 
Damer Senior  DNF  57  Jenny Nilsson  Team KBK Bikes CK 
- Damer Sprintdistans Motion
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer Sprintdistans Motion  104  Alma Bergqvist  IFK Sala  1:40:09 
Damer Sprintdistans Motion  132  Emma Maclean  IFK Sala  1:41:33 
Damer Sprintdistans Motion  128  Martina Krügel  Uppsala  1:50:00 
Damer Sprintdistans Motion  130  Anna Lundberg  Stockholm  1:51:40 
Damer Sprintdistans Motion  126  Gabriele Jönsson  Alkentech Kumla  1:53:04 
Damer Sprintdistans Motion  102  Ioanna Aslanidou  Västerås Triathlon  1:53:37 
Damer Sprintdistans Motion  105  Lovisa Bergsjö  Västerås  1:59:18 
Damer Sprintdistans Motion  145  Anna Siggelin  Västerås Triathlon klubb  2:01:48 
Damer Sprintdistans Motion  131  Viktoria Lundkvist  Räddningstjänsten Eskilstuna  2:02:09 
Damer Sprintdistans Motion  10  138  Susanna Nygårds  Stockholm  2:02:49 
Damer Sprintdistans Motion  11  152  Hanna Ågren  Västerås  2:03:08 
Damer Sprintdistans Motion  12  141  Emma Olsson  Team KBK Bikes CK  2:08:33 
Damer Sprintdistans Motion  13  136  Nina Muhonen  Team Powerwoman  2:10:05 
Damer Sprintdistans Motion  14  118  Katarina Fick  Sala  2:14:31 
Damer Sprintdistans Motion  15  133  Ann Malmerfelt  Friskissvettis Stockholm  2:43:25 
Damer Sprintdistans Motion  DNF  111  Kerstin Doublet  Uppsala 
Damer Sprintdistans Motion  DNS  121  Anna Gärdqvist Lennartsson  IFK Sala 
Damer Sprintdistans Motion  DNS  148  Alma Unnerstedt  Enköping 
Damer Sprintdistans Motion  DNS  139  Jennifer Olsims Brown  Västerås 
Damer Sprintdistans Motion  DNS  140  Sandra Olson  Bålsta 
- Herrar Junior 18-19 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar Junior 18-19 år  DNF  16  Hampus Månsson  Väsby SS triathlon 
- Herrar Masters 35-39 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar Masters 35-39 år  3508  Michael Nabb  Åkersberga Triathlonförening  4:09:30 
Herrar Masters 35-39 år  3507  Emil Lönn  Race & Shine Sports Club  4:10:53 
Herrar Masters 35-39 år  3510  Lars-Erik Smedberg  CSK Ludvika  4:17:34 
Herrar Masters 35-39 år  3505  Ulf Gonzalez  Team Power Woman Athletic Club  4:19:21 
Herrar Masters 35-39 år  3502  Johannes Bhy  The Cupcake Cartel  4:40:51 
Herrar Masters 35-39 år  3511  Martin Wering  Väsby SS Triathlon  4:59:07 
Herrar Masters 35-39 år  3509  Johan Relefors  IFK Sala  5:02:43 
Herrar Masters 35-39 år  3503  Jose Luis Clares Hernandez  Aktivitus Sports Club  5:20:26 
Herrar Masters 35-39 år  DNF  3506  Markus Lihnell  Bohuslän Endurance Sports Club 
- Herrar Masters 40-44 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar Masters 40-44 år  4023  Daniel Överfjord  Västerås Triathlon  4:10:09 
Herrar Masters 40-44 år  4018  Marcus Larsson  KA3 IF  4:10:39 
Herrar Masters 40-44 år  4003  Marcus Brandt  IF Mantra Sport  4:19:55 
Herrar Masters 40-44 år  4001  Peter Alzén  AXA Sports Club  4:22:29 
Herrar Masters 40-44 år  4002  Johan Andersson  Gävle Triathlon Klubb  4:23:07 
Herrar Masters 40-44 år  4022  Rickard Ödgren  IK Fyris Uppsala  4:23:39 
Herrar Masters 40-44 år  4020  Tobias Palmkvist  IK NocOut.se  4:27:30 
Herrar Masters 40-44 år  4016  Janne Koivuperä  Umara sports club  4:41:32 
Herrar Masters 40-44 år  4012  Stefan Hertil  Stöcke TS Järnet  4:43:14 
Herrar Masters 40-44 år  10  4004  Henrik Eketjäll  Eskilstuna IK Triathlon  4:46:37 
Herrar Masters 40-44 år  11  4007  Fredrik Hallberg  Stockholm City Triathlon  4:48:35 
Herrar Masters 40-44 år  12  4019  Magnus Nyman  Bohuslän Endurance Sports Club  4:51:25 
Herrar Masters 40-44 år  13  4013  Gustav Holmberg  Eskilstuna IK Triathlon  4:56:27 
Herrar Masters 40-44 år  14  4006  Fredrik Gustafsson  3City Triathlon  4:57:35 
Herrar Masters 40-44 år  15  4015  Fredrik Josefsson  Umara Sports Club  5:06:39 
Herrar Masters 40-44 år  16  4011  Linus Hellerstedt  Bromma SS  5:14:58 
Herrar Masters 40-44 år  17  4014  Richard Innala  Åkersberga Triathlonförening  5:43:32 
Herrar Masters 40-44 år  18  4005  Tommy Eriksson  IFK Sala  5:57:46 
Herrar Masters 40-44 år  DNF  4010  Jonas Hedeback  Bohuslän Endurance Sports Club 
- Herrar Masters 45-49 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar Masters 45-49 år  4543  Magnus Svensson  MIND Triathlon Sports Club  4:14:13 
Herrar Masters 45-49 år  4537  Lars Erik Ness  Terrible Tuesdays Athletic Club  4:14:31 
Herrar Masters 45-49 år  4508  Stefan Bolling  Roden Triathlon  4:15:02 
Herrar Masters 45-49 år  4509  Mårten Bomark  Qwarnsveden Triathlonklubb  4:15:10 
Herrar Masters 45-49 år  4501  Kristoffer Ahlin  IFK Sala  4:16:12 
Herrar Masters 45-49 år  4514  Patric Engström  3City Triathlon  4:22:06 
Herrar Masters 45-49 år  4547  Michael Zantelid  Bohuslän Endurance Sports Club  4:23:10 
Herrar Masters 45-49 år  4506  Jörgen Bengtsson  IK Fyris Uppsala  4:24:55 
Herrar Masters 45-49 år  4533  Magnus Mellberg  Umara Sports Club  4:26:38 
Herrar Masters 45-49 år  10  4505  Endre Barat  Väsby SS Triathlon  4:29:54 
Herrar Masters 45-49 år  11  4504  Torbjörn Annell  Mind Triathlon  4:30:35 
Herrar Masters 45-49 år  12  4539  Erik Olsson  Västerås Cykelklubb  4:34:53 
Herrar Masters 45-49 år  13  4529  Henrik Lundqvist  Triathlon Väst  4:35:57 
Herrar Masters 45-49 år  14  4524  Sofus Kreutzmann  Lidingö triathlon  4:36:16 
Herrar Masters 45-49 år  15  4526  Jimmy Lejonhammar  Väsby SS Triathlon  4:39:01 
Herrar Masters 45-49 år  16  4538  David O’Dowd  Terrible Tuesdays Triathlon Club  4:41:04 
Herrar Masters 45-49 år  17  4544  Krister Säll  3City Triathlon  4:41:47 
Herrar Masters 45-49 år  18  4515  John Eriksson  Strängnäs CK  4:49:06 
Herrar Masters 45-49 år  19  4536  Andreas Mörck  Lidingö Triathlon  4:51:40 
Herrar Masters 45-49 år  20  4518  Johan Gulled  YO Running Club  4:54:28 
Herrar Masters 45-49 år  21  4520  Andreas Hjalmarsson  Väsby SS Triathlon  4:55:54 
Herrar Masters 45-49 år  22  4534  John Mellbin  IFK Sala  5:02:50 
Herrar Masters 45-49 år  23  4513  Johan Ekbäck  Hemsö IF  5:03:30 
Herrar Masters 45-49 år  24  4523  Mattias Karlsson  3City Triathlon  5:04:20 
Herrar Masters 45-49 år  25  4522  Nicklas Johansson  Norrköping Triathlon  5:05:45 
Herrar Masters 45-49 år  26  4512  Michele Dinelli  Sharks Sports Club  5:06:56 
Herrar Masters 45-49 år  27  4535  Magnus Möller  Kalmar RC Triathlon  5:07:11 
Herrar Masters 45-49 år  28  4531  Mikael Mattsson  IFK Sala  5:10:22 
Herrar Masters 45-49 år  29  4510  Björn Dalemo  Stockholm City Triathlon  5:18:43 
Herrar Masters 45-49 år  30  4532  Niklas Mattsson  Västerås Cykelklubb  5:27:20 
Herrar Masters 45-49 år  31  4525  Jonaz Kumlander  Smack  5:27:50 
Herrar Masters 45-49 år  32  4527  Joakim Lindberg  Järfälla Triathlonförening  6:16:54 
Herrar Masters 45-49 år  33  4528  Marcus Linnarsson  Väsby SS Triathlon  6:20:17 
Herrar Masters 45-49 år  DNF  4542  Fredrik Sjöström  Eskilstuna IK Triathlon 
Herrar Masters 45-49 år  DNF  4541  Jerome Senaneuch  Terrible Tuesdays Triathlon 
Herrar Masters 45-49 år  DNF  4511  Pierre Davidsson  Bohuslän Endurance Sports Club 
Herrar Masters 45-49 år  DNF  4530  Patrik Machacny  Västerås Triathlonklubb 
- Herrar Masters 50-54 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar Masters 50-54 år  5017  Christian Nyberg  Umara Sportsclub  4:17:40 
Herrar Masters 50-54 år  5024  Martin Törnqvist  Väsby SS Triathlon  4:27:21 
Herrar Masters 50-54 år  5002  Björn Andrell  Åkersberga Triathlonförening  4:28:02 
Herrar Masters 50-54 år  5005  Mikael Edlund  Alnö Race Team  4:31:32 
Herrar Masters 50-54 år  5022  Björn Stille  Väsby SS Triathlon  4:37:45 
Herrar Masters 50-54 år  5025  Göran Westman  Väsby SS Triathlon  4:42:39 
Herrar Masters 50-54 år  5006  Magnus Ekstrand  Race & Shine Sports Club  4:43:51 
Herrar Masters 50-54 år  5011  Kenneth Johansson  Skövde triathlon  4:49:48 
Herrar Masters 50-54 år  5012  Mikael Klimscha  Fredrikshof IF CK  4:50:34 
Herrar Masters 50-54 år  10  5013  Mikael Larsson  SLK Oxelösund  4:51:03 
Herrar Masters 50-54 år  11  5009  Anders Hellman  AXA Sports Club  4:55:45 
Herrar Masters 50-54 år  12  5015  Tommy Lusth  Stockholm City Triathlon  4:58:33 
Herrar Masters 50-54 år  13  5010  Krister Hällgren  umara Sports Club  4:58:48 
Herrar Masters 50-54 år  14  5016  Jose Marin  Västerås Triathlonklubb  4:59:30 
Herrar Masters 50-54 år  15  5014  Reine Lundgren  3City Triathlon  5:02:51 
Herrar Masters 50-54 år  16  5020  Michael Skogeland  SPIF Triathlon  5:03:02 
Herrar Masters 50-54 år  17  5003  Karl Bertrandt  AC Salt Lake  5:19:15 
Herrar Masters 50-54 år  18  5008  Peter Groth  Väsby SS Triathlon  5:19:39 
Herrar Masters 50-54 år  19  5019  Martin Sahlin  Colting Borssén Triathlonklubb  5:28:13 
Herrar Masters 50-54 år  20  5007  Robert Gouffrich  Väsby SS Triathlon  5:42:25 
- Herrar Masters 55-59 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar Masters 55-59 år  5501  Carl-Johan Andrén  Nordic Triathlon & Endurance Club  4:37:20 
Herrar Masters 55-59 år  5504  Tord Karlsson  3City Triathlon  4:38:59 
Herrar Masters 55-59 år  5507  Joakim Malmerfelt  Åkersberga Triathlonförening  4:44:22 
Herrar Masters 55-59 år  5511  Håkan Rindegren  IK Nocout.se  4:46:53 
Herrar Masters 55-59 år  5508  J-O Nilsson  Team Blekinge LF  4:51:36 
Herrar Masters 55-59 år  5506  Stefan Larsson  Gällivare Endurance Club  4:55:20 
Herrar Masters 55-59 år  5505  Gunnar Kihlberg  Dalregementets IF  5:12:41 
Herrar Masters 55-59 år  5502  Thomas Bergstrand  Stockholm City Triathlon  5:18:02 
Herrar Masters 55-59 år  5510  Kenneth Pettersson  IFK Sala  5:19:02 
Herrar Masters 55-59 år  10  5509  P-O Olsson  Skövde Triathlonklubb  5:37:41 
- Herrar Masters 60-64 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar Masters 60-64 år  6002  Per Lundström  Västerås Cykelklubb  4:49:37 
Herrar Masters 60-64 år  6005  Håkan Widlund  Lidingö Triathlon  5:17:27 
Herrar Masters 60-64 år  6004  Christer Olsson  Västerås Cykelklubb  5:30:53 
Herrar Masters 60-64 år  6001  Leif Björkman  Qwarnsveden triathlonklubb  5:45:57 
Herrar Masters 60-64 år  6003  Fredrik Nilert  Stockholm City Triathlon  7:08:21 
- Herrar Medeldistans Motion
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar Medeldistans Motion  1096  Pontus Linderoth  Stockholm  4:18:22 
Herrar Medeldistans Motion  1138  Martin Widlund  Örebro AIK  4:22:09 
Herrar Medeldistans Motion  1121  Marnix Reedijk  Västerås simsällskap  4:33:59 
Herrar Medeldistans Motion  1101  Jakob Lundkvist  västerås  4:34:21 
Herrar Medeldistans Motion  1087  Martin Klingstedt  Malmö  4:35:45 
Herrar Medeldistans Motion  1023  David Berg  Örebro  4:39:07 
Herrar Medeldistans Motion  1114  Joel Paulsson  Norrköping Triathlon  4:40:06 
Herrar Medeldistans Motion  1061  Arnaud Guenneugues  Knivsta  4:45:03 
Herrar Medeldistans Motion  1019  Mikael Arnåsen  Västerås Triathlon Klubb  4:46:17 
Herrar Medeldistans Motion  10  1042  Jesper Danielsson  Räddningstjänsten IF Linköping  4:46:58 
Herrar Medeldistans Motion  11  1080  Johan Jonsson  Norbergs CK  4:47:49 
Herrar Medeldistans Motion  12  1040  Joakim Cejie  Umara  4:47:53 
Herrar Medeldistans Motion  13  1123  Andreas Rosendahl  Sharks sports club  4:50:38 
Herrar Medeldistans Motion  14  1098  Jan Lindkvist  Mora CK  4:51:52 
Herrar Medeldistans Motion  15  1064  Villum Hansson  Team Sickla  4:55:23 
Herrar Medeldistans Motion  16  1071  Johan Högberg  GÖTEBORG  4:55:53 
Herrar Medeldistans Motion  17  1039  Erik Bruhn  Team KBK Bikes  4:56:18 
Herrar Medeldistans Motion  18  1081  David Jonsson  Västerås Cykelklubb  4:57:36 
Herrar Medeldistans Motion  19  1125  Daniel Sawano  Umara Sports Club  4:58:46 
Herrar Medeldistans Motion  20  1088  Fabian Källström  Stockholm  5:00:43 
Herrar Medeldistans Motion  21  1119  Fredrik Pettersson  Västerås triathlon  5:02:43 
Herrar Medeldistans Motion  22  1058  Mathias Giertz  Sollentuna  5:03:44 
Herrar Medeldistans Motion  23  1118  Mats Pettersson  Gällivare Endurance Club  5:04:55 
Herrar Medeldistans Motion  24  1032  Carl Bodin  IK Fyris Uppsala Triathlon  5:05:28 
Herrar Medeldistans Motion  25  1126  Jimmy Spolander  Norbergs CK  5:05:35 
Herrar Medeldistans Motion  26  1057  Felix Geissel  Stockholm  5:05:50 
Herrar Medeldistans Motion  27  1128  Henrik Strandemar  Rimbo  5:05:58 
Herrar Medeldistans Motion  28  1078  Andreas Johansson  Vänge  5:06:36 
Herrar Medeldistans Motion  29  1014  Niklas Andersson  Annebodahill  5:14:26 
Herrar Medeldistans Motion  30  1011  Erik Andersin  Älta Triathlon  5:14:55 
Herrar Medeldistans Motion  31  1026  Ulf Bergström  Öregrunds IK  5:16:15 
Herrar Medeldistans Motion  32  1111  Tobias Olli  Fredrikshof CK  5:16:43 
Herrar Medeldistans Motion  33  1015  Pelle Andersson  Lyckeby  5:17:16 
Herrar Medeldistans Motion  34  1117  Tobias Pelicano  Tyresö  5:18:16 
Herrar Medeldistans Motion  35  1134  Mark Van Der Weegen  Skövde triathlon  5:19:18 
Herrar Medeldistans Motion  36  1120  Andrew Plummer  Ärla if  5:19:51 
Herrar Medeldistans Motion  37  1044  Tobias Demker  Uppsala  5:20:24 
Herrar Medeldistans Motion  38  1047  Birger Edvinsson  Fyris Triathlon  5:20:27 
Herrar Medeldistans Motion  39  1025  Per Berggren  Slk oxelösund  5:20:39 
Herrar Medeldistans Motion  40  1130  Johan Svensson  IK Fyris  5:21:09 
Herrar Medeldistans Motion  41  1050  Dennis Ericsson  Umara sport club  5:22:27 
Herrar Medeldistans Motion  42  1107  Max Nilsson  Hägersten  5:23:47 
Herrar Medeldistans Motion  43  1054  Fredrik Forslund  Söderfors ck  5:25:45 
Herrar Medeldistans Motion  44  1112  Jonas Olofsson  Stockholm City Triathlon  5:26:08 
Herrar Medeldistans Motion  45  1013  Daniel Andersson  Sigtuna Sports Club  5:26:20 
Herrar Medeldistans Motion  46  1008  Arvid Al-Saffar  Täby  5:26:34 
Herrar Medeldistans Motion  47  1124  Pontus Rutgersson  Stockholm  5:26:53 
Herrar Medeldistans Motion  48  1030  Fred Blomberg  IK NocOut.se  5:27:13 
Herrar Medeldistans Motion  49  1091  Pierre Lavaine  Alingsås  5:28:26 
Herrar Medeldistans Motion  50  1068  Thomas Holmgren  Falun  5:33:20 
Herrar Medeldistans Motion  51  1105  Henrik Nilson  Roslagens triathlon  5:34:01 
Herrar Medeldistans Motion  52  1108  Arvid Nordström  Danderyd  5:34:29 
Herrar Medeldistans Motion  53  1041  Olof Dahlin  Stockholm City Triathlon  5:35:28 
Herrar Medeldistans Motion  54  1062  Reine Gunnarsson  Dagdrivarklubben  5:36:47 
Herrar Medeldistans Motion  55  1037  Carl-Otto Brahm  Skövde Triathlonklubb  5:37:52 
Herrar Medeldistans Motion  56  1066  Mikael Hedlund  Haninge  5:43:12 
Herrar Medeldistans Motion  57  1140  Christian Vos  Enebyberg  5:44:38 
Herrar Medeldistans Motion  58  1051  Staffan Eriksson  TEAM RLW & friends  5:46:55 
Herrar Medeldistans Motion  59  1029  Pär Bladin  Västerås  5:46:55 
Herrar Medeldistans Motion  60  1092  Howard Leamon  Sala  5:47:36 
Herrar Medeldistans Motion  61  1143  Rickard Öster  Solna  5:48:07 
Herrar Medeldistans Motion  62  1069  Staffan Hugerth  Mora SK  5:48:35 
Herrar Medeldistans Motion  63  1077  Mikael Johansson  Hallstahammar  5:48:39 
Herrar Medeldistans Motion  64  1043  Arie Dansac  Eskilstuna  5:51:55 
Herrar Medeldistans Motion  65  1010  Daniele Amodeo  IK Fyris Triathlon  5:54:13 
Herrar Medeldistans Motion  66  1045  Erik Drakenberg  Österskär  5:59:02 
Herrar Medeldistans Motion  67  1020  Henrik Arthursson  IK Fyris  6:00:26 
Herrar Medeldistans Motion  68  1001  Mats Ahlstedt  Uppsala  6:02:11 
Herrar Medeldistans Motion  69  1007  Jan-Erik Almkvist  Västerås cykelklubb  6:07:12 
Herrar Medeldistans Motion  70  1086  Thomas Karlsson  Lidköpings ck  6:09:07 
Herrar Medeldistans Motion  71  1021  Daniel Becker  stadionmys  6:10:37 
Herrar Medeldistans Motion  72  1135  Henrik Wergeland  Stockholm  6:24:16 
Herrar Medeldistans Motion  73  1072  Olof Isacson  Team RLW & Friends  6:34:55 
Herrar Medeldistans Motion  74  1132  Simon Söderroos  Eskilstuna IK  6:45:46 
Herrar Medeldistans Motion  75  1115  Olle Paulsson  Storvreta IK  6:47:46 
Herrar Medeldistans Motion  76  1065  Johan Hasselgren  Lubban IF  6:50:22 
Herrar Medeldistans Motion  77  1095  Eric Lindberg  Stockholm  6:50:54 
Herrar Medeldistans Motion  DNF  1036  Lars Bonnedahl  Lidingö Triathlon 
Herrar Medeldistans Motion  DNF  1031  Joel Blomén  Triathlon Väst 
Herrar Medeldistans Motion  DNF  1136  Viktor Wesslén  gävle 
Herrar Medeldistans Motion  DNF  1056  Jimmie Furunäs  Strängnäs CK/Triathlon 
Herrar Medeldistans Motion  DNF  1122  Mats Rosen  Kalmar 
Herrar Medeldistans Motion  DNF  1082  Daniel Jönsson  gävle 
- Herrar Senior
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar Senior  Jonathan Flod  Triathlon Väst  3:52:30 
Herrar Senior  30  Jonas Örarbäck  Triathlon Väst  3:57:06 
Herrar Senior  Joakim Frisk  Västerås Cykelklubb  3:58:30 
Herrar Senior  14  Marcus Lindblom  Umara Sports Club  4:06:18 
Herrar Senior  Johan Ahlberg  Västerås Cykelklubb  4:06:47 
Herrar Senior  17  Mikael Nelker  Terrible Tuesdays Athletic Club  4:07:38 
Herrar Senior  21  Joakim Nordqvist  CSK Ludvika  4:10:22 
Herrar Senior  24  Pontus Suorra  Gällivare Endurance Club  4:11:24 
Herrar Senior  Bertrand Fontaine  Total Tri Training  4:11:33 
Herrar Senior  10  11  Erik Johansson  AXA Sports Club  4:12:02 
Herrar Senior  11  23  Fredrik Rosén  Triathlon Väst  4:21:42 
Herrar Senior  12  28  Niklas Torstensson  3City Triathlon  4:22:04 
Herrar Senior  13  18  Emil Norberg  Qwarnsveden Triathlonklubb  4:24:04 
Herrar Senior  14  15  Nicolas Lindgren  Västerås Cykelklubb  4:24:34 
Herrar Senior  15  13  Johan Lindberg Blohm  Triathlon Väst  4:27:27 
Herrar Senior  16  Karl Hägg  Terrible Tuesday Triathlon Club  4:27:30 
Herrar Senior  17  27  Jens Thorold  AXA Sports Club  4:28:50 
Herrar Senior  18  19  Rachid Nord  3City Triathlon  4:29:49 
Herrar Senior  19  20  Anders Nordin  Oslo Idrettslag Triatlon  4:38:39 
Herrar Senior  20  10  Albin Johansson  IFK Sala  4:38:47 
Herrar Senior  21  25  Daniel Swahn  Väsby SS Triathlon  4:40:20 
Herrar Senior  22  22  Rasmus Olsims Brown  Västerås Triathlonklubb  4:42:58 
Herrar Senior  23  Emil Hammargren  EC Sports Club  4:58:11 
Herrar Senior  24  29  Erik Westerfors  Västerås Triathlonklubb  5:00:46 
Herrar Senior  25  Constantin Daniel  Stockholm City Triathlon  5:19:40 
- Herrar Sprintdistans Motion
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar Sprintdistans Motion  Jeff Frydenlund  Nordic Triathlon & Endurance Club  1:26:03 
Herrar Sprintdistans Motion  143  Andreas Ringvall  IFK Sala  1:26:53 
Herrar Sprintdistans Motion  137  Olle Nilsson  Ifk sala  1:28:54 
Herrar Sprintdistans Motion  147  Isak Thaning  IK Fyris  1:33:58 
Herrar Sprintdistans Motion  149  Tom Van Ommeren  Uppsala  1:34:25 
Herrar Sprintdistans Motion  116  Johan Fahlström  IFK Sala  1:34:50 
Herrar Sprintdistans Motion  135  Nicklas Meijer  Västerås Triathlonklubb  1:35:36 
Herrar Sprintdistans Motion  144  Eric Rylén  Enköping  1:36:20 
Herrar Sprintdistans Motion  154  Rikard Ambumsgård  Stockholm city triathlon  1:37:55 
Herrar Sprintdistans Motion  10  129  Johan Kumblad  Enköping  1:39:10 
Herrar Sprintdistans Motion  11  146  Magnus Ström  Sandvikens Cykelklubb  1:41:12 
Herrar Sprintdistans Motion  12  127  Richard Korn  Berlin  1:42:00 
Herrar Sprintdistans Motion  13  134  Steve Mckeever  Uppsala  1:42:07 
Herrar Sprintdistans Motion  14  4521  Roger Hytönen  IFK Sala  1:45:24 
Herrar Sprintdistans Motion  15  151  Patrik Widen  Enköping  1:46:48 
Herrar Sprintdistans Motion  16  108  Mats Bratteby  UPPSALA  1:46:53 
Herrar Sprintdistans Motion  17  153  Pepe Herrera  Stockholm City Triathlon  1:48:21 
Herrar Sprintdistans Motion  18  113  Jonas Ekberg  Uppsala  1:48:30 
Herrar Sprintdistans Motion  19  122  Björn Hedberg  Hägersten  1:51:47 
Herrar Sprintdistans Motion  20  101  Christoffer Andersson  Skärholmem  1:52:15 
Herrar Sprintdistans Motion  21  115  Daniel Eskilsson  Vittinge  1:52:16 
Herrar Sprintdistans Motion  22  112  Fredrik Ehrenkvist  Knivsta CK  1:52:20 
Herrar Sprintdistans Motion  23  107  Oskar Biller  Räddningstjänsten Eskilstuna  1:53:29 
Herrar Sprintdistans Motion  24  119  Dennis Fick  Sala  1:59:28 
Herrar Sprintdistans Motion  25  117  Niclas Falk  Uppsala  2:03:43 
Herrar Sprintdistans Motion  DNS  106  Vilhelm Bertilsson  Sala 
Herrar Sprintdistans Motion  DNS  109  Erik Dahl  Västerås 
Herrar Sprintdistans Motion  DNS  125  Per Johnler  Race & Shine Sports Club 
Herrar Sprintdistans Motion  DNS  142  Anders Reisch  Stallarholmens Sport klubb 
Herrar Sprintdistans Motion  DNS  114  Anders Eriksson  IFK Sala 
Herrar Sprintdistans Motion  DNS  123  Tobias Henricson  Team Uppsala Titans 
Herrar Sprintdistans Motion  DNS  124  Per Johansson  AXA Sports Club 
Herrar Sprintdistans Motion  DNS  150  Bengt Wernmark  Bålsta 
- Medeldistans Stafett
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Medeldistans Stafett  2003  Lag IFK Sala Dreamteam  IFK Sala Dreamteam  4:22:56 
Medeldistans Stafett  2005  Lag Team Rehab  Team Rehab  4:39:08 
Medeldistans Stafett  2002  Lag IK Fyris  IK Fyris  5:05:21 
Medeldistans Stafett  2004  Lag Alla kan inte vara bra på allt  Alla kan inte vara bra på allt  5:29:20 
Medeldistans Stafett  2001  Lag Din Tandläkare I Sala  Din Tandläkare i Sala  6:27:18 
- Sprintdistans Stafett
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Sprintdistans Stafett  201  Lag Tom & Erikz  Tom & Erikz  1:30:01 
Sprintdistans Stafett  204  Lag Team ICG  Team ICG  1:31:26 
Sprintdistans Stafett  202  Lag Team EKM  Team EKM  1:40:59 
Sprintdistans Stafett  203  Lag MNM  MNM  1:46:32