Resultat Badsjötriathlon 2019

Damer
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer  12  Elina Wahlberg  Stockholm city triathlon  1:13:01 
Damer  13  Helena Årstein  Athletic Club Saltlake  1:15:37 
Damer  11  Diane-Perle SADIK  Athletic Club Saltlake  1:15:51 
Damer  Anneli Wall  HEAD Swimming  1:17:56 
Damer  Benedicte Motz  Sct  1:18:52 
Damer  23  Louise Strandberg  Fredrikshofs IF ck  1:18:55 
Damer  41  Sofie Stigsson    1:21:23 
Damer  34  Therese Jergmar  AC Salt Lake  1:21:29 
Damer  Carina Lyrenberg  Saltsjöbadens Triathlonklubb  1:22:00 
Damer  10  Boel Araskog  Pistolerna IK  1:24:07 
Damer  11  Anna Araskog  Pistolerna IK  1:24:08 
Damer  12  30  Pia Thedeen  AC Salt Lake  1:24:46 
Damer  13  17  Katrin Andreasson  Athletic club salt lake  1:26:17 
Damer  14  25  Malin Dijnér  Team Simcoachen  1:27:01 
Damer  15  21  Lisa Ahlkvist  Klubblös  1:27:03 
Damer  16  28  Monica Wild  Athletic Club Salt Lake  1:27:51 
Damer  17  31  Sara Widgren    1:28:00 
Damer  18  15  Jessica Högberg  Kungsörs sportklubb  1:28:42 
Damer  19  42  Malin Dahlgren    1:28:48 
Damer  20  27  Merike Gardner Svärd    1:29:05 
Damer  21  19  Kristina Palm  Axa Sports Club  1:30:46 
Damer  22  18  Kerstin Doublet  Uppsala  1:30:56 
Damer  23  20  Lena Grundin  Team Snabbare IF  1:31:11 
Damer  24  Cecilia Björk  Stockholm City Triathlon  1:32:40 
Damer  25  14  Jacqueline Kraft    1:33:54 
Damer  26  37  Veronica Adolphsson    1:34:00 
Damer  27  24  Magali Larsson    1:38:14 
Damer  28  33  Sofia Grebius    1:38:23 
Damer  29  26  Melina Galeadi  Vangarians  1:42:32 
Damer  30  Annika Rubensson  CK08  1:42:36 
Damer  31  36  Veronica Hammarstedt  TOT triathlon  1:43:01 
Damer  32  Annalena Nordin  Badsjön  1:47:18 
Damer  33  Alexandra Rydell  Motionär  1:50:54 
Damer  34  40  Helena Feniström    1:52:27 
Damer  35  38  Ylva Schuvinn    1:54:29 
Damer  36  29  Monika Jensen  Fredrikshof IF CK  1:59:02 
Damer  37  39  Åsa Lundgren  Handelsbanken  1:59:35 
Damer  38  35  Ullis Lopez    2:07:03 
Damer  DNS  10  Danielle Müller  BS Müsli 
Damer  DNS  16  Josefin Gibson   
Damer  DNS  22  Liza Carlefred   
Damer  DNS  32  Sara Holmgren  Stockholm City Triathlon 
Herrar
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar  97  Oskar Bergström  Athletic Club Salt Lake  1:03:03 
Herrar  81  Jonathan Gunnarsson  Stockholm City Triathlon  1:04:05 
Herrar  122  Oskar Arvidsson  Väsby Triathlon  1:06:12 
Herrar  102  Per Lindblom  Fredrikshof IF  1:06:43 
Herrar  56  Calle Westberg  Athletic Club Salt Lake  1:07:43 
Herrar  67  Fredrik Lindblom  Fredrikshof IF  1:08:01 
Herrar  88  Martin Söderström  Rune Pro Team  1:08:18 
Herrar  123  Tommy Jansson  Saltsjöbaden Triathlon  1:09:43 
Herrar  105  Pierre Lourdais  FK Studenterna  1:10:04 
Herrar  10  91  Mats Hellberg  Athletic Club Salt Lake  1:11:21 
Herrar  11  68  Fredrik Skogsjö  Stockholm Multisport  1:11:25 
Herrar  12  118  Tommy Lusth  Stockholm City Triathlon  1:11:27 
Herrar  13  73  Hilton Payne  Sportsclub Vallentuna  1:12:11 
Herrar  14  126  Shane Chaplan    1:12:17 
Herrar  15  129  Claes Bång    1:12:42 
Herrar  16  85  Magnus Davour    1:12:46 
Herrar  17  93  Mikael Asp  co2performance  1:13:33 
Herrar  18  75  Jesper Ingemarsson  Drömgobben  1:13:58 
Herrar  19  94  Nathan Allard  1:14:18 
Herrar  20  128  Jannes Dahlgren    1:15:12 
Herrar  21  77  Joachim Palmé  Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:15:36 
Herrar  22  101  Pär Wahlberg  AC Salt Lake  1:15:52 
Herrar  23  51  Andreas Nätt  Athletic club salt lake  1:16:46 
Herrar  24  107  Rikard Ambumsgård  Stockholm city triathlon  1:17:30 
Herrar  25  121  Magnus Mölin    1:17:31 
Herrar  26  111  Robert Ohlström  IK Rex  1:18:06 
Herrar  27  114  Tarik Derrough    1:18:07 
Herrar  28  57  Carl Magnus Helin  Lidingö triathlon  1:18:30 
Herrar  29  61  Daniel Larsson  Knowit IF  1:18:45 
Herrar  30  90  Martin Sahlin  SPIF triathlon  1:18:51 
Herrar  31  83  Lars Bengtsson  Stockholm City Triathlon  1:19:25 
Herrar  32  104  Peter Hermansson  Scania IF  1:19:29 
Herrar  33  78  Johan Westergren  Bed Rull Racing  1:19:39 
Herrar  34  48  Alexey Ovod  Stockholm city triathlon  1:20:26 
Herrar  35  62  David Drew  GCC  1:21:04 
Herrar  36  53  Andreas Johannisson  Sthlms kajakklubb  1:21:07 
Herrar  37  127  Kalle Uiboleht    1:21:19 
Herrar  38  89  Martin Araskog  Pistolerna IK  1:21:24 
Herrar  39  84  Lars Persson  AC Salt Lake  1:21:54 
Herrar  40  119  Uffe Skytt  Brandkårens IF Storstockholms Brandförsvar  1:21:56 
Herrar  41  74  Håkan Edström  1:22:48 
Herrar  42  76  Jesper Holmstrand  Ryska Posten  1:22:53 
Herrar  43  120  Mikael Lindh-Hök  AC Saltlake  1:24:22 
Herrar  44  99  Pepe Herrera  Stockholm City Triathlon  1:24:34 
Herrar  45  79  Johan Lindstedt    1:24:37 
Herrar  46  59  Christer Stafferöd    1:24:37 
Herrar  47  110  Robert Svebeck  Vangarians  1:24:54 
Herrar  48  98  Paul Griffin  Knowit IF  1:25:06 
Herrar  49  82  Karl Liljas    1:25:09 
Herrar  50  100  Per Lundberg  AC Saltlake  1:25:13 
Herrar  51  95  Niklas Jonsson    1:25:36 
Herrar  52  112  Stefan Viklund  ACSL  1:25:41 
Herrar  53  52  Andreas Karlsson    1:26:01 
Herrar  54  103  Peter Degerfeldt  BK Raketerna  1:26:27 
Herrar  55  108  Rikard Hilding  AC Salt Lake  1:26:33 
Herrar  56  49  Anders Adriansson  Knivsta CK  1:27:07 
Herrar  57  80  Johan Zachrisson  AC Saltlake  1:29:11 
Herrar  58  50  Anders Reisch  Stallarholmens SK  1:29:34 
Herrar  59  64  Emil Svärd    1:29:47 
Herrar  60  63  Emil Alriksson    1:30:23 
Herrar  61  115  Thomas Ingemarsson    1:30:31 
Herrar  62  109  Robert Wennberg  AXA Sports Club  1:31:27 
Herrar  63  47  Alexander Åberg    1:32:08 
Herrar  64  60  Daniel Gomejzon  Ingen  1:32:18 
Herrar  65  69  Fredrik Bohlin  Umara  1:34:18 
Herrar  66  66  Eskil Brännerud  Umara Sports Club  1:34:45 
Herrar  67  58  Carl Petter Simonsen  Team Gjøkeredet  1:34:58 
Herrar  68  71  Göran Öhman Gille    1:37:40 
Herrar  69  116  Thomas Floberg  Boo FF  1:37:59 
Herrar  70  55  Bart Oortwijn    1:39:01 
Herrar  71  54  Anna Runermark    1:39:01 
Herrar  72  72  Hans Palm    1:42:08 
Herrar  73  113  STEFFEN ROTHSCHILD  Fullerton  1:42:44 
Herrar  74  87  Manuel Lopez    2:00:56 
Herrar  75  125  Stefan Adam    2:06:44 
Herrar  76  124  Sven Leander    2:06:44 
Herrar  DNF  92  Max Lundberg  G3 Sport 
Herrar  DNS  65  Emil Svärd   
Herrar  DNS  70  Gunnar Littbrand   
Herrar  DNS  86  Magnus Alder  AC Salt Lake 
Herrar  DNS  96  Ola Höiden  Stockholm 
Herrar  DNS  106  Per Lindström  AC Saltlake 
Herrar  DNS  117  Tomas Franzén