Resultat Motala Triathlon 2019

Pojk/Flick 12-13 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Pojk/Flick 12-13 år  52  Leon Dahlin  Hedemora Endurance Club  21:01 
Pojk/Flick 12-13 år  49  Wilma Danielsson  IK Fyris Triathlon  23:57 
Pojk/Flick 12-13 år  76  Noah Korall  Team Lewa Sport  27:46 
Pojk/Flick 12-13 år  48  Alma Toppe  IKHP  23:57 
Pojk/Flick 12-13 år  56  Jakob Wadskog  IKHP triathlon  23:46 
Pojk/Flick 12-13 år  45  Linus Jansson  IK Fyris Triathlon  22:38 
Pojk/Flick 12-13 år  60  Lova Nydén  Gnosjö Fk  26:33 
Pojk/Flick 12-13 år  85  Hugo Lagerberg  Väsby triathlon  25:38 
Pojk/Flick 12-13 år  57  Emm Gunnarsson  IKHP Triathlon  31:08 
Pojk/Flick 12-13 år  84  Moa Wetterberg  Team LeWa Sport  24:43 
Pojk/Flick 12-13 år  58  Oscar Alenius  Hedemora Endurance Club  0:00 
Pojk/Flick 12-13 år  81  Josefine Landoff  Team LeWa Sport  23:47 
Pojk/Flick 12-13 år  77  Melvin Rundström  Klubb team Lewa sport  25:19 
Pojk/Flick 12-13 år  73  Viktor Åkerberg  Team LeWa Sport  26:20 
Pojk/Flick 12-13 år  78  Anna Söderqvist  Motala  23:05 
Pojk/Flick 14-15 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Pojk/Flick 14-15 år  47  Jonathan Toppe  IKHP  38:24 
Pojk/Flick 14-15 år  65  Mathilda Järeteg  Väsby ss triathlon  43:48 
Pojk/Flick 14-15 år  53  Ella Hyttinen  Hedemora Endurance Club  43:23 
Pojk/Flick 14-15 år  82  Ludwig Svärdvall  Team Lewasport  54:10 
Pojk/Flick 14-15 år  Paul Frayon  Väsby SS Triathlon  35:13 
Pojk/Flick 14-15 år  30  Ossian Kemi  Ingen  57:54 
Pojk/Flick 14-15 år  41  Emma Silverdahl  Allingsås Tri  50:29 
Pojk/Flick 14-15 år  46  John Åhlund  Halmstad  45:59 
Pojk/Flick 7-11 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Pojk/Flick 7-11 år  50  Isac Alzén  IKHP  23:04 
Pojk/Flick 7-11 år  51  Noa Alzén  IKHP  25:09 
Pojk/Flick 7-11 år  71  Elsa Korall  Team Lewa Sport  28:28 
Pojk/Flick 7-11 år  72  Alvin Korall  Team Lewa Sport  32:24 
Pojk/Flick 7-11 år  28  Alice Birgander  Birganders Idrottsvänner  24:00 
Pojk/Flick 7-11 år  29  Elias Birgander  Birganders Idrottsvänner  29:19 
Pojk/Flick 7-11 år  44  Max König  Tranås SS  21:27 
Pojk/Flick 7-11 år  70  Wille Landberg  Team lewasport  31:08 
Pojk/Flick 7-11 år  74  Filip Landberg  Team lewasport  27:02 
Pojk/Flick 7-11 år  61  Klara Nydén  Gnosjö FK  25:25 
Pojk/Flick 7-11 år  86  Alva Lagerberg  Väsby triathlon  25:55 
Pojk/Flick 7-11 år  54  Aron Hyttinen  Hedemora Endurance Club  25:01 
Pojk/Flick 7-11 år  69  Vera Nilsson  Team Lewa sport  27:47 
Pojk/Flick 7-11 år  43  William Fullborn  Julita Triathlon  26:11 
Pojk/Flick 7-11 år  68  Carma Daggert  Ok Tyr  25:31 
Pojk/Flick 7-11 år  67  Maja Alsterdal  Ok tyr  25:18 
Pojk/Flick 7-11 år  66  Vilgot Hoback  Korsnäs skidor Falun  27:32 
Pojk/Flick 7-11 år  75  Sarah Larsson  Team Lewa Sport  26:49 
Pojk/Flick 7-11 år  40  Tilda Thörnberg    25:43 
Pojk/Flick 7-11 år  42  Alexander Lagmyr  Julita Triathlon  27:18 
Pojk/Flick 7-11 år  55  Vilma Johansson  Team Lewa sport  23:57 
Pojk/Flick 7-11 år  59  Nils Karlsson  Kisa SK  0:00 
Pojk/Flick 7-11 år  83  Olle Ekholm  Klubb Team LeWa Sport  26:40 
Sprint MOTION
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Sprint MOTION  Emil Frayon  Väsby SS Triathlon  1:04:46 
Sprint MOTION  Elias Svensson  Österbymo  1:10:29 
Sprint MOTION  18  Alexander Rausch  Team Snabbare IF  1:10:47 
Sprint MOTION  20  Eric Lagerström  Garphyttans IF  1:12:55 
Sprint MOTION  19  Joakim Lagmyr  Julita Triathlon  1:13:19 
Sprint MOTION  Joel Stenow    1:13:25 
Sprint MOTION  11  Rickard Nilsson    1:15:47 
Sprint MOTION  36  Sara Jakobsson  Örebro AIK  1:15:52 
Sprint MOTION  24  Stefan Ljungstedt  LEWA  1:16:48 
Sprint MOTION  10  Johan Hagelin  Team LeWa Sport  1:17:46 
Sprint MOTION  11  15  Mikael Hallgren  Lewa Sport  1:19:02 
Sprint MOTION  12  39  Emil Trygg    1:20:38 
Sprint MOTION  13  31  Tony Ståhl    1:21:00 
Sprint MOTION  14  34  Jonny Sköld  T Lewa  1:22:14 
Sprint MOTION  15  16  Johan Wernström  Team LeWa Sport  1:22:44 
Sprint MOTION  16  10  Elsa Leijonberger  IKHP  1:23:13 
Sprint MOTION  17  17  Jonas Mellberg  Team Lewa Sport  1:23:17 
Sprint MOTION  18  33  David Deble’n    1:24:16 
Sprint MOTION  19  14  Felicia Sjöström  IKHP Triathlon  1:24:31 
Sprint MOTION  20  32  Ida Ståhl    1:25:08 
Sprint MOTION  21  37  Jonas Landberg  Team lewasport  1:25:59 
Sprint MOTION  22  25  Gustav Eklund  Team GO  1:29:19 
Sprint MOTION  23  22  Johan Tagesson  Tranås  1:29:43 
Sprint MOTION  24  27  Paula Birgander  Birganders Idrottsvänner  1:30:29 
Sprint MOTION  25  23  Christer Eskilsson  Nocout  1:31:20 
Sprint MOTION  26  12  Sandra Holst    1:33:36 
Sprint MOTION  27  13  Karin Holst    1:33:36 
Sprint MOTION  28  35  Mattias Agnebrink  Nocout  1:34:21 
Sprint MOTION  29  38  Mikael Vinberg    1:34:47 
Sprint MOTION  30  Therese Nyström  Kalmar  1:34:23 
Sprint MOTION  31  Jörgen Karlsson  Kalmar  1:36:25 
Sprint MOTION  32  21  Jessica Svensson  Tranås  1:39:19 
Sprint MOTION  34  Jens Bollius  Motala Tidning  1:53:52 
Sprint MOTION  34  26  Mikael Kemi  Ingen  1:50:21 
Öppen klass för alla åldrar (Prova på)
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Öppen klass för alla åldrar (Prova på)  63  Kevin Wetterberg  Team LeWa Sport  14:38 
Öppen klass för alla åldrar (Prova på)  Tove Hagelin  Team LeWa Sport  14:08 
Öppen klass för alla åldrar (Prova på)  79  Moa Ovebrink    17:15 
Öppen klass för alla åldrar (Prova på)  80  Julie Ivarsson    17:18