Resultat Linköping Triathlon 2019 (STC/SM)

- Damer Junior 18-19 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer Junior 18-19 år  1855  Frida Nöu  Race & Shine Sports Club  1:06:06 
Damer Junior 18-19 år  1852  Ida Burrows  AXA Sports Club  1:06:31 
Damer Junior 18-19 år  1854  Klara Hofer Mattsson  Stöcke TS Järnet  1:08:20 
Damer Junior 18-19 år  1858  Nora Johansson  Västerås SS  1:17:56 
Damer Junior 18-19 år  1856  Louise Kandeman  Skövde Triathlonklubb  1:19:34 
Damer Junior 18-19 år  1853  Felicia Johansson  Triathlon Väst  1:42:34 
Damer Junior 18-19 år  DNF  1851  Ida Ullstrand  Norrköping Triathlon 
- Damer Junior 18-19 år SM
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer Junior 18-19 år SM  1855  Frida Nöu  Race & Shine Sports Club  1:06:06 
Damer Junior 18-19 år SM  1852  Ida Burrows  AXA Sports Club  1:06:31 
Damer Junior 18-19 år SM  1854  Klara Hofer Mattsson  Stöcke TS Järnet  1:08:20 
Damer Junior 18-19 år SM  1659  Linn Suchomel  Team 30K IF  1:08:52 
Damer Junior 18-19 år SM  1651  Tilda Månsson  Väsby SS Triathlon  1:10:04 
Damer Junior 18-19 år SM  1655  Mathilda Leidersdorff  Team Trelleborg Triathlon  1:16:09 
Damer Junior 18-19 år SM  1656  Hanna Lundberg  Kalmar RC Triathlon  1:17:30 
Damer Junior 18-19 år SM  1858  Nora Johansson  Västerås SS  1:17:56 
Damer Junior 18-19 år SM  1856  Louise Kandeman  Skövde Triathlonklubb  1:19:34 
Damer Junior 18-19 år SM  10  1657  Eliza Happonen  Umeå Simsällskap  1:25:51 
Damer Junior 18-19 år SM  11  1653  Josefine Berglund  Väsby SS Triathlon  1:27:58 
Damer Junior 18-19 år SM  12  1853  Felicia Johansson  Triathlon Väst  1:42:34 
Damer Junior 18-19 år SM  DNF  1658  Felicia Larsered  Väsby SS Triathlon 
Damer Junior 18-19 år SM  DNF  1851  Ida Ullstrand  Norrköping Triathlon 
- Damer Master 35-39 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer Master 35-39 år  3555  Marie Sandberg  Julita Triathlon  1:10:09 
Damer Master 35-39 år  3557  Anna Johansson  IK NocOut.se  1:10:40 
Damer Master 35-39 år  3551  Matilda Johansson  Roslagens Triathlon IF  1:16:07 
Damer Master 35-39 år  3553  Tora Philp  Stockholm City Triathlon  1:17:22 
Damer Master 35-39 år  3559  Jennie Malmberg  IF Mantra Sport  1:17:26 
Damer Master 35-39 år  3558  Hanna Bäckman  Triathlon Syd  1:25:26 
- Damer Master 35-39 år RM
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer Master 35-39 år RM  3555  Marie Sandberg  Julita Triathlon  1:10:09 
Damer Master 35-39 år RM  3557  Anna Johansson  IK NocOut.se  1:10:40 
Damer Master 35-39 år RM  3551  Matilda Johansson  Roslagens Triathlon IF  1:16:07 
Damer Master 35-39 år RM  3553  Tora Philp  Stockholm City Triathlon  1:17:22 
Damer Master 35-39 år RM  3559  Jennie Malmberg  IF Mantra Sport  1:17:26 
Damer Master 35-39 år RM  3558  Hanna Bäckman  Triathlon Syd  1:25:26 
- Damer Master 40-44 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer Master 40-44 år  4060  Linda Linhart  Aktivitus Sports Club  1:14:57 
Damer Master 40-44 år  4054  Jessica Winberg  Lidingö Triathlon  1:15:44 
Damer Master 40-44 år  4058  Veronica Andersson  3City Triathlon  1:16:56 
Damer Master 40-44 år  4056  Jenny Sundberg  IF Mantra Sport  1:17:32 
Damer Master 40-44 år  4055  Maria Trönell  IS Göta Friidrott & Triathlon  1:18:51 
Damer Master 40-44 år  4057  Åsa Wallinder  Västerås CK  1:18:53 
Damer Master 40-44 år  4059  Susanna Jarlsdotter Rehn  Team Powerwoman Athletic Club  1:19:28 
Damer Master 40-44 år  4052  Jessica Högberg  Kungsörs Sportklubb  1:20:36 
- Damer Master 40-44 år RM
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer Master 40-44 år RM  4060  Linda Linhart  Aktivitus Sports Club  1:14:57 
Damer Master 40-44 år RM  4054  Jessica Winberg  Lidingö Triathlon  1:15:44 
Damer Master 40-44 år RM  4058  Veronica Andersson  3City Triathlon  1:16:56 
Damer Master 40-44 år RM  4056  Jenny Sundberg  IF Mantra Sport  1:17:32 
Damer Master 40-44 år RM  4055  Maria Trönell  IS Göta Friidrott & Triathlon  1:18:51 
Damer Master 40-44 år RM  4057  Åsa Wallinder  Västerås CK  1:18:53 
Damer Master 40-44 år RM  4059  Susanna Jarlsdotter Rehn  Team Powerwoman Athletic Club  1:19:28 
Damer Master 40-44 år RM  4052  Jessica Högberg  Kungsörs Sportklubb  1:20:36 
- Damer Master 45-49 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer Master 45-49 år  4559  Sara Bergström  Team Triathlon & Multisport  1:17:07 
Damer Master 45-49 år  4552  Elisabet Bellander  Umara Sports Club  1:19:19 
Damer Master 45-49 år  4555  Åsa Danell  CK SubXX  1:20:05 
Damer Master 45-49 år  4553  Sara Andersson  Väsby SS Triathlon  1:20:09 
Damer Master 45-49 år  4551  Marianne Smedmark  Roslagens Triathlon IF  1:22:21 
Damer Master 45-49 år  4554  Mia Eklöw  Team LeWa Sport  1:28:53 
Damer Master 45-49 år  DSQ  4557  Malin Annebäck  Väsby SS Triathlon 
Damer Master 45-49 år  DSQ  4556  Tina Lilja  Frosta Multisport 
- Damer Master 45-49 år RM
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer Master 45-49 år RM  4559  Sara Bergström  Team Triathlon & Multisport  1:17:07 
Damer Master 45-49 år RM  4552  Elisabet Bellander  Umara Sports Club  1:19:19 
Damer Master 45-49 år RM  4555  Åsa Danell  CK SubXX  1:20:05 
Damer Master 45-49 år RM  4553  Sara Andersson  Väsby SS Triathlon  1:20:09 
Damer Master 45-49 år RM  4551  Marianne Smedmark  Roslagens Triathlon IF  1:22:21 
Damer Master 45-49 år RM  4554  Mia Eklöw  Team LeWa Sport  1:28:53 
Damer Master 45-49 år RM  DSQ  4556  Tina Lilja  Frosta Multisport 
Damer Master 45-49 år RM  DSQ  4557  Malin Annebäck  Väsby SS Triathlon 
- Damer Master 50-54 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer Master 50-54 år  5055  Eva-Lott Elefant  3City Triathlon  1:20:44 
Damer Master 50-54 år  5054  Camilla Karlsson  Kalmar RC Triathlon  1:25:18 
Damer Master 50-54 år  5052  Anna Foghammar  Åkersberga Triathlonförening  1:26:04 
Damer Master 50-54 år  5053  Marie Eriksson  Stockholm City Triathlon  1:31:52 
- Damer Master 50-54 år RM
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer Master 50-54 år RM  5055  Eva-Lott Elefant  3City Triathlon  1:20:44 
Damer Master 50-54 år RM  5054  Camilla Karlsson  Kalmar RC Triathlon  1:25:18 
Damer Master 50-54 år RM  5052  Anna Foghammar  Åkersberga Triathlonförening  1:26:04 
Damer Master 50-54 år RM  5053  Marie Eriksson  Stockholm City Triathlon  1:31:52 
- Damer Master 55-59 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer Master 55-59 år  5552  Cecilia Wikander  Stockholm City Triathlon  1:24:32 
Damer Master 55-59 år  5553  Anna Malmerfelt  Åkersberga Triathlonförening  1:26:32 
Damer Master 55-59 år  5551  Marie Wiman  Väsby SS Triathlon  1:27:00 
- Damer Master 55-59 år RM
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer Master 55-59 år RM  5552  Cecilia Wikander  Stockholm City Triathlon  1:24:32 
Damer Master 55-59 år RM  5553  Anna Malmerfelt  Åkersberga Triathlonförening  1:26:32 
Damer Master 55-59 år RM  5551  Marie Wiman  Väsby SS Triathlon  1:27:00 
- Damer Master 60-64 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer Master 60-64 år  6053  Monica Sjans  Qwarnsvedens Triathlonklubb  1:29:21 
Damer Master 60-64 år  6051  Gunilla Gard  Mora Triathlon  1:33:12 
Damer Master 60-64 år  6052  Marie-Louise Vösu Wångblad  IK NocOut.se  1:36:52 
- Damer Master 60-64 år RM
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer Master 60-64 år RM  6053  Monica Sjans  Qwarnsvedens Triathlonklubb  1:29:21 
Damer Master 60-64 år RM  6051  Gunilla Gard  Mora Triathlon  1:33:12 
Damer Master 60-64 år RM  6052  Marie-Louise Vösu Wångblad  IK NocOut.se  1:36:52 
- Damer Olympisk Motion
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer Olympisk Motion  464  Elina Wahlberg  Stockholm City Triathlon  2:24:24 
Damer Olympisk Motion  385  Sofie Nilsson  IK NocOut.se  2:34:30 
Damer Olympisk Motion  396  Helen Remnås  Norrköping Triathlon  2:35:23 
Damer Olympisk Motion  358  Åsa Miemois  Knivsta CK  2:37:35 
Damer Olympisk Motion  377  Victoria Wahlbom Hellström  IK NocOut.se  2:39:14 
Damer Olympisk Motion  329  Johanna Hultberg  IK NocOut.se  2:40:09 
Damer Olympisk Motion  439  Jenny Ragnarsson  Höglandets Triathlon  2:41:21 
Damer Olympisk Motion  397  Amanda Arasjö Viberg  Triathlon Väst  2:41:59 
Damer Olympisk Motion  473  Rojyar Khalili    2:46:13 
Damer Olympisk Motion  10  369  Frida Starck Härlin  IK NocOut.se  2:48:30 
Damer Olympisk Motion  11  402  Johanna Johansson  Colting Borssén Triathlonklubb  2:48:33 
Damer Olympisk Motion  12  376  Angelica Ivarsson  Norrköping Triathlon  2:48:42 
Damer Olympisk Motion  13  480  Josefin Ekström    2:48:51 
Damer Olympisk Motion  14  438  Renée Löwhagen  Höglandets Triathlon  2:48:55 
Damer Olympisk Motion  15  324  Louise Svensson  IK NocOut.se  2:49:39 
Damer Olympisk Motion  16  491  Åsa Borg  IK Nocout.se  2:50:20 
Damer Olympisk Motion  17  346  Hanna Fredriksson    2:51:28 
Damer Olympisk Motion  18  427  Karin Schröder  IK NocOut.se  2:51:34 
Damer Olympisk Motion  19  456  Cecilia Wiberg  IK NocOut.se  2:51:45 
Damer Olympisk Motion  20  401  Anna Nilsson    2:51:50 
Damer Olympisk Motion  21  364  Ulrika Nilsson  Team LeWa sport  2:52:39 
Damer Olympisk Motion  22  470  Sara Hartzell  Team Powerwoman Athletic Club  2:55:07 
Damer Olympisk Motion  23  384  Madelen Tonström  IK Nocout.se  2:55:45 
Damer Olympisk Motion  24  469  Helena Nimbratt  Umara Sports Club  2:56:06 
Damer Olympisk Motion  25  489  Gabi Jönsson    2:57:33 
Damer Olympisk Motion  26  381  Martina Wiklund    2:59:15 
Damer Olympisk Motion  27  391  Paula Birgander  Birganders Idrottsvänner  2:59:18 
Damer Olympisk Motion  28  400  Elin Gustafsson  Umara Sports Club  2:59:34 
Damer Olympisk Motion  29  474  Carolina Gonzalez    3:03:01 
Damer Olympisk Motion  30  450  Josefine Nilsson  IBF Linköping  3:03:15 
Damer Olympisk Motion  31  352  Kristina Finnved  Terrible Tuesdays Triathlon Club  3:05:34 
Damer Olympisk Motion  32  362  Eva Sandberg  IK NocOut.se  3:06:41 
Damer Olympisk Motion  33  387  Maria Wallstedt  UT Kolmården  3:09:26 
Damer Olympisk Motion  34  423  Lisa Dawidson    3:10:50 
Damer Olympisk Motion  35  476  Malin Myllymäki  Trifit  3:11:46 
Damer Olympisk Motion  36  440  Anna Priedite    3:21:34 
Damer Olympisk Motion  37  447  Maria Thellman  IK Hakarpspojkarna  3:22:39 
Damer Olympisk Motion  38  339  Caroline Löwing    3:22:44 
Damer Olympisk Motion  39  318  Elin Göterdal    3:23:23 
Damer Olympisk Motion  40  319  Lena Göterdal  IK NocOut.se  3:23:24 
Damer Olympisk Motion  41  424  Marie Aronsson    3:33:55 
Damer Olympisk Motion  42  425  Marie Waltersson    3:38:06 
Damer Olympisk Motion  43  332  Karin Moscicki    3:41:48 
Damer Olympisk Motion  44  374  Rosé-Marie Bjärehed  UT Kolmården  3:51:44 
Damer Olympisk Motion  45  448  Susan Nilsson  Norrköping Triathlon  4:00:08 
Damer Olympisk Motion  DNF  322  Anikó Komaromi  UT Kolmården 
- Damer Senior
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer Senior  52  Emma Varga  Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:05:24 
Damer Senior  69  Marie Carlsson  Väsby SS Triathlon  1:05:52 
Damer Senior  59  Malin Cederberg  Team LeWa Sport  1:08:36 
Damer Senior  72  Jenny Nilsson  Dalregementets IF  1:08:47 
Damer Senior  61  Alida Lilljequist  Kinds GoGreen CK  1:09:16 
Damer Senior  65  My Forsberg  Triathlon Väst  1:10:45 
Damer Senior  62  Siri Ohrankämmen  Väsby SS Triathlon  1:11:03 
Damer Senior  54  Diane Sadik  Athletic Club Salt Lake  1:11:13 
Damer Senior  74  Natalie Rec  Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:11:57 
Damer Senior  10  64  Emma Graaf  CSK Ludvika Triathlon  1:12:14 
Damer Senior  11  73  Linda Morin  Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:12:15 
Damer Senior  12  66  Rebecka Forsström  Triathlon Syd  1:13:57 
Damer Senior  13  57  Sofi Haag Wallberg  Västerås SS  1:15:15 
Damer Senior  14  58  Caroline Augustsson  Team 30K IF  1:17:09 
Damer Senior  15  67  Theresa Timmerevers  Hannover 96, GER (EJ SM)  1:20:04 
Damer Senior  DNF  56  Nathalie Säfsten  Team 30K IF 
- Damer Senior SM
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer Senior SM  52  Emma Varga  Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:05:24 
Damer Senior SM  69  Marie Carlsson  Väsby SS Triathlon  1:05:52 
Damer Senior SM  1855  Frida Nöu  Race & Shine Sports Club  1:06:06 
Damer Senior SM  1852  Ida Burrows  AXA Sports Club  1:06:31 
Damer Senior SM  1854  Klara Hofer Mattsson  Stöcke TS Järnet  1:08:20 
Damer Senior SM  59  Malin Cederberg  Team LeWa Sport  1:08:36 
Damer Senior SM  72  Jenny Nilsson  Dalregementets IF  1:08:47 
Damer Senior SM  1659  Linn Suchomel  Team 30K IF  1:08:52 
Damer Senior SM  61  Alida Lilljequist  Kinds GoGreen CK  1:09:16 
Damer Senior SM  10  1651  Tilda Månsson  Väsby SS Triathlon  1:10:04 
Damer Senior SM  11  65  My Forsberg  Triathlon Väst  1:10:45 
Damer Senior SM  12  62  Siri Ohrankämmen  Väsby SS Triathlon  1:11:03 
Damer Senior SM  13  54  Diane Sadik  Athletic Club Salt Lake  1:11:13 
Damer Senior SM  14  74  Natalie Rec  Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:11:57 
Damer Senior SM  15  64  Emma Graaf  CSK Ludvika Triathlon  1:12:14 
Damer Senior SM  16  73  Linda Morin  Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:12:15 
Damer Senior SM  17  66  Rebecka Forsström  Triathlon Syd  1:13:57 
Damer Senior SM  18  57  Sofi Haag Wallberg  Västerås SS  1:15:15 
Damer Senior SM  19  1655  Mathilda Leidersdorff  Team Trelleborg Triathlon  1:16:09 
Damer Senior SM  20  58  Caroline Augustsson  Team 30K IF  1:17:09 
Damer Senior SM  21  1656  Hanna Lundberg  Kalmar RC Triathlon  1:17:30 
Damer Senior SM  22  1858  Nora Johansson  Västerås SS  1:17:56 
Damer Senior SM  23  1856  Louise Kandeman  Skövde Triathlonklubb  1:19:34 
Damer Senior SM  24  1657  Eliza Happonen  Umeå Simsällskap  1:25:51 
Damer Senior SM  25  1653  Josefine Berglund  Väsby SS Triathlon  1:27:58 
Damer Senior SM  26  1853  Felicia Johansson  Triathlon Väst  1:42:34 
Damer Senior SM  DNF  56  Nathalie Säfsten  Team 30K IF 
Damer Senior SM  DNF  1658  Felicia Larsered  Väsby SS Triathlon 
Damer Senior SM  DNF  1851  Ida Ullstrand  Norrköping Triathlon 
- Damer Sprint Motion
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer Sprint Motion  190  Cecilia Vollan Johansson  Stöcke TS Järnet  1:11:10 
Damer Sprint Motion  191  Cecilia Skånstad  Färjestadens Triathlon  1:13:15 
Damer Sprint Motion  143  Jasmin Ahnfors  IK Fyris Triathlon  1:14:12 
Damer Sprint Motion  183  Ann-Sofie Lindén  Umara Sports Club  1:15:06 
Damer Sprint Motion  182  Ida Johansson  Team 30K IF  1:16:16 
Damer Sprint Motion  114  Lisa Lindfors  IK NocOut.se  1:17:16 
Damer Sprint Motion  163  Eva Lilliecreutz  IK NocOut.se  1:17:51 
Damer Sprint Motion  132  Piia Nydén  Gnosjö FK  1:18:07 
Damer Sprint Motion  134  Emma Ydreskog    1:18:35 
Damer Sprint Motion  10  109  Therese Milch    1:19:39 
Damer Sprint Motion  11  108  Johanna Liljedahl  IK Fyris Triathlon  1:20:12 
Damer Sprint Motion  12  126  Elsa Rimhagen  Motala AIF  1:22:41 
Damer Sprint Motion  13  173  Catharina Alm  AZIF  1:23:23 
Damer Sprint Motion  14  166  Mimmie Öhlén    1:23:50 
Damer Sprint Motion  15  186  Sofie Svensson    1:24:07 
Damer Sprint Motion  16  128  Anki Rösiö    1:24:09 
Damer Sprint Motion  17  192  Madelene Nilsson  IK NocOut.se  1:24:36 
Damer Sprint Motion  18  138  Rosie-Marie Fors    1:25:01 
Damer Sprint Motion  19  125  Pia Weller    1:26:15 
Damer Sprint Motion  20  104  Linda Eriksson  Trafikverket Fritidsförening Linköping  1:26:15 
Damer Sprint Motion  21  136  Jessica Bring    1:27:18 
Damer Sprint Motion  22  110  Jessica Milch    1:27:32 
Damer Sprint Motion  23  146  Marianne Tenger    1:27:43 
Damer Sprint Motion  24  124  Annelie Marsén    1:27:50 
Damer Sprint Motion  25  120  Frida Idoff    1:28:14 
Damer Sprint Motion  26  170  Josefin Jakobik    1:29:16 
Damer Sprint Motion  27  157  Hanna Eriksson    1:30:29 
Damer Sprint Motion  28  135  Isabelle Adamsson    1:31:38 
Damer Sprint Motion  29  155  Elina Petersen  Peking Athletes  1:38:20 
Damer Sprint Motion  30  123  Elin Rimhagen    1:38:44 
Damer Sprint Motion  31  153  Sigrid Gustafsson    1:39:15 
Damer Sprint Motion  32  172  Rebecka Dahlgren    1:41:44 
Damer Sprint Motion  33  185  Carina Andersson  Fysrehab  1:46:52 
Damer Sprint Motion  34  119  Malin Laurin    1:48:07 
Damer Sprint Motion  35  140  Vasiliki "Kia" Widström  Trafikverket Fritidsförening Linköping  1:52:20 
Damer Sprint Motion  36  142  Helen Källman    1:52:37 
Damer Sprint Motion  37  137  Linda Fredriksson    1:55:34 
Damer Sprint Motion  38  164  Regina Wibom-Sjöbäck    2:02:04 
Damer Sprint Motion  39  145  Eleonor Blomberg    2:02:12 
Damer Sprint Motion  DSQ  176  Annika Lindeberg   
- Flickor Ungdom 14-15 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Flickor Ungdom 14-15 år  1454  Ella Ohlsson  Stöcke TS Järnet  38:21 
Flickor Ungdom 14-15 år  1461  Hanna Andrén  Alingsås Triathlonklubb  39:31 
Flickor Ungdom 14-15 år  1453  Felicia Jansson  Väsby SS Triathlon  40:17 
Flickor Ungdom 14-15 år  1459  Selma Westman  Stöcke TS Järnet  41:21 
Flickor Ungdom 14-15 år  1456  Elin Rooth  Kalmar RC Triathlon  41:34 
Flickor Ungdom 14-15 år  1451  Alma Lilljequist  Kinds GoGreen CK  42:24 
Flickor Ungdom 14-15 år  1462  Embla Bjurling  Kalmar RC Triathlon  42:53 
Flickor Ungdom 14-15 år  1465  Elin Eisner  Alingsås Triathlonklubb  43:43 
Flickor Ungdom 14-15 år  1467  Nathalie Stigenberg  Gävle Triathlonklubb  44:39 
Flickor Ungdom 14-15 år  10  1458  Elin Malmström  Väsby SS Triathlon  45:00 
Flickor Ungdom 14-15 år  11  1466  Ella Hyttinen  Hedemora Endurance Club  45:32 
Flickor Ungdom 14-15 år  12  1464  Idha Chatila  Kalmar RC Triathlon  46:55 
Flickor Ungdom 14-15 år  13  1463  Jazmin Eriksson  Kalmar RC Triathlon  47:36 
Flickor Ungdom 14-15 år  14  1457  Maja Fredriksson  Skövde Triathlonklubb  47:48 
Flickor Ungdom 14-15 år  15  1455  Victoria Johansson  IS Göta Friidrott & Triathlon  47:55 
- Flickor Ungdom 16-17 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Flickor Ungdom 16-17 år  1659  Linn Suchomel  Team 30K IF  1:08:52 
Flickor Ungdom 16-17 år  1651  Tilda Månsson  Väsby SS Triathlon  1:10:04 
Flickor Ungdom 16-17 år  1655  Mathilda Leidersdorff  Team Trelleborg Triathlon  1:16:09 
Flickor Ungdom 16-17 år  1656  Hanna Lundberg  Kalmar RC Triathlon  1:17:30 
Flickor Ungdom 16-17 år  1657  Eliza Happonen  Umeå Simsällskap  1:25:51 
Flickor Ungdom 16-17 år  1653  Josefine Berglund  Väsby SS Triathlon  1:27:58 
Flickor Ungdom 16-17 år  DNF  1658  Felicia Larsered  Väsby SS Triathlon 
- Flickor Ungdom 16-17 år SM
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Flickor Ungdom 16-17 år SM  1659  Linn Suchomel  Team 30K IF  1:08:52 
Flickor Ungdom 16-17 år SM  1651  Tilda Månsson  Väsby SS Triathlon  1:10:04 
Flickor Ungdom 16-17 år SM  1655  Mathilda Leidersdorff  Team Trelleborg Triathlon  1:16:09 
Flickor Ungdom 16-17 år SM  1656  Hanna Lundberg  Kalmar RC Triathlon  1:17:30 
Flickor Ungdom 16-17 år SM  1657  Eliza Happonen  Umeå Simsällskap  1:25:51 
Flickor Ungdom 16-17 år SM  1653  Josefine Berglund  Väsby SS Triathlon  1:27:58 
Flickor Ungdom 16-17 år SM  DNF  1658  Felicia Larsered  Väsby SS Triathlon 
- Herrar Junior 18-19 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar Junior 18-19 år  1807  Andreas Carlsson  Terrible Tuesdays Triathlon Club  57:09 
Herrar Junior 18-19 år  1801  Simon Lindblom  Kalmar RC Triathlon  1:03:11 
Herrar Junior 18-19 år  1806  Oscar Eliasson  Alingsås Triathlonklubb  1:04:10 
Herrar Junior 18-19 år  1803  Axel Borgengren  Kalmar RC Triathlon  1:09:29 
Herrar Junior 18-19 år  1805  Lukas Lundkvist  Stockholm City Triathlon  1:12:49 
Herrar Junior 18-19 år  DNF  1804  Max Lundberg  G3 Sport 
- Herrar Junior 18-19 år SM
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar Junior 18-19 år SM  1807  Andreas Carlsson  Terrible Tuesdays Triathlon Club  57:09 
Herrar Junior 18-19 år SM  1609  Axel Rosencrantz  Triathlon Väst  1:01:50 
Herrar Junior 18-19 år SM  1604  Emil Frayon  Väsby SS Triathlon  1:02:38 
Herrar Junior 18-19 år SM  1801  Simon Lindblom  Kalmar RC Triathlon  1:03:11 
Herrar Junior 18-19 år SM  1603  Johan Melinder  Väsby SS Triathlon  1:03:36 
Herrar Junior 18-19 år SM  1806  Oscar Eliasson  Alingsås Triathlonklubb  1:04:10 
Herrar Junior 18-19 år SM  1611  Jacob Fransén  Kalmar RC Triathlon  1:05:50 
Herrar Junior 18-19 år SM  1601  Hampus Månsson  Väsby SS Triathlon  1:06:59 
Herrar Junior 18-19 år SM  1608  Isak Meunier  IK Nocout.se  1:07:13 
Herrar Junior 18-19 år SM  10  1612  Oskar Arvidsson  Väsby SS Triathlon  1:07:41 
Herrar Junior 18-19 år SM  11  1616  Elliot Nord  Väsby SS Triathlon  1:07:51 
Herrar Junior 18-19 år SM  12  1606  Alexander Chatila  Kalmar RC Triathlon  1:08:51 
Herrar Junior 18-19 år SM  13  1803  Axel Borgengren  Kalmar RC Triathlon  1:09:29 
Herrar Junior 18-19 år SM  14  1602  Albin Rooth  Kalmar RC Triathlon  1:09:48 
Herrar Junior 18-19 år SM  15  1615  Simon Persson  KK Karpen  1:11:55 
Herrar Junior 18-19 år SM  16  1605  Sebastian Karlsson  Luleå Triathlon  1:11:56 
Herrar Junior 18-19 år SM  17  1805  Lukas Lundkvist  Stockholm City Triathlon  1:12:49 
Herrar Junior 18-19 år SM  18  1610  Simon Arvidsson  Kalmar RC Triathlon  1:13:35 
Herrar Junior 18-19 år SM  19  1613  Peter Sundström  Umeå Simsällskap  1:16:06 
Herrar Junior 18-19 år SM  20  1617  Arvid Axelsson  SK Ran  1:18:40 
Herrar Junior 18-19 år SM  21  1607  Sebastian Jansson  Väsby SS Triathlon  1:31:41 
Herrar Junior 18-19 år SM  DNF  1804  Max Lundberg  G3 Sport 
Herrar Junior 18-19 år SM  DNF  1614  Albin Granström  Stöcke TS Järnet 
- Herrar Master 35-39 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar Master 35-39 år  3514  Marcus Brandt  IF Mantra Sport  1:03:30 
Herrar Master 35-39 år  3501  Richard Bräckvall  Peking Athletes  1:03:33 
Herrar Master 35-39 år  3506  Jonas Lerneteg  Stockholm City Triathlon  1:03:59 
Herrar Master 35-39 år  3502  Michael Nabb  Åkersberga Triathlonförening  1:05:39 
Herrar Master 35-39 år  3517  Cristian Nae  Triathlon Syd  1:06:08 
Herrar Master 35-39 år  3518  Ali yesid Castañeda  IK Hakarpspojkarna  1:06:13 
Herrar Master 35-39 år  3504  Tobias Palmkvist  IK NocOut.se  1:06:43 
Herrar Master 35-39 år  3512  Jakob Löf  IK Hakarpspojkarna  1:08:01 
Herrar Master 35-39 år  3513  Andreas Voss  Triathlon Syd  1:08:31 
Herrar Master 35-39 år  10  3509  Daniel Johnson  Norrköping Triathlon  1:08:59 
Herrar Master 35-39 år  11  3511  Jonny Thor  Falu SS  1:09:19 
Herrar Master 35-39 år  12  3507  Linus Sjöberg  UT Kolmården  1:12:01 
Herrar Master 35-39 år  13  3508  Martin Malmberg  IF Mantra sport  1:12:17 
Herrar Master 35-39 år  14  3516  Stefan Kastenman  Skövde Triathlonklubb  1:14:30 
Herrar Master 35-39 år  15  3503  Erik Wahlström  Norrköping Triathlon  1:19:15 
Herrar Master 35-39 år  16  3515  Mats Järlbro  Team LeWa Sport  1:20:22 
Herrar Master 35-39 år  DNF  3510  Michael Sönnerborg-Wadenhorn  Fagersta Södra IK 
- Herrar Master 35-39 år RM
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar Master 35-39 år RM  3514  Marcus Brandt  IF Mantra Sport  1:03:30 
Herrar Master 35-39 år RM  3501  Richard Bräckvall  Peking Athletes  1:03:33 
Herrar Master 35-39 år RM  3506  Jonas Lerneteg  Stockholm City Triathlon  1:03:59 
Herrar Master 35-39 år RM  3502  Michael Nabb  Åkersberga Triathlonförening  1:05:39 
Herrar Master 35-39 år RM  3517  Cristian Nae  Triathlon Syd  1:06:08 
Herrar Master 35-39 år RM  3518  Ali yesid Castañeda  IK Hakarpspojkarna  1:06:13 
Herrar Master 35-39 år RM  3504  Tobias Palmkvist  IK NocOut.se  1:06:43 
Herrar Master 35-39 år RM  3512  Jakob Löf  IK Hakarpspojkarna  1:08:01 
Herrar Master 35-39 år RM  3513  Andreas Voss  Triathlon Syd  1:08:31 
Herrar Master 35-39 år RM  10  3509  Daniel Johnson  Norrköping Triathlon  1:08:59 
Herrar Master 35-39 år RM  11  3511  Jonny Thor  Falu SS  1:09:19 
Herrar Master 35-39 år RM  12  3507  Linus Sjöberg  UT Kolmården  1:12:01 
Herrar Master 35-39 år RM  13  3508  Martin Malmberg  IF Mantra sport  1:12:17 
Herrar Master 35-39 år RM  14  3516  Stefan Kastenman  Skövde Triathlonklubb  1:14:30 
Herrar Master 35-39 år RM  15  3503  Erik Wahlström  Norrköping Triathlon  1:19:15 
Herrar Master 35-39 år RM  16  3515  Mats Järlbro  Team LeWa Sport  1:20:22 
Herrar Master 35-39 år RM  DNF  3510  Michael Sönnerborg-Wadenhorn  Fagersta Södra IK 
- Herrar Master 40-44 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar Master 40-44 år  4004  Henrik Jansson  Väsby SS Triathlon  1:04:45 
Herrar Master 40-44 år  4015  Luke Dragstra  Trimate SK  1:05:22 
Herrar Master 40-44 år  4007  Per Lindblom  Fredrikshof IF CK  1:05:36 
Herrar Master 40-44 år  4022  Marcus Ekström  FMTIS IF  1:06:04 
Herrar Master 40-44 år  4013  Henrik Lundqvist  Triathlon Väst  1:06:19 
Herrar Master 40-44 år  4005  Henrik Eketjäll  Eskilstuna IK Triathlon  1:07:29 
Herrar Master 40-44 år  4018  Tommie Sjödin  Hemsö IF  1:08:09 
Herrar Master 40-44 år  4020  Oskar Bernström  IK Hakarpspojkarna  1:09:12 
Herrar Master 40-44 år  4010  Gustav Holmberg  Eskilstuna IK Triathlon  1:09:26 
Herrar Master 40-44 år  10  4019  Henri Pesonen  Triathlon Väst  1:09:47 
Herrar Master 40-44 år  11  4008  Ulf Comstedt  IK Nocout.se  1:11:01 
Herrar Master 40-44 år  12  4009  Carl-Mikael Karlsson  Väsby SS Triathlon  1:11:23 
Herrar Master 40-44 år  13  4014  Mikael Stagling  IS Göta Friidrott & Triathlon  1:13:00 
Herrar Master 40-44 år  14  4012  Olof Svedström  AXA Sports Club  1:14:16 
Herrar Master 40-44 år  15  4017  Christer Dahlström  Race & Shine Sports Club  1:16:48 
Herrar Master 40-44 år  16  4003  Tobias Johansson  IK NocOut.se  1:19:23 
Herrar Master 40-44 år  17  4016  Björn Johansson  Triathlon Väst  1:24:02 
Herrar Master 40-44 år  18  4001  Lennart Andersson  UT Kolmården  2:11:58 
- Herrar Master 40-44 år RM
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar Master 40-44 år RM  4004  Henrik Jansson  Väsby SS Triathlon  1:04:45 
Herrar Master 40-44 år RM  4015  Luke Dragstra  Trimate SK  1:05:22 
Herrar Master 40-44 år RM  4007  Per Lindblom  Fredrikshof IF CK  1:05:36 
Herrar Master 40-44 år RM  4022  Marcus Ekström  FMTIS IF  1:06:04 
Herrar Master 40-44 år RM  4013  Henrik Lundqvist  Triathlon Väst  1:06:19 
Herrar Master 40-44 år RM  4005  Henrik Eketjäll  Eskilstuna IK Triathlon  1:07:29 
Herrar Master 40-44 år RM  4018  Tommie Sjödin  Hemsö IF  1:08:09 
Herrar Master 40-44 år RM  4020  Oskar Bernström  IK Hakarpspojkarna  1:09:12 
Herrar Master 40-44 år RM  4010  Gustav Holmberg  Eskilstuna IK Triathlon  1:09:26 
Herrar Master 40-44 år RM  10  4019  Henri Pesonen  Triathlon Väst  1:09:47 
Herrar Master 40-44 år RM  11  4008  Ulf Comstedt  IK Nocout.se  1:11:01 
Herrar Master 40-44 år RM  12  4009  Carl-Mikael Karlsson  Väsby SS Triathlon  1:11:23 
Herrar Master 40-44 år RM  13  4014  Mikael Stagling  IS Göta Friidrott & Triathlon  1:13:00 
Herrar Master 40-44 år RM  14  4012  Olof Svedström  AXA Sports Club  1:14:16 
Herrar Master 40-44 år RM  15  4017  Christer Dahlström  Race & Shine Sports Club  1:16:48 
Herrar Master 40-44 år RM  16  4003  Tobias Johansson  IK NocOut.se  1:19:23 
Herrar Master 40-44 år RM  17  4016  Björn Johansson  Triathlon Väst  1:24:02 
Herrar Master 40-44 år RM  18  4001  Lennart Andersson  UT Kolmården  2:11:58 
- Herrar Master 45-49 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar Master 45-49 år  4517  Claes Ivenborg  IK NocOut.se  1:03:45 
Herrar Master 45-49 år  4528  Andreas Capilla  IK NocOut.se  1:06:23 
Herrar Master 45-49 år  4509  Fredrik Lindblom  Fredrikshof IF CK  1:07:11 
Herrar Master 45-49 år  4508  Kenth Pettersson  IK NocOut.se  1:07:37 
Herrar Master 45-49 år  4514  Mattias Ossiansson  IK Hakarpspojkarna  1:07:54 
Herrar Master 45-49 år  4531  Nils Bergdahl  338 Småland Triathlon & MF  1:08:15 
Herrar Master 45-49 år  4511  Henrik Malmström  Väsby SS Triathlon  1:08:34 
Herrar Master 45-49 år  4515  Anders Granlund  Åkersberga Triathlonförening  1:08:39 
Herrar Master 45-49 år  4505  Fredrik Toft  Skövde Triathlonklubb  1:08:40 
Herrar Master 45-49 år  10  4522  Magnus Kalén  Kalmar RC Triathlon  1:09:06 
Herrar Master 45-49 år  11  4532  Pierre Schmidt  Umara Sports Club  1:09:24 
Herrar Master 45-49 år  12  4510  Björn Axelsson  Väsby SS Triathlon  1:10:06 
Herrar Master 45-49 år  13  4520  Mattias Krantz  Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:10:38 
Herrar Master 45-49 år  14  4506  Fredrik Ottosson  Höglandets Triathlon  1:10:53 
Herrar Master 45-49 år  15  4512  Martin Sandberg  Kalmar RC Triathlon  1:10:58 
Herrar Master 45-49 år  16  4516  Robert Sunnerberg  Umara Sports Club  1:12:32 
Herrar Master 45-49 år  17  4507  Fredrik Häggström  Skellefteå AIK CK  1:13:29 
Herrar Master 45-49 år  18  4518  Mattias Klein  Norrköping Triathlon  1:14:57 
Herrar Master 45-49 år  19  4524  Fredrik Danell  Ekängens IF  1:15:25 
Herrar Master 45-49 år  20  4526  Mattias Rekonius  Umara Sports Club  1:16:17 
Herrar Master 45-49 år  21  4521  Lars Abrahamson Hjerpe  Norrköping Triathlon  1:17:44 
Herrar Master 45-49 år  22  4519  Gustaf Tobieson  3City Triathlon  1:17:50 
Herrar Master 45-49 år  23  4513  Håkan Odin  IK NocOut.se  1:19:04 
Herrar Master 45-49 år  24  4530  Kristian Savolainen  3City Triathlon  1:20:33 
Herrar Master 45-49 år  25  4529  Robert Gouffrich  Väsby SS Triathlon  1:25:19 
Herrar Master 45-49 år  DNF  4501  Daniel Haavisto  IK NocOut.se 
- Herrar Master 45-49 år RM
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar Master 45-49 år RM  4517  Claes Ivenborg  IK NocOut.se  1:03:45 
Herrar Master 45-49 år RM  4528  Andreas Capilla  IK NocOut.se  1:06:23 
Herrar Master 45-49 år RM  4509  Fredrik Lindblom  Fredrikshof IF CK  1:07:11 
Herrar Master 45-49 år RM  4508  Kenth Pettersson  IK NocOut.se  1:07:37 
Herrar Master 45-49 år RM  4514  Mattias Ossiansson  IK Hakarpspojkarna  1:07:54 
Herrar Master 45-49 år RM  4531  Nils Bergdahl  338 Småland Triathlon & MF  1:08:15 
Herrar Master 45-49 år RM  4511  Henrik Malmström  Väsby SS Triathlon  1:08:34 
Herrar Master 45-49 år RM  4515  Anders Granlund  Åkersberga Triathlonförening  1:08:39 
Herrar Master 45-49 år RM  4505  Fredrik Toft  Skövde Triathlonklubb  1:08:40 
Herrar Master 45-49 år RM  10  4522  Magnus Kalén  Kalmar RC Triathlon  1:09:06 
Herrar Master 45-49 år RM  11  4532  Pierre Schmidt  Umara Sports Club  1:09:24 
Herrar Master 45-49 år RM  12  4510  Björn Axelsson  Väsby SS Triathlon  1:10:06 
Herrar Master 45-49 år RM  13  4520  Mattias Krantz  Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:10:38 
Herrar Master 45-49 år RM  14  4506  Fredrik Ottosson  Höglandets Triathlon  1:10:53 
Herrar Master 45-49 år RM  15  4512  Martin Sandberg  Kalmar RC Triathlon  1:10:58 
Herrar Master 45-49 år RM  16  4516  Robert Sunnerberg  Umara Sports Club  1:12:32 
Herrar Master 45-49 år RM  17  4507  Fredrik Häggström  Skellefteå AIK CK  1:13:29 
Herrar Master 45-49 år RM  18  4518  Mattias Klein  Norrköping Triathlon  1:14:57 
Herrar Master 45-49 år RM  19  4524  Fredrik Danell  Ekängens IF  1:15:25 
Herrar Master 45-49 år RM  20  4526  Mattias Rekonius  Umara Sports Club  1:16:17 
Herrar Master 45-49 år RM  21  4521  Lars Abrahamson Hjerpe  Norrköping Triathlon  1:17:44 
Herrar Master 45-49 år RM  22  4519  Gustaf Tobieson  3City Triathlon  1:17:50 
Herrar Master 45-49 år RM  23  4513  Håkan Odin  IK NocOut.se  1:19:04 
Herrar Master 45-49 år RM  24  4530  Kristian Savolainen  3City Triathlon  1:20:33 
Herrar Master 45-49 år RM  25  4529  Robert Gouffrich  Väsby SS Triathlon  1:25:19 
Herrar Master 45-49 år RM  DNF  4501  Daniel Haavisto  IK NocOut.se 
- Herrar Master 50-54 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar Master 50-54 år  5004  Jonas Plogner  Bromma Simsällskap  1:06:29 
Herrar Master 50-54 år  5003  Mattias Arvidsson  Väsby SS Triathlon  1:06:41 
Herrar Master 50-54 år  5005  Tommy Eriksson  Team LeWa Sport  1:08:52 
Herrar Master 50-54 år  5013  Tommy Jansson  Saltsjöbaden Triathlonsällskap  1:09:44 
Herrar Master 50-54 år  5008  Anders Engström  Team Triathlon & Multisport  1:10:25 
Herrar Master 50-54 år  5009  Stefan Persson  IK NocOut.se  1:12:35 
Herrar Master 50-54 år  5006  Peter Persson  Umara Sports Club  1:12:55 
Herrar Master 50-54 år  5014  Joakim Svensson  Hultsfred LK  1:14:13 
Herrar Master 50-54 år  5012  Christian Lindeberg  Saltarö Joggers Triathlonklubb  1:15:53 
Herrar Master 50-54 år  10  5007  Christer Holmqvist  Eskilstuna IK Triathlon  1:16:25 
Herrar Master 50-54 år  11  5011  Mats Ahlström  Stockholm City Triathlon  1:17:01 
Herrar Master 50-54 år  12  5001  Nikklas Jorme  Väsby SS Triathlon  1:18:38 
Herrar Master 50-54 år  13  5010  Cai Remitz  Triathlon Syd  1:19:14 
- Herrar Master 50-54 år RM
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar Master 50-54 år RM  5004  Jonas Plogner  Bromma Simsällskap  1:06:29 
Herrar Master 50-54 år RM  5003  Mattias Arvidsson  Väsby SS Triathlon  1:06:41 
Herrar Master 50-54 år RM  5005  Tommy Eriksson  Team LeWa Sport  1:08:52 
Herrar Master 50-54 år RM  5013  Tommy Jansson  Saltsjöbaden Triathlonsällskap  1:09:44 
Herrar Master 50-54 år RM  5008  Anders Engström  Team Triathlon & Multisport  1:10:25 
Herrar Master 50-54 år RM  5009  Stefan Persson  IK NocOut.se  1:12:35 
Herrar Master 50-54 år RM  5006  Peter Persson  Umara Sports Club  1:12:55 
Herrar Master 50-54 år RM  5014  Joakim Svensson  Hultsfred LK  1:14:13 
Herrar Master 50-54 år RM  5012  Christian Lindeberg  Saltarö Joggers Triathlonklubb  1:15:53 
Herrar Master 50-54 år RM  10  5007  Christer Holmqvist  Eskilstuna IK Triathlon  1:16:25 
Herrar Master 50-54 år RM  11  5011  Mats Ahlström  Stockholm City Triathlon  1:17:01 
Herrar Master 50-54 år RM  12  5001  Nikklas Jorme  Väsby SS Triathlon  1:18:38 
Herrar Master 50-54 år RM  13  5010  Cai Remitz  Triathlon Syd  1:19:14 
- Herrar Master 55-59 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar Master 55-59 år  5502  Jonas Rylander  Väsby SS Triathlon  1:06:30 
Herrar Master 55-59 år  5505  Tomas Bengtsson  Team Kungälv IS  1:11:36 
Herrar Master 55-59 år  5511  Joakim Malmerfelt  Åkersberga Triathlonförening  1:12:28 
Herrar Master 55-59 år  5504  Gunnar Kihlberg  Falu SS  1:12:59 
Herrar Master 55-59 år  5510  Göran Ancker  IK NocOut.se  1:14:11 
Herrar Master 55-59 år  5507  Björn Ydremark  IK NocOut.se  1:15:10 
Herrar Master 55-59 år  5508  Jonas Eriksson  IK NocOut.se  1:17:09 
Herrar Master 55-59 år  5506  P-O Olsson  Skövde Triathlonklubb  1:18:12 
- Herrar Master 55-59 år RM
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar Master 55-59 år RM  5502  Jonas Rylander  Väsby SS Triathlon  1:06:30 
Herrar Master 55-59 år RM  5505  Tomas Bengtsson  Team Kungälv IS  1:11:36 
Herrar Master 55-59 år RM  5511  Joakim Malmerfelt  Åkersberga Triathlonförening  1:12:28 
Herrar Master 55-59 år RM  5504  Gunnar Kihlberg  Falu SS  1:12:59 
Herrar Master 55-59 år RM  5510  Göran Ancker  IK NocOut.se  1:14:11 
Herrar Master 55-59 år RM  5507  Björn Ydremark  IK NocOut.se  1:15:10 
Herrar Master 55-59 år RM  5508  Jonas Eriksson  IK NocOut.se  1:17:09 
Herrar Master 55-59 år RM  5506  P-O Olsson  Skövde Triathlonklubb  1:18:12 
- Herrar Master 60-64 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar Master 60-64 år  6001  Per-Olof Branzell  IK Fyris Triathlon  1:19:01 
Herrar Master 60-64 år  6004  Ralf Ståhl  Falu SS  1:21:32 
Herrar Master 60-64 år  6003  Kenneth Gysing  Åkersberga Triathlonförening  1:21:49 
Herrar Master 60-64 år  6005  Svante Grävare  Umara Sports Club  1:22:07 
Herrar Master 60-64 år  6006  Stefan Rosfors  Stockholmspolisens IF Triathlon  1:27:34 
- Herrar Master 60-64 år RM
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar Master 60-64 år RM  6001  Per-Olof Branzell  IK Fyris Triathlon  1:19:01 
Herrar Master 60-64 år RM  6004  Ralf Ståhl  Falu SS  1:21:32 
Herrar Master 60-64 år RM  6003  Kenneth Gysing  Åkersberga Triathlonförening  1:21:49 
Herrar Master 60-64 år RM  6005  Svante Grävare  Umara Sports Club  1:22:07 
Herrar Master 60-64 år RM  6006  Stefan Rosfors  Stockholmspolisens IF Triathlon  1:27:34 
- Herrar Master 70-74 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar Master 70-74 år  7002  Ulf Gunnarsson  Hedemora Endurance Club  1:26:50 
- Herrar Master 70-74 år RM
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar Master 70-74 år RM  7002  Ulf Gunnarsson  Hedemora Endurance Club  1:26:50 
- Herrar Olympisk Motion
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar Olympisk Motion  336  David Jonsson  Linköping Stånk&Flås  2:12:04 
Herrar Olympisk Motion  404  Christian Slettebo  IK NocOut.se  2:12:19 
Herrar Olympisk Motion  395  Linus Petersson  Peking Athletes  2:13:38 
Herrar Olympisk Motion  368  Jimmy Thörnberg  IK NocOut.se  2:16:53 
Herrar Olympisk Motion  443  Josef Werner  AXA Sports Club  2:17:26 
Herrar Olympisk Motion  490  Sven Hammarström  Stockholmspolisens IF Triathlon  2:18:28 
Herrar Olympisk Motion  458  Alexander Rausch  Team Snabbare IF  2:19:19 
Herrar Olympisk Motion  462  Tobias Berntsson  Höglandets Triathlon  2:19:52 
Herrar Olympisk Motion  389  Martin Frank  Peking Athletes  2:19:55 
Herrar Olympisk Motion  10  495  Per E. Häll  SLK Oxelösund  2:21:24 
Herrar Olympisk Motion  11  302  Per Möller    2:21:45 
Herrar Olympisk Motion  12  496  Kevin Hemphälä  Umara Sports Club  2:21:48 
Herrar Olympisk Motion  13  412  Martin Widlund  Örebro AIK  2:23:14 
Herrar Olympisk Motion  14  479  Joakim Leo  IF Mantra sport  2:25:02 
Herrar Olympisk Motion  15  461  Viktor Ossiansson  IK Hakarpspojkarna  2:27:38 
Herrar Olympisk Motion  16  426  Jan-Magnus Söderlund  AXA Sports Club  2:28:01 
Herrar Olympisk Motion  17  310  Fredrik Wirenmark  Team Salming  2:28:14 
Herrar Olympisk Motion  18  312  Markus Eskilson  IK NocOut.se  2:28:40 
Herrar Olympisk Motion  19  465  Martin Abaji  Höglandets Triathlon  2:29:35 
Herrar Olympisk Motion  20  311  Christian Superti  IK Fyris Triathlon  2:29:43 
Herrar Olympisk Motion  21  484  Andreas Bondesson  IK NocOut.se  2:30:05 
Herrar Olympisk Motion  22  485  Daniel Öjergren  IK NocOut.se  2:31:15 
Herrar Olympisk Motion  23  471  Alfred Rundqvist  IK NocOut.se  2:31:21 
Herrar Olympisk Motion  24  392  Henrik Valeskog  IK NocOut.se  2:31:23 
Herrar Olympisk Motion  25  478  Joakim Dahlund  Team 30k IF  2:31:24 
Herrar Olympisk Motion  26  373  Mirza Galijasevic  Norrköping Triathlon  2:31:38 
Herrar Olympisk Motion  27  457  Felix Asplund  Kimstad GoIF  2:31:49 
Herrar Olympisk Motion  28  483  Andreas Kettunen  Umara Sports Club  2:32:18 
Herrar Olympisk Motion  29  481  Jacob Rosander  Umara Sports Club  2:32:22 
Herrar Olympisk Motion  30  408  Karl Norén  IK NocOut.se  2:32:31 
Herrar Olympisk Motion  31  433  Marcus Carlsson    2:32:41 
Herrar Olympisk Motion  32  370  Roger Rosberg    2:33:11 
Herrar Olympisk Motion  33  365  Henrik Gellin  IK Fyris Triathlon  2:33:15 
Herrar Olympisk Motion  34  494  Frank Haglund  SLK Oxelösund  2:33:36 
Herrar Olympisk Motion  35  493  Björn Andersson  Fysrehab  2:33:46 
Herrar Olympisk Motion  36  486  Peter Öjergren  IK NocOut.se  2:33:48 
Herrar Olympisk Motion  37  452  Iurii Leonenko  FAIK  2:33:59 
Herrar Olympisk Motion  38  444  Tommy Persson    2:34:42 
Herrar Olympisk Motion  39  378  Gustav Svanfeldt  IK NocOut.se  2:35:01 
Herrar Olympisk Motion  40  472  Anton Odén  Oskarshamns SK  2:35:15 
Herrar Olympisk Motion  41  383  Mattias Johnsson  Umara Sports Club  2:35:23 
Herrar Olympisk Motion  42  414  Teodor Överli    2:35:33 
Herrar Olympisk Motion  43  413  Jonas Andersson  Norrköping Triathlon  2:35:38 
Herrar Olympisk Motion  44  436  Erik Tengstrand    2:36:45 
Herrar Olympisk Motion  45  487  Adam Jonsson  Umara Sports Club  2:37:21 
Herrar Olympisk Motion  46  361  Simon Creutz    2:38:05 
Herrar Olympisk Motion  47  416  Jonatan Eriksson  UT Kolmården  2:38:07 
Herrar Olympisk Motion  48  355  Kim Jacobsson    2:38:14 
Herrar Olympisk Motion  49  330  Nicklas Johansson  Norrköping Triathlon  2:38:37 
Herrar Olympisk Motion  50  499  Magnus Göting    2:39:33 
Herrar Olympisk Motion  51  317  André Bengtsson  AXA Sports Club  2:39:42 
Herrar Olympisk Motion  52  422  Emil Johansson    2:40:00 
Herrar Olympisk Motion  53  488  Din Koldzo    2:40:27 
Herrar Olympisk Motion  54  449  Daniel Hjärtstrand  IK NocOut.se  2:40:38 
Herrar Olympisk Motion  55  375  Ted Svensson  IK NocOut.se  2:40:53 
Herrar Olympisk Motion  56  420  Jörg Sturmhoebel  IK NocOut.se  2:41:05 
Herrar Olympisk Motion  57  445  Hans Gustafsson  Team Hävarn  2:41:32 
Herrar Olympisk Motion  58  359  Carl Miemois  Knivsta CK  2:41:51 
Herrar Olympisk Motion  59  466  Mikael Kastensson  Norrköping Triathlon  2:41:54 
Herrar Olympisk Motion  60  437  Kaji Löwhagen  Maxprestation  2:42:03 
Herrar Olympisk Motion  61  475  Joel Edholm  Näset Triathlonklubb  2:42:55 
Herrar Olympisk Motion  62  421  Johan Lindebrink  SLK Oxelösund  2:42:59 
Herrar Olympisk Motion  63  357  Bela Hack  Norrköping Triathlon  2:43:01 
Herrar Olympisk Motion  64  492  Gunnar Isaksson  Finspångs ca  2:43:14 
Herrar Olympisk Motion  65  463  Karl Zajac  Colting Borssén Triathlonklubb  2:43:21 
Herrar Olympisk Motion  66  363  Carl Johan Rösiö  B3C  2:43:41 
Herrar Olympisk Motion  67  442  Dennis Stridh  Kalmar RC Triathlon  2:43:46 
Herrar Olympisk Motion  68  379  Christian Ulltjärn  IK NocOut.se  2:44:21 
Herrar Olympisk Motion  69  344  Christer Persson    2:44:26 
Herrar Olympisk Motion  70  477  Robert Cedbro    2:44:37 
Herrar Olympisk Motion  71  459  Martin Midhammar  RUN FOR MATHIAS  2:44:40 
Herrar Olympisk Motion  72  335  Jonatan Uddman  AXA Sports Club  2:45:10 
Herrar Olympisk Motion  73  342  Robin Andersson  Norrköping Triathlon  2:45:39 
Herrar Olympisk Motion  74  451  Fredrik Eng  Norrköping Triathlon  2:45:53 
Herrar Olympisk Motion  75  431  Hans Sjöstrand  Mölndal Outdoor IF  2:46:21 
Herrar Olympisk Motion  76  386  Erik Svensson    2:46:30 
Herrar Olympisk Motion  77  415  Victor Turstedt  Kalmar RC Triathlon  2:46:35 
Herrar Olympisk Motion  78  372  Håkan Hurtig  Norrköping Triathlon  2:46:37 
Herrar Olympisk Motion  79  393  Pär Lundö  IK NocOut.se  2:47:01 
Herrar Olympisk Motion  80  411  Henrik Algmark  UT Kolmården  2:47:14 
Herrar Olympisk Motion  81  356  Daniel Höglin    2:47:28 
Herrar Olympisk Motion  82  482  Alija Dizdarevic    2:47:57 
Herrar Olympisk Motion  83  315  Svante Ramsthaler  Colting Borssén Triathlonklubb  2:48:33 
Herrar Olympisk Motion  84  497  Tobias Östlund  IK Nocout.se  2:48:37 
Herrar Olympisk Motion  85  419  Sebastian Aréus  Peking Athletes  2:48:43 
Herrar Olympisk Motion  86  320  Pierre Ståhle  FET eller TRIATHLET?  2:50:07 
Herrar Olympisk Motion  87  467  Nikolay Burdakov    2:50:12 
Herrar Olympisk Motion  88  353  Mikael Schill  IK NocOut.se  2:50:40 
Herrar Olympisk Motion  89  343  Joachim Rehn  Team LeWa Sport  2:51:22 
Herrar Olympisk Motion  90  434  Anders Wetterström  IK NocOut.se  2:51:52 
Herrar Olympisk Motion  91  446  Milos Antic  Team Hävan  2:52:23 
Herrar Olympisk Motion  92  435  Peter Andersson  Sya SK  2:52:43 
Herrar Olympisk Motion  93  390  Ludvig Stenberg  IK NocOut.se  2:52:52 
Herrar Olympisk Motion  94  351  Johannes Fornander  Dentus  2:53:10 
Herrar Olympisk Motion  95  406  Anton Wigren  Colting Borssén Triathlonklubb  2:53:10 
Herrar Olympisk Motion  96  428  John Johansson    2:55:12 
Herrar Olympisk Motion  97  309  Daniel Ljung  Norrköping Triathlon  2:55:32 
Herrar Olympisk Motion  98  360  Mohamed Amini    2:55:37 
Herrar Olympisk Motion  99  407  Peter Strömhielm    2:59:56 
Herrar Olympisk Motion  100  432  Stefan Stenfelt  Vreta SoMK  3:00:02 
Herrar Olympisk Motion  101  347  Jan Fredriksson    3:00:57 
Herrar Olympisk Motion  102  301  Per Sidén    3:01:34 
Herrar Olympisk Motion  103  354  Mats Lundin  Colting Borssén Triathlonklubb  3:02:41 
Herrar Olympisk Motion  104  409  Ole Hansen    3:04:28 
Herrar Olympisk Motion  105  382  Mats Ågehäll  Norrköping Triathlon  3:05:23 
Herrar Olympisk Motion  106  454  Daniel Schmid  SLK Oxelösund  3:06:11 
Herrar Olympisk Motion  107  321  Michal Moscicki    3:06:29 
Herrar Olympisk Motion  108  441  Daniel-Patrick Heatley    3:10:16 
Herrar Olympisk Motion  109  304  Christer Eskilsson  Team thorax  3:11:15 
Herrar Olympisk Motion  110  460  Filip Spets    3:16:01 
Herrar Olympisk Motion  111  403  Magnus Fransson    3:17:32 
Herrar Olympisk Motion  112  417  Ivan Kjellenberg  The Broteam  3:25:24 
Herrar Olympisk Motion  113  418  Martin Wiklund    3:26:18 
Herrar Olympisk Motion  114  430  Magnus Josefson  IK NocOut.se  3:52:51 
Herrar Olympisk Motion  DNF  453  Andreas Vrilmark   
Herrar Olympisk Motion  DNF  468  Isyan Tamburaci   
Herrar Olympisk Motion  DNF  308  Mattias Agnebrink  IK NocOut.se 
- Herrar Senior
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar Senior  Gabriel Sandör  Terrible Tuesdays Triathlon Club  57:02 
Herrar Senior  Ludwig Fleetwood  Race & Shine Sports Club  57:35 
Herrar Senior  Oskar Djärv  Race & Shine Sports Club  58:33 
Herrar Senior  29  Per Wangel  Terrible Tuesdays Triathlon Club  59:00 
Herrar Senior  33  Daniel Nöu  Fredrikshof IF CK  1:00:34 
Herrar Senior  Victor Dahl  Stockholm City Triathlon  1:02:05 
Herrar Senior  15  Axel Ek  Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:02:19 
Herrar Senior  Gabriel Björlin  Kalmar RC Triathlon  1:02:28 
Herrar Senior  Erik Hjertonsson  Team 30K IF  1:02:35 
Herrar Senior  10  26  Eric Johansson  Aktivitus Sports Club  1:03:28 
Herrar Senior  11  36  Johan Linhart  Aktivitus Sports Club  1:04:22 
Herrar Senior  12  18  Oskar Bergström  Athletic Club Salt Lake  1:04:48 
Herrar Senior  13  12  Jonathan Gunnarsson  Stockholm City Triathlon  1:05:04 
Herrar Senior  14  27  Carl Magnus Helin  Lidingö Triathlon  1:05:45 
Herrar Senior  15  31  Sebastian Johansson  IK NocOut.se  1:05:59 
Herrar Senior  16  24  Jonatan Hugemark  TOT Triathlon Club  1:06:16 
Herrar Senior  17  23  Niklas Åkerström  IK NocOut.se  1:06:20 
Herrar Senior  18  32  Jonas Langman  IF Mantra Sport  1:07:10 
Herrar Senior  19  Jonas Lerneteg  Stockholm City Triathlon  1:07:19 
Herrar Senior  20  35  Nils Penton  Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:07:35 
Herrar Senior  21  14  Elias Rapp  Västerås SS  1:07:44 
Herrar Senior  22  34  Jeff Frydenlund  Umara Sports Club  1:07:56 
Herrar Senior  23  30  Alfred Bodenäs  Triathlon Syd  1:08:28 
Herrar Senior  24  16  Oliver Nilsson  Väsby SS Triathlon  1:12:16 
Herrar Senior  DNF  22  Calle Westberg  Athletic Club Salt Lake 
- Herrar Senior SM
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar Senior SM  Gabriel Sandör  Terrible Tuesdays Triathlon Club  57:02 
Herrar Senior SM  1807  Andreas Carlsson  Terrible Tuesdays Triathlon Club  57:09 
Herrar Senior SM  Ludwig Fleetwood  Race & Shine Sports Club  57:35 
Herrar Senior SM  Oskar Djärv  Race & Shine Sports Club  58:33 
Herrar Senior SM  29  Per Wangel  Terrible Tuesdays Triathlon Club  59:00 
Herrar Senior SM  33  Daniel Nöu  Fredrikshof IF CK  1:00:34 
Herrar Senior SM  1609  Axel Rosencrantz  Triathlon Väst  1:01:50 
Herrar Senior SM  Victor Dahl  Stockholm City Triathlon  1:02:05 
Herrar Senior SM  15  Axel Ek  Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:02:19 
Herrar Senior SM  10  Gabriel Björlin  Kalmar RC Triathlon  1:02:28 
Herrar Senior SM  11  Erik Hjertonsson  Team 30K IF  1:02:35 
Herrar Senior SM  12  1604  Emil Frayon  Väsby SS Triathlon  1:02:38 
Herrar Senior SM  13  1801  Simon Lindblom  Kalmar RC Triathlon  1:03:11 
Herrar Senior SM  14  26  Eric Johansson  Aktivitus Sports Club  1:03:28 
Herrar Senior SM  15  1603  Johan Melinder  Väsby SS Triathlon  1:03:36 
Herrar Senior SM  16  1806  Oscar Eliasson  Alingsås Triathlonklubb  1:04:10 
Herrar Senior SM  17  36  Johan Linhart  Aktivitus Sports Club  1:04:22 
Herrar Senior SM  18  18  Oskar Bergström  Athletic Club Salt Lake  1:04:48 
Herrar Senior SM  19  12  Jonathan Gunnarsson  Stockholm City Triathlon  1:05:04 
Herrar Senior SM  20  27  Carl Magnus Helin  Lidingö Triathlon  1:05:45 
Herrar Senior SM  21  1611  Jacob Fransén  Kalmar RC Triathlon  1:05:50 
Herrar Senior SM  22  31  Sebastian Johansson  IK NocOut.se  1:05:59 
Herrar Senior SM  23  24  Jonatan Hugemark  TOT Triathlon Club  1:06:16 
Herrar Senior SM  24  23  Niklas Åkerström  IK NocOut.se  1:06:20 
Herrar Senior SM  25  1601  Hampus Månsson  Väsby SS Triathlon  1:06:59 
Herrar Senior SM  26  32  Jonas Langman  IF Mantra Sport  1:07:10 
Herrar Senior SM  27  1608  Isak Meunier  IK Nocout.se  1:07:13 
Herrar Senior SM  28  Jonas Lerneteg  Stockholm City Triathlon  1:07:19 
Herrar Senior SM  29  35  Nils Penton  Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:07:35 
Herrar Senior SM  30  1612  Oskar Arvidsson  Väsby SS Triathlon  1:07:41 
Herrar Senior SM  31  14  Elias Rapp  Västerås SS  1:07:44 
Herrar Senior SM  32  1616  Elliot Nord  Väsby SS Triathlon  1:07:51 
Herrar Senior SM  33  34  Jeff Frydenlund  Umara Sports Club  1:07:56 
Herrar Senior SM  34  30  Alfred Bodenäs  Triathlon Syd  1:08:28 
Herrar Senior SM  35  1606  Alexander Chatila  Kalmar RC Triathlon  1:08:51 
Herrar Senior SM  36  1803  Axel Borgengren  Kalmar RC Triathlon  1:09:29 
Herrar Senior SM  37  1602  Albin Rooth  Kalmar RC Triathlon  1:09:48 
Herrar Senior SM  38  1615  Simon Persson  KK Karpen  1:11:55 
Herrar Senior SM  39  1605  Sebastian Karlsson  Luleå Triathlon  1:11:56 
Herrar Senior SM  40  16  Oliver Nilsson  Väsby SS Triathlon  1:12:16 
Herrar Senior SM  41  1805  Lukas Lundkvist  Stockholm City Triathlon  1:12:49 
Herrar Senior SM  42  1610  Simon Arvidsson  Kalmar RC Triathlon  1:13:35 
Herrar Senior SM  43  1613  Peter Sundström  Umeå Simsällskap  1:16:06 
Herrar Senior SM  44  1617  Arvid Axelsson  SK Ran  1:18:40 
Herrar Senior SM  45  1607  Sebastian Jansson  Väsby SS Triathlon  1:31:41 
Herrar Senior SM  DNF  22  Calle Westberg  Athletic Club Salt Lake 
Herrar Senior SM  DNF  1614  Albin Granström  Stöcke TS Järnet 
Herrar Senior SM  DNF  1804  Max Lundberg  G3 Sport 
- Herrar Sprint Motion
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar Sprint Motion  181  David Nilsson  IK NocOut.se  1:05:47 
Herrar Sprint Motion  187  Adam Alveteg    1:08:45 
Herrar Sprint Motion  156  Viktor Niklasson  Peking Athletes  1:10:11 
Herrar Sprint Motion  178  Daniel Karlsson  AZIF  1:11:29 
Herrar Sprint Motion  194  Johan Lindbom  IK NocOut.se  1:11:59 
Herrar Sprint Motion  171  Mischa Woisetschläger    1:13:39 
Herrar Sprint Motion  154  Anders Ydremark  Linköping  1:14:18 
Herrar Sprint Motion  103  Fredric Hedlund  Mörkarna  1:14:20 
Herrar Sprint Motion  116  Rasmus Turesson  IK NocOut.se  1:15:25 
Herrar Sprint Motion  10  102  Fredrik Kornebäck    1:15:38 
Herrar Sprint Motion  11  147  Magnus Sundström  Stöcke TS Järnet  1:16:16 
Herrar Sprint Motion  12  193  Magnus Moberg  IK NocOut.se  1:16:31 
Herrar Sprint Motion  13  179  Daniel Raistrick    1:17:21 
Herrar Sprint Motion  14  180  Håkan Wahlström  IK NocOut.se  1:19:42 
Herrar Sprint Motion  15  177  Tomas Wessbo    1:21:34 
Herrar Sprint Motion  16  169  Magnus Holm    1:21:51 
Herrar Sprint Motion  17  105  Mattias Ydreborg    1:23:04 
Herrar Sprint Motion  18  160  Jesper Smedberg    1:24:08 
Herrar Sprint Motion  19  162  Jerker Alexandersson    1:24:13 
Herrar Sprint Motion  20  113  Fred Blomberg    1:24:32 
Herrar Sprint Motion  21  131  Jan-Olof Axelsson  Trafikverkets fritidsförbund Linköping  1:25:18 
Herrar Sprint Motion  22  168  Staffan Leandersson  Heleneholms IF Tri Team  1:26:13 
Herrar Sprint Motion  23  158  Christian Tinnerholm    1:27:50 
Herrar Sprint Motion  24  150  Johan Grönqvist    1:31:32 
Herrar Sprint Motion  25  101  Jerry Onmalm  Mörkarna  1:32:15 
Herrar Sprint Motion  26  161  Tommy Berg    1:32:36 
Herrar Sprint Motion  27  144  Robin Gustavsson  Trafikverkets Fritidsförening Linköping  1:35:19 
Herrar Sprint Motion  28  151  Kenth Åstrand    1:35:26 
Herrar Sprint Motion  29  188  Magnus Thor  IK Nocout.se  1:36:06 
Herrar Sprint Motion  30  165  Magnus Sjöbäck    1:37:52 
Herrar Sprint Motion  31  118  Niklas Claesson  Fet eller Triathlet?  1:37:54 
Herrar Sprint Motion  32  152  Tomas Hammar  IK NocOut.se  1:39:15 
Herrar Sprint Motion  33  141  Rolf Jonasson  Trafikverket Fritidsförening Linköping  1:45:10 
- Pojkar Ungdom 14-15 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Pojkar Ungdom 14-15 år  1405  Noah Petersson  Kalmar RC Triathlon  36:49 
Pojkar Ungdom 14-15 år  1404  Oscar Lilja  Frosta Multisport  38:08 
Pojkar Ungdom 14-15 år  1407  Jonathan Toppe  IK Hakarpspojkarna  39:12 
Pojkar Ungdom 14-15 år  1406  Johan Bjersand-Hellström  IK Fyris Triathlon  39:19 
Pojkar Ungdom 14-15 år  1403  Oskar Lindblom  Kalmar RC Triathlon  41:30 
Pojkar Ungdom 14-15 år  1402  Hugo Kalén  Kalmar RC Triathlon  45:20 
Pojkar Ungdom 14-15 år  DNF  1401  Paul Frayon  Väsby SS Triathlon 
- Pojkar Ungdom 16-17 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Pojkar Ungdom 16-17 år  1609  Axel Rosencrantz  Triathlon Väst  1:01:50 
Pojkar Ungdom 16-17 år  1604  Emil Frayon  Väsby SS Triathlon  1:02:38 
Pojkar Ungdom 16-17 år  1603  Johan Melinder  Väsby SS Triathlon  1:03:36 
Pojkar Ungdom 16-17 år  1611  Jacob Fransén  Kalmar RC Triathlon  1:05:50 
Pojkar Ungdom 16-17 år  1601  Hampus Månsson  Väsby SS Triathlon  1:06:59 
Pojkar Ungdom 16-17 år  1608  Isak Meunier  IK Nocout.se  1:07:13 
Pojkar Ungdom 16-17 år  1612  Oskar Arvidsson  Väsby SS Triathlon  1:07:41 
Pojkar Ungdom 16-17 år  1616  Elliot Nord  Väsby SS Triathlon  1:07:51 
Pojkar Ungdom 16-17 år  1606  Alexander Chatila  Kalmar RC Triathlon  1:08:51 
Pojkar Ungdom 16-17 år  10  1602  Albin Rooth  Kalmar RC Triathlon  1:09:48 
Pojkar Ungdom 16-17 år  11  1615  Simon Persson  KK Karpen  1:11:55 
Pojkar Ungdom 16-17 år  12  1605  Sebastian Karlsson  Luleå Triathlon  1:11:56 
Pojkar Ungdom 16-17 år  13  1610  Simon Arvidsson  Kalmar RC Triathlon  1:13:35 
Pojkar Ungdom 16-17 år  14  1613  Peter Sundström  Umeå Simsällskap  1:16:06 
Pojkar Ungdom 16-17 år  15  1617  Arvid Axelsson  SK Ran  1:18:40 
Pojkar Ungdom 16-17 år  16  1607  Sebastian Jansson  Väsby SS Triathlon  1:31:41 
Pojkar Ungdom 16-17 år  DNF  1614  Albin Granström  Stöcke TS Järnet 
- Pojkar Ungdom 16-17 år SM
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Pojkar Ungdom 16-17 år SM  1609  Axel Rosencrantz  Triathlon Väst  1:01:50 
Pojkar Ungdom 16-17 år SM  1604  Emil Frayon  Väsby SS Triathlon  1:02:38 
Pojkar Ungdom 16-17 år SM  1603  Johan Melinder  Väsby SS Triathlon  1:03:36 
Pojkar Ungdom 16-17 år SM  1611  Jacob Fransén  Kalmar RC Triathlon  1:05:50 
Pojkar Ungdom 16-17 år SM  1601  Hampus Månsson  Väsby SS Triathlon  1:06:59 
Pojkar Ungdom 16-17 år SM  1608  Isak Meunier  IK Nocout.se  1:07:13 
Pojkar Ungdom 16-17 år SM  1612  Oskar Arvidsson  Väsby SS Triathlon  1:07:41 
Pojkar Ungdom 16-17 år SM  1616  Elliot Nord  Väsby SS Triathlon  1:07:51 
Pojkar Ungdom 16-17 år SM  1606  Alexander Chatila  Kalmar RC Triathlon  1:08:51 
Pojkar Ungdom 16-17 år SM  10  1602  Albin Rooth  Kalmar RC Triathlon  1:09:48 
Pojkar Ungdom 16-17 år SM  11  1615  Simon Persson  KK Karpen  1:11:55 
Pojkar Ungdom 16-17 år SM  12  1605  Sebastian Karlsson  Luleå Triathlon  1:11:56 
Pojkar Ungdom 16-17 år SM  13  1610  Simon Arvidsson  Kalmar RC Triathlon  1:13:35 
Pojkar Ungdom 16-17 år SM  14  1613  Peter Sundström  Umeå Simsällskap  1:16:06 
Pojkar Ungdom 16-17 år SM  15  1617  Arvid Axelsson  SK Ran  1:18:40 
Pojkar Ungdom 16-17 år SM  16  1607  Sebastian Jansson  Väsby SS Triathlon  1:31:41 
Pojkar Ungdom 16-17 år SM  DNF  1614  Albin Granström  Stöcke TS Järnet 
- SM-stafett
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
SM-stafett    Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:13:07 
SM-stafett    Race & Shine Sports Club  1:14:10 
SM-stafett  11    Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:16:47 
SM-stafett    Team 30K IF  1:17:09 
SM-stafett  16    Dalregementets IF  1:20:49 
SM-stafett    Väsby SS Triathlon  1:21:52 
SM-stafett    Stockholm City Triathlon  1:23:00 
SM-stafett  17    Athletic Club Salt Lake  1:24:20 
SM-stafett    Väsby SS Triathlon  1:25:58 
SM-stafett  10    Väsby SS Triathlon  1:26:02 
SM-stafett  11  18    IF Mantra Sport  1:26:21 
SM-stafett  12    Väsby SS Triathlon  1:26:49 
SM-stafett  13  14    Triathlon Syd  1:28:01 
SM-stafett  14  22    IK Hakarpspojkarna  1:29:20 
SM-stafett  15  15    Triathlon Väst  1:30:33 
SM-stafett  16  21    Race & Shine Sports Club  1:30:36 
SM-stafett  17  23    IK Hakarpspojkarna  1:32:42 
SM-stafett  18  10    Stockholm City Triathlon  1:33:14 
SM-stafett  19    Väsby SS Triathlon  1:35:49 
SM-stafett  20  20    Höglandets Triathlon  1:35:59 
SM-stafett  21  19    Höglandets Triathlon  1:38:48 
- Stafett Olympisk Motion
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Stafett Olympisk Motion  1301      2:57:13 
- Stafett Sprint Motion
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Stafett Sprint Motion  1102      1:07:33 
Stafett Sprint Motion  1101      1:23:00 
- Tri4fun 12-13 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Tri4fun 12-13 år  9504  Edward Nord  Väsby SS Triathlon  31:42 
Tri4fun 12-13 år  9209  Linus Fredriksson  Sok Träff  31:52 
Tri4fun 12-13 år  9212  Leon Dahlin  Hedemora Endurance Club  32:58 
Tri4fun 12-13 år  9208  August Siverskog  Julita Triathlon  34:25 
Tri4fun 12-13 år  9215  Agnes Wadskog  IK Hakarpspojkarna  34:58 
Tri4fun 12-13 år  9216  Jakob Wadskog  IK Hakarpspojkarna  35:07 
Tri4fun 12-13 år  9218  Linus Jansson  IK Fyris Triathlon  35:28 
Tri4fun 12-13 år  9207  Tintin Herweijer  Hälle IF  35:52 
Tri4fun 12-13 år  9206  Smilla Lilja  Frosta Multisport  36:38 
Tri4fun 12-13 år  10  9205  Wilma Danielsson  IK Fyris Triathlon  37:34 
Tri4fun 12-13 år  11  9204  Lova Nydén  Gnosjö FK  37:36 
Tri4fun 12-13 år  12  9214  Melvin Rundström  Team LeWa Sport  38:20 
Tri4fun 12-13 år  13  9217  Alma Toppe  IK Hakarpspojkarna  38:26 
Tri4fun 12-13 år  14  9213  Ron Silver Joe    41:25 
Tri4fun 12-13 år  15  9210  Carmen Seco  Umeå Simsällskap  42:11 
Tri4fun 12-13 år  16  9211  Adam Westlund    42:44 
Tri4fun 12-13 år  17  9219  Oscar Alenius  Hedemora Endurance Club  43:54 
Tri4fun 12-13 år  18  9220  Linus Snejde    44:56 
Tri4fun 12-13 år  19  9502  Lilly Johansson  Alessimara  50:29 
- Tri4fun 9-11 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Tri4fun 9-11 år  9308  Anton Karlsson  Väsby SS Triathlon  22:11 
Tri4fun 9-11 år  9309  Leo Kastbom  FunRun  22:46 
Tri4fun 9-11 år  9302  Hanna Månsson  Väsby SS Triathlon  23:34 
Tri4fun 9-11 år  9312  Melwin Eriksson  Kalmar RC Triathlon  25:48 
Tri4fun 9-11 år  9317  Isac Alzén  IK Hakarpspojkarna  26:08 
Tri4fun 9-11 år  9315  Wilmer Karlsson    27:00 
Tri4fun 9-11 år  9503  Alva Lagerberg  Väsby SS Triathlon  27:02 
Tri4fun 9-11 år  9316  Aron Hyttinen  Hedemora Endurance Club  27:08 
Tri4fun 9-11 år  9304  Klara Nydén  Gnosjö FK  28:08 
Tri4fun 9-11 år  10  9318  Noa Alzén  IK Hakarpspojkarna  28:32 
Tri4fun 9-11 år  11  9319  Felicia Karlsson    28:45 
Tri4fun 9-11 år  12  9311  Vilma Johansson  Team LeWa Sport  29:23 
Tri4fun 9-11 år  13  9305  Alice Birgander  Birganders Idrottsvänner  29:41 
Tri4fun 9-11 år  14  9303  Vera Nilsson  Team LeWa sport  29:47 
Tri4fun 9-11 år  15  9310  Matilda Eliasson  Kalmar RC Triathlon  30:07 
Tri4fun 9-11 år  16  9320  Sigge Salenmo    30:52 
Tri4fun 9-11 år  17  9506  Tilda Thörnberg  LGIF  31:09 
Tri4fun 9-11 år  18  9313  Rebecka Gustafsson  Kalmar RC Triathlon  32:27 
Tri4fun 9-11 år  19  9501  Adrian Edqvist  Julita Triathlon  33:35 
Tri4fun 9-11 år  20  9314  Zach Bryant    34:00 
Tri4fun 9-11 år  21  9306  Liam Stenfelt  IFK Vreta Kloster  35:22 
Tri4fun 9-11 år  22  9505  Lo Haavisto  IK NocOut.se  43:20