Resultat Varberg Triathlon 2019

Sprint Senior - Damer/Flickor Sprintdistans Senior
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer/Flickor Sprintdistans Senior  210  Jenny Nilsson  Dalregementets IF  1:04:06 
Damer/Flickor Sprintdistans Senior  236  Nathalie Säfsten  Team 30K IF  1:05:49 
Damer/Flickor Sprintdistans Senior  Carolina Granfors  KP TRI  1:07:24 
Damer/Flickor Sprintdistans Senior  20  Liduina van Sitteren  Örebro AIK  1:12:43 
Damer/Flickor Sprintdistans Senior  18  Tanja Lundberg  Skövde Triathlon  1:14:12 
Damer/Flickor Sprintdistans Senior  Caroline Andreasson  Triathlon Väst  1:15:27 
Damer/Flickor Sprintdistans Senior  15  Emilia Lindström  ColtingBorssén Triathlonklubb  1:16:10 
Damer/Flickor Sprintdistans Senior  19  Åsa Nilsson  Östersund triathlon  1:16:49 
Damer/Flickor Sprintdistans Senior  10  244  Malin Johansson  Colting-Borssén Triathlon Klubb  1:30:12 
Damer/Flickor Sprintdistans Senior  243  Therese Berglin  Colting-Borssén Triathlon Klubb  1:18:36 
Damer/Flickor Sprintdistans Senior  70  Ida Alainentalo  Axa sportclub  1:30:27 
Sprint Senior - Herrar/Pojkar Sprintdistans Senior
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar/Pojkar Sprintdistans Senior  237  Alexander Berggren  ColtingBorssen triathlonklubb  1:00:55 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Senior  Richard Bäckström  Hälle if  1:01:17 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Senior  David Forssgren  Rooster Club Varberg  1:03:49 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Senior  22  Fredrik Überbacher  Triathlon Väst  1:04:34 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Senior  14  Filip Ladeborn  ROOSTERS CLUB VARBERG  1:05:45 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Senior  13  Hampus Johansson  Triathlon Väst  1:06:29 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Senior  Krister Howding  Colting Borssén Triathlonklubb  1:07:03 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Senior  238  Philip Otterdahl  Rooster Club Varberg  1:07:48 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Senior  Alexander Björk  Triathlon Väst  1:08:09 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Senior  10  17  Love Ljungström  Colting Borssén Triathlonklubb  1:10:18 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Senior  11  233  TIM HÄMÄLÄINEN  SOK KNALLEN  1:10:18 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Senior  12  239  Victor Backman  VARBERG  1:11:15 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Senior  13  Ekstrand Carl-Fredrik  Varberg  1:13:01 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Senior  14  216  Akil Rynkowski  Rooster Club Varberg  1:14:06 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Senior  15  16  Richard Lindström  ColtingBorssén Triathlonklubb  1:15:59 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Senior  16  21  Alexander Warolin  Varberg  1:21:05 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Senior  17  Viktor Albihn  CK Aspen  1:25:49 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Senior  18  219  Carl-Johan Ivanoff  Hisingen CK  1:45:54 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Senior  10  Jonatan Hugemark  TOT Triathlon Club  0:00 
Sprint Master 35-39, 40-44 osv - Damer/Flickor Sprintdistans Masters 35-39
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer/Flickor Sprintdistans Masters 35-39  47  Sara Lorén  SOK Knallen  1:11:27 
Damer/Flickor Sprintdistans Masters 35-39  65  Sara Wahlberg  Varabygdens simsällskap  1:29:10 
Damer/Flickor Sprintdistans Masters 35-39  242  Elin Lilja  Colting Borssen Triathlonklubb  1:19:42 
Sprint Master 35-39, 40-44 osv - Damer/Flickor Sprintdistans Masters 40-44
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer/Flickor Sprintdistans Masters 40-44  55  Anna-Maria Olsson  Rooster Club Varberg  1:15:01 
Damer/Flickor Sprintdistans Masters 40-44  58  Karolina Reinhold  Roosterclub Varberg  1:16:54 
Damer/Flickor Sprintdistans Masters 40-44  64  Maria Trönell  IS Göta friidrott & triathlon  1:21:33 
Damer/Flickor Sprintdistans Masters 40-44  111  Carina Hinn  Coltingborssen triathlonklubb  1:23:17 
Sprint Master 35-39, 40-44 osv - Damer/Flickor Sprintdistans Masters 45-49
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer/Flickor Sprintdistans Masters 45-49  36  Anneli Hilmersson  3City Triathlon  1:16:53 
Damer/Flickor Sprintdistans Masters 45-49  127  Annica Källqvist  SOK Knallen  1:24:00 
Damer/Flickor Sprintdistans Masters 45-49  24  Sofia Asplund  Kungsbacka ss  1:32:32 
Damer/Flickor Sprintdistans Masters 45-49  49  Camilla Lundberg  SOK Knallen  1:50:23 
Sprint Master 35-39, 40-44 osv - Damer/Flickor Sprintdistans Masters 50-54
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer/Flickor Sprintdistans Masters 50-54  56  Jannice Persson  Frosta Multisport  1:18:24 
Damer/Flickor Sprintdistans Masters 50-54  202  ulrika wernståhl  3City Triathlon  1:19:19 
Sprint Master 35-39, 40-44 osv - Damer/Flickor Sprintdistans Masters 65-69
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer/Flickor Sprintdistans Masters 65-69  57  lubov pospeshina  skövde triathlon klubb  1:23:28 
Sprint Master 35-39, 40-44 osv - Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 35-39
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 35-39  46  Christian Lindquist  Rooster club  1:06:04 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 35-39  52  Albin Mörtsell  Rooster Club Varberg  1:10:03 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 35-39  27  Christian Calvert  Team Triathlon & Multisport  1:11:11 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 35-39  203  Christian Zimmerman  Terrible Tuesdays Triathlon club  1:11:23 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 35-39  30  Hans Ekstam  Active Island Tjörn  1:12:23 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 35-39  125  Stefan Kastenman  Skövde Triathlon  1:12:32 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 35-39  229  Martin Parnmo  ColtingBoss’en tri  1:15:49 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 35-39  50  Emil Lundvall  Team Triathlon och Multisport  1:17:13 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 35-39  31  Kalle Ekstrand  Anderstorps OK  1:18:56 
Sprint Master 35-39, 40-44 osv - Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 40-44
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 40-44  29  Johan Dire  Göteborgs Polismäns IF  1:04:53 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 40-44  40  Mattias Kieffer  OOBlife  1:07:56 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 40-44  62  Mikael Stagling  IS Göta Friidrott & Triathlon  1:10:14 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 40-44  43  Christian Larsson  Hisingens Ck  1:11:13 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 40-44  54  Daniel Olsson  IK Trasten  1:12:55 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 40-44  23  Jarno Aspbäck  Halmstadtriathleterna  1:13:23 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 40-44  112  Anders Hinn  Coltingborssen triathlonklubb  1:13:50 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 40-44  26  Jens Borgström Lingman  SOK Knallen  1:14:26 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 40-44  44  Peter Larsson  Rooster Club Varberg  1:14:53 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 40-44  10  32  Roger Elimä  Örebro AIK  1:20:07 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 40-44  11  45  Richard Liden  Sok Knallen  1:23:11 
Sprint Master 35-39, 40-44 osv - Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 45-49
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 45-49  232  Martin Flinta  FK Herkules Triathlon  1:03:07 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 45-49  60  Pierre Schmidt  Umara sports club  1:04:22 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 45-49  67  Michael Zantelid  Bohuslän Endurance Sports Club  1:08:00 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 45-49  240  Fredrik Löfstedt  Team Triathlon & Multisport  1:08:13 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 45-49  48  Greger Lorén  SOK Knallen  1:10:52 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 45-49  37  Stefan Håkansson  Umara SC  1:12:42 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 45-49  28  Andreas Carlsson  Team HiQ  1:14:36 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 45-49  53  Fredrik Nicklasson  Team Triathlon & Multisport  1:16:06 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 45-49  35  Per-Åke Henning  SOK Knallen  1:19:19 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 45-49  10  51  Magnus Mattsson  Ec Tri Team  1:20:34 
Sprint Master 35-39, 40-44 osv - Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 50-54
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 50-54  39  Andreas Kandre  Triathlon väst  1:06:53 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 50-54  33  Anders Engström  Team Triathlon & Multisport  1:09:27 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 50-54  59  Cai Remitz  Lund  1:13:15 
Sprint Master 35-39, 40-44 osv - Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 55-59
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 55-59  25  Tomas Bengtsson  Team Kungälv IS  1:11:12 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Masters 55-59  42  Tuve Kwarnmark  Umara Sports Club  1:38:23 
Sprint MOTION - Damer/Flickor Sprintdistans Motion
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  196  Lisa Wilborg    1:07:43 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  222  Malin Börjesson  Club Running Sweden  1:07:58 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  161  Nathalie Rubin    1:10:36 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  139  Catrin Lämpegård  Rooster  1:13:04 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  153  Janette Persson  OK Tranan  1:13:09 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  193  Olivia Westberg    1:13:22 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  135  Mona Lindqvist  Överlida IK  1:13:57 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  89  Frida Dahlberg    1:14:02 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  100  Maria Gustavsson  Coltingborssentriathlonklubb  1:14:25 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  10  181  Elin Svensson  Rolfstorp Tri Crew  1:14:32 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  11  103  Jenny Halkjaer  Rooster Club Varberg  1:15:02 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  13  152  Amanda Pehrson    1:15:53 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  14  94  Ulrika Granfors  IF Rigor, Kungsbacka  1:16:21 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  15  144  Christina Molin  3ct  1:16:29 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  16  81  Maria Bernandersson  Team Triathlon & Multisport  1:16:44 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  17  189  Karin Tångring  Team Triathlon och Multisport  1:17:03 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  18  176  Sofia Sundqvist  Ok Tranan  1:17:16 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  19  72  Sara Andersson  Rooster Club Varberg  1:17:24 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  20  185  Louise Thelén    1:17:37 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  21  208  Helen Sjölander  SOK knallen  1:17:59 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  22  201  Veronika Östedt  Team Kungälv Triathlon  1:18:00 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  23  183  Monica Söderberg  Team HIQ  1:18:09 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  24  163  Marie Ryding  3city triathlon  1:18:27 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  25  130  Anna-Lena Larsson    1:18:46 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  26  92  Tine Svingen Erdegard  Team Kungälv  1:18:53 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  27  173  Eva Stenberg  Ringhals IF  1:19:04 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  28  171  Carolina Sjölund    1:20:36 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  29  150  Lisa Olsson  IF Rigor  1:20:56 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  30  97  Annie Gunnarson  Turessons Bygg  1:21:42 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  31  160  Alexandra Rosenquist  Team Powetwomen  1:22:33 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  32  108  Helena Hedberg    1:22:37 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  33  158  Lisa Rask    1:23:07 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  34  200  Linda Örn Heijel  Team power woman athletic club  1:23:12 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  35  121  Carolin Josefsson  Team Ninja  1:24:00 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  36  84  Jessica Bratt    1:25:24 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  37  104  Jessica Hallbjörner    1:25:38 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  38  180  Anna Svensson  KCK  1:26:51 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  39  221  Louise Meyer  Bjäre Triathlon  1:27:11 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  40  227  Linda Lindgren  AXA Sportsclub  1:28:23 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  41  71  Maria Almestål    1:29:31 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  42  80  Malin Bergkvist  Team Biceps  1:30:43 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  43  102  Anna Hadefors    1:31:01 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  44  132  Cecilia Leman  Falkenberg  1:31:52 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  45  169  Nina Sinkkonen    1:32:46 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  46  159  Julia Rask    1:33:38 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  47  110  Pia Herrströmer  Fjärås  1:33:55 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  48  231  Lollo Samuelsson  Team powerwoman  1:35:23 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  49  138  Stephanie Lyrstrand Åsen    1:37:00 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  50  156  Rebecca Philipson  Team Power Woman Athletic club  1:38:47 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  51  166  Sabina Selin  If Rigor  1:41:51 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  52  109  Anna-Lena Hermansson    1:42:23 
Damer/Flickor Sprintdistans Motion  53  106  Sisse Handrup  19731122-9400  1:46:10 
Sprint MOTION - Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  91  Hugo Eliasson  Varbergs MTB  1:00:47 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  124  Viggo Karlsson  Varbergs MTB  1:00:54 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  77  Ola Axheden  Falkenbergs RR  1:04:07 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  223  Simon Lönn    1:04:56 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  123  Magnus Jönsson  KCK  1:05:14 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  117  Filip Johannesson    1:06:20 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  241  Martin Forssell  MPYA Sports  1:07:05 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  118  Robin Johansson  Unkown  1:07:11 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  245  Christian Jackmar  OK Tranan  1:07:13 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  10  235  Andreas Hansson  Lättja IF  1:07:33 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  11  187  Isak Turesson  Turessons Bygg  1:07:48 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  12  87  Martin Christofferson    1:08:09 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  13  93  Richard Federstedt    1:08:09 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  14  218  Glenn Andersson    1:08:11 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  15  119  Tobias Johansson    1:08:17 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  16  191  Henrik Wallén  Fit4Flight  1:08:27 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  17  149  Mattias Olsson  Rooster club varberg  1:09:09 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  18  206  Daniel Lidman  Halmstadtriathleterna  1:09:09 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  19  134  Jesper Lindgren  Umara Sportsclub  1:09:43 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  20  148  jonas olsson    1:09:45 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  21  224  Fredrik Lindkvist  Team LGND  1:10:00 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  22  90  Pierre Eliasson  Rooster club Varberg  1:10:05 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  23  114  Erik Hygert  Lödde Tri  1:10:24 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  24  195  Jakob Wide  338 Ljungby  1:10:30 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  25  190  Rasmus Waginder  Ringhals IF  1:10:37 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  26  69  Marcuz Agblad    1:11:10 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  27  217  Anders Körner  Hunnestads IF  1:11:13 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  28  113  Henrik Horrdin    1:11:19 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  29  83  Fredrik Boström  Umara Sports Club  1:11:31 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  30  74  Andreas Andersson  IK Trasten  1:11:44 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  31  126  Frank Kawecki    1:11:49 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  32  199  Jörgen Åkesson    1:12:22 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  33  75  Tobias Arneros  Sätila SK  1:12:47 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  34  174  Per Stenman  Ik trasten  1:13:00 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  35  209  Robert Svensson  Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:13:36 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  36  142  Timo Minders    1:13:54 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  37  122  Mikke Jönson  Kungsbacka Cykel Klubb  1:13:56 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  38  154  Stefan Petersson  R.C.V  1:14:00 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  39  151  Gabriel Palmenäs  Mjukisbrallans daghem och maskinservice  1:14:12 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  40  96  Robert Graumann  338 Småland  1:14:20 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  41  205  Patrik Erdegard  Team Kungälv  1:14:39 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  42  128  Robin Källroos  Onsala  1:14:40 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  43  99  Erik Gustafsson    1:14:48 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  44  225  Lars Bengtson  Unident FBG Training Academy  1:14:50 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  45  226  Axel Mossberg  Sävsjösjö United  1:15:08 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  46  207  Joakim Nilsson  Falkenbergs RR  1:15:09 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  47  175  Andreas Stennert    1:15:47 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  48  188  Karl-Axel Tångring  Team Triathlon och Multisport  1:15:55 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  49  165  Erik Sahlin    1:15:57 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  50  145  Jana Nilsson  Rooster Club Varberg  1:15:58 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  51  155  Gabriel Philipson  Colting Borssén triathlonklubb  1:16:16 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  52  230  Peter Nilsson  Kungsbacka  1:16:34 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  53  98  Niklas Gustafsson    1:16:48 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  54  170  Jacob Sjögren  Falkenbergpolisens Sportklubb  1:16:49 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  55  76  Marcus Asplund    1:17:43 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  56  85  Rikard Bremer  Ringhals IF  1:17:50 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  57  95  Daniel Grangeus  Falkenberg CK  1:17:59 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  58  215  Albert Bernandersson  Team Frigoväst  1:17:59 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  59  168  Robert Singer  CK-Wano  1:18:15 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  60  82  Daniel Blomvall  Team W  1:19:34 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  61  194  Lennart Westberg    1:19:42 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  62  220  Henrik Fröman    1:20:00 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  63  179  Magnus Svensson    1:20:00 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  64  157  Daniel Raneland    1:20:31 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  65  129  Johan Larsson  Rooster Club Varberg  1:20:35 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  66  204  Peter Berglund    1:21:16 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  67  105  Alarik Hammar  Qodes Tri-challenge  1:21:47 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  68  186  Andreas Thulin  CK Wano  1:21:53 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  69  177  Per Svanberg    1:21:53 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  70  88  Henrik Claesén  Team Kungälv IS  1:23:06 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  71  107  Magnus Hansson    1:24:09 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  72  79  Joel Barrhäll  Team Brion  1:25:56 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  73  214  Ben Bernandersson  Nobina  1:26:14 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  74  147  Fredrik Olofsson  Qodes Tri-challenge  1:27:13 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  75  228  orbie lee hansson  1:27:23 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  76  116  Lars Jerméus  TGöteborg Energi AB  1:28:26 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  77  141  John McNally  Qodes Tri-challenge  1:30:01 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  78  234  Kjell Gustafsson  Frosta Multisport  1:32:02 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  79  211  Jonas Swenson    1:33:23 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  80  198  Daniel Åkerblad    1:33:29 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  81  73  Johan Andersson  Qodes Tri-challenge  1:34:25 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  82  212  Jonas Christiansson    1:38:14 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  83  184  john taylor    1:45:41 
Herrar/Pojkar Sprintdistans Motion  197  Robert Zubkowicz    0:00