Resultat Bokenäs Triathlon 2019

Flickor 10-11
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Flickor 10-11  372  Kajsa Holmes  Triathlon väst  30:35 
Flickor 12-13
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Flickor 12-13  301  Tintin Herweijer  Hälle If  21:13 
Flickor 12-13  303  Emma Thomsson  KFUM Trollhättan  24:41 
Flickor 12-13  307  Annie Hallqvist  GF Kroppskultur  28:41 
Flickor 12-13  308  Moa Johansson    28:42 
Flickor 12-13  371  Isabelle Johansson    30:23 
Flickor 12-13  370  Emma Johansson    31:08 
Flickor 14-15
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Flickor 14-15  304  Elin Eisner  Alingsås Triathlonklubb  1:13:12 
Pojkar 10-11
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Pojkar 10-11  368  Oskar Holmes  Triathlon väst  21:55 
Pojkar 10-11  367  Simon Engelbrektsen  Bokenäs IF  26:02 
Pojkar 10-11  366  Nils Herweijer  Hälle If  26:22 
Pojkar 12-13
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Pojkar 12-13  306  Ludvig Larsson  Bokenäs IF  20:11 
Pojkar 12-13  305  Emil Andersson  Alingsås triathlonklubb  21:52 
Pojkar 12-13  309  Viktor Nilsson  Lysekils SLF  23:26 
Pojkar 12-13  302  Frans Hallgren  Bokenäs IF  25:58 
Pojkar 12-13  369  Tage Öberg  Kungälv hockey  30:35 
Pojkar 16-17
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Pojkar 16-17  99  Vilgot Larsson  Bokenäs IF  1:18:38 
Sprint Motion Damer
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Sprint Motion Damer  111  Ellen Hultberg  SOK Knallen  1:11:35 
Sprint Motion Damer  55  Marlene Karttunen    1:13:28 
Sprint Motion Damer  115  Elin Gillén  Team power woman  1:14:52 
Sprint Motion Damer  64  helena bruzelius  Team Ängö  1:16:19 
Sprint Motion Damer  52  Frida Läckström  Bokenäs IF  1:21:52 
Sprint Motion Damer  93  Camilla Andersson  Alingsås triathlonklubb  1:22:29 
Sprint Motion Damer  105  Julie Marie Sørgård  Sportsklubben Rye  1:23:16 
Sprint Motion Damer  73  Åsa Magnor  Uddevalla CK  1:24:07 
Sprint Motion Damer  56  Moa Nord    1:25:30 
Sprint Motion Damer  10  63  Anna Sofia Wannerskog    1:26:28 
Sprint Motion Damer  11  89  Anna Olsson    1:29:29 
Sprint Motion Damer  12  82  Helena Hansson  Ingen  1:29:54 
Sprint Motion Damer  13  110  Torunn Brandt  SK Rye  1:29:57 
Sprint Motion Damer  14  102  Charlotte Nathansson  Landskrona Ski club  1:31:14 
Sprint Motion Damer  15  75  Maren Sickmüller    1:31:14 
Sprint Motion Damer  16  54  Louise Janson Hermansson    1:32:26 
Sprint Motion Damer  17  57  Sara Eklöf    1:33:10 
Sprint Motion Damer  18  100  MIlena Mihaylova    1:35:03 
Sprint Motion Damer  19  121  Therese Austvik    1:35:10 
Sprint Motion Damer  20  85  Madelen Johansson  Bokenäs IF  1:36:15 
Sprint Motion Damer  21  88  Paula Gunnarsson    1:37:58 
Sprint Motion Damer  22  94  Yvonne Olsson Adolphsson    1:39:16 
Sprint Motion Damer  23  95  emelie wiman    1:39:16 
Sprint Motion Damer  24  53  Rebecca Möller  TEAM Streamline  1:41:05 
Sprint Motion Damer  25  70  Pernilla Wegén  Lysekils SLF  1:44:18 
Sprint Motion Damer  26  86  Anna Persson    1:47:43 
Sprint Motion Herrar
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Sprint Motion Herrar  104  Viktor eriksson  Lidköpings CK  59:01 
Sprint Motion Herrar  122  Sebastian Sjöholm    59:06 
Sprint Motion Herrar  84  Axel Wannerskog  Göteborg CK  59:28 
Sprint Motion Herrar  108  Johan Zetterlund    1:01:39 
Sprint Motion Herrar  72  Fredrik Green  3CT  1:04:25 
Sprint Motion Herrar  59  Johan Andersson  Brattås ck  1:04:26 
Sprint Motion Herrar  62  Calle Lönnvald  Bokenäs IF  1:05:39 
Sprint Motion Herrar  77  Kristoffer Olsson  Bolhyttan Triathlon  1:06:27 
Sprint Motion Herrar  66  Lukas Josefsson  Team Ninja  1:06:33 
Sprint Motion Herrar  10  117  Viggo Stenvard  SOK Knallen  1:08:44 
Sprint Motion Herrar  11  98  Martin Widmark  3City Triathlon  1:08:54 
Sprint Motion Herrar  12  112  andreas atleberger  SOK Knallen  1:09:25 
Sprint Motion Herrar  13  83  Felix Gustafsson  Triathlon Väst  1:09:37 
Sprint Motion Herrar  14  91  Erik Bagger  Bokenäs IF  1:10:03 
Sprint Motion Herrar  15  81  Daniel Sjans  Triathlon Väst  1:10:06 
Sprint Motion Herrar  16  68  Anders Lundqvist  FPoIk  1:12:16 
Sprint Motion Herrar  17  118  Denis Goffin  Cyclonebikers  1:12:21 
Sprint Motion Herrar  18  109  Ulrik Hovling  Ryda SK  1:13:34 
Sprint Motion Herrar  19  87  Fredrik Thomsson  3City Triathlon  1:13:35 
Sprint Motion Herrar  20  123  Lars Johansson  3CT  1:13:35 
Sprint Motion Herrar  21  116  Martin Amsten  Colting Borsen  1:14:12 
Sprint Motion Herrar  22  113  Anders Jenséus  Uddevalla Sim  1:16:39 
Sprint Motion Herrar  23  103  Anders Berndtsson  Limmareds IF  1:16:46 
Sprint Motion Herrar  24  60  Magnus Gunnarsson    1:16:53 
Sprint Motion Herrar  25  119  Daniel Eriksson  Umara Sports Club  1:17:18 
Sprint Motion Herrar  26  92  Ralph Peeker  Triathlon Väst  1:18:13 
Sprint Motion Herrar  27  67  Anders Söder  FPoIK  1:18:23 
Sprint Motion Herrar  28  74  Henrik Werner    1:18:59 
Sprint Motion Herrar  29  106  Kim Ingebretsen  Lørenskog CK Tri  1:19:15 
Sprint Motion Herrar  30  61  Thomas Hoftun  Dale champions  1:19:19 
Sprint Motion Herrar  31  58  Pontus Johansson    1:21:46 
Sprint Motion Herrar  32  50  Torbjörn Lindberg  Bokenäs IF  1:21:59 
Sprint Motion Herrar  33  79  Daniel Olsson  Bolhyttan Triathlon  1:22:54 
Sprint Motion Herrar  34  71  Martin Jacobsson    1:23:01 
Sprint Motion Herrar  35  124  Anders Hermansson  3CT  1:23:17 
Sprint Motion Herrar  36  69  Egil Christensen  FPoIK  1:24:50 
Sprint Motion Herrar  37  78  Viktor Olsson  Bolhyttan Triathlon  1:25:26 
Sprint Motion Herrar  38  101  Alexander Olofsson    1:27:11 
Sprint Motion Herrar  39  120  Lars Karlsson    1:27:41 
Sprint Motion Herrar  40  76  Martin Darpö    1:28:16 
Sprint Motion Herrar  41  114  Anthony Olofsson    1:38:42 
Sprint Motion Herrar  42  90  Ola Samuelsson    1:39:48 
Sprint Motion Herrar  43  51  Niclas Jonsson  TEAM Streamline  1:41:01 
Sprint Motion Herrar  44  107  Niklas Carlén  Jämtland Basket  1:47:44 
Sprint Motion Herrar  DNF  65  Mikael Eskilsson  Team Ängö 
Sprint Tävling Damer
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Sprint Tävling Damer  Julia Lundquist  Glasrikets RC Nybro  1:12:24 
Sprint Tävling Damer  13  Anneli Hilmersson  3City Triathlon  1:18:09 
Sprint Tävling Damer  12  ulrika wernståhl  3CTriathlon  1:20:39 
Sprint Tävling Damer  Sara Wahlberg  Umara sports club  1:28:02 
Sprint Tävling Herrar
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Sprint Tävling Herrar  11  Anton Bengtsson  Team Kungälv IS  59:58 
Sprint Tävling Herrar  Oscar Eliasson  Alingsås Triathlonklubb  1:01:02 
Sprint Tävling Herrar  Svein-Erik Bakke  SK Rye  1:08:38 
Sprint Tävling Herrar  Johnny Lidman  Hälle IF  1:10:09 
Sprint Tävling Herrar  14  Mattias Sörqvist  3City triathlon  1:14:02 
Sprint Tävling Herrar  Fredrik Svensson  Svartå IF  1:16:01 
Sprint Tävling Herrar  Lars Olvén  3CT  1:19:39 
Sprint Tävling Herrar  10  Klaes Karlsson  3CT  1:20:48 
Sprint Tävling Herrar  Dennis Fredriksson    1:21:08