Resultat Karlsborg Triathlon 2019

Olympisk Motion Damer
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Olympisk Motion Damer  131  Winbo  Colting BorssŽn Triathlonklubb  2:41:22 
Olympisk Motion Damer  126  Erika  Skšvde Polisens IF  2:42:41 
Olympisk Motion Damer  218  Jšnsson  Kumla  2:47:18 
Olympisk Motion Damer  121  Gustavsson  Colting BorssŽn Triathlonklubb  2:48:44 
Olympisk Motion Damer  129  Noring    2:51:34 
Olympisk Motion Damer  127  fredriksson  Badankorna  3:02:33 
Olympisk Motion Damer  128  Gustavsen    3:05:44 
Olympisk Motion Damer  125  Bergqvist  Skšvdepolisens Idrottsfšrening  3:14:55 
Olympisk Motion Herrar
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Olympisk Motion Herrar  150  Fischer  Riskpilot AB  2:41:14 
Olympisk Motion Herrar  159  Lavaine    2:41:17 
Olympisk Motion Herrar  141  Andersson    2:41:43 
Olympisk Motion Herrar  156  KlŠre  Askersund Jolleseglare  2:41:55 
Olympisk Motion Herrar  132  Alfredsson  …rebro PoliskŒrs idrottsfšrening  2:42:54 
Olympisk Motion Herrar  136  Johansson  Skšvde  2:43:37 
Olympisk Motion Herrar  144  Attridge    2:45:06 
Olympisk Motion Herrar  135  Ekdahl Pettersson  Skšvdepolisens IF  2:45:30 
Olympisk Motion Herrar  165  Pearce    2:47:04 
Olympisk Motion Herrar  166  Pettersson  ColtingBorssen Triathlon Klubb  2:47:37 
Olympisk Motion Herrar  143  Archer  OK Pan-Kristianstad  2:48:52 
Olympisk Motion Herrar  151  Fredriksson    2:49:40 
Olympisk Motion Herrar  147  Eklund  …rebro  2:49:40 
Olympisk Motion Herrar  162  Luhtala  SSU triathlon(Finland)  2:50:53 
Olympisk Motion Herrar  155  Kjellgren    2:53:18 
Olympisk Motion Herrar  134  Barkestam  Skšvde Polisidrottsfšrbund  3:00:22 
Olympisk Motion Herrar  158  Larsson  Sulan Bryggum Triathlon  3:03:16 
Olympisk Motion Herrar  142  Arbeus  Wallenius Water Innovation  3:06:29 
Olympisk Motion Herrar  152  Graaf    3:07:57 
Olympisk Motion Herrar  145  Berg  Klubb J…S  3:23:05 
Olympisk Motion Herrar  133  Archer  Uppsalapolisens IF  2:09:37 
Olympisk Motion Herrar  168  WŠrja  Kungsbacka CK  2:20:43 
Olympisk Motion Herrar  137  MŒnsson  Dalapolisens IF  2:22:20 
Olympisk Motion Herrar  161  Leganger    2:23:59 
Olympisk Motion Herrar  138  Sandstršm  TrollhŠttepolisens Idrottsfšrening  2:24:24 
Olympisk Motion Herrar  153  Kastenman  Skšvde Triathlon  2:25:36 
Olympisk Motion Herrar  148  Eng  Norrkšping Triathlon  2:32:43 
Olympisk Motion Herrar  146  ByrlŽn  Outlaw Mambas  2:33:13 
Olympisk Motion Herrar  149  Ericson  …stgšta Helikopter  2:33:46 
Olympisk Motion Herrar  157  Larsson  3Citytriathlon  2:34:15 
Olympisk Motion Herrar  139  Seger  Gšteborgspolisens IF  2:35:42 
Olympisk Motion Herrar  154  Kastensson  Norrkšping Triathlon  2:38:02 
Olympisk Motion Herrar  163  Lundin    2:38:23 
Olympisk Motion Herrar  164  Palmqvist    2:40:50 
Olympisk Motion Herrar  160  lawrenson    2:41:03 
Olympisk TŠvling Damer
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Olympisk TŠvling Damer  111  Augustsson  Skšvdepolisens Idrottsfšrening, Team 30K IF  2:15:15 
Olympisk TŠvling Damer  221  Hermansson  Terrible Tuesday Triathlon Club  2:17:39 
Olympisk TŠvling Damer  114  Johansson  IK NocOut.se  2:21:45 
Olympisk TŠvling Damer  217  Uddenstig  Triathlon VŠst  2:33:16 
Olympisk TŠvling Damer  115  Hšiom  VŠsby SS Triathlon  2:37:06 
Olympisk TŠvling Damer  112  Ek  SNPI/Team Powerwoman Athletic Club  3:28:26 
Olympisk TŠvling Herrar
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Olympisk TŠvling Herrar  122  Fredriksson  Terrible Tuesday Triathlon Club  1:55:51 
Olympisk TŠvling Herrar  123  Lšf  Ikhp  2:14:29 
Olympisk TŠvling Herrar  117  Dire  Gšteborgs PolismŠns IF  2:14:42 
Olympisk TŠvling Herrar  118  Stenman  Ik nocout  2:17:46 
Olympisk TŠvling Herrar  119  Sšderhjelm  VŠsterŒsPolisens IF, Umara Sports Club  2:24:54 
Olympisk TŠvling Herrar  124  Swensson  IKHP  2:31:05 
Olympisk TŠvling Herrar  120  Abrahamson Hjerpe  Norrkšping Triathlon  2:31:55 
Sprint Motion Damer
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Sprint Motion Damer  186  Hultberg  SOK Knallen  1:18:58 
Sprint Motion Damer  184  Ferm    1:24:50 
Sprint Motion Damer  189  Magnor  Uddevalla CK  1:31:27 
Sprint Motion Damer  191  Passchier  FŠrjestadens Motions IF  1:33:32 
Sprint Motion Damer  187  Karlsson    1:34:18 
Sprint Motion Damer  219  Holmberg  Lerbros perros  1:36:06 
Sprint Motion Damer  188  Kastensson  Norrkšping Triathlon  1:36:21 
Sprint Motion Damer  182  Berg    1:37:10 
Sprint Motion Damer  222  Fredriksson  Soc Mšlltorp  1:37:40 
Sprint Motion Damer  185  Gruffman    1:40:43 
Sprint Motion Damer  190  Malmberg    1:41:22 
Sprint Motion Damer  183  Blank  1985  1:44:37 
Sprint Motion Damer  192  Wahren    1:53:45 
Sprint Motion Damer  193  WilŽn  Time for Ghana  1:53:45 
Sprint Motion Damer  180  Ahlsten  Time for Ghana  1:53:46 
Sprint Motion Herrar
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Sprint Motion Herrar  220  Karlsson  Team 30k  1:10:29 
Sprint Motion Herrar  195  Atleberger  SOK Knallen  1:15:45 
Sprint Motion Herrar  208  Persson    1:18:16 
Sprint Motion Herrar  200  Brodow    1:19:38 
Sprint Motion Herrar  199  Bostršm  Umara Sports Club  1:20:09 
Sprint Motion Herrar  201  Fredriksson  SOK trŠff  1:21:00 
Sprint Motion Herrar  194  Arvidsson  Twin peaks triathlon  1:21:52 
Sprint Motion Herrar  202  Gunnarsson  Norrkšping  1:24:23 
Sprint Motion Herrar  204  Karlsson    1:24:59 
Sprint Motion Herrar  210  Ulfsparre  3city triathlon  1:27:58 
Sprint Motion Herrar  207  Nilsson  Solvikingarna  1:29:05 
Sprint Motion Herrar  206  Magnusson  VŠnersborgs framtid  1:35:08 
Sprint Motion Herrar  209  Sjšblom  J…S  1:36:05 
Sprint Motion Herrar  198  Blomvall  Team WŠstbygg  1:36:08 
Sprint Motion Herrar  196  Berg    1:43:56 
Sprint Motion Herrar  203  Hulth    1:56:17 
Sprint Motion Herrar  205  Larsson  3CITY TRIATHLON  1:56:20 
Sprint TŠvling Damer
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Sprint TŠvling Damer  173  Suchomel  Team 30K IF  1:11:20 
Sprint TŠvling Damer  169  Hinn  Coltingborssen triathlonklubb  1:17:45 
Sprint TŠvling Damer  172  Lindstršm  ColtingBorssŽn Triathlonklubb  1:17:45 
Sprint TŠvling Damer  171  Karlsson  Trimate SK  1:19:55 
Sprint TŠvling Damer  223  Jakobsson  …rebro AIK  1:58:26 
Sprint TŠvling Herrar
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Sprint TŠvling Herrar  176  Hjertonsson  Team 30K IF  1:02:48 
Sprint TŠvling Herrar  224  Larsson  …rebro AIK  1:06:58 
Sprint TŠvling Herrar  177  Keane  Skšvde Triathlon  1:08:06 
Sprint TŠvling Herrar  174  Axelsson  ColtingBorssŽns triathlonklubb  1:09:49 
Sprint TŠvling Herrar  175  Hinn  Coltingborssen triathlonklubb  1:12:03 
Sprint TŠvling Herrar  178  Klein  Norrkšping Triathlon  1:15:04 
Sprint TŠvling Herrar  179  Lindstršm  ColtingBorssŽn Triathlonklubb  1:17:59