Resultat Holmsjö Triathlon 2019

Barn Triathlon - 9 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Barn Triathlon - 9 år  64  Fabian Hallsten  Hardeberga fotbollsklubb  10:15 
Barn Triathlon - 9 år  65  Ossian Ericson  Tvings GoIF  12:04 
Barn Triathlon - 9 år  256  Ella Agerbjer  Ringsjö Simklubb  12:08 
Barn Triathlon - 9 år  63  Leo Qvarnström  Lund  12:14 
Barn Triathlon - 9 år  61  Vincent Eriksson  Lyckeby  12:22 
Barn Triathlon - 9 år  59  Alma Jönsson  Sillhövda AIK  12:26 
Barn Triathlon - 9 år  248  Wincent Bäcklund  Holmsjö  12:40 
Barn Triathlon - 9 år  58  Disa Holmberg  Lyckeby  12:50 
Barn Triathlon - 9 år  249  Alvin Nilsson  Jämjö  12:58 
Barn Triathlon - 9 år  10  251  Emil Norrby  Sillhövda AIK  13:14 
Barn Triathlon - 9 år  11  252  Nils Fagerström  Karlskrona tennisklubb  13:51 
Barn Triathlon - 9 år  12  250  Ludwig Konrad  Nättraby  13:55 
Barn Triathlon - 9 år  13  62  Samuel Eriksson  Stockholm  14:08 
Barn Triathlon - 9 år  14  254  Wilhelm von Essen  KA2IF  14:13 
Barn Triathlon - 9 år  15  255  Josefine Wallgren  KA2IF  14:27 
Barn Triathlon - 9 år  16  259  Sixten Ericson  Tvings GoIF  14:48 
Barn Triathlon - 9 år  17  309  Cornelia Bergqvist  Rödeby  15:30 
Barn Triathlon - 9 år  18  314  Alma Nilsson  Jämjö  15:40 
Barn Triathlon - 9 år  19  257  knightley Nordström  Sillhövda AIK  15:45 
Barn Triathlon - 9 år  20  60  Ellie Lindström  Sillhövda AIK  15:48 
Barn Triathlon - 9 år  21  253  Olivia Salleke  Lyckå ff  16:20 
Barn Triathlon - 9 år  22  312  John Svensson  Sillhövda AIK  17:13 
Barn Triathlon - 9 år  23  310  Loke Arvidsson  Holmsjö  17:23 
Barn Triathlon - 9 år  24  258  Anton Olsson  Sillhövda AIK  17:26 
Barn Triathlon - 9 år  25  260  Ebbe Damberg  Tvings goif  19:06 
Barn Triathlon - 9 år  26  316  Sigge Jönsson  Sillhövda AIK  19:14 
Barn Triathlon - 9 år  27  313  Olle Salleke  Lyckå ff  19:39 
Barn Triathlon - 9 år  28  315  Emma Enkel  Nykil  20:03 
Barn Triathlon - 9 år  29  319  Noah Folkesson  Ronneby  20:19 
Barn Triathlon - 9 år  30  317  Theodor Möller  Rödeby  20:44 
Barn Triathlon - 9 år  31  318  Emil Svensson  Sillhövda AIK  21:32 
Barn Triathlon - 9 år  32  320  Astrid von Essen  KASK  22:04 
Barn Triathlon - 9 år  33  311  Carl-Victor Lindstedt Ingemansson  Järfälla Triathlon  36:31:00 
Barn Triathlon 10-15 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Barn Triathlon 10-15 år  125  Miranda Holmberg  Lyckeby  22:11 
Barn Triathlon 10-15 år  122  Klas Bergstrand  Lund  22:36 
Barn Triathlon 10-15 år  114  Oscar Lindström  Sillhövda AIK  23:46 
Barn Triathlon 10-15 år  116  Gustaf Jönsson  Holmsjö  24:04:00 
Barn Triathlon 10-15 år  124  Alrik Olsson  Vissefjärda GIF  24:26:00 
Barn Triathlon 10-15 år  128  Elsa Chronvall  Team tvingelshed  24:29:00 
Barn Triathlon 10-15 år  120  Britta de Silva  MALMO  25:25:00 
Barn Triathlon 10-15 år  123  Alma Bergstrand  Lund  25:31:00 
Barn Triathlon 10-15 år  10  115  Felicia Bergqvist  Rödeby  27:07:00 
Barn Triathlon 10-15 år  11  117  Ted Svensson  Holmsjö  29:10:00 
Barn Triathlon 10-15 år  12  119  Marta Eriksson  Stockholm  30:03:00 
Barn Triathlon 10-15 år  13  118  Malte Möller  Rödeby  34:46:00 
Barn Triathlon 10-15 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Barn Triathlon 10-15 år   130  Adam Olsson  Rödeby  19:57 
Mini-Tri Damer Motion
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Mini-Tri Damer Motion  275  Boel Araskog  Pistolerna IK  57:53:00 
Mini-Tri Damer Motion  274  Anna Araskog  Pistolerna IK  57:56:00 
Mini-Tri Damer Motion  268  Kerry Olsson  KSK  1:00:14 
Mini-Tri Damer Motion  238  Lotta Johansson  Färjestadens Motions IF  1:01:54 
Mini-Tri Damer Motion  288  Åsa Norrby  Sillhövda AIK  1:02:47 
Mini-Tri Damer Motion  205  Linda Söderlundh  Kallinge  1:03:35 
Mini-Tri Damer Motion  271  Anna Lagergren  Älmtamåla RC  1:04:19 
Mini-Tri Damer Motion  272  Kristina Bergstrand  LUND  1:06:31 
Mini-Tri Damer Motion  245  Therése Folkesson  Ronneby  1:09:13 
Mini-Tri Damer Motion  10  233  Johanna Lindstedt  Järfälla Triathlon  1:09:23 
Mini-Tri Damer Motion  11  206  Christina Harang  Eringsboda  1:09:31 
Mini-Tri Damer Motion  12  237  Karolina Miller  Färjestadens motion  1:10:29 
Mini-Tri Damer Motion  13  201  Helén Lövdahl  Sturkö  1:11:46 
Mini-Tri Damer Motion  14  269  Anna Fredriksson  Källeryd rc  1:12:21 
Mini-Tri Damer Motion  15  210  Nina Friberg  Holmsjö  1:12:28 
Mini-Tri Damer Motion  16  208  Annika Johnsson  Johannishus  1:12:59 
Mini-Tri Damer Motion  17  218  Christina Wahlberg  Lyckeby  1:13:10 
Mini-Tri Damer Motion  18  281  Linda Dahlberg  Sillhövda AIK  1:14:02 
Mini-Tri Damer Motion  19  276  Liselott Eriksson  Vissefjärda Brandmannaklubb  1:14:04 
Mini-Tri Damer Motion  20  243  Josefin Holmersson  Jämjö  1:14:21 
Mini-Tri Damer Motion  21  227  Emelie Linderang  Karlskrona  1:14:27 
Mini-Tri Damer Motion  22  239  Elisabet Janner  Ronneby  1:15:48 
Mini-Tri Damer Motion  23  219  Rebecka Hultén  Holmsjö  1:15:51 
Mini-Tri Damer Motion  24  211  Ann-Sofie Brommesson  Holmsjö  1:15:55 
Mini-Tri Damer Motion  25  270  Bonny Leth nyberg  Broakulla  1:16:08 
Mini-Tri Damer Motion  26  223  Isabell Strand  Kalmar  1:16:33 
Mini-Tri Damer Motion  27  290  Anki Norrby  Sillhövda AIK  1:17:13 
Mini-Tri Damer Motion  28  204  Eva Eliasson  Ramdala  1:17:16 
Mini-Tri Damer Motion  29  216  Kerstin de Silva  MALMO  1:17:40 
Mini-Tri Damer Motion  30  263  Marina Henriksson  IF Trion  1:18:14 
Mini-Tri Damer Motion  31  209  Ella Andersson  Holmsjö  1:18:21 
Mini-Tri Damer Motion  32  278  Charlotta Lans  Kalmar  1:20:31 
Mini-Tri Damer Motion  33  220  Petra Håkansson  Kallinge  1:21:40 
Mini-Tri Damer Motion  34  226  Susanne Abrahamsson  Holmsjö  1:21:43 
Mini-Tri Damer Motion  35  301  Jenny ÅKESSON  Holmsjö  1:22:37 
Mini-Tri Damer Motion  36  267  Evelina Nilsson  Jämjö  1:22:42 
Mini-Tri Damer Motion  37  215  Sara Johansson de Silva  MALMO  1:24:48 
Mini-Tri Damer Motion  38  299  Johanna Möller  Rödeby  1:26:24 
Mini-Tri Damer Motion  39  203  Helen Svensson Ljunglöf  Holmsjö  1:26:57 
Mini-Tri Damer Motion  40  213  Charlotte Larsson  Sölvesborg  1:27:03 
Mini-Tri Damer Motion  41  212  Karin Eriksson  Stockholm  1:30:19 
Mini-Tri Damer Motion  42  240  Ann-Helen Gustafsson  Holmsjö  1:37:41 
Mini-Tri Damer Motion  43  304  Madde Bäcklund  Holmsjö  1:41:18 
Mini-Tri Damer Motion  44  305  Siv Hörnell  Nättraby  1:41:18 
Mini-Tri Damer Motion  45  306  Lotta Hultén  Holmsjö  1:41:19 
Mini-Tri Damer Motion  46  214  Jennie Andersson  Fjälkinge  1:44:07 
Mini-Tri Damer Motion  47  291  Inger Lagergren  Lindås  1:44:35 
Mini-Tri Herrar Motion
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Mini-Tri Herrar Motion  224  Jan-Peter Weiss  SV Breitling e.V. Rostock  51:10:00 
Mini-Tri Herrar Motion  273  Martin Araskog  Pistolerna IK  52:56:00 
Mini-Tri Herrar Motion  236  Ingar Mikkelsen  Funäsdalen IF / Team Coxa  53:25:00 
Mini-Tri Herrar Motion  296  Olle Hallsten  Hardeberga fotbollsklubb  54:45:00 
Mini-Tri Herrar Motion  297  kristian hallsten  Axa Sportsclub  54:45:00 
Mini-Tri Herrar Motion  235  Hugo Lindstedt  Järfälla Triathlon  55:15:00 
Mini-Tri Herrar Motion  262  Simon McVitty McVitty Östborg  Högby IF  57:11:00 
Mini-Tri Herrar Motion  286  Martin Nordström  Sillhövda AIK  59:37:00 
Mini-Tri Herrar Motion  265  Kristoffer Printzlow  IF Trion  1:01:18 
Mini-Tri Herrar Motion  10  247  Ola Svensson  Co-Runners  1:01:28 
Mini-Tri Herrar Motion  11  207  Thomas Karlsson  Ramdala  1:02:12 
Mini-Tri Herrar Motion  12  287  Olof Jönsson  Sillhövda AIK  1:02:20 
Mini-Tri Herrar Motion  13  280  Fredrik Schjölin  Sillhövda AIK  1:02:46 
Mini-Tri Herrar Motion  14  289  Karl Norrby  Sillhövda AIK  1:03:23 
Mini-Tri Herrar Motion  15  292  Melvin Lindström  Holmsjö  1:04:20 
Mini-Tri Herrar Motion  16  202  Sören Ljunglöf  Holmsjö  1:04:25 
Mini-Tri Herrar Motion  17  284  John Dahlberg  Sillhövda AIK  1:04:28 
Mini-Tri Herrar Motion  18  283  Anton Dahlberg  Sillhövda AIK  1:04:28 
Mini-Tri Herrar Motion  19  246  Niclas Andersson  Rödeby  1:05:11 
Mini-Tri Herrar Motion  20  217  Henrik Gustavsson  Holmsjö  1:05:35 
Mini-Tri Herrar Motion  21  244  Martin Einarsson  Ronneby  1:09:01 
Mini-Tri Herrar Motion  22  241  Conny Berggren  Holmsjö  1:09:24 
Mini-Tri Herrar Motion  23  279  Simon Petersson  Sillhövda  1:10:57 
Mini-Tri Herrar Motion  24  282  Oskar Dahlberg  Sillhövda AIK  1:14:01 
Mini-Tri Herrar Motion  25  261  Carl-Henrik Bondesson  Glasholms RC  1:15:55 
Mini-Tri Herrar Motion  26  302  Johan Åkesson  HOLMSJÖ  1:18:31 
Mini-Tri Herrar Motion  27  303  Axel Åkesson  HOLMSJÖ  1:18:31 
Mini-Tri Herrar Motion  28  285  Carl Eklund  Sillhövda AIK  1:18:58 
Mini-Tri Herrar Motion  29  277  Jan-Olov Lans  Kalmar  1:20:58 
Mini-Tri Herrar Motion  30  222  Mikael Andersson  Karlskrona  1:21:45 
Mini-Tri Herrar Motion  31  242  Mikael Lind  WSP  1:23:01 
Mini-Tri Herrar Motion  32  295  Adam Sjödahl  Nättraby  1:24:25 
Mini-Tri Herrar Motion  33  293  Peder Nilsson  Nättraby  1:24:27 
Mini-Tri Herrar Motion  34  221  Thomas Andersson  Torsås  1:25:58 
Mini-Tri Herrar Motion  35  228  Göran Eriksson  Stockholm  1:40:23 
Mini-Tri Herrar Motion  36  308  Conny Andersson  Tjurkö  1:41:19 
Mini-Tri Herrar Motion  37  307  jan Löfgren  Riksreliket  1:41:19 
Mini-Tri Herrar Motion  38  266  Lars Carlsson  ingen  1:47:30 
Olympisk Dam Motion
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Olympisk Dam Motion  110  Carina Turesson  KSS  2:33:02 
Olympisk Dam Motion  44  Therese Ericson  KSS  2:38:16 
Olympisk Dam Motion  15  Sara Elfving  Karlshamns SK  2:38:28 
Olympisk Dam Motion  79  Susanne Kolmert  SK Hajen  2:44:47 
Olympisk Dam Motion  48  Jenny Frank  Kristianstad Triathlon  2:46:19 
Olympisk Dam Motion  90  Susanne Nilsson  Team Blekinge  2:48:45 
Olympisk Dam Motion  80  Linda Krook  Ryssbergets IK  2:51:03 
Olympisk Dam Motion  23  Paula Banck  Team Blekinge  2:59:33 
Olympisk Dam Motion  84  Stefanie Lübcke  Älmeboda  3:01:17 
Olympisk Dam Motion  10  39  Babbs Edberg  powerwoman athletic club  3:01:36 
Olympisk Dam Motion  11  101  Evelina Petersson  Färjestadens Motions IF  3:03:38 
Olympisk Dam Motion  12  69  Frida Johansson  Colting Borssén Triathlonklubb  3:04:32 
Olympisk Dam Motion  13  75  Ingrid Jönsson  Nättraby  3:08:32 
Olympisk Dam Motion  14  40  Katarina Ekelund  Nyhamnsläge  3:11:33 
Olympisk Dam Motion  15  17  Linda Ambrosi  TriTeam Bad Vöslau  3:12:13 
Olympisk Dam Motion  16  68  Evalotta Johansson  Ronneby Simsällskap  3:13:39 
Olympisk Dam Motion  17  97  Malin Olsson  Axa Sports Club  3:14:39 
Olympisk Dam Motion  18  18  Jeanette Andersson  Karlskrona SOK  3:18:29 
Olympisk Dam Motion  19  57  Hilda Hultén  Sillhövda AIK  3:18:40 
Olympisk Dam Motion  20  92  Vendela Normark Granetoft  Team Blekinge  3:24:49 
Olympisk Dam Motion  21  112  Jenny Wännström  Linköping  3:31:04 
Olympisk Dam Motion  22  78  Ann-Christin Kjellson  Team Blekinge  3:35:43 
Olympisk Dam Motion  23  20  Annika Antonsson  Team Powerwoman Athletic Club  3:39:04 
Olympisk Dam Motion  24  29  Marie-Louise Bondesson  Holmsjö  4:28:14 
Olympisk Herr Motion
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Olympisk Herr Motion  47  David Forssgren  Växjö  2:07:10 
Olympisk Herr Motion  111  Viktor Törneke  O2 Extreme team  2:18:23 
Olympisk Herr Motion  82  Pierre Lindstedt  Järfälla Triathlon  2:18:46 
Olympisk Herr Motion  71  Philip Jonasson  Umara sports club  2:21:35 
Olympisk Herr Motion  102  Jörgen Philipsson  Coltingborsen Triathlon klubb  2:27:16 
Olympisk Herr Motion  51  Andreas Gustavsson  Stockholm City Triathlon  2:27:18 
Olympisk Herr Motion  73  Daniel Jonesjö  Umara Sports Club  2:28:35 
Olympisk Herr Motion  30  Erik Borén  Triathlon Syd  2:31:10 
Olympisk Herr Motion  99  Samuel Perini  Stromstad  2:32:27 
Olympisk Herr Motion  10  21  Henrik Arrhenius  Team Blekinge  2:33:33 
Olympisk Herr Motion  11  52  Mats Hagman  Karlskrona Simsällskap  2:34:23 
Olympisk Herr Motion  12  81  Robert Lindqvist  Hestra  2:35:42 
Olympisk Herr Motion  13  100  Anders Persson  Slitvargarnas SK  2:36:13 
Olympisk Herr Motion  14  12  Lennart Carlsson  Team Blekinge  2:36:18 
Olympisk Herr Motion  15  95  Anton Odén  Oskarshamns sk  2:38:57 
Olympisk Herr Motion  16  108  Johan Svensson  Vissefjärda GIF  2:39:00 
Olympisk Herr Motion  17  41  Mattias Ekroth  Ironteam  2:39:09 
Olympisk Herr Motion  18  106  Petter Svensson  Trimate SK  2:39:13 
Olympisk Herr Motion  19  89  Daniel Nilsson  Ryssbergets IK  2:39:19 
Olympisk Herr Motion  20  66  Armando Hurtado Sandoval  Triathlon Väst  2:39:23 
Olympisk Herr Motion  21  38  Staffan Edberg  Umara sports club  2:40:22 
Olympisk Herr Motion  22  86  Daniel Magnusson  Halmstad triathleterna  2:40:55 
Olympisk Herr Motion  23  11  Magnus Svensson  Holmsjö  2:42:45 
Olympisk Herr Motion  24  74  Joakim Jonsson  Kalmar RC  2:43:24 
Olympisk Herr Motion  25  28  William Boberg  AXA Sports Club  2:46:27 
Olympisk Herr Motion  26  67  Anton Jakupi  Team Blekinge  2:46:37 
Olympisk Herr Motion  27  93  Daag Nyman  Ryssbergets IK  2:47:22 
Olympisk Herr Motion  28  22  Anders Axelsson  Ryssbergets IK  2:49:44 
Olympisk Herr Motion  29  70  Kim johnsson  Team Blekinge  2:50:53 
Olympisk Herr Motion  30  72  Jimmy Jonasson  Karlskrona  2:51:18 
Olympisk Herr Motion  31  14  Fredrik Håkansson  BAGA  2:53:49 
Olympisk Herr Motion  32  26  Per Bergstrand  LUND  2:56:34 
Olympisk Herr Motion  33  49  Fredrik Goa  Heleneholm tri team  2:58:10 
Olympisk Herr Motion  34  83  Jonas Ljungh  Team B3  2:59:10 
Olympisk Herr Motion  35  45  Tomas Falck  Team Blekinge  2:59:51 
Olympisk Herr Motion  36  87  Martin Malmgren  Karlskrona  2:59:54 
Olympisk Herr Motion  37  105  Dan Seyfried  Maltorp  3:00:29 
Olympisk Herr Motion  38  16  Glenn Adolfsson  Kalmar  3:00:50 
Olympisk Herr Motion  39  94  Håkan Nystedt  Karlskrona simsällskap  3:01:03 
Olympisk Herr Motion  40  31  Christian Brakander  Team Trelleborg Triathlon  3:01:04 
Olympisk Herr Motion  41  104  Günter Ruchatz  Färjestadens motions IF  3:01:43 
Olympisk Herr Motion  42  25  Thomas Bergstedt  Örebro AIK  3:02:51 
Olympisk Herr Motion  43  19  Håkan Andersson  Karlskrona SOK  3:04:25 
Olympisk Herr Motion  44  77  Robert Karlsson  Holmsjö  3:05:21 
Olympisk Herr Motion  45  43  Michael Elsberg  Karlskrona  3:07:55 
Olympisk Herr Motion  46  103  Oskar Prahl  Kalmar simsällskap  3:10:42 
Olympisk Herr Motion  47  96  Carlos Olave  Malmö  3:13:28 
Olympisk Herr Motion  48  98  Tomas Pereyra  Strömstad  3:14:50 
Olympisk Herr Motion  49  42  Patrik Ellis  Jämjö  3:19:02 
Olympisk Herr Motion  50  54  Christer Haraldsson  Ryssbergets IK  3:19:28 
Olympisk Herr Motion  51  46  Kristoffer Folkesson  Lyckeby  3:22:08 
Olympisk Herr Motion  52  76  Magnus Karlsson  Hasslö  3:22:20 
Olympisk Herr Motion  53  109  Carl-Johan Thunfeldt  Team Blekinge  3:23:03 
Olympisk Herr Motion  54  33  Magnus Carlsson  BAGA  3:24:10 
Olympisk Herr Motion  55  50  Henrik Gullberg  Team Kungälv  3:25:31 
Olympisk Herr Motion  56  27  Peter Biermayer  TriTeam Bad Vöslau  3:34:27 
Olympisk Herr Motion  57  35  Renaud de la brosse  marly-le-oy  3:34:33 
Olympisk Herr Motion  58  55  Tomas Hedberg  Minplatta@icloud.com  3:37:49 
Olympisk Herr Motion  59  24  Alfred Bartosch  Mammas pojkar  3:44:50 
Sprint
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Sprint  10  Teinvall Henrik  IS Göta Triathlon  1:05:59 
Sprint  Åkesson Albin  AXA Sports Club  1:07:12 
Sprint  Holmberg Lars  Karlskrona simsällskap  1:11:08 
Sprint  Kläppe Anna  Kalmar RC Triathlon  1:16:16 
Sprint  Folkesson Mikael  Sillhövda AIK  1:19:35 
Sprint  Bomgaard Jens  Hovedstadens svømmeklub  1:22:08 
Sprint  Nord Per  Lödde Tri  1:28:11 
Sprint  Turesson David  Glasriket RC  1:28:22 
Sprint  gilbert nathalie  Brittatorps TK  1:31:31 
Sprint  10  Imickels Therese  Sillhövda AIK  1:36:22 
Sprint tävlingsklass
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Sprint tävlingsklass  10  Henrik Teinvall  IS Göta Triathlon  1:05:59 
Sprint tävlingsklass  Albin Åkesson  AXA Sports Club  1:07:12 
Sprint tävlingsklass  Lars Holmberg  Karlskrona simsällskap  1:11:08 
Sprint tävlingsklass  Anna Kläppe  Kalmar RC Triathlon  1:16:16 
Sprint tävlingsklass  Mikael Folkesson  Sillhövda AIK  1:19:35 
Sprint tävlingsklass  Jens Bomgaard  Hovedstadens svømmeklub  1:22:08 
Sprint tävlingsklass  Per Nord  Lödde Tri  1:28:11 
Sprint tävlingsklass  David Turesson  Glasriket RC  1:28:22 
Sprint tävlingsklass  Nathalie Gilbert  Brittatorps TK  1:31:31 
Sprint tävlingsklass  10  Therese Imickels Svensson  Sillhövda AIK  1:36:22