Resultat b3 Sundsvall Triathlon 2021

Sprint / Motion - Sprint, Motionsklass
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Sprint, Motionsklass  29  Tommie Sjödin  Hemsö IF  1:16:47 
Sprint, Motionsklass  33  Pernilla Eriksson    1:23:31 
Sprint, Motionsklass  31  Johan Rosén    1:36:04 
Sprint, Motionsklass  28  Katarina Dahlin    1:41:32 
Sprint, Motionsklass  26  Jessica Kallio    1:55:21 
Sprint, Motionsklass  27  Jenny Pihlblad    2:15:52 
Sprint, Motionsklass  DNF  30  Martin Vestman  Hemsö IF 
Sprint, Motionsklass  DNS  32  Jennifer Stump  Power Woman Athletic Club 
Sprint / Tävlingsklass - Junior 18-19 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Junior 18-19 år  37  Albin Granström  Stöcke TS Järnet  1:05:11 
Sprint / Tävlingsklass - Senior från 20 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Senior från 20 år  39  Albert Askengren  Ringmurens CK  1:00:23 
Senior från 20 år  35  Fredrik Stene  Axa Sports Club  1:23:19 
Senior från 20 år  DNS  38  Cecilia Vollan  Stöcke TS Järnet 
Sprint / Tävlingsklass - Ungdom 16-17 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Ungdom 16-17 år  36  Kristina Vestman  Umeå Simsällskap  1:14:37 
Ungdom 16-17 år  DNS  34  Ella Ohlsson   Stöcke TS Järnet 
Olympisk / Motion -
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
  55  Eva Lagrange  Obbola IK  2:29:12 
  74  Thommy Larsson  Team B3  2:18:28 
  60  Amanda Sten    2:41:47 
  68  Per-Anders Persson    2:23:06 
  69  Camilla Finn  Team powerwoman  2:52:22 
  71  Magnus Olsson  Hudik Triathlon  2:23:14 
  61  Billiam Liu  Tri Nerds  2:24:42 
  53  Sonja Winkert    2:58:21 
  54  Viktor Glemne  Luleå Triathlon   2:26:42 
  59  Jonna Igeland  Kniva IF  3:07:49 
  50  Karin Eklund   IFK Sala   3:41:19 
  67  Jesper Söderbäck    2:32:35 
  66  Viktor Sjödin    2:38:36 
  75  Fredrik Marken  Östersund triathlon  2:39:30 
  72  André Norberg  Osdtri  2:43:04 
  10  62  Erik Andersson    2:47:16 
  11  63  Christian Kaatman    2:52:56 
  12  58  Andre Lagrange  Storvreta IK  2:56:40 
  13  65  Filip Dannelind  Ingen  3:01:50 
  14  51  Jonas Stridsberg   IFK Sala   3:37:11 
  DNF  64  Johan Hasselgren   
  DNF  70  Kaisla Heinonen   
  DNS  73  Torbjörn Westerlund  Hemsö IF 
  DNS  56  Magnus Yngvér  CK Örnen 
  DNS  57  Hanna Kvarnström   
  DNS  52  Henrik Gunnarson   
  DNS  49  Karin Lange   
  DNS  76  Niklas Eriksson  Mantra Sport 
  81  Andreas Haeggström  Hemsö IF  2:09:01 
  83  Rebecka Forsström  Triathlon Syd  2:17:55 
  82  Marcus Lindblom  Umara Sports Club  2:09:37 
  89  Åsa Nilsson  Östersund Triathlon  2:32:08 
  90  Marcus Brandt  IF Mantra Sport  2:10:07 
  79  Natalie Persson  Team Power Woman   2:34:10 
  91  Jenny Asplund  Hudik Triathlon Klubb  2:34:12 
  88  Marcus Haeggström  Colting Borssén Triathlonklubb  2:12:42 
  84  Alberto Altes  Stöcke TS Järnet  2:16:57 
  85  Maria Kling  Team B3  2:57:44 
  86  Håkan Nilsson  Alnö Race Team  2:26:17 
  80  Richard Holmes  Triathlon väst  2:43:28 
  87  WAGNER DA SILVA  CSK Ludvika  2:43:32 
  77  Ludvig Ravelin Ravelin  AXA Sports Club  2:43:39 
  DNF  78  Anders Edström  Gävle Triathlon Klubb 
Tri4Fun öppen klass 6-11 år - Pojk/Flick 10-11 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Pojk/Flick 10-11 år  254  Kajsa Holmes  Triathlon väst  18:04 
Pojk/Flick 10-11 år  259  Viggo Sjöholm  Team B3  22:29 
Pojk/Flick 10-11 år  257  Liam Erik Reinius    22:31 
Pojk/Flick 10-11 år  253  Rut Dahlkvist Hartwig  Ingår inte i någon  18:04 
Pojk/Flick 10-11 år  256  Sigrid Persson    20:36 
Pojk/Flick 10-11 år  260  Love Nilsson Hagberg  Alnö Race Team  31:50 
Pojk/Flick 10-11 år  DNF  251  Lilly Dorch Juliusson   Stora Vika IF 
Pojk/Flick 10-11 år  DNF  252  Alice Kallio   
Tri4Fun öppen klass 6-11 år - Pojk/Flick upp till 8 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Pojk/Flick upp till 8 år  255  Arvid Persson    25:17 
Pojk/Flick upp till 8 år  258  Ida Reinius    27:10 
Tri4Fun 12-15 år - Pojk/Flick 12-13 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Pojk/Flick 12-13 år  263  Oskar Holmes  Triathlon väst  25:26 
Pojk/Flick 12-13 år  262  Isak Norgren  Selånger SOK  26:38 
Tri4Fun 12-15 år - Pojk/Flick 14-15 år
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Pojk/Flick 14-15 år  DNS  261  Julius Dorch Juliusson  Stora Vika IF