Resultat Borås Triathlon 2021 (Sprint, Kids)

Sprint Motionsklass dam
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Sprint Motionsklass dam  2140  Nicole Pelin  Rooster Club Varberg  1:17:40 
Sprint Motionsklass dam  2161  Sara Lorén  SOK Knallen  1:24:23 
Sprint Motionsklass dam  2059  Karin Gustafsson  Rooster Club Varberg  1:25:30 
Sprint Motionsklass dam  2125  Leah Rosencrantz  Triathlon Väst  1:26:22 
Sprint Motionsklass dam  2099  Emilia Lindström  Colting Borssén Triathlonklubb  1:26:38 
Sprint Motionsklass dam  2038  Amandine Durey  ironfit2020  1:27:45 
Sprint Motionsklass dam  2164  Hanna Landegren  Colting Borssén Triathlonklubb  1:28:02 
Sprint Motionsklass dam  2068  Carina Hinn  Colting Borssén Triathlonklubb  1:28:15 
Sprint Motionsklass dam  2080  Karin Johnsson    1:29:30 
Sprint Motionsklass dam  10  2149  Hannah Belin    1:29:52 
Sprint Motionsklass dam  11  2124  Warner Rosales  Costa Rica  1:31:49 
Sprint Motionsklass dam  12  2135  Sofia Sundqvist  Ok Tranan  1:32:01 
Sprint Motionsklass dam  13  2121  Nathalie Pettersson  3City Triathlon  1:32:02 
Sprint Motionsklass dam  14  2097  Ann-Sofie Lindén  Umara Sports Club  1:33:04 
Sprint Motionsklass dam  15  2144  Lisa Wilborg  @powerbylisa & @simcoachen  1:33:30 
Sprint Motionsklass dam  16  2042  Mia Eklöw  Team LeWa Sport  1:34:00 
Sprint Motionsklass dam  17  2120  Janette Persson  Falkenberg Allstars  1:35:25 
Sprint Motionsklass dam  18  2160  Sandra Larsson  Colting Borssén Triathlonklubb  1:36:05 
Sprint Motionsklass dam  19  2048  Anna Everås    1:37:41 
Sprint Motionsklass dam  20  2119  Eva Persson    1:38:53 
Sprint Motionsklass dam  21  2021  Johanna Bergh  Umara sports club  1:39:22 
Sprint Motionsklass dam  22  2056  caroline fredriksson  Badankorna  1:41:09 
Sprint Motionsklass dam  23  2077  Nickolina Jensen  Heleneholms if tri  1:44:46 
Sprint Motionsklass dam  24  2159  Sandra Spadek  Igisport  1:45:28 
Sprint Motionsklass dam  25  2054  Annabelle Forsmark  Göteborg  1:45:37 
Sprint Motionsklass dam  26  2127  Anna Scheutz    1:45:38 
Sprint Motionsklass dam  27  2148  Linda Örn Heijel  Multisport Maniacs  1:45:44 
Sprint Motionsklass dam  28  2166  Karin Kaijser    1:47:44 
Sprint Motionsklass dam  29  2069  Cornelia Hinn  Colting Borssén Triathlonklubb  1:48:20 
Sprint Motionsklass dam  30  2092  Marie Langwagen  Colting Borssén Triathlonklubb  1:48:33 
Sprint Motionsklass dam  31  2085  Eleonor Kollberg    1:48:55 
Sprint Motionsklass dam  32  2162  Lovis Jonerud    1:49:54 
Sprint Motionsklass dam  33  2008  Cecilia Andersson    1:50:45 
Sprint Motionsklass dam  34  2139  Annie Thorold    1:50:54 
Sprint Motionsklass dam  35  2003  Sofia Adolfsson    1:50:58 
Sprint Motionsklass dam  36  2039  Mariana Edvinsson    1:51:58 
Sprint Motionsklass dam  37  2063  MiCaela Hamrén  Triathlon Väst  1:52:49 
Sprint Motionsklass dam  38  2015  Evelina Askerlund  Badankorna  1:53:06 
Sprint Motionsklass dam  39  2132  Karin Stavåsen    1:54:32 
Sprint Motionsklass dam  40  2061  Axelia Hamrén    1:54:58 
Sprint Motionsklass dam  41  2040  Katarina Ehn  Norrtälje  1:55:26 
Sprint Motionsklass dam  42  2074  Maria Isetjärn  Löptikarna  1:56:05 
Sprint Motionsklass dam  43  2084  Hanna Kling    1:57:34 
Sprint Motionsklass dam  44  2009  Emelie Andersson  Team Powerwoman Athletic Club  1:58:24 
Sprint Motionsklass dam  45  2060  Gunilla Arthursson    2:00:33 
Sprint Motionsklass dam  46  2023  Nova Bergqvist  SK Laxen  2:03:18 
Sprint Motionsklass dam  47  2050  Jenny Falkman  Sports Athletics  2:04:07 
Sprint Motionsklass dam  48  2128  Sabina Selin  Colting Borssen Triathlonklubb  2:09:36 
Sprint Motionsklass dam  49  2016  Caroline Aurén  Colting Borssén Triathlonklubb  2:15:08 
Sprint Motionsklass dam  50  2076  Eva Jangeberg    2:23:20 
Sprint Motionsklass dam  51  2079  Lena Johansson  Träningskonsulten Sports Club  2:30:51 
Sprint Motionsklass dam  51  2005  Anna Anderberg  Träningskonsulten SC  2:30:51 
Sprint Motionsklass herr
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Sprint Motionsklass herr  2153  Oscar Kylbrink  Strokeride  1:14:47 
Sprint Motionsklass herr  2157  Christian Lindquist  Rooster club varberg  1:16:01 
Sprint Motionsklass herr  2134  Calle Sundqvist  KBSS - Kungsbackas simsällskap  1:16:47 
Sprint Motionsklass herr  2123  Pablo Puñal Pereira  Club Triatlón Compostela  1:16:50 
Sprint Motionsklass herr  2167  Magnus Axelsson  Colting Borssén Triathlonklubb  1:17:31 
Sprint Motionsklass herr  2057  Jeff Frydenlund  Umara Sportsclub  1:17:45 
Sprint Motionsklass herr  2020  Roger Berggren  BESC  1:18:16 
Sprint Motionsklass herr  2136  Per Svensson    1:19:17 
Sprint Motionsklass herr  2024  Alexander Björk    1:19:56 
Sprint Motionsklass herr  10  2018  David Berg    1:20:28 
Sprint Motionsklass herr  11  2152  Hampus Johansson    1:20:34 
Sprint Motionsklass herr  12  2154  Manfred Stjern  Boleva  1:20:37 
Sprint Motionsklass herr  13  2155  Igor Lewandowski  Igisport/CTS  1:20:43 
Sprint Motionsklass herr  14  2163  Jörgen Philipsson  Colting Borssén Triathlonklubb  1:21:09 
Sprint Motionsklass herr  15  2089  Klas Kälström  Ryda SK  1:21:13 
Sprint Motionsklass herr  16  2067  Anders Hinn  Colting Borssén Triathlonklubb  1:21:20 
Sprint Motionsklass herr  17  2012  Teddy Andersson  Triathlon Väst  1:21:32 
Sprint Motionsklass herr  18  2045  Wilmer Erixon  Team Kungälv IS  1:21:39 
Sprint Motionsklass herr  19  2100  Richard Lindström  Colting Borssén Triathlonklubb  1:21:43 
Sprint Motionsklass herr  20  2150  Lars Gustafsson  Colting Borssén Triathlonklubb  1:22:01 
Sprint Motionsklass herr  21  2034  Mattias Carlsson  IK Kronos  1:22:44 
Sprint Motionsklass herr  22  2047  Adam Everås  Överlida IK  1:23:01 
Sprint Motionsklass herr  23  2083  Mattias Klein  Norrköping Triahtlon/ ES Tri Team  1:23:31 
Sprint Motionsklass herr  24  2118  Johnny Omö Bergkvist  SK Graal  1:23:50 
Sprint Motionsklass herr  25  2071  Adnan Hrustic  Ironfit2020  1:24:22 
Sprint Motionsklass herr  26  2102  Christer Lundgren  Friskis & Svettis Vårgårda  1:24:23 
Sprint Motionsklass herr  27  2001  Lars Abrahamson Hjerpe  Norrköping Triathlon / ES Tri Team  1:25:13 
Sprint Motionsklass herr  28  2107  Andreas Nilsson  Kungsbacka CK  1:26:31 
Sprint Motionsklass herr  29  2156  Joakim Lindholm    1:26:48 
Sprint Motionsklass herr  30  2145  Dennis Wiström  NocOut  1:27:45 
Sprint Motionsklass herr  31  2028  Carl-Otto Brahm    1:27:54 
Sprint Motionsklass herr  32  2096  Nicklas Lindberg  Tokligan  1:28:11 
Sprint Motionsklass herr  33  2131  Christofer Smith    1:29:49 
Sprint Motionsklass herr  34  2075  Richard Jande  Rooster Club Varberg  1:30:10 
Sprint Motionsklass herr  35  2017  Willgot Bengtsson Malmström  Varbergs Sim  1:30:39 
Sprint Motionsklass herr  36  2165  Ralph Peeker  Triathlon Väst  1:31:28 
Sprint Motionsklass herr  37  2030  August Bång  Team Tack TF  1:32:43 
Sprint Motionsklass herr  38  2043  Johan Elfvelin    1:32:44 
Sprint Motionsklass herr  39  2058  Daniel Grangeus  Falkenbergs CK  1:33:35 
Sprint Motionsklass herr  40  2133  Anders Sundell  Midnight Warriors triathlon  1:34:35 
Sprint Motionsklass herr  41  2122  Gabriel Philipson  Colting Borssen Triathlonklubb  1:34:38 
Sprint Motionsklass herr  42  2130  Martin Sidaway    1:34:56 
Sprint Motionsklass herr  43  2138  Anders Söderström  3City Triathlon  1:35:03 
Sprint Motionsklass herr  44  2093  Martin Larsson  Soulplanet  1:38:08 
Sprint Motionsklass herr  45  2111  Rickard Nisses-Gagner    1:38:22 
Sprint Motionsklass herr  46  2002  Klas Adolfsson  Borås SK  1:39:04 
Sprint Motionsklass herr  47  2158  Oskar Romell  Loket  1:42:02 
Sprint Motionsklass herr  48  2091  Michael Langelotz  SOK Knallen  1:42:45 
Sprint Motionsklass herr  49  2031  Andreas Bäckman    1:46:18 
Sprint Motionsklass herr  50  2126  Tomas Rouse    1:46:44 
Sprint Motionsklass herr  51  2070  Walter Hinn  Colting Borssén Triathlonklubb  1:47:04 
Sprint Motionsklass herr  52  2062  Jonas Hamrén  Triathlon Väst  1:50:09 
Sprint Motionsklass herr  53  2010  Johan Andersson    1:50:46 
Sprint Motionsklass herr  54  2029  Pontus Brandett    1:50:59 
Sprint Motionsklass herr  55  2112  Daniel Nisses-Gagnér  Uppsala  1:52:06 
Sprint Motionsklass herr  56  2147  Tomas Öberg  Röbacka IF  1:52:21 
Sprint Motionsklass herr  57  2026  Daniel Blomvall  Brixly  1:54:40 
Sprint Motionsklass herr  58  2055  Lars-Olof Frantzich    2:00:38 
Sprint Motionsklass herr  59  2106  Mika Mäntynen    2:00:40 
Sprint Motionsklass herr  60  2046  Lars Ersäng  Nordic Triathlon & Endurance Club  2:03:07 
Sprint Motionsklass herr  61  2022  Henrik Bergqvist  Halmstad Triathlon Multisport  2:03:20