Resultat Sövde Triathlon 2019

- Medeldistans / Master 35-39 - Kvinnor
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Medeldistans / Master 35-39 - Kvinnor  Sabina Nilsson  Frosta multisport  6:20:00 
- Medeldistans / Master 35-39 - Män
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Medeldistans / Master 35-39 - Män  35  Fredrik Cederqvist  Karlshamns SK  4:52:00 
Medeldistans / Master 35-39 - Män  36  Gunnar Karlsson  Umara Sports Club  4:55:00 
Medeldistans / Master 35-39 - Män  37  Philip Rejnefelt  Heleneholms IF Tri Team  5:01:00 
Medeldistans / Master 35-39 - Män  33  Jörgen Agerbjer  Ringsjö Simklubb  5:02:00 
- Medeldistans / Master 40-44 - Män
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Medeldistans / Master 40-44 - Män  39  Luke Grindal  Heleneholms IF Tri Team  4:54:00 
Medeldistans / Master 40-44 - Män  43  Björn Wigström  Umara Sports Club  5:04:00 
Medeldistans / Master 40-44 - Män  38  Jonas Bjärehed  Frosta multisport  5:10:00 
Medeldistans / Master 40-44 - Män  42  Jörgen Olsson  Ik Vinco  5:57:00 
Medeldistans / Master 40-44 - Män  41  Rickard Lindholm  Terrible Tuesdays Triathlon  4:41:00 
Medeldistans / Master 40-44 - Män  40  Tobias Jansson  Team trelleborg triathlon  4:50:00 
- Medeldistans / Master 45-49 - Kvinnor
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Medeldistans / Master 45-49 - Kvinnor  10  Sara Elfving  Karlshamns SK  6:22:00 
Medeldistans / Master 45-49 - Kvinnor  11  Malin Rentner  Lödde Tri  3:16:00 
- Medeldistans / Master 45-49 - Män
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Medeldistans / Master 45-49 - Män  44  Tony Andersson  Umara Sports Club  4:31:00 
Medeldistans / Master 45-49 - Män  50  Tobias Jansson  IS Göta  4:53:00 
Medeldistans / Master 45-49 - Män  48  Kristian Hallsten  AXA sportsclub  4:56:00 
Medeldistans / Master 45-49 - Män  46  Nils Bergdahl  338 Småland Triathlon & Multisport  5:02:00 
Medeldistans / Master 45-49 - Män  47  Kim Berglund  Is göta triathlon  5:32:00 
Medeldistans / Master 45-49 - Män  49  fredrik håkansson  Heleneholms IF Tri  5:32:00 
Medeldistans / Master 45-49 - Män  51  Thomas Lindström  Knivsta CK  5:48:00 
Medeldistans / Master 45-49 - Män  52  Jonas Mellby  IS Göta  5:20:00 
Medeldistans / Master 45-49 - Män  45  Jesper Bach  Heleneholms IF Tri Team  3:06:00 
- Medeldistans / Master 55-59 - Män
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Medeldistans / Master 55-59 - Män  55  Ulf Kjellin  Team trelleborg triathlon  6:38:00 
Medeldistans / Master 55-59 - Män  54  Fredrik Goa  Heleneholm tri team  6:24:00 
- Medeldistans / Senior - Kvinnor
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Medeldistans / Senior - Kvinnor  Mikaela Holmberg  Terrible Tuesdays Triathlon Club  5:02:00 
Medeldistans / Senior - Kvinnor  Hanna Hagenbjörk  Heleneholm IF  5:20:00 
Medeldistans / Senior - Kvinnor  Linnea Olsson  Näset triathlonklubb  5:21:00 
Medeldistans / Senior - Kvinnor  Madelen Rydqvist  Team trelleborg triathlon  5:33:00 
Medeldistans / Senior - Kvinnor  Lotta Svanefjord  Stöcke TS Järnet  5:46:00 
Medeldistans / Senior - Kvinnor  Märta Månsson  Kalmar RC  6:44:00 
Medeldistans / Senior - Kvinnor  HANSSON Sandin Hansson  Helenholms IF  6:05:00 
- Medeldistans / Senior - Män
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Medeldistans / Senior - Män  21  Morgan Björkqvist  Umara Sports Club  4:30:00 
Medeldistans / Senior - Män  59  Tony Edmundsson  Kalmar Sim  4:46:00 
Medeldistans / Senior - Män  29  GELDORP van Geldorp  Heleneholms IF Tri Team  4:49:00 
Medeldistans / Senior - Män  27  Patrik Nilsson  Umara Sports Club  4:54:00 
Medeldistans / Senior - Män  25  Johan Martinsson  Glasrikets RC Nybro  4:55:00 
Medeldistans / Senior - Män  24  Anders Jönsson  Ik Vinco  5:18:00 
Medeldistans / Senior - Män  22  Julien BOBET  Triathlon Väst  5:24:00 
Medeldistans / Senior - Män  26  Adam Nilsfors  Kalmar RC Triathlon  5:03:00 
Medeldistans / Senior - Män  30  Ola Westerlind  KalmarRC  5:56:00 
Medeldistans / Senior - Män  28  Gustav Olausson  Elmhults sport club  3:25:00 
Medeldistans / Senior - Män  31  Oskar Wijk  338 Småland  3:06:00 
- Medeldistans MOTION - Damer
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Medeldistans MOTION - Damer  121  Ulrica Enetjärn  Heleneholms TriTeam  6:12:00 
Medeldistans MOTION - Damer  125  Lisa Söderbom  Karlskrona Simsällskap  6:26:00 
Medeldistans MOTION - Damer  92  Katarina Forsman  Lödde Tri  6:32:00 
Medeldistans MOTION - Damer  131  Carina Hinn  Coltingborssen triathlonklubb  6:36:00 
Medeldistans MOTION - Damer  90  Emma Hovi    7:03:00 
Medeldistans MOTION - Damer  91  Rebecca Anderson  Team Triathlon & Multisport  7:06:00 
Medeldistans MOTION - Damer  135  GJERLING Hansen Gjerling  Race and Shine  5:51:00 
Medeldistans MOTION - Damer  126  Linda Larsson    3:22:00 
- Medeldistans MOTION - Herrar
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Medeldistans MOTION - Herrar  103  Ola Axheden  Falkenbergs RR  5:15:00 
Medeldistans MOTION - Herrar  130  Timmie Nilsson  Karlshamns triathlon  5:16:00 
Medeldistans MOTION - Herrar  114  Carl-Henrik Holmgren    5:30:00 
Medeldistans MOTION - Herrar  132  Anders Hinn  Coltingborssen triathlonklubb  5:31:00 
Medeldistans MOTION - Herrar  101  Emil Karlsson  SösdalaTri  5:39:00 
Medeldistans MOTION - Herrar  112  Jimmy Liljenberg  Tetra Pak IF  5:45:00 
Medeldistans MOTION - Herrar  122  Mattias Andolfsson  Dorbylund  5:48:00 
Medeldistans MOTION - Herrar  99  Allan Orheden  Sweden Runners  5:54:00 
Medeldistans MOTION - Herrar  129  Quentin Reyners  Triathlon Syd  5:57:00 
Medeldistans MOTION - Herrar  10  134  Johan Ekenstierna  axis  5:59:00 
Medeldistans MOTION - Herrar  11  109  Mattias Ekroth    6:03:00 
Medeldistans MOTION - Herrar  12  108  Ronnie Åstrand    6:12:00 
Medeldistans MOTION - Herrar  13  96  Pierre Lavaine    6:13:00 
Medeldistans MOTION - Herrar  14  116  Robert Eriksson  Karlskrona triathlon  6:21:00 
Medeldistans MOTION - Herrar  15  123  Timmy Håkansson  Glasrikets RC  6:24:00 
Medeldistans MOTION - Herrar  16  86  Thomas Möller  6:28:00 
Medeldistans MOTION - Herrar  17  124  Tristan Byrnes  Öland Lightning Bolts  6:43:00 
Medeldistans MOTION - Herrar  18  117  Christian Andersen  Team B3  6:48:00 
Medeldistans MOTION - Herrar  19  87  Magnus Nordström    6:54:00 
Medeldistans MOTION - Herrar  20  136  Christian Carlsson  Race& Shine Sports Club  4:41:00 
Medeldistans MOTION - Herrar  21  115  Daniel Fex  Heleneholm tri team  5:32:00 
Medeldistans MOTION - Herrar  22  100  Mikael Frentzell  Heleneholms IF Triteam  5:35:00 
Medeldistans MOTION - Herrar  23  111  Henrik Skanse  Tetra Pak IF  5:42:00 
Medeldistans MOTION - Herrar  24  97  Janos Nisztor  Umara Sport Club  6:14:00 
Medeldistans MOTION - Herrar  25  118  Ola Hansson  Arild Seasiders  6:20:00 
Medeldistans MOTION - Herrar  94  Niclas Welander  Umara Sports Club  3:52:00 
Medeldistans MOTION - Herrar  133  Alexander Lemland  Kaspian IF  1:43:00 
Medeldistans MOTION - Herrar  128  Anton Pettersson  Karlshamns triathlon  3:46:00 
Medeldistans MOTION - Herrar  127  Jimmy Larsson  Karlshamns triathlon  58:00 
- Sprint / Brand SM - Kvinnor
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Sprint / Brand SM - Kvinnor  68  Jessica Fridlund  Brandkårens IK, Ystad  1:08:00 
Sprint / Brand SM - Kvinnor  76  Sabine Hedlund  Trimate SK  1:13:00 
Sprint / Brand SM - Kvinnor  66  Emma Jönsson  Räddningstjänst Båstad  1:23:00 
- Sprint / Brand SM - Män
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Sprint / Brand SM - Män  71  Jakob Löf  Ikhp  1:05:00 
Sprint / Brand SM - Män  74  Tobias Berntsson  Höglandets triathlon  1:07:00 
Sprint / Brand SM - Män  70  Philip Andrews    1:14:00 
Sprint / Brand SM - Män  67  Per Illerhag  Brandkårens IK, Ystad  1:15:00 
Sprint / Brand SM - Män  77  Joakim Wennberg  Umara Sports Club  1:18:00 
Sprint / Brand SM - Män  73  Ulf Skytt  Brandkårens ik  1:22:00 
Sprint / Brand SM - Män  69  Patrik Ferragamo    1:26:00 
Sprint / Brand SM - Män  75  Dan Olsson  Team trelleborg triathlon  1:29:00 
- Sprint MOTION - Damer
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Sprint MOTION - Damer  373  Alida Lilljequist  Kinds GoGreen CK  1:10:00 
Sprint MOTION - Damer  178  Carina Rasmusson  AXA Sports Club  1:12:00 
Sprint MOTION - Damer  342  Erika Ingelström  Gråmanstorp Runners  1:17:00 
Sprint MOTION - Damer  270  Helén Johnsson  CK Fix  1:18:00 
Sprint MOTION - Damer  292  Maria Trönell  IS Göta friidrott & triathlon  1:19:00 
Sprint MOTION - Damer  173  Susanne Kristensen  Axa sportklubb  1:20:00 
Sprint MOTION - Damer  245  Lina Wallensten  Umara Sports Club  1:20:00 
Sprint MOTION - Damer  220  Jenny Frank    1:21:00 
Sprint MOTION - Damer  12  HAMMAR Carlsson Hammar  IS Göta friidrott&triathlon  1:21:00 
Sprint MOTION - Damer  10  291  Jenny Rosenberg  Heleneholm tri team  1:22:00 
Sprint MOTION - Damer  11  371  Kerstin Wetterberg  Ringsjö Simklubb  1:22:00 
Sprint MOTION - Damer  12  350  Jessica Ceder  1:23:00 
Sprint MOTION - Damer  13  379  Anna Ringdahl  Höör  1:23:00 
Sprint MOTION - Damer  14  273  Zandra Åström    1:25:00 
Sprint MOTION - Damer  15  332  Kira Hongell  Heleneholm If Tri Team  1:25:00 
Sprint MOTION - Damer  16  217  Linda Ripa  IS Göta  1:25:00 
Sprint MOTION - Damer  17  356  Amanda Forsberg    1:26:00 
Sprint MOTION - Damer  18  302  Maria Malmgren    1:26:00 
Sprint MOTION - Damer  19  329  Ida Ek  Team trelleborg triathlon  1:26:00 
Sprint MOTION - Damer  20  376  Martina Antonsson  Team trelleborg triathlon  1:26:00 
Sprint MOTION - Damer  21  212  Maria Weiland  Näsets Triathlonklubb  1:27:00 
Sprint MOTION - Damer  22  343  Maria Björkqvist  Veberöd  1:27:00 
Sprint MOTION - Damer  23  330  Johanna Lundqvist  Triathlon Syd  1:29:00 
Sprint MOTION - Damer  24  169  Cecilia Andersson    1:31:00 
Sprint MOTION - Damer  25  382  Anette Sjöstrand    1:31:00 
Sprint MOTION - Damer  26  235  Jenny Graflind    1:32:00 
Sprint MOTION - Damer  27  263  Jill Gullberg  dunderform  1:32:00 
Sprint MOTION - Damer  28  377  Anneli Leo    1:33:00 
Sprint MOTION - Damer  29  297  Rose-Marie Persson  Heleneholms IF Tri Team  1:33:00 
Sprint MOTION - Damer  30  180  Frida Melin  Team Powerwoman Athletic Club  1:34:00 
Sprint MOTION - Damer  31  185  Eva Kellgren  Lund  1:34:00 
Sprint MOTION - Damer  32  251  Michelle Åberg    1:35:00 
Sprint MOTION - Damer  33  278  Johanna Nilsson  NMT  1:35:00 
Sprint MOTION - Damer  34  321  Jennie Ferm    1:35:00 
Sprint MOTION - Damer  35  202  Linda Ferm    1:36:00 
Sprint MOTION - Damer  36  165  Tina Lövgren  FK Athlet  1:36:00 
Sprint MOTION - Damer  37  210  Cathrin Jung    1:37:00 
Sprint MOTION - Damer  38  364  Ida Hansson    1:37:00 
Sprint MOTION - Damer  39  211  Emma Wallering    1:37:00 
Sprint MOTION - Damer  40  304  Ulrika Jeppsson    1:37:00 
Sprint MOTION - Damer  41  229  Mathilda Larsson    1:38:00 
Sprint MOTION - Damer  42  269  Karin Sörenfors  Team Snabbare  1:42:00 
Sprint MOTION - Damer  43  247  Alice Borglin  Heleneholms IF Tri Team  1:42:00 
Sprint MOTION - Damer  44  271  Elisabeth Karlsson    1:43:00 
Sprint MOTION - Damer  45  230  Mia Möller    1:43:00 
Sprint MOTION - Damer  46  279  Elina Ontero  NMT  1:43:00 
Sprint MOTION - Damer  47  286  Madeleine Voss    1:44:00 
Sprint MOTION - Damer  48  266  Kristina Jönsson    1:44:00 
Sprint MOTION - Damer  49  341  Maria Volkova    1:44:00 
Sprint MOTION - Damer  50  354  Sophie Olsson    1:46:00 
Sprint MOTION - Damer  51  253  Linda Håkansson  Team NBI  1:46:00 
Sprint MOTION - Damer  52  324  Margareta Franciskovic    1:47:00 
Sprint MOTION - Damer  53  323  Jaana Nilsson    1:47:00 
Sprint MOTION - Damer  54  168  Charlotte Carlgren    1:47:00 
Sprint MOTION - Damer  55  248  Martine Borglin  Heleneholms IF Tri Team  1:50:00 
Sprint MOTION - Damer  56  303  Ida Petersson  Kidneys Boxing Banjoklubb  1:51:00 
Sprint MOTION - Damer  57  227  Lillian Håkansson  Andrarums IF  1:53:00 
Sprint MOTION - Damer  58  183  Gudrun Tynelius    1:53:00 
Sprint MOTION - Damer  59  322  Amanda Thulin    2:02:00 
Sprint MOTION - Damer  287  Ellinor Hedin  Team trelleborg triathlon  1:13:00 
- Sprint MOTION - Herrar
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Sprint MOTION - Herrar  365  Miro Cepciansky  IS Göta  1:00:00 
Sprint MOTION - Herrar  272  Daniel Karlsson  1984  1:03:00 
Sprint MOTION - Herrar  197  Fredrik Henriksson  Gråmanstorp Runners  1:04:00 
Sprint MOTION - Herrar  360  Olof Lindberg  Team Löplabbet  1:05:00 
Sprint MOTION - Herrar  208  Patrik Olofsson  Heleneholms IF Tri Team  1:05:00 
Sprint MOTION - Herrar  353  Ola Åkesson    1:06:00 
Sprint MOTION - Herrar  283  Christoffer Nilsson  #Sösdalatri  1:07:00 
Sprint MOTION - Herrar  289  BERGKVIST Omö Bergkvist  SK Graal  1:08:00 
Sprint MOTION - Herrar  293  Mikael Stagling  IS Göta friidrott & triathlon  1:09:00 
Sprint MOTION - Herrar  10  290  BERGKVIST Omö Bergkvist  SK Graal  1:09:00 
Sprint MOTION - Herrar  11  239  Sverker Stjernström  Umara Sports Club  1:09:00 
Sprint MOTION - Herrar  12  200  Leo Betschart  Heleneholms IF Tri Team  1:09:00 
Sprint MOTION - Herrar  13  244  Marcus Henriksson  Gråmanstorp Runners  1:10:00 
Sprint MOTION - Herrar  14  362  Björn Lilja  Frostamultisport  1:10:00 
Sprint MOTION - Herrar  15  301  Henrik Heringslack    1:10:00 
Sprint MOTION - Herrar  16  346  Simon Petersson  Karlshamns Triathlon Sk  1:11:00 
Sprint MOTION - Herrar  17  167  Cai Remitz  Triathlon Syd  1:11:00 
Sprint MOTION - Herrar  18  236  Tim Rix  Ik Vinco  1:11:00 
Sprint MOTION - Herrar  19  280  Herman Gustafsson  Heleneholms IF Tri Team  1:11:00 
Sprint MOTION - Herrar  20  209  jari Heiskanen    1:12:00 
Sprint MOTION - Herrar  21  317  Marcus Pehrsson  Tetra Pak IF  1:13:00 
Sprint MOTION - Herrar  22  355  Andreas Winge    1:13:00 
Sprint MOTION - Herrar  23  326  Lasse Roos    1:13:00 
Sprint MOTION - Herrar  24  238  Robert Zubkowicz    1:14:00 
Sprint MOTION - Herrar  25  349  Elias Blomstrand  Triathlon Väst  1:14:00 
Sprint MOTION - Herrar  26  195  Jesse Wendel  Heleneholms IF Tri Team  1:15:00 
Sprint MOTION - Herrar  27  282  Magnus Erlandsson  Friskis & Svettis Malmö  1:15:00 
Sprint MOTION - Herrar  28  250  Klas Turesson  GA:16  1:16:00 
Sprint MOTION - Herrar  29  366  Kristian Tilly  Ringsjö Simklubb  1:16:00 
Sprint MOTION - Herrar  30  171  Peter Molin  Helenholms Tri-Team  1:16:00 
Sprint MOTION - Herrar  31  201  Krister Hansson  Åhus Swimrunners  1:16:00 
Sprint MOTION - Herrar  32  308  Ulf Attevik  Tetra Pak IF  1:17:00 
Sprint MOTION - Herrar  33  218  Hampus Wetterstrand  Heleneholms Tri Team  1:17:00 
Sprint MOTION - Herrar  34  164  Tommy Ekdahl  Umara Sports Club  1:17:00 
Sprint MOTION - Herrar  35  284  Crispin Hetherington  Frosta multisport  1:17:00 
Sprint MOTION - Herrar  36  331  Erik Hygert  Lödde Tri  1:17:00 
Sprint MOTION - Herrar  37  198  Rickard Nielsen  Team NBI  1:17:00 
Sprint MOTION - Herrar  38  162  Magnus Ernblad  Flyinge bikerz  1:17:00 
Sprint MOTION - Herrar  39  184  Fredrik Nilsson  Limhamn  1:17:00 
Sprint MOTION - Herrar  40  231  liam Irving    1:18:00 
Sprint MOTION - Herrar  41  347  Christian Lund  Umara Sports Club  1:18:00 
Sprint MOTION - Herrar  42  194  André Månsson  Team NBI  1:18:00 
Sprint MOTION - Herrar  43  257  Daniel Karlsson  Esperöds SK  1:19:00 
Sprint MOTION - Herrar  44  307  Emil Johansson  Tetra Pak IF  1:21:00 
Sprint MOTION - Herrar  45  375  Dennis Jönsson  Klagshamn  1:21:00 
Sprint MOTION - Herrar  46  352  Martin Leidersdorff  Team trelleborg triathlon  1:21:00 
Sprint MOTION - Herrar  47  161  Tobias Grönberg  Klubb sisu multisport  1:21:00 
Sprint MOTION - Herrar  48  369  Andreas Svensson  AXA Sports Club  1:22:00 
Sprint MOTION - Herrar  49  275  Anders Håkansson  Björnstorps if  1:22:00 
Sprint MOTION - Herrar  50  224  Christian Brakander  Team trelleborg triathlon  1:22:00 
Sprint MOTION - Herrar  51  221  Nils Andersson    1:22:00 
Sprint MOTION - Herrar  52  383  Erik Larsen  Heleneholm IF  1:23:00 
Sprint MOTION - Herrar  53  358  Mats Svensson    1:23:00 
Sprint MOTION - Herrar  54  177  Marcus Hesslevik    1:23:00 
Sprint MOTION - Herrar  55  199  Christian Sandberg  Team NBI  1:24:00 
Sprint MOTION - Herrar  56  281  John Palm    1:24:00 
Sprint MOTION - Herrar  57  374  Dag Willén  Klagshamn  1:24:00 
Sprint MOTION - Herrar  58  320  Tobias Ahlquist    1:24:00 
Sprint MOTION - Herrar  59  215  Klas Gislen  Privat  1:24:00 
Sprint MOTION - Herrar  60  246  Max Linde  Björnstorps if  1:24:00 
Sprint MOTION - Herrar  61  242  Marcus Jonsson  Andy&Sons  1:25:00 
Sprint MOTION - Herrar  62  172  Johan Thümmel    1:25:00 
Sprint MOTION - Herrar  63  370  Jonathan Wendel  Backaträning  1:25:00 
Sprint MOTION - Herrar  64  193  Peter Christensson  Team NBI  1:25:00 
Sprint MOTION - Herrar  65  225  Niclas Jönsson  Triathlon Syd  1:26:00 
Sprint MOTION - Herrar  66  186  Håkan Skoog  Team NBI  1:26:00 
Sprint MOTION - Herrar  67  262  Göran Ingerheim  Team trelleborg triathlon  1:26:00 
Sprint MOTION - Herrar  68  381  Jonas Stenberg    1:27:00 
Sprint MOTION - Herrar  69  176  Johannes Sjöberg    1:27:00 
Sprint MOTION - Herrar  70  380  Henrik Wendelssom  IS Göta  1:27:00 
Sprint MOTION - Herrar  71  351  Mattias Norlin  GA:16  1:27:00 
Sprint MOTION - Herrar  72  267  Andreas Gustafsson    1:28:00 
Sprint MOTION - Herrar  73  384  Niklas Arenklo  team Fridhelms  1:28:00 
Sprint MOTION - Herrar  74  313  Jonas Holmer  Tetra Pak IF  1:28:00 
Sprint MOTION - Herrar  75  179  Per Nord    1:28:00 
Sprint MOTION - Herrar  76  312  Erik Schött  Tetra Pak IF  1:28:00 
Sprint MOTION - Herrar  77  335  Carlos Olave    1:28:00 
Sprint MOTION - Herrar  78  274  Richard Lundgren    1:29:00 
Sprint MOTION - Herrar  79  255  Peder Janson  Team Elsagården  1:29:00 
Sprint MOTION - Herrar  80  249  Pontus Bengtson    1:29:00 
Sprint MOTION - Herrar  81  189  Robert Linder  Team NBI  1:30:00 
Sprint MOTION - Herrar  82  339  Marcus Lundberg    1:30:00 
Sprint MOTION - Herrar  83  260  Fredrik Nilsson    1:31:00 
Sprint MOTION - Herrar  84  333  Wolfgang Hees    1:31:00 
Sprint MOTION - Herrar  85  338  Mikael Eriksson    1:32:00 
Sprint MOTION - Herrar  86  188  Per Skoog  Svedala  1:32:00 
Sprint MOTION - Herrar  87  277  Jared Robinson    1:32:00 
Sprint MOTION - Herrar  88  243  Anton Jonsson  Andy&Sons  1:32:00 
Sprint MOTION - Herrar  89  367  Johan Pagels  Team trelleborg triathlon  1:33:00 
Sprint MOTION - Herrar  90  104  Niklas Harris    1:33:00 
Sprint MOTION - Herrar  91  214  Fredrik Åström  1:33:00 
Sprint MOTION - Herrar  92  336  Anton Persson    1:33:00 
Sprint MOTION - Herrar  93  241  Anders Jonsson  Andy&Sons  1:34:00 
Sprint MOTION - Herrar  94  203  Peter Nilsson  Umara  1:35:00 
Sprint MOTION - Herrar  95  226  Henrik Sörensson  Team trelleborg triathlon  1:35:00 
Sprint MOTION - Herrar  96  276  Björn Ingerheim  Team trelleborg triathlon  1:35:00 
Sprint MOTION - Herrar  97  191  Christian Larsson  Team NBI  1:36:00 
Sprint MOTION - Herrar  98  285  Dan Jonsson  Malmö Gerillalöpare  1:36:00 
Sprint MOTION - Herrar  99  187  Per Assarsson  Team NBI  1:36:00 
Sprint MOTION - Herrar  100  213  Staffan Leandersson  Heleneholms Triathlonförening  1:36:00 
Sprint MOTION - Herrar  101  256  Andre Lill    1:37:00 
Sprint MOTION - Herrar  102  182  Joakim Roubert  Team Roubert  1:38:00 
Sprint MOTION - Herrar  103  219  Johan Hedblom    1:38:00 
Sprint MOTION - Herrar  104  223  Andreas Rosén    1:42:00 
Sprint MOTION - Herrar  105  192  Roger Undenius  Team NBI  1:42:00 
Sprint MOTION - Herrar  106  357  Carl Bergqvist  Grönavägen  1:42:00 
Sprint MOTION - Herrar  107  233  Alexander Alexandersson  Skogshuggarnas IF  1:43:00 
Sprint MOTION - Herrar  108  327  Ola dahlqvist    1:45:00 
Sprint MOTION - Herrar  109  205  John Nilsson  Heleneholms IF  2:06:00 
Sprint MOTION - Herrar  110  300  Kristoffer Månsson  GA:16  1:12:00 
Sprint MOTION - Herrar  111  378  Viktoras Kulionis  Triathlon Syd  1:01:00 
Sprint MOTION - Herrar  112  372  johan krysèn  Ringsjö Simklubb  15:00 
Sprint MOTION - Herrar  252  Christian Brandt  Team NBI  1:13:00 
Sprint MOTION - Herrar  259  Göran Friman  Heleneholms IF Triteam  11:00 
Sprint MOTION - Herrar  385  Björn Mikosch  team Fridhelms  20:00 
Sprint MOTION - Herrar  163  Roger Boysen    28:00 
- Sprint MOTION / Junior 18-19 år - Män
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Sprint MOTION / Junior 18-19 år - Män  149  Simon Lindblom  Kalmar RC Triathlon  1:02:00 
Sprint MOTION / Junior 18-19 år - Män  148  Joel Edholm  Näset triathlonklubb  1:13:00 
Sprint MOTION / Junior 18-19 år - Män  147  Max Ek  Björnstorps if  1:30:00 
- Sprint MOTION / Ungdom 16-17 år - Kvinnor
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Sprint MOTION / Ungdom 16-17 år - Kvinnor  150  Mathilda Leidersdorff  Team trelleborg triathlon  1:17:00 
Sprint MOTION / Ungdom 16-17 år - Kvinnor  232  Liv Altarac  Skogshuggarnas IF  1:43:00 
- Sprint MOTION / Ungdom 16-17 år - Män
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Sprint MOTION / Ungdom 16-17 år - Män  154  Noah Petersson  Kalmar RC Triathlon  1:07:00 
Sprint MOTION / Ungdom 16-17 år - Män  156  Alexander Chatila  Kalmar RC  1:08:00 
Sprint MOTION / Ungdom 16-17 år - Män  151  Jesper Nordbrandt    1:09:00 
Sprint MOTION / Ungdom 16-17 år - Män  363  Oscar Lilja  Frostamultisport  1:15:00 
Sprint MOTION / Ungdom 16-17 år - Män  145  Hugo Leandersson  Heleneholms Triathlonförening  1:34:00 
Sprint MOTION / Ungdom 16-17 år - Män  152  Lucas Falknell  FK Athlet  16:00